[rozprava] Předběžná otázka #27387 - Názvy týmů

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky.

Moderátor: Komise - rozhodci

Pravidla fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Příspěvky: 497
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 709 poděkování

[rozprava] Předběžná otázka #27387 - Názvy týmů

Příspěvek od Viktor.Derka » 14 úno 2020, 19:26

Čau lidi,

vykopávám s prvním právním názorem na věc, protože jsem zaznamenal, že minimálně @Milan.Dadourek vyjádřil v dřívějším řízení k možnosti zřizovat přezkumné orgány odlišný názor.

Osobně vycházím z toho, že pojem "tým" se používá jednak jako právní termín označující obecně kolektivní orgány zřízené v rámci strany, a jejichž činnost je upravena dle § 3 a násl. organizačního řádu (tj. pojem tým je zde podobný např. pojmu "správní orgán" ve smyslu správního řádu, který také stanoví nějakou obecnou úpravu pro činnost orgánů, které se jmenují všechny jinak.

Otázkou je, zda je možno argumentovat, že na základě § 3 odst. 1 organizačního řádu je možno přímo tvořit tým, který se bude nazývat tým a bude se opět řídit tam uvedenými procesními zásadami. V takovém případě by se ona legislativní zkratka sloučila s označením orgánu.

Věcně jsem ale názoru, že kompetence zřizovat oblastní odbory a komise (čl. 7 odst. 4 písm. c) stanov) se vztahuje na jejich kompetenční/resp. zejm. organizační vymezení - tj. že se jedná o zmocnění vytvářet oblastní rozhodčí komisi ve smyslu čl. 13 stanov, oblastní komise ve smyslu čl. 11 stanov a oblastní odbory ve smyslu čl. 12 stanov. Jak si je pojmenují, je pak víceméně jedno, pokud to nebude zcela zjevně matoucí - např. pojmenuju jako mediální odbor orgán, jehož členové mají uklízet prostory PiCe, popř. pokud je cílem "zmatení nepřítele". Mimoto ale jsem v dobrém duchu vyhlášek ministerstev a ústředních správních orgánů, které jsou vlastně nařízeními, popř. komisí vytvořených zastupitelstvy, pro ponechání relativně široké možnosti jak si pojmenovat vlastní orgán (tj. klidně i tak, že se systematika názvů bude odlišovat od celostátní terminologie - např. mediální komise.
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz
Profil na lide.pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Rozhodčí komise“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů