Všeobecný základní přijem
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Být v posuzujícím týmu by byl střet zájmů. Jednoznačně těch 15 stránek zkusím vyplodit... i když nejtěžší bude samozřejmě získat relevantní čísla.Vaclav.Fortik píše:Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
Vedl jsem debaty se ZP už tak dlouho, že mi prostě nezbývá nic jiného, než nějaký návrh předložit. Všechny ty příspěvky do debat vždycky někam zapadnou a odrolují a začíná se pořád znovu a znovu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
- Vaclav.Fortik, Martin.Shanil
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Já ten Varufakisovo citát pochopil trošku jinak. nebo spíš jeho definici "práce" , jako výsledek produkce za podpory státu. na té se lidská práce podílí poměrně málo. Samozřejmě souhlasím s tím, že danit lidskou práci se se ZP neslučuje.Michael.xChaos.Polak píše:Uvažovat o ZP jako o "dividendě z práce" je šílené zpátečnictví, je to koncept, který pořád sází na zdanění lidské práce. To je ale cesta k tomu, že se o pracovní místa budou ucházet přistěhovalci, kteří se stanou de-facto "státními otroky", jaké znala např. Athénská demokracie!
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Pokud RP/RV nepohne se soutěží mám otázku na Martina a Aleše - rozjedeme soutěž bez finančních odměn?
Mám pocit, že se příspěvky sejdou tak i tak, jen nebude na odměny odborných oponentů (tedy to budou dělat zdarma nebo vůbec) a ani na finanční odměnu pro nejlepší práce - což v obou případech není katastrofa.
Horší je, že jsem do propozic zakomponoval těch 15% za spolupráci na pirátském programu, což už by problém být mohl (tedy, že nebudou nijak vázáni na Piráty a odhaduji, že Zelení nebo jiní nám jak programový bod, tak realizační tým ukradnou), takže proto se ptám takto veřejně...
Mám pocit, že se příspěvky sejdou tak i tak, jen nebude na odměny odborných oponentů (tedy to budou dělat zdarma nebo vůbec) a ani na finanční odměnu pro nejlepší práce - což v obou případech není katastrofa.
Horší je, že jsem do propozic zakomponoval těch 15% za spolupráci na pirátském programu, což už by problém být mohl (tedy, že nebudou nijak vázáni na Piráty a odhaduji, že Zelení nebo jiní nám jak programový bod, tak realizační tým ukradnou), takže proto se ptám takto veřejně...
- Ales.Jakl
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1898
- Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
- Profese: řidič kamionu
- Bydliště: Tachov
- Dal poděkování: 2490 poděkování
- Dostal poděkování: 2620 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Nemám problém se soutěží bez peněz pokud to RV odmítne, ale množství příspěvků pak bude určitě menší. Dal bych přednost, aby to normálně prošlo transparentními rozhodovacími procesy. Mohlo by se i zkusit vybrat něco přes "participativní rozpočtování".
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
- Martin.Shanil
D.Taxis Tramway
Strakovka a veverka
..a nic na tom nemění ani to zúžení.
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
No RV schválilo 100.000,-Kč na tento rok, takže pokud nepohneme, tak stejně žádné nebudou bez dalšího hlasování na rok 2017, pak bude příprava voleb, pak zklamání, e to zase o procento nevyšlo...
Takž esi pojďme stanovit termín vyhlášení soutěže řekněme 28.10.2016 - nebudou-li do té doby administrativní záležitosti vyřešeny, bude to bez těch odměn (s poznámkou, že odměny jsou v jednání).
Takž esi pojďme stanovit termín vyhlášení soutěže řekněme 28.10.2016 - nebudou-li do té doby administrativní záležitosti vyřešeny, bude to bez těch odměn (s poznámkou, že odměny jsou v jednání).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
- Martin.Shanil
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
No já žil v domnění, že jde o akci RV, neb jsem to navrhl a prosadil jako člen RV a měl jsem to za RV na starosti, pak se z toho stala záležitost RP (byť nevím jak) a RP mi zadala úkol, vypracoval jsem, drobně ho upravili (k lepšímu) a nyní můj koncept předložila RV ke schválení - z popisu je jasné, že bych se nechtěl dostat do Krtkovi hejtovací mašinerie, že slibujeme peníze, které nemáme, poté se prokáže, že je máme, ale rozhoduje RP, pak se ukáže, že ne, že rozhoduje RV (jde o jejich peníze), pak se ukáže, že není určen hospodář, pak se najde, ale neodsouhlasí převedení peněz (principiálně nesouhlasí se ZP, souhlasí se ZP, ale jiným konceptem ...), nakonec odsouhlasí - několik měsíců po slíbené výplatě a v době, kdy vítězný tým zpracovává koncept ZP pro Zelené, druhý v pořadí pro ČSSD (Slávek se od nás hodlá programově učit ...)a několik dalších týmů/jejich představitelů má Andrej za ekonomické poradce.Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?
Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
ANO . + nějaký termín do kdy musí být práce hotové a odevzdané. + termín vyhodnocení by tedy měl být do konce roku - takže raději tak do 10.12.Vaclav.Fortik píše: Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
ano,ano anoVaclav.Fortik píše: s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
uvidíme, jen se musíme vyvarovat neohlášených změn, takže raději řádně na všechny možnosti upozornit.Vaclav.Fortik píše: pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)
- Ales.Jakl
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1898
- Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
- Profese: řidič kamionu
- Bydliště: Tachov
- Dal poděkování: 2490 poděkování
- Dostal poděkování: 2620 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Ano.
D.Taxis Tramway
Strakovka a veverka
..a nic na tom nemění ani to zúžení.