Hejtování v době pandemie

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Je třeba přitvrdit rétoriku a akce vůči Číně?

Ano, přitvrďtě pořádně!
9
21%
Trochu přitvrdit by to chtělo
13
30%
Teď je to tak akorát
8
19%
Chtělo by to ubrat
7
16%
Chtělo by to pořádně ubrat!
6
14%
 
Celkem hlasujících: 43 - Celkem hlasů: 43

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3275
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 580 poděkování
Dostal poděkování: 2956 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ondra.kl »

Ivan.Mikolas píše:
26 bře 2020, 13:53
demokracie, transparence - právě proto zde kritizujeme tendenční nepříliš povedený článek
Tak teď ho ještě přestat kritizovat tendenčně a nepovedeně a začít ho kritizovat věcně ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Petr.Lysek, Vit.Jurasek

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 13340
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10759 poděkování
Dostal poděkování: 17502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

My máme indicie, že na vnitru je interní pokyn nenakupovat jinde než v Číně, natož v ČR. Bohužel to nemůžeme doložit v tuto chvíli.

Jinak koho zajímá počáteční fáze epidemie a "čínské řešení" jako takové, doporučuju tenhle článek - https://www.piratskelisty.cz/clanek-301 ... propaganda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Ondrej.Profant, Yossi
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 977
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 235 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Karel666 »

Dan.Lestina píše:
25 bře 2020, 17:21
Aleši, měl jsem chuť sem napsat jen "lol", ale budu slušnější. Ta studie v Nature má velikou hodnotu, neshazuj jí. Závěry jsou tak pevné, jak je realisticky možné. Co je pro tebe přesvědčivější doufám nebude určovat stranická vyjadřování. Počkej si pár týdnů, až jim v Tilii opadne přetlak, třeba to pani Peková uvede na pravou míru. Myslím, že teď neměla šanci to číst a myslim, že to nemyslela tak, jak si to vykládáš.
On ji neschazuje jenom říká, že Pekarová řekla obsaha a navíc za sebou má výsledky vs studie a žádné výsledky. Takže otázka zní komu věřit, když jeden říká černá a druhý bílá, a stejně jako aleš se přikláním k tomu, kdo kromě tlachání dává i výsledky své práce, tedy hmatatelné ne ty presentační ;)
Smůla pro "tlachali" v dobách krizí je, že funguje pouze něco co hmatatelně dají do světa, tlachání ne (ano napsal jsem to hnusně).

Mě to připomíná u nás ve firmě dobu před koranovirem, kde se na poradách tlachalo a dělali presentace, rozumovalo nad nima (jako to nature) vs co se děje dneska, porady skončili, na skype co zůstali zůstalo 1z10 a už se na nich neprobírají "krásné grafy", ale tabulky a návrhy jak co řešit co říkají technici dole, že potřebují, tedy opak toho co se dělo předtím< že nad grafem s nějakých tabulek se tlachalo co přikázat technikovi navzdory že technik říkal, že potřebuju něco jiného ;)

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Republikový výbor
Příspěvky: 1291
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2232 poděkování
Dostal poděkování: 1968 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Dan.Lestina »

