Vaňková ve Stoce?

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Pavel.Moravec píše: 10 srp 2020, 10:28 Dále, zkuste si sami sebe promítnout třeba 5-8 let zpět. Ctili jsme presumpci viny u politiků, kdy nevysvětlená kauza má vést k odchodu dotyčného z veřejných funkcí? Jak by vaše tehdejší "já" nahlíželo na dnešní ODS a dnešní Piráty..?
Tohle je imho hodně podstatný point. Já vím, že z pohledu politického insidera, který je často v přímém kontaktu s jinými politiky (tj. jsou to de facto jeho kolegové a musí s nimi nějak vyjít) a který samozřejmě zažil, že dělat tu reálnou opravdovou politiku je dost jiný a mnohem složitější, než jen kafrat 'zvenčí'. Ale zamyslet se, co by na obdobnou věc říkali Piráti v roce 2014 (a co fakticky v roce 2014 říkali o lidech, se kterými dnes spolupracují) je asi dost na místě.

Druhá věc, která by se měla vypíchnout je - a už jsem to psal - že stylem a rychlostí s jakou se tady vyšetřují podobné věci, se dost možná (až bych řekl pravděpodobně) nějakého konkrétního rozhřešení nedočkáme ještě pěkně dlouho. Stačí se podívat, jak se táhne a kolik nejasností provází vyšetřování premiéra. Jsem přesvědčený, že pokud to pojmeme alibisticky, tak nám to volič spočítají (já už takové signály mám a nemyslím si, že moje sociální bublina je nějak mimořádná).

Když budeme tenhle přístup aplikovat na lidi, co jsou v politice nově a nemají zásadní minulost v tomhle směru, tak budiž. Ale lidi jako Vaňková, Kerndl nebo dokonce don Pablo se v brněnský politice nevyloupli po volbách v roce 2018. Představa, že při všem, co se v brněnský politice dělo za Onderky na městě, za Škárky na Středu, jsou v tom lidi jako Vaňková, Kerndl a další úplně nevinně...no jasně, vyloučit to nemůžeme. Ale zkuste si představit, jak to zní našemu voličovi.

Ale samozřejmě je to Váš boj. Provázanost Brna a politiky Jmk je velká, takže já jsem přesvědčený, že na to nedojedeme v roce 2022, ale už teď na podzim. Ale rád se budu plést.

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Pavel.Moravec píše: 10 srp 2020, 10:28 A popojedem:
Monika.Spilkova píše: 10 srp 2020, 10:29 Aktuálně z nejlepší městské části Brno-střed:
Zvláštní policejní útvar na radnici brněnské čtvrti - Český rozhlas. 0:35 - 6:35.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Tak podle dnešního Práva šli detektivové jen po dokumentech o Hubálkovi: https://twitter.com/Cerha/status/1293459790161752066

Včíl komu víc věřit: informacím uniklým do aktualne.cz a hospodářek, nebo informacím uniklým do Práva?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Pavel.Moravec píše: 12 srp 2020, 11:53 Včíl komu víc věřit: informacím uniklým do aktualne.cz a hospodářek, nebo informacím uniklým do Práva?
Myslím, že bychom měli věřit hlavně policii.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 561 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ahoj, info o situaci Brno střed ze zápisu schůze MF Brno dne 13.8., MLS jsem já.
"Brno střed
MLS: Znovu po roce a půl zde byli vyšetřovatelé ÚOOZ, mělo se to týkat něčeho jiného než kauzy Stoka. V médiích bylo hodně spekulací, čeho se to mělo týkat. Já jsem dnes obdržela příkaz k prohlídce, můžu jen říci, že se tam objevuje pouze jedno jméno a to pan Hubálek. Je to bývalý starosta obce Rojetín, kterou vytuneloval. Potom se přesunul do Brna, kde je obviněný z podvodů na radnici Brno-střed i na magistrátě. Neměl žádný pracovněprávní vztah s úřadem, zajišťoval si klíče od nemovitostí a přisliboval pronájem bytů. V roce 2018 byl zatčen na magistrátě. Policisté, co tu teď byli, si vyžádali informace na investičním odboru, bytovém odboru, něco z majetkového a navštívili i archiv. Týkalo se to věcí od roku 2010 až do současnosti. Jsem předsedkyní kontrolního výboru, svolala jsem mimořádný výbor - bude za týden. Chceme veškeré oficiální informace od vedení radnice.
TK: V článku se vyskytuje, že Kerndla ještě nevyzvali k podání vysvětlení, ale teď už by měli být pozvaní. Uvidíme, jak se to bude posouvat dál. Jako zastupitelský klub jsme již v dubnu vydali stanovisko, ve kterém je stanovena nepřekročitelná mez.
MLS: V současné době připravuji materiál ke kauze Stoka. Dostala jsem obžalobu k dispozici, je tam zhruba 26 zakázek, našli jsme tam spoustu pochybení. Jsou tam popsané postupy, které jsme již popsali dříve. Vyšetřování nekončí, chci aby tam byly zahrnuty všechny zakázky, MČ je poškozená a přihlásila se s nárokem. Potřebujeme vyčíslit co největší škodu (aktuálně cca 50 mil Kč). Pokud by se nám tam povedlo zanést i další zakázky, zvýšilo by se to o dalších 15 mil Kč."
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Jakub.Backa »

