[rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2229 poděkování

[rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Viktor.Derka »

Čau lidi,

v návaznosti na nepřijetí organizačního řádu se tímto s účinností od ukončení rozpravy v této věci (nejpozději ale s účinností k 1.4.2020) vzdávám funkce předsedy MS Praha 4 a zároveň zahajuji rozpravu k dovolbě nového předsedy MS. Nedojde-li k dovolbě nového předsedy MS, bude funkci vykonávat na základě virility první místopředseda MS Praha 4 Matej Šandor, dokud k dovolbě nedojde.

Důvodem pro vzdání se funkce je to, že necítím od MF podporu mého fomátu organizace, kdy přestože byl organizační řád předmětem několika schůzí MF a rozpravy na fóru a ani jednou nebyl vznesen návrh na ukončení rozpravy (ani žádné kardinální připomínky, jejichž nevyřešení by předkladatel spojil s hlasováním proti), protože něco jako organizační řád přece nepotřebujeme (tímto děkuji všem, kteří se podíleli na konstruktivní debatě k podobě organizačního řádu), organizační řád nebyl přijat. Není-li tu vůle organizovat jednání orgánů MS Praha 4 dle předem daných transparentních pravidel, je to legitimní požadavek, ale na to si MF bude muset najít jiného předsedu, protože takto to já dělat odmítám, přičemž jakožto dobrovolník nemám další sílu se snažit protlačit pravidla tam, kde žádná pravidla nechtějí.

Omlouvám se za tento krok kolegům v PMS, nicméně jsem připraven být i nadále nápomocen při organizaci MS Praha 4, byť nyní z pozice řadového člena.

Rozpravu k volbě nového předsedy MS vyhlašuji do 1.4.2020, návrhy na kandidáty podávejte prosím v tomto vlákně, taktéž bych kandidáty požádal, aby se zde stručně představili a přijali nominaci, nenominují-li se sami (nominaci není nutno podpořit žádnými dodatečnými hlasy členů MS). Představení kandidátů bude umožněno též na nadcházející schůzi MF 11.3.2020. Jelikož se technicky jedná o dovolbu člena PMS, bude volební období nového předsedy MS trvat v souladu s § 26 odst. 2 JŘ CF do 3.6.2021.

Osobně za nového předsedu MS Praha 4 navrhuji @Ladislav.Dvorak.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 08 led 2018, 11:07
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Ladislav.Dvorak »

Ahoj Vitkore,
velice mě mrzí že skládáš funkci, nicméně dokáži to pochopit.

Tvou nominaci ještě promyslím, avšak upřímně bych byl radši kdyby se tohoto zhostil někdo jiný, nejlépe zastupitel.
Osobně si myslím že @Matej.Sandor by byl vhodnější než já.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Derka, Matej.Sandor
MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2
Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

@Viktor.Derka prosím tě rozmysli si to. Přijde mi, že neodstupuješ s chladnou hlavou. Byl si skvělý předseda, dával si tomu hodně, je to škoda. Jednací řád potřebujeme, jen je blbá doba. Jinak @Ladislav.Dvorak imho předseda mska nemusí být zastupitel, naopak si myslím, že nezastupitel na předsedování a sledování cvrkotu ve straně bude mít více času, než zastupitel. Naopak předseda klubu by měl být zastupitel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Sykorova za příspěvek:
Matej.Sandor
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Karel.Maly
Člen KS Praha
Příspěvky: 52
Registrován: 26 lis 2017, 10:02
Profese: pracovník v cestovním ruchu
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Karel.Maly »

O kolik to neprošlo hlasů ? Já bych Viktore neházel flintu do žita, viz též mail.
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Matej.Sandor »

Já jsem to odstupovaní kritizoval, když odstupovalo předchozí vedení a budu ho kritizovat i teď. Být zvolen do funkce znamená nést určitou odpovědnost. K té se vážou povinnosti, které je nutné realizovat v rámci výkonu dotčené funkce. No a ty se někdy plnit daří a někdy nedaří. Ale asi nikdo nesplní vše co má, nebo co by chtěl, nebo co se od něj očekává.

Proto odstupovat po jednom neúspěchu mi ani v loňských ani v letošní rezignacích nedávalo nikdy moc smysl. Z toho důvodu rovněž vyzývám @Viktor.Derka, aby si rezignaci promyslel a následně ji stáhnul. Jsem přesvědčen, že 90 procent činností MS pod jeho vedení šlo správným směrem.

Pokud se Viktor rozhodne rezignaci nestáhnout, tak se pro jistotu vyjadřuji i k nominaci na předsedu. Domnívám se, že předseda má být někdo, kdo má MS Praha 4 jako jednu ze svých hlavních volnočasových aktivit, jak tomu bylo třeba u Viktora. Práce s tím spojené je relativně hodně. Já mám těch aktivit bohužel trochu více a mám dojem, že zvládám časově dobře místopředsednickou pozici, ale má aktuální časová kapacita by na předsednickou pozici nestačila.

