Všeobecný základní přijem
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Tomas.Klapka
- Příspěvky: 1984
- Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
- Profese: discordian pope
- Dal poděkování: 1711 poděkování
- Dostal poděkování: 3362 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Mimochodem, teď koukám, že už se tu o základním příjmu diskutovalo, viz https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... f=7&t=3357
Co se týká financovatelnosti základního příjmu, nemůžeme argumentovat tím, že je krize a že bude horší až se to celý sesype a bude konec.
To je úplně odlišná věc. Ano, je to jako řešit, zda LED žárovky jsou lepší než úsporné a nebo klasické, když by měla přestat fungovat všude elektřina. Jenže ta elektřina i kdyby přestala fungovat, fyzika funguje pořád dál a dokud budou lidi, bude potřeba směnu řešit. Takže mě je vcelku jedno, jestli jde ekonomika do kytek, protože systém se utvoří nanovo. Základní příjem a zajištění důstojného života lidí není příčinou té krize, takže to z mého pohledu není potřeba v souvislosti s ním řešit.
Co se týká financovatelnosti základního příjmu, nemůžeme argumentovat tím, že je krize a že bude horší až se to celý sesype a bude konec.
To je úplně odlišná věc. Ano, je to jako řešit, zda LED žárovky jsou lepší než úsporné a nebo klasické, když by měla přestat fungovat všude elektřina. Jenže ta elektřina i kdyby přestala fungovat, fyzika funguje pořád dál a dokud budou lidi, bude potřeba směnu řešit. Takže mě je vcelku jedno, jestli jde ekonomika do kytek, protože systém se utvoří nanovo. Základní příjem a zajištění důstojného života lidí není příčinou té krize, takže to z mého pohledu není potřeba v souvislosti s ním řešit.
You'll be redlacep!
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Sociální systém je bohužel také jednou z příčin ztráty konkurenceschopnosti. A ta je skutečnou příčinou krize. Finanční spekulace a dluhy tuto skutečnost oddálily v čase. Dokud nebude obnovena konkurenceschopnost nezaměstnanost dále poroste a finance na sociální stát nebudou. K tomu, aby mohla mít společnost sociální stát, musí si na něj nejprve dokázat vydělat.Tomas Klapka píše:Mimochodem, teď koukám, že už se tu o základním příjmu diskutovalo, viz https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... f=7&t=3357
Co se týká financovatelnosti základního příjmu, nemůžeme argumentovat tím, že je krize a že bude horší až se to celý sesype a bude konec.
To je úplně odlišná věc. Ano, je to jako řešit, zda LED žárovky jsou lepší než úsporné a nebo klasické, když by měla přestat fungovat všude elektřina. Jenže ta elektřina i kdyby přestala fungovat, fyzika funguje pořád dál a dokud budou lidi, bude potřeba směnu řešit. Takže mě je vcelku jedno, jestli jde ekonomika do kytek, protože systém se utvoří nanovo. Základní příjem a zajištění důstojného života lidí není příčinou té krize, takže to z mého pohledu není potřeba v souvislosti s ním řešit.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Sebastian Holovsky
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
-
Michal Svoboda
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 18
- Registrován: 27 dub 2010, 14:21
- Profese: nezaměstnaný
- Dostal poděkování: 2 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Podle mě je to spíš celkovým nastavením systemu, protože když se vytvaří peníze a k vytvořeným penězům se hned udělá dluhopis ve stejné vyši + nějáký úrok tak je jasné že časem přijde krize. Protože to nebude nikdy možné zaplatit.Ivo Vasicek píše:Sociální systém je bohužel také jednou z příčin ztráty konkurenceschopnosti. A ta je skutečnou příčinou krize. Finanční spekulace a dluhy tuto skutečnost oddálily v čase. Dokud nebude obnovena konkurenceschopnost nezaměstnanost dále poroste a finance na sociální stát nebudou. K tomu, aby mohla mít společnost sociální stát, musí si na něj nejprve dokázat vydělat.Tomas Klapka píše:Mimochodem, teď koukám, že už se tu o základním příjmu diskutovalo, viz https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... f=7&t=3357
Co se týká financovatelnosti základního příjmu, nemůžeme argumentovat tím, že je krize a že bude horší až se to celý sesype a bude konec.
To je úplně odlišná věc. Ano, je to jako řešit, zda LED žárovky jsou lepší než úsporné a nebo klasické, když by měla přestat fungovat všude elektřina. Jenže ta elektřina i kdyby přestala fungovat, fyzika funguje pořád dál a dokud budou lidi, bude potřeba směnu řešit. Takže mě je vcelku jedno, jestli jde ekonomika do kytek, protože systém se utvoří nanovo. Základní příjem a zajištění důstojného života lidí není příčinou té krize, takže to z mého pohledu není potřeba v souvislosti s ním řešit.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Ivo, ale kdo kdy řekl, že globalizace je jedinou cestou. Já např. klidně zvolím uzavření evropského trhu kvůli ochraně životního standardu. Prostě se zvednou cla a tak jako dříve se ne dumpingovou cenu zboží z číny navalí obravské clo. Jenže nadnárodní kapitál a bankéři by ztratili možnost efektivní alokace zdrojů. Já na ně ale s prominutím seru. Boty se zdraží, hadry taky a jídlo se nebude vozit přes půl planety. Celé generace před námi bojovali za sociální statut, proč si ho nyní nechráníme? V rámci EU máme např. šance dobré. Každá evropská země má lepší šance na uzavřeném trhu EU. Já doufám,že tahle globalizace se jednou ukáže jako špatný výmysl, jako snaha o unifikaci planety. OK, ale to nejde udělat během jedné generace a s drastickým dopadem na životní úroveň lidí. Na tomhle je vidět, že o dalším vývoji nerozhodují občané, ale kapitál.Sociální systém je bohužel také jednou z příčin ztráty konkurenceschopnosti. A ta je skutečnou příčinou krize. Finanční spekulace a dluhy tuto skutečnost oddálily v čase. Dokud nebude obnovena konkurenceschopnost nezaměstnanost dále poroste a finance na sociální stát nebudou. K tomu, aby mohla mít společnost sociální stát, musí si na něj nejprve dokázat vydělat.
