Ekonomická opatření - kraje (návrhy)

Moderátor: Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Jiri.Valenta
Asistent(ka) poslance
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2018, 17:48
Profese: právník
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Ekonomická opatření - kraje (návrhy)

Příspěvek od Jiri.Valenta »

Ekonomická opatření krajů

Zakládám toto vlákno pro sběr protikrizových opatření ze strany krajů.

Jaká opatření jsou podle Vás nutná, aby kraje realizovali?
Jaká opatření pomohou odvrátit rozmanité problémy, které přichází a přijdou s nastupující krizí?

Příklad:
- Cílené programy zaměstnanosti dle § 120 zákona o zaměstnanosti
(1) Problémy obecního, okresního, krajského a celostátního charakteru v oblasti zaměstnanosti mohou být řešeny prostřednictvím cílených programů, včetně mezinárodních programů s mezinárodní účastí a programů financovaných v rámci Strukturálních fondů Evropské unie a dalších programů Evropské unie.
(2) Cíleným programem se rozumí soubor opatření zaměřených ke zvýšení možnosti fyzických osob nebo jejich skupin uplatnit se na trhu práce; součástí programu je stanovení podmínek pro jeho provádění a harmonogram čerpání. Cílené programy celostátního charakteru schvaluje vláda České republiky a programy obecního, okresního a krajského charakteru ministerstvo.
(3) Cíleným programem je i program na podporu obnovy nebo technického zhodnocení hmotného investičního majetku, který slouží k pracovnímu uplatnění osob se zdravotním postižením; v rámci tohoto programu může být zaměstnavatelům zaměstnávajícím více než 50 % osob se zdravotním postižením poskytnut příspěvek až do výše 70 % pořizovací ceny tohoto majetku.
(4) Při plnění cílených programů může Úřad práce spolupracovat i s jinými subjekty nebo je mohou na základě smluvního vztahu zajišťovat prostřednictvím jiných právnických nebo fyzických osob. Součástí dohody o zajišťování cíleného programu je i ujednání o příspěvku právnické nebo fyzické osobě za zajištění cíleného programu.

Odpovědět

Zpět na „Finance“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti