MF Kolín 3/2020 Volba místního předsednictva [jednání]

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Krajsti predsedajici, PMS Kolin

Jiri.Snizek
Předseda krajského sdružení
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 4478 poděkování
Dostal poděkování: 2103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Kolín 3/2020 Volba místního předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Podávám návrh postupu na:
prodloužení rozpravy do doby než předsednictvo krajského sdružení přijme za členy Místního sdružení Kolín Terezu Kvitovou a Svatopluka Bočka.
Díky, že jsi zjistil postup, Martine.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jiri.Snizek
Kontaktovat uživatele:

A nemáš pravdu, kdybys netrval na své rezignaci, tak ty a Vojta můžete Sváťu a Terku přijmout. Takhle do naší kaše taháš 4 další lidi z krajského předsednictva.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Martin.Polak
Předseda místního sdružení
Profese: polygraf
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 748 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak »

Já mám k dispozici opačně stanovisko, ale přímo na tohle jsem se AO neptal, ale mohu to zjistit.
Ale přece současný postup přijímání členů je:
1) přihláška, přestavení (zaplacení)
2) grilování od PKS
3) PKS hlasuje o doporučení
4) MS má teprve možnost vyvolat hlasování a přijmout.

Teď už v bodě 3 budete hlasovat rovnou o přijetí a celý proces se zkrátí o jeden krok. A nebo se pletu?

Proč jsem rezignoval? Protože jsem musel. Proč?
Jistě víš, že aktivita MS Kolín není velká a když se hledal termín pro focení členů strany, tak jsme se v anketě o termínu vyjádřili jen ty a já. Focení padlo a MS Kolín nemá fotky které zajišťoval kraj.
Letos jsem vyhlašoval nábor na akci ,,Ukliďme Česko" a kromě mne se přihlásil jen Svatopluk Boček a to není moc dobrá účast u největšího MS v kraji. :-/
Roznos novin do voleb do EP byl také složitý - zapojil jsem se já, ty a devět externích dobrovolníků jen na toto sehnaných a Kokeš, který byl v té době dobrovolník.
Zkrátka každý z 66 členů naší FB pracovní skupiny v Kolíně mohl v přímém přenosu vidět, že vůbec nezáříme.
Prostě nejen na lednové schůzi padlo slovo krize a že jsme prostě v krizi. Na základě toho chtěl rezignovat Vojtěch Ertl na pozici místopředsedy, ale zůstal dal místopředseda ačkoliv nechtěl, protože se čekalo co se bude dít.
Uplynulo pár měsíců a další místopředseda opustil stranu a to úplně.
Vyhlásil jsem o měsíc předčasné volby a opět se čekalo a debatovalo o tom, co se bude dít.
Nedělo se skoro nic, jen mi bylo velice taktně naznačeno, že já jsem také součástí krize a že vyvolávám blbou náladu a vůbec to vedu špatně a aktivita lidí v MS Kolín byla tak slabá, protože nikdo nechce pracovat pro Poláka.
Celá tahle debata proběhla na skupinovém chatu a jelikož moje argumentace, že jsem se opravdu snažil a věnoval tomu mnoho času a energie nepadla na úrodnou půdu, tak jsem usoudil, že je čas ustoupit a nezaclánět.
Prostě jsem si tu kritiku vzal k srdci.

Byl jsem jmenován předsedou MS na základě mandátu z voleb a jelikož jsem tu důvěru voličů ztratil, tak je logické že už nemám mandát.
MS Kolín za svoji existenci zdvojnásobilo počet členů a je největší MS v kraji. Aktuálně má 7 lidí a má nakročeno na 9 členů!! Což je fantastické a já mám radost a věřím, že můj odchod do ústraní pomůže odstranit krizi a aktivita MS Kolín bude odpovídat jeho velikosti.
Přece jen už nebude mít nikdo pocit, že pracuje pro Poláka a proto se bude moci plně zapojit do práce pro stranu. Už se těším na ,,lepší příští" jak jsem zaslechl na poslední schůzi. Tohle přece není komplikace tohle je restart! Členů je v Kolíně dost a je z čeho vybírat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Jiri.Snizek
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Martin.Polak

Jiri.Snizek píše:
10 bře 2020, 07:27
Podávám návrh postupu na:
prodloužení rozpravy do doby než předsednictvo krajského sdružení přijme za členy Místního sdružení Kolín Terezu Kvitovou a Svatopluka Bočka.
Díky, že jsi zjistil postup, Martine.
On je problém, že to tady nikdo nečte. :-(
Kdyby někdo alespoň potvrdil nominaci a nebo ji odmítl, tak se dá o něčem mluvit, ale takto...
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **

Jiri.Snizek
Kontaktovat uživatele:

Takto je můj návrh postupu přijat všeobecnou shodou. Děkuju tedy členům a členkám MS Kolín za podporu.