Každopádně nadále vidím smysl v dalším fungování MSka. Proč ten smysl vidím jsem napsal jsem: viewtopic.php?p=683976#p683976
No a v případě pokud Viktor rezignaci neztáhne, tak na předsedu nominuji v[tomto pořadí

1. @Viktor.Derka - aby měl možnost si to promyslet a pak znovu kandidovat.
2. @Ladislav.Dvorak
3. @Josef.Vlach
4. @Adam.Jaroš
5. @Tibor.Vansa
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Veronika.Nurnbergerova
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2229 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Viktor.Derka »

Není co stahovat nebo si rozmýšlet, protože úkon byl učiněn a náležitě doručen, tudíž je i účinný (mohl bych leda znovu kandidovat, nicméně scénář Hlavatý moc podstupovat neplánuji). Děkuji za opětovnou nominaci, tu ale nepřijímám. Jsem ochoten být v MS aktivní člen a napomáhat s čímkoli (klidně i psaním organizačních dokumentů), ale linie směřování MS ať stanovuje někdo jiný.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Josef.Vlach
Místní předsednictvo
Příspěvky: 70
Registrován: 23 kvě 2018, 20:57
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Josef.Vlach »

Ahoj,

Za mě nominace v tomto pořadí:

1. Viktor Derka
2. Laďa Dvořák
3. Matěj Šandor
4. Tibor Vansa - pokud se aktivuje .-)

P.
Veronika.Nurnbergerova
Člen KS Praha
Příspěvky: 24
Registrován: 06 kvě 2018, 22:00
Dal poděkování: 170 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Veronika.Nurnbergerova »

Ahoj,

souhlasím s tím, co píše Matej.
K tomu se chci zeptat: @Tibor.Vansa ? mohl bys přemýšlet o kandidatuře na předsedu?

Veronika.

Matej.Sandor píše: 03 bře 2020, 09:37 Já jsem to odstupovaní kritizoval, když odstupovalo předchozí vedení a budu ho kritizovat i teď. Být zvolen do funkce znamená nést určitou odpovědnost. K té se vážou povinnosti, které je nutné realizovat v rámci výkonu dotčené funkce. No a ty se někdy plnit daří a někdy nedaří. Ale asi nikdo nesplní vše co má, nebo co by chtěl, nebo co se od něj očekává.

Proto odstupovat po jednom neúspěchu mi ani v loňských ani v letošní rezignacích nedávalo nikdy moc smysl. Z toho důvodu rovněž vyzývám @Viktor.Derka, aby si rezignaci promyslel a následně ji stáhnul. Jsem přesvědčen, že 90 procent činností MS pod jeho vedení šlo správným směrem.

Pokud se Viktor rozhodne rezignaci nestáhnout, tak se pro jistotu vyjadřuji i k nominaci na předsedu. Domnívám se, že předseda má být někdo, kdo má MS Praha 4 jako jednu ze svých hlavních volnočasových aktivit, jak tomu bylo třeba u Viktora. Práce s tím spojené je relativně hodně. Já mám těch aktivit bohužel trochu více a mám dojem, že zvládám časově dobře místopředsednickou pozici, ale má aktuální časová kapacita by na předsednickou pozici nestačila.

Každopádně nadále vidím smysl v dalším fungování MSka. Proč ten smysl vidím jsem napsal jsem: viewtopic.php?p=683976#p683976
No a v případě pokud Viktor rezignaci neztáhne, tak na předsedu nominuji v[tomto pořadí

1. @Viktor.Derka - aby měl možnost si to promyslet a pak znovu kandidovat.
2. @Ladislav.Dvorak
3. @Josef.Vlach
4. @Adam.Jaroš
5. @Tibor.Vansa
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Nurnbergerova za příspěvek:
Vladimira.Sykorova
Uživatelský avatar
Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 08 led 2018, 11:07
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Ladislav.Dvorak »

Ahoy všem,
dlouho jsem zvažoval, zda nominaci přijmout či ne.
Jelikož jsem pro zachování MS jako takového a chci hlavně posunout vnitřní komunikaci a vztahy mezi členy na lepší úroveň, rozhodl jsem se nominaci přijmout.

Pokud máte nějaké dotazy, zkusím se je co nejlépe zodpovědět, ale jinak si myslím že mě veskrze znáte a víte co ode mne můžete očekávat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvky (celkem 6):
Viktor.Derka, Jan.Hora, Matej.Sandor, Vladimira.Sykorova, Veronika.Nurnbergerova, Tibor.Vansa
MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2229 poděkování

Re: [rozprava] MF Pha4 2/2020 - dovolba předsedy MS

Příspěvek od Viktor.Derka »

Takže eviduji jednoho kandidáta, kterým je @Ladislav.Dvorak. Jelikož zde lehce utichla diskuse, navrhuji ukončit rozpravu předčasně a zahájit víkendové hlasování tento pátek (tj. 72 hodin od pátečního večera).

Nebudou-li proti tomuto postupu námitky, budu jej považovat za přijatý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 5):
Ladislav.Dvorak, Jan.Hora, Josef.Kadlecek, Adam.Jaros, Josef.Vlach

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 4“