Senátní volby v obvodu č. 15 - Pelhřimov (Kraj Vysočina + Jihočeský kraj)

Moderátoři: Mediální tým - KS Vysočina, PKS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Profese: Radní Kraje Vysočina
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Senátní volby v obvodu č. 15 - Pelhřimov (Kraj Vysočina + Jihočeský kraj)

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj,

na základě usnesení předsednictva PKS Vys 30/2020
PKS Vys pověřuje Jana Břížďalu zahájením jednání ve věci primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

přijatého na jednání dne 12. 5. 2020

a na základě jednání PKS 19. 5. 2020 a komunikace s @Jana.Kolarikova, předsedkyní KS Jihočeský kraj, přesouvám sem téma problematiky senátních voleb v obvodu č. 15 Pelhřimov z původního příspěvku, aby zde mohla rovnou probíhat společná rozprava zástupců Kraje Vysočina a Jihočeského kraje (volební obvod zasahuje do obou krajů).

Pro možné kandidáty platí ustanovení volebního řádu:
§ 10 Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
V rámci jednání se mohou přihlašovat kandidáti pro nominaci či podporu České pirátské strany v Kraji Vysočina a Jihočeském kraji (prosím specifikovat při své nominaci) v rámci senátních voleb v okrsku č. 15: Pelhřimov.

Navrhuji dobu pro diskuzi a podávání nominací do úterý 9. června 2020 18:00, načež bude následovat doba na rozmyšlenou do čtvrtka 11. června 2020 18:00.

První kolo volby bude zahájeno v pátek 12. června 2020 8:00 a ukončeno v pondělí 15. června 2020 22:00.
Případné druhé kolo by proběhlou v pátek 19. června 2020 8:00 a ukončilo by se v pondělí 22. června 2020 22:00.
Přihlášení kandidáti:
Stanislav Zíma - souhlas s kandidaturou - kandidátská řeč - profil - stažení kandidatury
EDIT 1: Původní příspěvek editován (vloženy konkrétní informace)
EDIT 2: Opravena chyba - doplněna informace o JČK (v odstavci "V rámci jednání...")
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2751 poděkování

Re: Senátní volby v obvodu č. 15 - Pelhřimov (Kraj Vysočina + Jihočeský kraj)

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj,
Prosím o zahájení jednání včetně stanovení lhůt OFFTOPICnebo chcete, abychom to odpředsedali my za JČK? . Díky!

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova »

@Jan.Brizdala Dobrá praxe je, pokud editujes svůj příspěvek to popsat při editaci a také na to upozornit dalším příspěvkem, aby si toho účastníci jednání měli možnost všimnout. Diky za respekt.
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2751 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Jan.Brizdala píše: 21 kvě 2020, 20:08 V rámci jednání se mohou přihlašovat kandidáti pro nominaci či podporu České pirátské strany v Kraji Vysočina (prosím specifikovat při své nominaci) v rámci senátních voleb v okrsku č. 15: Pelhřimov.
Prosím o doplnění: v Kraji Vysočina a v Jihočeském kraji (jedná se přece o společné vlákno k primárkám).

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 1781 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj,

měla bych pár otázek na kandidáta @marauder (Stanislav Zíma):
  • co je cílem tvé kandidatury?
  • jsi v kontaktu s MS Pelhřimovsko? Jak tamní členové vnímají tvou kandidaturu? Podpoří tě?
  • Proč ses rozhodl až takto na poslední chvíli, kdy tím sám sebe stavíš do velmi nevýhodné situace? (obzvláště v kontextu tvého návrhu, že chceš svoji kampaň spojit s tou krajskou)
  • Máš k Pelhřimovsku nějaký vztah? Nebo proč sis vybral Pelhřimov a ne Žďár?
  • Nechceš svoji energii letos napnout společně s námi směrem ke krajským volbám? Podpořit kandidátku, zapojit se do kampaně, víc se poznat, něco prožít a počkat si za dva roky na "svoje" Třebíčsko, které by šlo mnohem lépe a dříve nachystat?
Díky

Hanka

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Profese: Radní Kraje Vysočina
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj, díky @Jana.Kolarikova, nevšiml jsem si toho, doplnil jsem to.
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Stanislav.Zima
Člen KS Vysočina
Profese: management, cestovní ruch, marketing, PR
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanislav.Zima »

