anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasím aby Piráty v Senátu zastupoval Tomáš Tožička

Pro
96
40%
Proti
130
54%
Zdržuji se (nevím ...)
16
7%
 
Celkem hlasujících: 242 - Celkem hlasů: 242

Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Adam »

SayMyName píše: 02 bře 2020, 14:48 Tak TT se konecne dozvedel, ze uz to nechce delat. Piratska uderka uz lita po diskuzich viz treba pan Caha na idnesu a zehli. Vase predsednictvo vsem clenum, kteri zili v domneni, ze CF je nejvyssi organ strany, ukazalo, ze hlasujte si o cem chcete, my se pak rozhodneme co se nam hodi do PR kramu. Ze ja vul vas nekdy volil.
Tak jasně, nejdřív tady lítáte a pořváváte, jak jsou Piráti špatní, že Tožičku nominovali, teď tu lítáte a pořváváte, jak jsou Piráti špatní, že TT kandidaturu stáhnul. Opravdu k smíchu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 5):
Miloslava.Karfilatova, Jiri.Belsan, Jakub.Dedek, Jan.Zavadil, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Roman.Kucera »

Good night, white pride!
Modří už vědí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Vaclav_Mraz
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ladislav.Stalmach
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 42
Registrován: 19 srp 2014, 11:41
Profese: starosta
Dal poděkování: 138 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Ladislav.Stalmach »

Vaclav.Vcelica píše: 02 bře 2020, 14:49 Teď čtu velmi stručnou tiskovou zprávu, že TT na žádost RP odstupuje. Prosím někoho o dovysvětlení, jak to jednání probíhalo.
Vyjádření Republikového předsednictva Pirátů k ukončení kandidatury Tomáše Tožičky v doplňovacích volbách na Teplicku
Praha, 2. března 2020 – Republikové předsednictvo Pirátů se usneslo, že požádá Tomáše Tožičku o stažení jeho kandidatury v doplňujících volbách na Teplicku.
Zvolená forma vyjádření na sociálních sítích k operaci Lité olovo z roku 2009, jakkoliv odmítáme, že by byla projevem antisemitismu, není pro Piráty přijatelná. To ovšem neospravedlňuje následné urážlivé reakce proti panu Tožičkovi nejen na sociálních sítích, které překračovaly hranice slušného chování. Zdůrazňujeme, že kandidát svou celoživotní prací nejen v oblasti sociální a rozvojové pomoci dokládá své hluboké humanistické cítění a je za ním celá řada úspěšných projektů.
Tomáš Tožička žádosti Republikového předsednictva vyhověl. Zároveň poděkoval všem, kteří ho v kampani podporovali.
Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
"Jeffe, co blbneš? Proč jsi ho zastřelil?"
"To víš, Boby, některý věci prostě musíš udělat."
"To se ti nelíbilo, co říkal?"
"To ne, ten kluk měl pravdu, ale jak se u toho usmíval, ... a navíc ta jeho fialová kravata ...."
OFFTOPICOmlouvám se za sarkasmus. Nějak to bez něj nešlo. Hraní si na princeznu koloběžku fakt nemusím.
Připojuji se k žádosti o vysvětlení postoje RP. Osoba Tomáše Tožičky je mi totiž myšlenkově natolik blízká, že se začínám ptát sám sebe, zda mám právo setrvávat v Pirátské straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Stalmach za příspěvky (celkem 3):
Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Vaclav_Mraz
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Adam »

Ladislav.Stalmach píše: 02 bře 2020, 14:43
Kapesníček?
Pro mne jsou mnohem méně přijatelná takováto vyjádření, z nichž čiší prostá škodolibost ve chvíli, kdy by stačilo mlčet.
Věčný provokatér a "svazákobijec" tady jiné lidi označí za zoufalce, navíc je absolutně mimo mísu, protože nové hlasování nikdo nezakládal, jede pořád to původní - a mně budete vyčítat škodolibost? Whatever.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michael.Polak »

