anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasím aby Piráty v Senátu zastupoval Tomáš Tožička

Pro
96
40%
Proti
130
54%
Zdržuji se (nevím ...)
16
7%
 
Celkem hlasujících: 242 - Celkem hlasů: 242

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Roman.Kucera »

Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Michal.Lupecka, Vaclav.Vcelica, Miloslava.Karfilatova, Vaclav_Mraz
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vaclav.Vcelica
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 162
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Jakub.Dedek píše: 02 bře 2020, 15:12 Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Když si vezmu, že někteří představitelé Izraele se vyloženě hlásí k fašismu a činnost ozbrojených složek státu Izrael mluví sama za sebe, nevím, na co si tu hrajeme.
Kdo z českých politiků by si troufl natočit takovou předvolební reklamu jako ministrině spravedlnosti v Izraeli? Ta se alespoň nebojí. Ne, jako my. Řekneme pravdu, a pak se za ni ještě omluvíme, že jsme to tak nemysleli nebo teda jako mysleli, ale že ta zvolená forma pravdy byla příliš tvrdá.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt
Jan.Adam píše: 02 bře 2020, 15:18 Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky ...
Myslím, že TT nenálepkuje ani nepořvává, ale věcně argumentuje a vysvětluje. Koukněte na nějaké video s ním, možná Vám to otevře oči. Jestli chcete k nějakému tématu přitáhnout pozornost, trochu humbuku kolem musíte nadělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 3):
Ladislav.Stalmach, Miloslava.Karfilatova, Vaclav_Mraz
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Adam »

Vaclav.Vcelica píše: 02 bře 2020, 15:46
Jakub.Dedek píše: 02 bře 2020, 15:12 Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Když si vezmu, že někteří představitelé Izraele se vyloženě hlásí k fašismu a činnost ozbrojených složek státu Izrael mluví sama za sebe, nevím, na co si tu hrajeme.
Kdo z českých politiků by si troufl natočit takovou předvolební reklamu jako ministrině spravedlnosti v Izraeli? Ta se alespoň nebojí. Ne, jako my. Řekneme pravdu, a pak se za ni ještě omluvíme, že jsme to tak nemysleli nebo teda jako mysleli, ale že ta zvolená forma pravdy byla příliš tvrdá.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt
Jan.Adam píše: 02 bře 2020, 15:18 Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky ...
Myslím, že TT nenálepkuje ani nepořvává, ale věcně argumentuje a vysvětluje. Koukněte na nějaké video s ním, možná Vám to otevře oči. Jestli chcete k nějakému tématu přitáhnout pozornost, trochu humbuku kolem musíte nadělat.
Videa/rozhovory s ním jsou OK, ale o těch jsem nemluvil. A to pořvávání a nálepkování byl popis současného diskursu, ne Tožičkova chování.
Ale to, co předváděl na sítích, pro mne OK není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
Jan.Zavadil
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 5376 poděkování
Dostal poděkování: 6430 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
Michal.Lupecka, Petr.Lysek, Jan.Prokop, Jan.Zavadil, Jiri.Belsan
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Adam »

Roman.Kucera píše: 02 bře 2020, 15:42 Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
A on to tady snad někdo dělá?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jan.Adam píše: 02 bře 2020, 15:56
Roman.Kucera píše: 02 bře 2020, 15:42 Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
A on to tady snad někdo dělá?
No záminkou ke stažení kandidatury byla FORMA jeho vyjádření.
Samotným Židům ta FORMA nevadí. Tak proč jsme ho teda vlastně vyštvali? Působíme teď jako strana šašků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Jan.Lehky, Bell, Sarka.Vaclavikova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michael.Polak »

Michal.Lupecka píše: 02 bře 2020, 15:30 To bych obecně zjednodušil do "všichni dělají chyby" a nemá smysl předstírat že nedělají, nebo hledat lidi co jich dělá méně. Důležité je ale jak se je pak snaží napravit, maskování chyby nebo vy-ignorování je jistě jedna z možností, ale určitě ne ta nejlepší. Lepší je si tu chybu přiznat.
Dobře, ale tak chceš říct, že předpokladem kandidatury za Piráty je nějaké veřejné pokání za všechny online blbosti před vstupem na politickou dráhu?

Jako takhle, já nechci říct, že by u nás měl mít možnost být každý a "voliči rozhodnou". Právě jsme už nějaká instituce s vlastní kontinuitou a historií a dále se rozšiřujeme kooptací občanů, přijímáním nových členů. Souhlasím s Ivanem Bartošem, že otevřenost je žádoucí, nicméně nějaká kontrola kvality by asi existovat měla. Časem asi zjistíme, že schopnost udělat dojem na stranický aparát není totožná se schopností udělat dojem na voliče a budeme se v tom tak nějak plácat jako všecny zavedené strany.

Ale obecně bych teda stanovil limit, že u online obsahu s malou závažností (tedy ne, že jsem publikoval článek či rozhovor, který visel na titulce některého předního zpravodajského portálu - ale právě věci jako status či reakce na sociálních sítích, apod.) by snad jako projev dostatečné míry mediální příčetnosti autora mělo být to, že obsah z oficiálního kanálu sám odstraní (nota bene, když to udělá se značným časovým předstihem před tím, než to na něj někdo vytáhne). Jako jsou určitě vyjímky, a já teď nemám na mysli to, že někdo začne odstraňovat z internetu stopy nějakého opravdu špatného činu, kterým se zamlada vytahoval - ale jde prostě o to, že účastnit se debaty a dopustit se přešlapu by měla být asi lepší kvalifikace, než neúčastnit se debaty pro jistotu vůbec.

Protože jsem přeci spíš technik, než byrokrat či publicista, sáhnu po metafoře, která je mi blízká: Elon Musk nedávno v reakci na poslední výbuch prototypu své Starship během tlakové zkoušky prohlásil, že následky související s neúspěchem by měly být minimální ve srovnání s následky toho, když to někdo ani nezkusí. Toto mi přijde jako docela inspirativní i pro nás Piráty, protože my si taky v průběhu existence kladli spoustu náročných cílů a v některých případech jsme už jasně neuspěli a v jiných, kde to zkoušíme, se to může ukázat taky. Ale podle mě zkusit to a neuspět by nemělo být hodnoceno tak přísně, jako vůbec to nezkusit. Tzn. radši mezi Piráty uvidím ostříleného matadora online diskuzí, byť s pár škraloupy a přešlapy na kontě, než někoho, kdo debatovat nikdy ani nezkusil...

(paradoxně, toto říkám s plným vědomím toho, že já třeba nikdy ani nezkusil žádný názor na problematiku Blízkého východu formulovat a snažím se hájit stanovisko, že je mým právem žádný takový názor nemít... do jisté míry se dá říct, že názor nakonec nejde nevyjádřit a všichni ho vyjadřujeme už v momentě, kdy se zastavíme u nějaké benzínové pumpy a natankujeme, protože i světová cena ropy je jistě součástí celkového statutu quo na Blzkém východě, ale přes to všechno: fakt ten názor nemám a myslím by nemělo být podmínkou účasti ve veřejném životě takový názor mít... jasně, vím, že neutralita je někdy ošemetná, ale nemít názor je trochu něco jiného, než být neutrální...)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 440
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Jan.Bednarik píše: 02 bře 2020, 15:56 Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
Pěkně napsáno, Patrick Zandl má dosah, má prostě vybudovanou komunitu lidí co ho čtou bez ohledu na to jestli souhlasí nebo ne, prostě poslouchají. Občas zapomínám, že ta diskuse se nevede (jen) tady ve vlákně v několika málo lidech, ale takříkajíc na všech frontách.
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jan.Bednarik píše: 02 bře 2020, 15:56 Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
To je ten Patrikův slavný post, kde mluví jménem všech Pirátů, a když jsem ho na to upozornil, cosi zablekotal a zablokoval si mě na FB :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Sarka.Vaclavikova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 440
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Michael.Polak píše: 02 bře 2020, 16:06
Dobře, ale tak chceš říct, že předpokladem kandidatury za Piráty je nějaké veřejné pokání za všechny online blbosti před vstupem na politickou dráhu?
Kdepak, procházet svou (online) minulost a ke všemu zaujímat nějaké stanovisko by bylo jistě zbytečné. Ale co jsem chtěl říct je, že pokud se z něčeho stane kauza která navíc nabude značného rozsahu, je třeba jednat a nějak se vyjádřit. Tady třeba vlákno ve fóru, mnoho stovek příspěvků, osobně jsem tu opakovaně volal po nějaké reakci samotného Tožičky a nic.
Když odhlédnu od konkrétní kauza a vezmu si situaci, že chcete kandidovat s podporou nějaké strany, kde je ovšem nadpoloviční většina členů PROTI vaší kandidatuře a vám to nestojí ani za vyjádření, to přece není dobře. Politika by měla být o dialogu. A někdy může nastat příliš velká věc než aby se dala prostě ignorovat.
Michael.Polak píše: 02 bře 2020, 16:06 … ale jde prostě o to, že účastnit se debaty a dopustit se přešlapu by měla být asi lepší kvalifikace, než neúčastnit se debaty pro jistotu vůbec.
Naprosto souhlasím, jen říkám že přešlapy je dobré si uvědomit a adekvátně reagovat. I obyčejné nepochopení toho co jsem chtěl říct (může se stát) si může žít vlastním životem a stát se z toho případ, a i když jsem to tak nemyslel, je důležité říct že jsem to tak nemyslel a uvést věci na pravou míru. Viz. Smrt autora ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Smrt_autora ). Kdo má mediální dosah musí mít i zodpovědnost.
Michael.Polak píše: 02 bře 2020, 16:06 (paradoxně, toto říkám s plným vědomím toho, že já třeba nikdy ani nezkusil žádný názor na problematiku Blízkého východu formulovat a snažím se hájit stanovisko, že je mým právem žádný takový názor nemít... do jisté míry se dá říct, že názor nakonec nejde nevyjádřit a všichni ho vyjadřujeme už v momentě, kdy se zastavíme u nějaké benzínové pumpy a natankujeme, protože i světová cena ropy je jistě součástí celkového statutu quo na Blzkém východě, ale přes to všechno: fakt ten názor nemám a myslím by nemělo být podmínkou účasti ve veřejném životě takový názor mít... jasně, vím, že neutralita je někdy ošemetná, ale nemít názor je trochu něco jiného, než být neutrální...)
Pod to bych se i podepsal… s tím, že za mě ani nevím, do jaké míry (a jestli) se světová cena ropy odvíjí od dění na Blzkém východě. Takže já ani u benzínové pumpy ten názor nevyjadřuji.
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“