Karel666 píše:
27 bře 2020, 07:58
kdo kromě tlachání dává i výsledky své práce, tedy hmatatelné ne ty presentační
Nature je rozumování a tlachání a ne výsledky :) Bohajeho. Ten článek shrnuje zcela konkrétní výsledky.
Jsme tu na úrovni porovnávání, kdo má o podstatě elektřiny víc pravdu, jestli vědci z CERNu, kteří v top laboratořích celý život zkoumají podstatu elektřiny, nebo pán z ÚmPrum, který navrhl tvar žárovky, který se líp hodí do lamp veřejného osvětlení. Fakt. Tím nijak práci pána z ÚmPrum neshazuju, dobrý tvar žárovek je třeba, vědci z CERNu by nejspíš ten tvar žárovky navrhli dost mizerně a já jsem právě pomohl domluvit osobě blízké testování u doktorky Pekové. Mám k ní důvěru, že to otestovat umí dobře. Ale fakt se z nějakého jejího mlhavého pocitu nedá nic převratného usuzovat o původu viru. (Až přestane nápor a bude mít skutečně nové poznatky o původu, snad je hodí a papír a nechá si to projít standardním recenzním řízením, jako autoři té publikace v Nature... Ale spíš si přečte, co publikováno bylo, řekne "ok" a bude se věnovat svojí práci, která je jinde.)
Mikulas.Ferjencik píše:
26 bře 2020, 22:22
Jinak koho zajímá počáteční fáze epidemie a "čínské řešení" jako takové, doporučuju tenhle článek - https://www.piratskelisty.cz/clanek-301 ... propaganda
O tom více zde... https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ear/213979
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 27 bře 2020, 14:00, celkem upraveno 2 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2036
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1852 poděkování
Dostal poděkování: 2875 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Dan.Lestina píše:
27 bře 2020, 10:57
Jsme tu na úrovni porovnávání, kdo má o podstatě elektřiny víc pravdu, jestli vědci z CERNu, kteří v top laboratořích celý život zkoumají podstatu elektřiny, nebo pán z ÚmPrum, který navrhl tvar žárovky, který se líp hodí do lamp veřejného osvětlení. Fakt. Tím nijak práci pána z ÚmPrum neshazuju...."
To máš pravdu, pána z ÚmPrum neshazuješ. Nicméně shazuješ doktorku Pekovou. Ona pracuje ve špičkouvé laboratoři. Ona má výsledky. A ona se vyjářila ve stejném duchu jako studie - tj. považuje za nepravděpodobné, že by virus vznikl přírodně. Stejně tak studie se ve svém závěru domnívá, že virus není laboratorního původu.
Konrétní citáty jsem vypisovat už v úvodu - post: viewtopic.php?p=687898#p687898
Já tady neříkám ani A a ani B. Jenom říkám, že nepanuje shoda a jsem rád, že alespoň Karel666 to pochopil.
Naopak mě zaráží, že mi někteří dokážou mylně tvrdit co doktorka Peková (ne)řekla i poté co jsem nasdílel komkrétní zdroje, které jasně ukazují opak.
Myslím, že už tu bylo dost případů, kdy propaganda vyvinula značné úsilí, aby čiré výmysly byly přijmuty jako fakta a na základě těchto výmyslů byly dělány neuvážené kroky s dalekosáhlými a nevratnými důsledky. Alternativní názory jsou pak umlčovány dokud se neprokáže opak a pak už bývá nezřídka pozdě. Za všechny může zmínit třebá Irák, kdy všichni věřili v přítomnost zbraní hromadného ničení čímž se ospravedlnil útok. Dnes již víme, že to byla čistá lež.
V podobných případech je tady na místě opatrnost. Obzvláště pokud výsledky nějakých zpráv a studií mají mít za následek dalekosáhlé důsledky na životy lidí.
Podstatou totoho vlákna ale opravdu nebyla zpráva o původu viru a rách bych diskuzi na toto téma již ukončil. Podstatou byl blog Jana Lipavského, který následně zveřejnily i Pirátské listy. Takto se z osobního názoru jednotlivce stal názor strany. Ikdyž i názor pirátského poslance zveřejněný na soukromém blogu už jako názor strany stejně brán bude. Osobně se s obsahem tohoto blogu neztotožňuji a proto jsem toto vlákno založil. Důvody jsem vysvětlil v úvodu. Samotný autor se k mému příspěvku nevyjádřil což beru jako další znamení toho jak probíhá komunikace. OFFTOPICHlavně mi tu nikdo nepiště, že poslanci mají nyní jinou práci než odpovídat na příspěvky na fóru. Pokud má někdo dost času a síly na sepsání nenávistého článku, tak by měl mít i dost času i na jeho obhajobu.
Naposledy upravil(a) Ales.Sura dne 27 bře 2020, 12:56, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvek:
Karel666
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2036
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1852 poděkování
Dostal poděkování: 2875 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Mikulas.Ferjencik píše:
26 bře 2020, 22:22
Jinak koho zajímá počáteční fáze epidemie a "čínské řešení" jako takové, doporučuju tenhle článek - https://www.piratskelisty.cz/clanek-301 ... propaganda
Osobně nemám moc rád články, které podporují černo-bílé vidění světa. Článek poukazuje na čínskou propagandu, ale sám nese známky nese veškeré znaky propagandy - tj. budí dojem, že někdo posbíral všechnu špínu a vytvořil z toho článek.
Co má být důsledkem tohoto článku? Má otevřít prostor pro diskuzi? Nabízí možnost nápravy? Nebo jen má jen prohloubit nedůvěru, nedávist a ukázat prstem na domnělého viníka?
Nabízí se citát Einsteina: "Mír nemůže být držen násilím, může jej být dosaženo pouze porozuměním."
Vede tohle všechno očerňování k porozumění a hledání společného řešení? Nebo to jen kope ještě hlubší příkopy mezi národy, prohlubuje nenávist což ve finále povede ke konfliktu?
Mikuláš tu hezky mluvil o tom jak máme měřit všem stejným metrem. Tak se podívejte na Pirátské listy (a obecně komunikaci Pirátské strany v poslední době) a zvažte do jaké míry kritizujeme svoje problémy a do jaké míry kritizujeme problémy ostatních. A to už ani nemluvím o tom, že v obecné rovině by měly převládat pozitivní zprávy a pochvala. To je jedno z hlavních pravidel, které se naučíte, když děláte prezentaci typu "lesson learned" nebo pokud vychováváte děti.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Republikový výbor
Příspěvky: 1291
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2232 poděkování
Dostal poděkování: 1968 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ales.Sura píše:
27 bře 2020, 12:35
OFFTOPICObrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 5):
Martin.Morong, Yossi, Michaela.Skokanova, Petr.Lysek, Pavel.Moravec
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21627
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28741 poděkování
Dostal poděkování: 22241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ano, nepanuje shoda. Asi jako na antropogenním globálním oteplování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Vit.Jurasek, Ondra.kl, Jan.Mares, Petr.Vileta, Jiri.Janecka
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Příspěvky: 763
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od David.Wagner »

