Myslím, že toto je správný pohled na věc, prostě je tam moc "kdyby" a nějaké "budoucnosti". Připomíná mi to hurá akce typu bionafta nebo obnovitelné zdroje. Když to dáte do programu a někdo nás skutečně začne brát vážně jako stranu, tak to novináři a ekonomové rozcupují, neboť budou klást otázky na které jso naše odpovědi, přiznejme si, dost vycucané z prstu nebo domnělé. Problém je, že pokud najdou v programu takovýto prvek, šmahem odsoudí i ty věci, které máme propracované. Prostě to hodí do jednoho pytle s nálepkou "populistické", "amatérské" atp. Osobně si nemyslím, že to teď někde může ve velkém fungovat, protože ta příjmová a výdajová část a možné kolísání produkce mi připadá dost na vodě. To je ale jen můj názor.Adam Zabransky píše:To možná ano, ale rád bych, aby v komponentách byly věci, které jsou reálně dosažitelné. Myslím si, že bychom se jako Piráti klidně i shodly na tom, že myšlenka VZP se nám líbí. Taky že by se o ní mělo začít ve společnosti debatovat. Ale nejsem si jistý, že VZP chceme zavést, když vlastně pořádně nevíme, co by to obnášelo. Třeba by to finančně nevycházelo, třeba by se objevily nějaké zásadní nedostatky, které by nešly vyřešit. V komponentách chci mít řešení, za kterými si opravdu stojíme, a ne "napadlo nás, že tohle by bylo pěkné". Proto bych nebyl tak hrr.
Podobně můžeme navrhnout, že naše strana chce mír. Má někdo něco proti míru? Asi ne, ale neptejte se mě, jak přesně to zajistíme.
Apropos, Martine, ti lidé, kterých ses ptal, jakou měli profesi a vzdělání a kde bydleli? Myslíš, že to byl vzorek lidí, o kterých jsem mluvil?