Všeobecný základní přijem

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět

Měl by být nepodmíněný základní příjem diskutován jako komponenta Pirátského programu?

Ano
529
76%
Ne
135
19%
Nevím
34
5%
 
Celkem hlasujících: 234 - Celkem hlasů: 698

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Michael.Polak »

Vaclav.Fortik píše:Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
Být v posuzujícím týmu by byl střet zájmů. Jednoznačně těch 15 stránek zkusím vyplodit... i když nejtěžší bude samozřejmě získat relevantní čísla.

Vedl jsem debaty se ZP už tak dlouho, že mi prostě nezbývá nic jiného, než nějaký návrh předložit. Všechny ty příspěvky do debat vždycky někam zapadnou a odrolují a začíná se pořád znovu a znovu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Martin.Shanil
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Shanil »

Michael.xChaos.Polak píše:Uvažovat o ZP jako o "dividendě z práce" je šílené zpátečnictví, je to koncept, který pořád sází na zdanění lidské práce. To je ale cesta k tomu, že se o pracovní místa budou ucházet přistěhovalci, kteří se stanou de-facto "státními otroky", jaké znala např. Athénská demokracie!
Já ten Varufakisovo citát pochopil trošku jinak. nebo spíš jeho definici "práce" , jako výsledek produkce za podpory státu. na té se lidská práce podílí poměrně málo. Samozřejmě souhlasím s tím, že danit lidskou práci se se ZP neslučuje.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Pokud RP/RV nepohne se soutěží mám otázku na Martina a Aleše - rozjedeme soutěž bez finančních odměn?

Mám pocit, že se příspěvky sejdou tak i tak, jen nebude na odměny odborných oponentů (tedy to budou dělat zdarma nebo vůbec) a ani na finanční odměnu pro nejlepší práce - což v obou případech není katastrofa.
Horší je, že jsem do propozic zakomponoval těch 15% za spolupráci na pirátském programu, což už by problém být mohl (tedy, že nebudou nijak vázáni na Piráty a odhaduji, že Zelení nebo jiní nám jak programový bod, tak realizační tým ukradnou), takže proto se ptám takto veřejně...
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1898
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: řidič kamionu
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2490 poděkování
Dostal poděkování: 2620 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ales.Jakl »

Nemám problém se soutěží bez peněz pokud to RV odmítne, ale množství příspěvků pak bude určitě menší. Dal bych přednost, aby to normálně prošlo transparentními rozhodovacími procesy. Mohlo by se i zkusit vybrat něco přes "participativní rozpočtování".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
Martin.Shanil

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Shanil »

Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

No RV schválilo 100.000,-Kč na tento rok, takže pokud nepohneme, tak stejně žádné nebudou bez dalšího hlasování na rok 2017, pak bude příprava voleb, pak zklamání, e to zase o procento nevyšlo...
Takž esi pojďme stanovit termín vyhlášení soutěže řekněme 28.10.2016 - nebudou-li do té doby administrativní záležitosti vyřešeny, bude to bez těch odměn (s poznámkou, že odměny jsou v jednání).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Martin.Shanil
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?
No já žil v domnění, že jde o akci RV, neb jsem to navrhl a prosadil jako člen RV a měl jsem to za RV na starosti, pak se z toho stala záležitost RP (byť nevím jak) a RP mi zadala úkol, vypracoval jsem, drobně ho upravili (k lepšímu) a nyní můj koncept předložila RV ke schválení - z popisu je jasné, že bych se nechtěl dostat do Krtkovi hejtovací mašinerie, že slibujeme peníze, které nemáme, poté se prokáže, že je máme, ale rozhoduje RP, pak se ukáže, že ne, že rozhoduje RV (jde o jejich peníze), pak se ukáže, že není určen hospodář, pak se najde, ale neodsouhlasí převedení peněz (principiálně nesouhlasí se ZP, souhlasí se ZP, ale jiným konceptem ...), nakonec odsouhlasí - několik měsíců po slíbené výplatě a v době, kdy vítězný tým zpracovává koncept ZP pro Zelené, druhý v pořadí pro ČSSD (Slávek se od nás hodlá programově učit ...)a několik dalších týmů/jejich představitelů má Andrej za ekonomické poradce.

Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Shanil »

Vaclav.Fortik píše: Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
ANO . + nějaký termín do kdy musí být práce hotové a odevzdané. + termín vyhodnocení by tedy měl být do konce roku - takže raději tak do 10.12.
Vaclav.Fortik píše: s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
ano,ano ano
Vaclav.Fortik píše: pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)
uvidíme, jen se musíme vyvarovat neohlášených změn, takže raději řádně na všechny možnosti upozornit.
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1898
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: řidič kamionu
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2490 poděkování
Dostal poděkování: 2620 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ales.Jakl »

Ano.

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“