Zkusím trochu strukturovaně:

a) i Nature, i dosavadní historická zkušenost vede k tomu, že nemoc vznikla přirozeně na mokrém trhu ve Wuhanu. Proč se nemoci tak často šíří z netopýrů na lidi (či přesněji vznikají na netopýrech a pak se šíří dál) je poměrně slušně vysvětleno třeba i tady (https://www.businessinsider.com/wuhan-c ... ans-2020-1). Zároveň debata o tom, kde vznikla nemoc nemá naprosto žádný přínos podle mě, co tím získáme?
b) Čína je za šíření zcela zjevně spoluodpovědná. Neházel bych to na rozhodnutí "jednoho úředníka ve Wuhanu", ten systém je založený na skrývání a to, že velmi dlouho skrýval před světem pravdu i za cenu útoků na lidi je prostě fakt. Tady je nějaké zdrojované shrnutí, kterému jakoby věřím (https://mikulas-peksa.eu/2020/puvod-koronaviru.html).
c) myslím, že právě doba krize je na kritiku dost důležitá, protože pod krytem pandemie se nám snaží vláda a ústřední krizový štáb tlačit věci které by jinak prošly jen těžko a úlohou konstruktivní opozice je jak navrhovat další věci, tak kritizovat. A kritizovat to, že čínská letadla vítá pod taktovou velvyslance vláda, krizový štáb vede chlapík bez prověrky který tlačil tradiční čínskou medicínu (což není nic jiného než nově vytvořená čínská komunistická věc často tlačená jako vlivový nástroj), premiérovy firmy jsou velmi zaúvěrovány u čínských (samozřejmě na stát napojených) vlád a Hamáček se chová velmi servilně a nějak nám nefungují odběry od českých firem, jenom z Číny...tak kritizovat všechny tyhle věci je na místě. Jiné státy a útvary mají jiné problémy, kritizujeme je taky a pracujeme kde to jde.
d) Čína u nás podle zpráv BIS cíleně tvoří agresivní vztahové sítě, snaží se ovládat věci, slibuje investice které následně nerealizuje, ale lidi už koupené má. Jakoby, blbý.

Zatímco ten komentář na Pirlistech je vskutku zvláštní, tak původní komentář Honzy Lipavského považuji za velmi na místě no.

A teda osobněji: čínský stát je momentálně něco jako hororová antiteze toho co by měla být naše politika. Technologie využité ke sledování, někde brutální tlak na meritokracii, někde podporování státních zombie firem, absolutní propojení všeho a všech, sledování čísilek růstů a boj proti korupci, v rámci něhož se dějou dosti děsivé čistky. Jestli chceme někoho přesvědčit, že technologie můžou i osvobozovat a že stát může být lepší i bez populismu a exemplárních případů tak je taky nutné říct, že Čína není nijak kompatibilní s našima hodnotama.

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 276
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Student, Génius
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 629 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Jan.Mares »

tvl, Fejkňúsování v době pandemie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů