Anketa: Personální tým SčK + Praha

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět

Souhlasím se vznikem společného personálního týmu ve spolupráci s Prahou?

Ano
4
20%
Ne
14
70%
Ano v případě jasně daných podmínek
2
10%

Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 20

Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Ale já netvrdím, že něco nutíš.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 4190 poděkování
Dostal poděkování: 3070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel »

Jana.Skopalikova píše: 25 kvě 2020, 01:09 Změnila jsem v anketě "nevím" OFFTOPICstejně nemá žádný hlas na "ano v případě jasně daných podmínek" a přesunula jsem tam svůj hlas...
Si dovolím poznamenat, že "nevím" a "ano v případě jasně daných podmínek" má trošku jiný význam. Proto měním hlas z "nevím, resp. ano, ale..." na "ne".
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)).
Milane dávat na stejnou úroveň Pirátský server a soukromou skupinu na komerční platformě, která je známá svými problémy se zneužíváním dat, porušováním soukromí a manipulací? To je dost smutný od Piráta a člověka z IT.

--------

Bylo by fajn, kdyby se někdo chtěl angažovat (=pracovat) v personální oblasti na úrovni kraje. Kdyby se sešlo pár lidí s plánem, jistě by nebyl problém založit krajský odbor.

Stejně tak by bylo fajn nabídnout se centrálnímu PO a pomoci tak všem.

Ale momentálně nevidím důvod zakládat společný mezikrajový tým, který by měl být definovaný mmj. "nespokojeností s politikou PKS Praha". Pokud to bylo prezentované jako nabídka na společný tým, tak jak už i tady zaznělo, část KS Praha vlastně ani neví, co nebo dokonce že něco nabídla. Obecně jsem pro spolupráci s Prahou, ale tohle mi moc nesedí.

Pokud jde o nějakou neoficiální skupinu (ani ne tým, protože ten IMHO nemůže fungovat výhradně na FB) složenou z lidí z různých krajů, tak k tomu není potřeba žádná anketa na fóru nebo souhlas členů.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Milan.Krch
Krajský zastupitel
Profese: IT manager
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Příspěvek od Milan.Krch »

Vaclav.Kubaljak píše: 25 kvě 2020, 13:02
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 12:34
Vzdyt to není pravda Vašku...tvrzení, že když "informace není na oficiální platformě strany, tak se ji většina lidí nedozví a neví o co jde", je mylná...

Vypadá to pak, že informace platné jsou jen a pouze na oficiálních platformách strany. Tak to přeci není. Demokracie je přeci VOLBA...a i zvolit si kde chci diskutovat, kde a v čem chci tvořit je správné...Problém by byl, kdyby ti to právo se zúčastnit někdo odpíral, ne že technicky je vedena jinde...A to se neděje...FB je pouze platforma...

Jsem si skoro jist, že pokud ta diskuze bude mít nějaké "stranické" výstupy nebo návrhy apod... půjde se žádat, předkládat apod...na oficiální procesy strany. To nikdo určitě nezpochybňuje.
Kdo ale chce informace, tvořit, sdílet apod...není mu bráněno a může se do té skupiny přidat...

Podle mě je to věc možností platformy a jednoduchosti komunikace...proto dle mého subjektivního pocitu ta diskuze probíhá na FB...

Proto bych do toho netahal, že je někdo "vyvolený" a druhý ne...Možnosti a volbu máme svobodnou
K prvnímu zvýrazněnému, kromě toho, co říká @Dalibor.Zahora - ano, ale členstvím ve straně, tím spíš zaklínající se transparencí, se části možností svých voleb zříkáš - například schůze MS taky nemůže proběhnout bez zápisu jen "protože prostě chceme". Volba platformy je důležitá, třeba @Jan.Korbel OFFTOPIC(označen, aby věděl, že je dáván, jako příklad, otázka zapojení do diskuze je na něm, zatahovat jej do ní nechci) ani FB nemá a nechce, takže byl automaticky vyloučen z diskuze. Ten, kdo chce být s Piráty je naopak téměř vždy registrován na fóru - tedy fórum členy strany nevylučuje uzavřená FB skupina zcela jistě ano. Je zcela mimo kontrolu KK, RK, RV, RP a mohl bych pokračovat, protože se to "děje jen nezávazně na Facebooku". Sorry, ale jak zvládnu uznávat FB, jako komunikační platformu pro operativu, tak ne pro zcela jasně cílené ovlivňování personalistiky a personálních otázek na kraji.

