Všeobecný základní přijem

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět

Měl by být nepodmíněný základní příjem diskutován jako komponenta Pirátského programu?

Ano
529
76%
Ne
135
19%
Nevím
34
5%
 
Celkem hlasujících: 234 - Celkem hlasů: 698

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr Vileta píše:No pěkně děkuji. :twisted: Budu mít malou autodílnu se 3 automechaniky, ale zaškolit si jich budu muset třeba 10?
Nevím jestli 3 nebo 5 nebo 10 ... závisí jak se s nimi domluvíte. Klidně můžete mít 2 co chodí furt, další 4 na občasnou výpomoc a další 3 na krizovou výpomoc.
Petr Vileta píše:Jako hnusný kapitalista totiž chci mít jistotu, že každý pracovní den mohu mít otevřeno pro zákazníky a že tam ti 3 mechanici budou. ;)
V tom případě navrhuji stát se jediným bohem s plnou mocí nad prostorem i časem, protože jinak to zajistit nelze.
Petr Vileta píše:
Ondra.kl píše:Podívejte se ... za svých studii na VŠ jsem dělal v čajovně. Dělalo se po-čt ve dvou lidech 14-22, pá-ne ve 3 lidech 14-24. Na to běžně potřebujete tak 3 lidi na plný úvazek a máte problém s tím když vám jeden vypadne. Nás tam na to bylo asi 8. Nikdo jsme na tom příjmu nebyli závislí - všichni jsme bydleli u rodičů a dostávali kapesné. Přesto nebyl problém se zaplněním šichet - tedy s jedinou výjimkou: když jsme chtěli jít všichni na ten stejný koncert / festival.
Z toho mám právě velké obavy. :?
... aha, měl jsem asi doplnit že ten problém jsme vyřešili domluvou, takže provoz byl jako normálně ;) Ono je to všechno o domluvě. Můžu mít 8 lidí co mi to vykrývají a stačí definovat že když mi šichty nevykryjí tak prostě skončí a hledám si nové lidi ;) Můžu klidně stanovit i pořadí ve kterém si mají právo psát šichty a klidně i pořadí ve kterém si musí napsat šichty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vileto, zase vymejšlíš absurdnosti!

Prostě je to o dohodě. Klidně můžeš automechanikovi dát do smlouvy, že když nějak zamešká nebo podá najednou výpověď, tak že bude muset třeba zaplatit nějaký penále.

Prostě, když chceš zabránit fluktuaci, tak to dej do smlouvy. Další Viletův pseudoproblém vyřešen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Ivan Sirko
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Frantisek Navrkal píše:Vileto, zase vymejšlíš absurdnosti!

Prostě je to o dohodě. Klidně můžeš automechanikovi dát do smlouvy, že když nějak zamešká nebo podá najednou výpověď, tak že bude muset třeba zaplatit nějaký penále.

Prostě, když chceš zabránit fluktuaci, tak to dej do smlouvy. Další Viletův pseudoproblém vyřešen.
Není vyřešen. Když bude mít každý VZP a spokojí se s nižší životní úrovní, tak neseženeš nikoho, kdo by takovou smlouvu podepsal. Lidé strašně snadno zpohodlní a smíří se s málem, zažil jsem to za komoušů. Do firmy nastoupil někdo nový, pár měsíců se snažil, přicházel s nápady, byl iniciativní a když viděl, že na to ostatní dlabou, začal se chovat jako oni. Ráno odpíchnout, nějak proflákat den, odpíchnout odchod a do hospody, nebo za koníčky. Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

https://www.facebook.com/NepodminenySex

http://www.nepodminenysex.cz/
Držitel Abraka-Dabra s.r.o.
jednatel: Tomáš Houška, dat. nar. 5. května 1964
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomáš_Houška
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Petr.Vileta

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr Vileta píše:Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Mno jo, to jsou ti podnikatelé. Mezi základní a plně vybavenou verzí škodovky je víc než 50% rozdíl. Ale mezi základním a plně se snažícím zaměstnancem má být 10%. Tomu se říká motivace.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondra.kl píše:
Petr Vileta píše:Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Mno jo, to jsou ti podnikatelé. Mezi základní a plně vybavenou verzí škodovky je víc než 50% rozdíl. Ale mezi základním a plně se snažícím zaměstnancem má být 10%. Tomu se říká motivace.
Tohle přirovnání jsem nepochopil. Píšu o tom, že člověk se snaží a vděku se nedočká, tak se snažit přestane. S prasárnou, že jedno auto lze koupit od 200 do 400 tisíc, jen podle výbavy, to nemá nic společného.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
volani.webnode.cz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 24 srp 2010, 06:20
Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od volani.webnode.cz »

