anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
- Michaela.Nepejchalova, Michal.Lupecka, Vaclav.Vcelica, Miloslava.Karfilatova, Vaclav_Mraz
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
-
Vaclav.Vcelica
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 162
- Registrován: 30 čer 2014, 11:11
- Profese: stavební projektant
- Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
- Dal poděkování: 95 poděkování
- Dostal poděkování: 289 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Když si vezmu, že někteří představitelé Izraele se vyloženě hlásí k fašismu a činnost ozbrojených složek státu Izrael mluví sama za sebe, nevím, na co si tu hrajeme.Jakub.Dedek píše: ↑02 bře 2020, 15:12 Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Kdo z českých politiků by si troufl natočit takovou předvolební reklamu jako ministrině spravedlnosti v Izraeli? Ta se alespoň nebojí. Ne, jako my. Řekneme pravdu, a pak se za ni ještě omluvíme, že jsme to tak nemysleli nebo teda jako mysleli, ale že ta zvolená forma pravdy byla příliš tvrdá.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt
Myslím, že TT nenálepkuje ani nepořvává, ale věcně argumentuje a vysvětluje. Koukněte na nějaké video s ním, možná Vám to otevře oči. Jestli chcete k nějakému tématu přitáhnout pozornost, trochu humbuku kolem musíte nadělat.Jan.Adam píše: ↑02 bře 2020, 15:18 Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky ...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 3):
- Ladislav.Stalmach, Miloslava.Karfilatova, Vaclav_Mraz
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Videa/rozhovory s ním jsou OK, ale o těch jsem nemluvil. A to pořvávání a nálepkování byl popis současného diskursu, ne Tožičkova chování.Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 15:46Když si vezmu, že někteří představitelé Izraele se vyloženě hlásí k fašismu a činnost ozbrojených složek státu Izrael mluví sama za sebe, nevím, na co si tu hrajeme.Jakub.Dedek píše: ↑02 bře 2020, 15:12 Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Kdo z českých politiků by si troufl natočit takovou předvolební reklamu jako ministrině spravedlnosti v Izraeli? Ta se alespoň nebojí. Ne, jako my. Řekneme pravdu, a pak se za ni ještě omluvíme, že jsme to tak nemysleli nebo teda jako mysleli, ale že ta zvolená forma pravdy byla příliš tvrdá.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dttMyslím, že TT nenálepkuje ani nepořvává, ale věcně argumentuje a vysvětluje. Koukněte na nějaké video s ním, možná Vám to otevře oči. Jestli chcete k nějakému tématu přitáhnout pozornost, trochu humbuku kolem musíte nadělat.Jan.Adam píše: ↑02 bře 2020, 15:18 Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky ...
Ale to, co předváděl na sítích, pro mne OK není.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
- Jan.Zavadil
- Jan.Bednarik
- Republikový výbor
- Příspěvky: 2414
- Registrován: 24 říj 2017, 00:23
- Profese: vývojář SW
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 5376 poděkování
- Dostal poděkování: 6430 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
- Michal.Lupecka, Petr.Lysek, Jan.Prokop, Jan.Zavadil, Jiri.Belsan
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca
člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
A on to tady snad někdo dělá?Roman.Kucera píše: ↑02 bře 2020, 15:42 Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
No záminkou ke stažení kandidatury byla FORMA jeho vyjádření.Jan.Adam píše: ↑02 bře 2020, 15:56A on to tady snad někdo dělá?Roman.Kucera píše: ↑02 bře 2020, 15:42 Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
Samotným Židům ta FORMA nevadí. Tak proč jsme ho teda vlastně vyštvali? Působíme teď jako strana šašků.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
- Eva.Novakova, Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Jan.Lehky, Bell, Sarka.Vaclavikova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Dobře, ale tak chceš říct, že předpokladem kandidatury za Piráty je nějaké veřejné pokání za všechny online blbosti před vstupem na politickou dráhu?Michal.Lupecka píše: ↑02 bře 2020, 15:30 To bych obecně zjednodušil do "všichni dělají chyby" a nemá smysl předstírat že nedělají, nebo hledat lidi co jich dělá méně. Důležité je ale jak se je pak snaží napravit, maskování chyby nebo vy-ignorování je jistě jedna z možností, ale určitě ne ta nejlepší. Lepší je si tu chybu přiznat.
Jako takhle, já nechci říct, že by u nás měl mít možnost být každý a "voliči rozhodnou". Právě jsme už nějaká instituce s vlastní kontinuitou a historií a dále se rozšiřujeme kooptací občanů, přijímáním nových členů. Souhlasím s Ivanem Bartošem, že otevřenost je žádoucí, nicméně nějaká kontrola kvality by asi existovat měla. Časem asi zjistíme, že schopnost udělat dojem na stranický aparát není totožná se schopností udělat dojem na voliče a budeme se v tom tak nějak plácat jako všecny zavedené strany.
Ale obecně bych teda stanovil limit, že u online obsahu s malou závažností (tedy ne, že jsem publikoval článek či rozhovor, který visel na titulce některého předního zpravodajského portálu - ale právě věci jako status či reakce na sociálních sítích, apod.) by snad jako projev dostatečné míry mediální příčetnosti autora mělo být to, že obsah z oficiálního kanálu sám odstraní (nota bene, když to udělá se značným časovým předstihem před tím, než to na něj někdo vytáhne). Jako jsou určitě vyjímky, a já teď nemám na mysli to, že někdo začne odstraňovat z internetu stopy nějakého opravdu špatného činu, kterým se zamlada vytahoval - ale jde prostě o to, že účastnit se debaty a dopustit se přešlapu by měla být asi lepší kvalifikace, než neúčastnit se debaty pro jistotu vůbec.
Protože jsem přeci spíš technik, než byrokrat či publicista, sáhnu po metafoře, která je mi blízká: Elon Musk nedávno v reakci na poslední výbuch prototypu své Starship během tlakové zkoušky prohlásil, že následky související s neúspěchem by měly být minimální ve srovnání s následky toho, když to někdo ani nezkusí. Toto mi přijde jako docela inspirativní i pro nás Piráty, protože my si taky v průběhu existence kladli spoustu náročných cílů a v některých případech jsme už jasně neuspěli a v jiných, kde to zkoušíme, se to může ukázat taky. Ale podle mě zkusit to a neuspět by nemělo být hodnoceno tak přísně, jako vůbec to nezkusit. Tzn. radši mezi Piráty uvidím ostříleného matadora online diskuzí, byť s pár škraloupy a přešlapy na kontě, než někoho, kdo debatovat nikdy ani nezkusil...
(paradoxně, toto říkám s plným vědomím toho, že já třeba nikdy ani nezkusil žádný názor na problematiku Blízkého východu formulovat a snažím se hájit stanovisko, že je mým právem žádný takový názor nemít... do jisté míry se dá říct, že názor nakonec nejde nevyjádřit a všichni ho vyjadřujeme už v momentě, kdy se zastavíme u nějaké benzínové pumpy a natankujeme, protože i světová cena ropy je jistě součástí celkového statutu quo na Blzkém východě, ale přes to všechno: fakt ten názor nemám a myslím by nemělo být podmínkou účasti ve veřejném životě takový názor mít... jasně, vím, že neutralita je někdy ošemetná, ale nemít názor je trochu něco jiného, než být neutrální...)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
-
Michal.Lupecka
- Člen KS Olomoucký kraj
- Příspěvky: 440
- Registrován: 27 dub 2009, 18:10
- Profese: webař
- Bydliště: City 17
- Dal poděkování: 735 poděkování
- Dostal poděkování: 571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Pěkně napsáno, Patrick Zandl má dosah, má prostě vybudovanou komunitu lidí co ho čtou bez ohledu na to jestli souhlasí nebo ne, prostě poslouchají. Občas zapomínám, že ta diskuse se nevede (jen) tady ve vlákně v několika málo lidech, ale takříkajíc na všech frontách.Jan.Bednarik píše: ↑02 bře 2020, 15:56 Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF
Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF
Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
To je ten Patrikův slavný post, kde mluví jménem všech Pirátů, a když jsem ho na to upozornil, cosi zablekotal a zablokoval si mě na FBJan.Bednarik píše: ↑02 bře 2020, 15:56 Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
- Michaela.Nepejchalova, Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Sarka.Vaclavikova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
-
Michal.Lupecka
- Člen KS Olomoucký kraj
- Příspěvky: 440
- Registrován: 27 dub 2009, 18:10
- Profese: webař
- Bydliště: City 17
- Dal poděkování: 735 poděkování
- Dostal poděkování: 571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Kdepak, procházet svou (online) minulost a ke všemu zaujímat nějaké stanovisko by bylo jistě zbytečné. Ale co jsem chtěl říct je, že pokud se z něčeho stane kauza která navíc nabude značného rozsahu, je třeba jednat a nějak se vyjádřit. Tady třeba vlákno ve fóru, mnoho stovek příspěvků, osobně jsem tu opakovaně volal po nějaké reakci samotného Tožičky a nic.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 16:06
Dobře, ale tak chceš říct, že předpokladem kandidatury za Piráty je nějaké veřejné pokání za všechny online blbosti před vstupem na politickou dráhu?
Když odhlédnu od konkrétní kauza a vezmu si situaci, že chcete kandidovat s podporou nějaké strany, kde je ovšem nadpoloviční většina členů PROTI vaší kandidatuře a vám to nestojí ani za vyjádření, to přece není dobře. Politika by měla být o dialogu. A někdy může nastat příliš velká věc než aby se dala prostě ignorovat.
Naprosto souhlasím, jen říkám že přešlapy je dobré si uvědomit a adekvátně reagovat. I obyčejné nepochopení toho co jsem chtěl říct (může se stát) si může žít vlastním životem a stát se z toho případ, a i když jsem to tak nemyslel, je důležité říct že jsem to tak nemyslel a uvést věci na pravou míru. Viz. Smrt autora ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Smrt_autora ). Kdo má mediální dosah musí mít i zodpovědnost.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 16:06 … ale jde prostě o to, že účastnit se debaty a dopustit se přešlapu by měla být asi lepší kvalifikace, než neúčastnit se debaty pro jistotu vůbec.
Pod to bych se i podepsal… s tím, že za mě ani nevím, do jaké míry (a jestli) se světová cena ropy odvíjí od dění na Blzkém východě. Takže já ani u benzínové pumpy ten názor nevyjadřuji.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 16:06 (paradoxně, toto říkám s plným vědomím toho, že já třeba nikdy ani nezkusil žádný názor na problematiku Blízkého východu formulovat a snažím se hájit stanovisko, že je mým právem žádný takový názor nemít... do jisté míry se dá říct, že názor nakonec nejde nevyjádřit a všichni ho vyjadřujeme už v momentě, kdy se zastavíme u nějaké benzínové pumpy a natankujeme, protože i světová cena ropy je jistě součástí celkového statutu quo na Blzkém východě, ale přes to všechno: fakt ten názor nemám a myslím by nemělo být podmínkou účasti ve veřejném životě takový názor mít... jasně, vím, že neutralita je někdy ošemetná, ale nemít názor je trochu něco jiného, než být neutrální...)
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF
Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF
Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"