Ahoj Hanko,
- cílem mojí kandidatury je stát se Senátorem a pokračovat v práci a mít tak možnost se věnovat práci, kterou dělám v pracovní skupině pro Cestovní ruch (vedenou Martinem Jiránkem) na plno. Další náplní jsou témata Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, kde jsem poslední týdny vykonával některé činnosti o pro MMR a Czechtourism. Politicky chci bojovat spolu s dalšími Piráty proti současnému politickému marasmu a nekalým praktikám.
- Věřím, že po mém představení a setkání mě členové podpoří.
- ohledně kadidatury jsme se rozhodl na podzim roku 2019 a 2020 vše zpomalil Coronavirus.
- Mám vztak k Vysočině i Plehřimovsku, na Vysočině žiji, mám zde rodinu a přátele a budu zde žít až do konce života. Obecně mě zajímá cestovní ruch, kde jsem strávil většinu svojí pracovní kariéry, kde jak Vysočina tak Jižní Čechy jsou oblasti, které mají velký potenciál. Aby ho však mohly využít, potřebují jasnou koncepci rozvoje a udržitelnosti. Tu jsme mimochodem pro Pirátskou stranu zpracoval v roce 2019. Turismus dokáže udržet současná pracovní místa a vytvořit nová v regionech, ve kterých to jiné odvětví nedokáže. Předpokladem je potom ale mít životní prostředí, které tento rozvoj umožní. A zde jsme u tematu chystaných úložiˇšť vysocejaderného odpadu, která jsou uvažována jak na Pelhřimovsku, tak na Ždársku.
- do komunálu se nechystám, pro to, co bych chtěl dělat, kde můžu nejvíce přispět je nejvhodnější Senát. Vytvořil bych zde podvýbor pro cestovní ruch a práci bychom tak propojili se sněmovnou a jak píši v úvodu, mohl bych tak tuto práci dělat na plný úvazek.
Stačí takto?
Ahoj, Standa
Stanislav Zíma
Hana.Hajnova

Děkuji za odpovědi a mám k nim ještě pár postřehů:
  • na MS Pelhřimovsko se ptám proto, že mi přijde zvláštní, že s nimi ještě nejsi v kontaktu, když tam chceš kandidovat. Tamní Piráti by podle mě měli být jedni z prvních, se kterými bys to měl probrat a prodiskutovat. Oni znají Pelhřimovsko nejlíp, oni jsou ti, kteří by ti měli nejvíce pomáhat v případné kampani.
  • Abychom byli na Vysočině na letošní senátní volby lépe připraveni než v minulosti a nešili vše horkou jehlou na poslední chvíli, zahájili jsme sběr kandidátů už 5. září 2019. Dokonce jsme prodlužovali termín pro přihlášení. Pokud ses rozhodl už na podzim, nechápu, proč ses neozval dříve. A zmínku o koronaviru nechápu už vůbec a přijde mi jen jako bezdůvodná výmluva.
  • K senátnímu obvodu bych ještě ráda slyšela, proč sis nakonec vybral Pelhřimovsko a ne Žďársko. Co bylo tím hlavním důvodem?
  • a má poslední otázka nesměřovala ke komunální politice, ale té krajské - v současné situaci mi přijde, že se v oblasti cestovní ruchu dá dosáhnout mnohem více konkrétních věcí na úrovni kraje než z pozice Senátu. Proto se zkusím zeptat jinak - nechtěl by ses zapojit do našeho krajského expertního týmu na cestovní ruch?
A pak mám ještě doplňující otázku z oblasti cestovního ruchu - jak se díváš na koncept destinačního managementu v ČR a jak bys jej uchopil ty?

Díky

Stanislav.Zima
Člen KS Vysočina
Profese: management, cestovní ruch, marketing, PR
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanislav.Zima »

Ahoj Hanko,
ohledně kandidatury probereme dnes šance s Petrem Fojtíkem a IB. Jsem ohledně této záležitosti v kontaktu s Honzou Břížďalou a Blankou Lednickou. Tolik prozatím k tvému prvnímu bodu. Brzy zde už bude jasno.
druhý bod - ke sběru kandidátů - já se ozval dříve, koronavir vše zpomalil - nevymlouvám se
třetí bod - není rozhodnuto, dnes by mělo být, napíši ti jak to dopadlo.
a poslední bod - cestovní ruch je třeba řešit systémově, tedy ze shora, jinak se toho moc nezmění. Především je nutná jasná koncepce, sjednocení institucí (destinačky dělají něco, nezávisle na nich Czechtourism, úplně osamoceně potom Prague city tourism a navíc MMR. Jestli chceš , pošlu ti prezentaci, kterou jsme na toto téma na podzim zpracovával a kterou jsem představil republikovému výboru- pošli mi adresu, kam můžu poslat.
Doplňující otázka - destinační management- opět musí zapadnout do celkové koncepce rozvoje cestovního ruchu, vím, že někde funguje dobře, někde skoro vůbec.
měj se hezky a můžeme si klidně nad tím zavolat - 602 679 990 , Standa
Stanislav Zíma
Hana.Hajnova

Díky moc, tu prezentaci bych ráda viděla - hana.hajnova@pirati.cz

A chápu to dobře, že tedy ještě nejsi rozhodnutý, ve kterém obvodu chceš kandidovat?

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“