K druhému zvýrazněnému, tohle tu zaznívá až od tebe a poprvé. Nejde o žádnou vyvolenost, pouze uzavřenost bez možnosti kontroly. Až se fórum zruší, pak ano, ale takhle můžou nezúčastnění pouze pátrat jaké jsou motivace toho, či onoho, protože záznam = transparence chybí. Nikdo netvrdí, že se jedná o nevhodnou myšlenku, všichni, včetně např. @Jan.Bednarik , nebo @Georgia.Hejduk říkají, že je nevhodné provedení. Dokonce z toho bylo jasně nastíněno, co udělat, aby to bylo OK. Neviděl bych to jako diskuzi zabedněnců, ale rozpravu o podmínkách za kterých je možno podpořit dobrou věc. Co si budeme povídat personalistika může chod strany ovlivnit nejen ku prospěchu, ale i negativně, proto by bylo dobré aby se jednalo řádně.
Nalistuj si svou větu viz výše...a neříkej Václave, že to zaznělo ode mě...tot celé. Tvá věta...cituji "Nabízím tedy podporu, pokud se to udělá lépe a přehledněji pro všechny, ne jen pár vyvolených."...
EDIT: pokud to nevidíš...zkopíruji ti to sem :-)
Milan.Krch
Krajský zastupitel

Jan.Korbel píše: 25 kvě 2020, 19:06
Jana.Skopalikova píše: 25 kvě 2020, 01:09 Změnila jsem v anketě "nevím" OFFTOPICstejně nemá žádný hlas na "ano v případě jasně daných podmínek" a přesunula jsem tam svůj hlas...
Si dovolím poznamenat, že "nevím" a "ano v případě jasně daných podmínek" má trošku jiný význam. Proto měním hlas z "nevím, resp. ano, ale..." na "ne".
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)).
Milane dávat na stejnou úroveň Pirátský server a soukromou skupinu na komerční platformě, která je známá svými problémy se zneužíváním dat, porušováním soukromí a manipulací? To je dost smutný od Piráta a člověka z IT.
Nedávám to na stejnou úroveň...nic takového jsem neřekl...jen jsem okomentoval, že vidím jinak svobodu rozhodnutí lidí, kteří se rozhodli komunikovat jinde než na fóru...nic víc nic mín...zneužíváí dat, šmírování atd...o tom jsem vůbec nemluvil...
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1516 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 22:51
Nalistuj si svou větu viz výše...a neříkej Václave, že to zaznělo ode mě...tot celé. Tvá věta...cituji "Nabízím tedy podporu, pokud se to udělá lépe a přehledněji pro všechny, ne jen pár vyvolených."...
EDIT: pokud to nevidíš...zkopíruji ti to sem :-)
Stalo se, uznávám, že jsem se vyjádřil neobratně a omlouvám se za to. Na druhou stranu duch té konverzace je opravdu jinde, než nějaké my a oni. ;)
Milan.Krch
Krajský zastupitel

To jsem presne v jedné z reakcí psal, ze dle mého odhadu je myšlenka dobra jen nedotazena. A tak at linka diskuze neni nad FB, bezpecnousti, tajnými skupinami apod...za uznání své chyby Václave večerní kloboucek ;-) ale zkopírovat jsem ti to mohl pravda ;-)
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1516 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 23:20 To jsem presne v jedné z reakcí psal, ze dle mého odhadu je myšlenka dobra jen nedotazena. A tak at linka diskuze neni nad FB, bezpecnousti, tajnými skupinami apod...za uznání své chyby Václave večerní kloboucek ;-) ale zkopírovat jsem ti to mohl pravda ;-)
Pokud se z neoficiálního má stát oficiální musí být řeč i o platformě.
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33862 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 12:34Vypadá to pak, že informace platné jsou jen a pouze na oficiálních platformách strany. Tak to přeci není. Demokracie je přeci VOLBA...a i zvolit si kde chci diskutovat, kde a v čem chci tvořit je správné...Problém by byl, kdyby ti to právo se zúčastnit někdo odpíral, ne že technicky je vedena jinde...A to se neděje...FB je pouze platforma...
Já si tedy dovolím poznámku k té platformě.
Ano, vedením diskuse na FB je odpíráno právo se jí zúčastnit těm členům, kteří účet na FB nemají (ať už z osobních nebo ideových důvodů).
Účet na fóru má každý člen, neb bez něj nelze vykonávat členská práva (leda ta, u nichž si vystačí s offline).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Milan.Krch
Krajský zastupitel

Martin.Kucera píše: 25 kvě 2020, 23:39
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 12:34Vypadá to pak, že informace platné jsou jen a pouze na oficiálních platformách strany. Tak to přeci není. Demokracie je přeci VOLBA...a i zvolit si kde chci diskutovat, kde a v čem chci tvořit je správné...Problém by byl, kdyby ti to právo se zúčastnit někdo odpíral, ne že technicky je vedena jinde...A to se neděje...FB je pouze platforma...
Já si tedy dovolím poznámku k té platformě.
Ano, vedením diskuse na FB je odpíráno právo se jí zúčastnit těm členům, kteří účet na FB nemají (ať už z osobních nebo ideových důvodů).
Účet na fóru má každý člen, neb bez něj nelze vykonávat členská práva (leda ta, u nichž si vystačí s offline).
Máš pravdu Martine, já nerozporuji ani neobhajuji FB jako platformu. Má spoustu nehezkých vlastností. Ale i některé výhody pro diskuze a sdílení názorů, proto ho lidé vč. mě využívají.

Jen jsem komentoval, že zvolení "platformy" k diskuzi je svobodné rozhodnutí každého z nás kdo diskuzi zakládá...

Pokud by se to principiálně týkalo čistě Pirátské strany a členů PS tak Forum nebo otevřená platforma je nejlepším řešením...a komentoval jsem, že ta skupina není "tajná" ale "veřejná" - viditelná pro všechny - kdo nechce být na FB, může být diskriminován, to je jasný úhel pohledu a mám ho stejný...
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“