Dalibor Zahora píše:https://www.facebook.com/NepodminenySex

http://www.nepodminenysex.cz/
Držitel Abraka-Dabra s.r.o.
jednatel: Tomáš Houška, dat. nar. 5. května 1964
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomáš_Houška
To sou kokoti. Jen sex a ještě za peníze? :)
Asi založím evropskou iniciativu za rozšířenou nepodmíněnou lásku zdarma :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Ⓐ☮
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Shanil »

Petr Vileta píše:
Frantisek Navrkal píše:Vileto, zase vymejšlíš absurdnosti!

Prostě je to o dohodě. Klidně můžeš automechanikovi dát do smlouvy, že když nějak zamešká nebo podá najednou výpověď, tak že bude muset třeba zaplatit nějaký penále.

Prostě, když chceš zabránit fluktuaci, tak to dej do smlouvy. Další Viletův pseudoproblém vyřešen.
Není vyřešen. Když bude mít každý VZP a spokojí se s nižší životní úrovní, tak neseženeš nikoho, kdo by takovou smlouvu podepsal. Lidé strašně snadno zpohodlní a smíří se s málem, zažil jsem to za komoušů. Do firmy nastoupil někdo nový, pár měsíců se snažil, přicházel s nápady, byl iniciativní a když viděl, že na to ostatní dlabou, začal se chovat jako oni. Ráno odpíchnout, nějak proflákat den, odpíchnout odchod a do hospody, nebo za koníčky. Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Pozor: pro negativisticky smýšlející není VZP vhodný námět k diskuzi. Petře, často popisuješ minulý režim a chování lidí v něm s despektem. Ale tak to prostě být muselo. Platové rovnostářství bylo základem socialistické práce. To nebylo dané náturou lidí. A nemáš pravdu, že kdo se snažil, neměl šanci. Jen ty šance nebyly tak velké, úsilí muselo být mimořádné nebo korupční. Strašit zde tedy srovnáváním se socíkem je zavádějící. Podmínky jsou prostě uplně jinde a lidská morálka (i ta pracovní) je velice pružná záležitost. Změň podmínky a změní se i chování lidí. Po 89 to chvilku i fungovalo než začla být práce nedostatkovým zbožím.
Píšeš, že lidi velice snadno zpohodlní a odvoláváš se na to, že příčinou je jejich lenost. Není. Příčinou je nemožnost být aktivnější. Mraky lidí nyní dělají co se dá - načerno. A to ne proto, že nechcou platit daně, ale proto, že je nikdo ofiko zaměstnat nechce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, volani.webnode.cz, Ivan Sirko, milepola
milepola
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem-pomoc voličů pirátů s podpisy

Příspěvek od milepola »

https://www.facebook.com/ceska.piratska ... 1701879559 Dobrý den, na tomto odkazu je text, který by mohl pomoci s podpisy zde v ČR pod petici za Základní příjem.
Mohli by pomoci všichni voliči, kteří piráty volili. Je možné toto uveřejnit na oficielní stránky pirátů? Budeme tak moci získat dost podpisů pod tento pokrokový projekt.
Voličů bylo 132.417 tis. a to už je síla! Za ČR je potřeba do ledna (13.1.) 2014 16500 podpisů, zatím má ČR 2215 podpisů k 29.10.2012.
Nenechme ČR prohrát v této pokrokové petici, coby ignoranty a občany, kteří nestojí o pokrok a změnu systému v sociální, ekonomické i morální oblasti našich životů.
Pomozte EOI Evropské občanské iniciativě za ČR v podepisování se. Bude to záslužné a pokud se to podaří, probudit pirátské voliče k podepisování se, bude to opravdu obdivuhodný pirátský kousek :-)
Text, pokud jej opravdu dáte na piráty.cz, lze samozřejmě upravit a zkrátit.
Děkuji a prosím o odpověď, zda takto základní příjem jste ochotni podpořit tímto propagačním skutkem a činem. Milena Poláková.
Tito uživatelé poděkovali autorovi milepola za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Ivan Sirko, reny, Martin.Shanil
Uživatelský avatar
Petr.Romanek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 101
Registrován: 06 říj 2013, 00:30
Profese: Inv. důchodce
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Petr.Romanek »

už jsem podepsal před časem :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Romanek za příspěvek:
milepola
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“