Plán na ukončení provozu Wiki

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1050 členů je to 33 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1050 členů je to 65 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Měl by být zpracován a spuštěn plán na ukončení provozu Wiki?

Pro
8
16%
Proti
28
56%
zdržuji se
14
28%

Celkem hlasujících: 50 - Celkem hlasů: 50

Vaclav.Klecanda
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programator
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 764 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Plán na ukončení provozu Wiki

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Ahoj piráti.
Množí se IMHO absurdní požadavky na placené lidi ve straně, aby aktualizovali tu něco tu něco jiného na wiki. Wiki je zastaralý systém, který zabere netriviální čas se naučit ovládat. Ten čas v případě placených lidí jsou náklady. V tomto případě jsou to utopené náklady na systém, který už dávno neměl existovat. Tímto podnětem bych rád nastartoval diskusi o tom, zda se na to dívá stejně více lidí a pakliže ano, tak zda má členskou podporu nápad:
Aby AO ve spolupráci s TO a PO zpracovali plán, jak informace na wiki přesunout na jiné, k tomu určené systémy a pak její provozování s velkou pompou a nostalgickými vzpomínkami ukončit a přestat tak marnit čas a entuziasmus placených lidí a stranické pokladně prostředky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Frantisek.Kopriva, Karel.Nejedlik, Jakub.Michalek

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 1105 poděkování
Dostal poděkování: 1709 poděkování

Re: Plán na ukončení provozu Wiki

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj,neděje se tak moc často, že bychom žádali placené lidi o úpravy (stalo se to teď u štítkování KS a MS).
První otázka, která mě napadá, je: jaký by to měl být systém, aby byl uživatelsky přívětivý pro běžného uživatele (a tudíž také nezabralo moc času ho obsluhovat)?
Wiki již dávno není systémem pro veřejnost, nicméně pro udržování vnitrostranických návodů a informací o struktuře mi nepřipadá úplně marná.
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2580 poděkování
Dostal poděkování: 3267 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Mám takové tušení že jsem někde zachytil, že na nějakém upgradu, změně či přesunu se pracuje? @Jan.Hamal.Dvorak ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Robert.Magni
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Nevím proč by měli být najímáni placení lidé na tak triviální úkoly, jako je aktualizace něčeho na Wiki.

Nicméně Wiki, spolu s fórem, našimi Weby a také Zulipem pokládám za základní nástroje strany, každý z nich má svůj daný účel a vzájemně se doplňují.
V MSK Wiki využíváme jako místo pro instrukce, návody a dlouhodobější informace a myslím, že by nám Wiki rozhodně chyběla.

Jsem tedy zásadně Proti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Jan.Bednarik, Ivo.Vlasaty, Zbynek.Janoska, Michal.Gill
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.

UnLike Facebook Obrázek.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23886 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mě by zajímalo, které mají být ty "k tomu určené systémy" (předpokládám že navrhovatel má na mysli nějaké existující a dostatečně funkční), když wiki slouží vnitrostranicky mj. jako:
- sbírka předpisů
- sbírka návodů
- spisovna (byť zrovna ta by potřebovala doplnit hromadu spisů)
- sbírka vzorů dokumentů a grafiky
- přehled technických systémů

Máme k dispozici aplikace, kam bychom tohle všechno mohli přesunout, včetně řízení přístupových oprávnění (protože například předpisy rozhodně nemůže upravovat kdekdo, na druhé straně leckteré návody může naopak vylepšovat kdokoli a je to vítáno)?
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Vaclav.Klecanda
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jana.Kolarikova píše:
15 dub 2020, 10:33
První otázka, která mě napadá, je: jaký by to měl být systém, aby byl uživatelsky přívětivý pro běžného uživatele (a tudíž také nezabralo moc času ho obsluhovat)?
Ahoj, běžný uživatel spíš zvládne markdown (MD), než roky zohýbanou syntaxi pirátské wiki. A systémů, které vyžadují pouze znalost MD máme již několik.
Martin.Kucera píše:
15 dub 2020, 11:16
Mě by zajímalo, které mají být ty "k tomu určené systémy" (předpokládám že navrhovatel má na mysli nějaké existující a dostatečně funkční) ...
Nezáleží, co mám na mysli za systémy. Při troše snahy je jistě najdeme. Můj podnět je o nastartování té snahy.

Nebráním se pomoct a svojí přestavu do procesu vnést, pokud o ni bude zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty

Martin.Kucera

Ale vždyť ta snaha už je dávno nastartovaná.
Profily lidí se migrují jinam.
Systém pro evidenci týmů a organizační struktury je v TODO listu TO hned za jeho nutnými prerekvizitami.
Ale na ty další věci které jsem vyjmenoval) prostě aplikace zatím nemáme. A dokud nebudou nějaké konkrétní návrhy (přičemž ty aplikace musejí být přístupné a ovladatelné snáze než wiki, jinak přechod nemá smysl), čím je nahradit, tak nelze uložit přesun na "k tomu určené systémy" (neb žádné "k tomu určené systémy" neexistují).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Robert.Magni, Dan.Lestina, Jana.Kolarikova, Vojtech.Pikal, Helena.Vondrakova, Lucie.Spacilova, Michal.Gill
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Vaclav.Klecanda
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Martin.Kucera píše:
15 dub 2020, 11:50
Ale vždyť ta snaha už je dávno nastartovaná.
... TODO listu TO ...
Můžeš prosím uvést i odkazy na ty zdroje?

Martin.Kucera

Na jaké zdroje?

Jo a mimochodem, pokud by se měla wiki zrušit, musíme za ni nabídnout lepší náhradu i těm oblastním sdružením, která ji stále využívají, viz
Michal.Breskovec píše:
15 dub 2020, 10:39
V MSK Wiki využíváme jako místo pro instrukce, návody a dlouhodobější informace a myslím, že by nám Wiki rozhodně chyběla.

Vaclav.Klecanda
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Ano, to je mi jasne.
Zdroje: TODO list TO a treba i task v redmine, kde se resi ta "snaha"?

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“