Mimochodem, když se podívám na dějiny ČR za posledních 100 let a vezmu si co říkáš o ztrátě konkurenceschopnosti, tak bych to charakterizoval asi tak, že ještě jsme si ani pořádně nevrzli a už platíme alimenty. Díky globalizaci.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 6):
- Jiri.Kaderavek.sen, Magnat, Katerina.Marketa.Matouskova, jarbara, jan.hroch, mirek
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Tome a co to udělat naopak, udělat všeobecný základní dluh, už když se narodíš, budeš mít vůči systému dluh např. 5 000 000,- a jakmile začne pracovat, tak to začneš splácet a je na tobě jak rychle se s tím vypořádáš 
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
souhlasJiri Kaderavek píše: Ivo, ale kdo kdy řekl, že globalizace je jedinou cestou. Já např. klidně zvolím uzavření evropského trhu kvůli ochraně životního standardu. Prostě se zvednou cla a tak jako dříve se ne dumpingovou cenu zboží z číny navalí obravské clo. Jenže nadnárodní kapitál a bankéři by ztratili možnost efektivní alokace zdrojů. Já na ně ale s prominutím seru. Boty se zdraží, hadry taky a jídlo se nebude vozit přes půl planety. Celé generace před námi bojovali za sociální statut, proč si ho nyní nechráníme? V rámci EU máme např. šance dobré. Každá evropská země má lepší šance na uzavřeném trhu EU. Já doufám,že tahle globalizace se jednou ukáže jako špatný výmysl, jako snaha o unifikaci planety. OK, ale to nejde udělat během jedné generace a s drastickým dopadem na životní úroveň lidí. Na tomhle je vidět, že o dalším vývoji nerozhodují občané, ale kapitál.
Mimochodem, když se podívám na dějiny ČR za posledních 100 let a vezmu si co říkáš o ztrátě konkurenceschopnosti, tak bych to charakterizoval asi tak, že ještě jsme si ani pořádně nevrzli a už platíme alimenty. Díky globalizaci.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Celé je to vývoj procesu směny. Někdo nové pozice získává, někdo je ztrácí. Dluh je prostřekem dočasné kompenzace ztrát. V důsledku však způsobí ztráty ještě větší.Michal Svoboda píše: Podle mě je to spíš celkovým nastavením systemu, protože když se vytvaří peníze a k vytvořeným penězům se hned udělá dluhopis ve stejné vyši + nějáký úrok tak je jasné že časem přijde krize. Protože to nebude nikdy možné zaplatit.
Ztráta konkurenceschopnosti vyplývá ze systému financování soc. systému. Je financován z přirážka k ceně práce. Tím práci prodražuje a ta je obtížněji prodejná. Výnosy z kapitálu se na financování soc. systému vůbec nepodílejí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Jiri.Kaderavek.sen
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Obavam se, ze bychom si kolem sebe postavili Velkou Evropskou zed, jako kdysi Cinane. Oni to staveli ze dvou duvodu. Jednak vojenskeho, proti vpadu zvenci, ale i obchodniho, proti vyvozu bource morusoveho a strelneho prachu. A jak dopadli? Svet je nechal za tou zdi. Byla to na svou dobu rozvinuta civilizace a za zdi zacala upadat.Jiri Kaderavek píše:Ivo, ale kdo kdy řekl, že globalizace je jedinou cestou. Já např. klidně zvolím uzavření evropského trhu kvůli ochraně životního standardu. Prostě se zvednou cla a tak jako dříve se ne dumpingovou cenu zboží z číny navalí obravské clo.
Fakt si myslis, ze v dobe, kdy se dostanes na opacnou stranu planety za 8 hodin, je mozne zavadet cla? Kdyz to cinske zbozi nekoupi Evropane, tak ho koupi Americane, Australane, Indove. Nehlede na to, ze v Evrope dochazeji suroviny a kdyz my Cine clo na boty, oni nam clo na zelezo, uran, diamanty (prumyslove) atd.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Cla normálně fungují, proclívá EU a číňan proclívá až se z něj kouří. Myslím, že nemáme v obchodu s Čínou obchodní přebytek, takže se nemáme čeho bát. To je asi tak vše, co k tvé analýze dodat.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Vlastimil.Efraim
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2612
- Registrován: 11 říj 2009, 23:08
- Profese: sekáč
- Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
- Dal poděkování: 556 poděkování
- Dostal poděkování: 1188 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