Martin.Polak

Jiri.Snizek píše:
12 bře 2020, 05:30
Takto je můj návrh postupu přijat všeobecnou shodou. Děkuju tedy členům a členkám MS Kolín za podporu.
Rozprava běží skoro už dva měsíce.
Od přijmutí návrhu postupu uplynul měsíc a stále se nikdo nepřihlásil. :(

Jiri.Snizek
Kontaktovat uživatele:

jj, pracuju na tom. Od Terezy mám už přihlášku a je přijatá. Sváťa už má taky vyplněnou přihlášku a dneska ho budeme grilovat.

Martin.Polak

Vím, vím. Jen jsem to tady chtěl oživit aby tohle fórum bylo opět červené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Jiri.Snizek

Jiri.Snizek
Kontaktovat uživatele:

§ 23 Oblastní předsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:
a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
§ 20 Oblastní sdružení
(1) Oblastní sdružení je týmem, který je v nejužším kontaktu s občany. Reprezentuje přitom stranu na lokální úrovni v souladu s celostátní strategií, značkou a jednotnou komunikací navenek.

(2) Úkoly oblastního sdružení související s místní samosprávou a výkonem mandátu:
a) sledování a provádění politiky v příslušné obci, městě či městské části anebo kraji,
b) materiální zázemí pro případný zastupitelský klub a jiné volené zástupce.

(3) Úkoly oblastního sdružení související s volbami:
a) celostátní, krajská i lokální volební kampaň v dané oblasti,
b) jednání s jinými subjekty o volební spolupráci (např. jednání o kandidátech na senátora ve své oblasti v případě pověření republikovým předsednictvem).

(4) Úkoly oblastního sdružení související s chodem strany:
a) přijímání nových členů do oblastního sdružení,
b) pravidelné schůze oblastního fóra a oblastní akce přiměřeně časté místním poměrům (např. jednou za měsíc),
c) schvalování vlastního rozpočtu (u místního sdružení jen v opodstatněných případech).

(5) Úkoly oblastního sdružení v mediální působnosti:
a) vydávání veřejných stanovisek aspoň jednou za 2 měsíce,
b) kontakt s místními médii a seznam oblastních novinářů.

(6) Úkoly oblastního sdružení v administrativní působnosti:
a) informování administrativního odboru o změnách údajů v seznamech členů a místních sdružení,
b) svolávání ustavujícího fóra místního sdružení,
c) shromažďování návrhů na kandidáty do voleb,
d) primární volby v dané oblasti v souladu s volebním řádem.

(5) Úkoly oblastního sdružení v technické působnosti:
a) údržba technických systémů, jejichž technická správa na něj byla technickým odborem delegována.

(6) Úkoly oblastního sdružení v personální působnosti:
a) zjišťování dovedností nových členů, příznivců a ostatních dobrovolníků, jejich zapojení a provádění, a spolupráce na jejich evidenci s personálním odborem,
b) vedení seznamu úkolů, kontrola jejich plnění, shromažďování informací o činnosti za dané sdružení a předávání relevantních nebo vyžádaných informací na vyšší úroveň,
c) zabezpečení odborné a politické přípravy kandidátů do voleb,
d) řešení problémových případů chování členů a příznivců, rušení registrace příznivců a navrhování vyloučení člena ze sdružení.
https://wiki.pirati.cz/rules/or#oblastni_sdruzeni
Čl. 7 Oblastní sdružení
(1) Nejmenší počet členů oblastního sdružení jsou tři.

(2) Člen strany přísluší ke sdružení, které ho přijalo za člena, nebo k němuž přestoupil. Při přestupu se postupuje přiměřeně podle ustanovení o podání přihlášky a členství ve straně není dotčeno.

(3) Oblastního fóra má právo zúčastnit se každý člen oblastního sdružení.

(4) Oblastní fórum
a) volí a odvolává ze svého středu oblastní předsednictvo,
b) provádí politiku strany na oblastní úrovni,
c) zřizuje a ruší oblastní komise a odbory,
d) ukládá oblastnímu předsednictvu úkoly.

(5) Oblastní předsednictvo
a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

(6) Předseda oblastního sdružení
a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra,
b) zastupuje oblastní sdružení navenek a v jiných orgánech, stanoví-li tak právní předpis.

(7) Oblastní sdružení stejné úrovně mohou zasedat po dvou nebo po třech, pokud s tím vysloví souhlas; usnesení takto přijatá platí, jakoby je přijalo každé sdružení zvlášť. Schůzi řídí člen strany, jejž určí přítomní členové oblastních předsednictev, která spolu zasedají.
https://www.pirati.cz/o-nas/stanovy.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Martin.Polak

Jiri.Snizek
Kontaktovat uživatele:

Kopíruji z úvodního příspěvku formální náležitosti.
Každý kandidát musí mít aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci.
Každý kandidát prosím nechť při odpovědi na nominaci, či při přihlášení se do volby dá na vědomí, do jaké pozice v rámci MP se hlásí (předseda, místopředseda, obojí).
Každý kandidát na funkci popíše v rozpravě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Právo na závěrečné slovo má každý kandidát.
Řádná nominace je návrh člena MF nebo příhlášení se jako zájemce do volby.
Nominuji na předsedu, případně místopředsedy Terezu Kvitovou, Svatopluka Bočka a Jaroslava Prose. Prosím je o přijetí nominace.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Kolín“