Pavel.Moravec píše: 12 srp 2020, 11:53 Tak podle dnešního Práva šli detektivové jen po dokumentech o Hubálkovi: https://twitter.com/Cerha/status/1293459790161752066

Včíl komu víc věřit: informacím uniklým do aktualne.cz a hospodářek, nebo informacím uniklým do Práva?
Dnešní podrobné hospodářky:
https://domaci.ihned.cz/c1-66805010-raz ... u-vankovou

Brno PP stále nic a podpora dona Pabla s jeho crew?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 561 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Yossi píše: 20 srp 2020, 13:33
Pavel.Moravec píše: 12 srp 2020, 11:53 Tak podle dnešního Práva šli detektivové jen po dokumentech o Hubálkovi: https://twitter.com/Cerha/status/1293459790161752066

Včíl komu víc věřit: informacím uniklým do aktualne.cz a hospodářek, nebo informacím uniklým do Práva?
Dnešní podrobné hospodářky:
https://domaci.ihned.cz/c1-66805010-raz ... u-vankovou

Brno PP stále nic a podpora dona Pabla s jeho crew?
Čaute, dneska pořádám mimořádný KV na Brno -střed, kde se to bude řešit. (Jen pro upřesnění -Piráti na Brno střed nejsou v koalici. Jak to rezonuje na magistrátu netuším.)
Ty informace se nevylučují - nejde o to, jestli víc věřit Právu nebo HN.
Jak jsem výše popsala, fakt je ten, že v samotném příkazu je jen jedno jméno - a to pana Hubálka. To ale neznamená, že se vyšetřování nemůže týkat dalších lidí, kteří měli být podle Hubálkovy výpovědi součástí nějaké skupiny.

Protokol o prohlídce jsem nedostala a budu ho dneska žádat, protože chci vidět ty adresy - všechny uvedené v dnešním článku HN jsou mi velmi dobře známé a fakta ohledně těch nemovitostí sedí. ;-)
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

ODS v tom není sama - kupčení s byty se údajně účastnila i ČSSD: https://archiv.ihned.cz/c1-66805350-upl ... ehnat-byty
Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 561 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ahoj všem, kdyby někoho zajímaly detaily, co padly na mimořádném KV, zápis najdete pod: Zápis z 23. jednání kontrolního výboru, zde: http://www.brno-stred.cz/kontrolni-vybor
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Vaňková ve Stoce?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

A popojedem: https://archiv.ihned.cz/c7-66812920-okr ... 9c3759b534

Hubálek prý zařizoval podnájem a rekonstrukci městských bytů (které se pak za hubičku nájemníkům "prodaly") na Hlinkách. Úplnou náhodou jeden takový byt získala příbuzná tehdejší radní za ODS Markéty Vaňkové. Prý existují nahrávky rozhovorů stylu
HN píše:"Jsem od paní Vaňkové, Hlinky," představuje se Hubálek na úvod a architekt Ševčík odpovídá: "Ano, už vím, mně to došlo." "Ona mě za vámi poslala, já jsem řešil ten projekt Hlinky 46… Já mám od paní Vaňkové tyto dvě bytové jednotky," pokračuje Hubálek. A Ševčík přitakává: "Ano, to si vzpomínám."
Ta pachuť jak by toto kritizovali Piráti před lety a jak se chovají teď, ta pachuť je dost velká..
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Odpovědět

Zpět na „Brno“