Dalibor.Zahora píše: 01 bře 2020, 19:56 Problém je, že prověřování kandidátů nemůže být nikdy 100%. Nikdo nemá kompletní přehled (možná jedině ty Izraelci (vtip)).
Vím, že to z ní blbě, a třeba ve svých 20ti-30ti bych určitě nečekal, že jednou začnu uvažovat takhle... ale možná proto jsou tu ty politické strany. Dle našich stanov jsou zatím pravidla pro nominace nestraníků či podporu koaličních kandidátů (tam vlastně možná ne, koalice podle stanov snad musí schvalovat někdo další?) stejné, jako pro podporu kandidátů zevnitř strany. Je pravda, že voliči vidí v "nezávislosti" nestranických kandidátů často výhodu proti členům nějaké strany, ale to je popravdě právě dost iluze. Fakt je, že bych nezávislým kandidátům, kteří neváhají Pirátskou stranu využít ke kandidatuře, ale nechtějí se "ušpinit" členstvím, přeci jenom to získávání nominací od našich krajských sdružení trochu znesnadnil. Jak přesně, to bych ponechal na RV, který má v tomhle směru iniciativu upravovat stanovy.

Jinak ještě k tématu... omg, ten chlap si teda umí zařídit, aby byl vidět :-) Všechna naše obvyklá témata se proti Tožičkovi nyní jeví malá a bezvýznamná :-)

"Židovský hlas solidarity":
https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;i ... u=51737273
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Michal.Lupecka, Jan.Zavadil
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Kontrolní komise
Příspěvky: 1292
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2133 poděkování
Dostal poděkování: 1799 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Vaclav.Vcelica píše: 02 bře 2020, 14:49 Teď čtu velmi stručnou tiskovou zprávu, že TT na žádost RP odstupuje. Prosím někoho o dovysvětlení, jak to jednání probíhalo.
Vyjádření Republikového předsednictva Pirátů k ukončení kandidatury Tomáše Tožičky v doplňovacích volbách na Teplicku
Praha, 2. března 2020 – Republikové předsednictvo Pirátů se usneslo, že požádá Tomáše Tožičku o stažení jeho kandidatury v doplňujících volbách na Teplicku.
Zvolená forma vyjádření na sociálních sítích k operaci Lité olovo z roku 2009, jakkoliv odmítáme, že by byla projevem antisemitismu, není pro Piráty přijatelná. To ovšem neospravedlňuje následné urážlivé reakce proti panu Tožičkovi nejen na sociálních sítích, které překračovaly hranice slušného chování. Zdůrazňujeme, že kandidát svou celoživotní prací nejen v oblasti sociální a rozvojové pomoci dokládá své hluboké humanistické cítění a je za ním celá řada úspěšných projektů.
Tomáš Tožička žádosti Republikového předsednictva vyhověl. Zároveň poděkoval všem, kteří ho v kampani podporovali.
Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Kdejaké pověšené prádlo si myslí, že bojuje s větrem.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ladislav.Stalmach píše: 02 bře 2020, 14:58 Osoba Tomáše Tožičky je mi totiž myšlenkově natolik blízká, že se začínám ptát sám sebe, zda mám právo setrvávat v Pirátské straně.
Neštvi mě :) Počkej tady se mnou, až odejdou oni ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Ladislav.Stalmach
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Adam »

Vaclav.Vcelica píše: 02 bře 2020, 14:49 Teď čtu velmi stručnou tiskovou zprávu, že TT na žádost RP odstupuje. Prosím někoho o dovysvětlení, jak to jednání probíhalo.
Vyjádření Republikového předsednictva Pirátů k ukončení kandidatury Tomáše Tožičky v doplňovacích volbách na Teplicku
Praha, 2. března 2020 – Republikové předsednictvo Pirátů se usneslo, že požádá Tomáše Tožičku o stažení jeho kandidatury v doplňujících volbách na Teplicku.
Zvolená forma vyjádření na sociálních sítích k operaci Lité olovo z roku 2009, jakkoliv odmítáme, že by byla projevem antisemitismu, není pro Piráty přijatelná. To ovšem neospravedlňuje následné urážlivé reakce proti panu Tožičkovi nejen na sociálních sítích, které překračovaly hranice slušného chování. Zdůrazňujeme, že kandidát svou celoživotní prací nejen v oblasti sociální a rozvojové pomoci dokládá své hluboké humanistické cítění a je za ním celá řada úspěšných projektů.
Tomáš Tožička žádosti Republikového předsednictva vyhověl. Zároveň poděkoval všem, kteří ho v kampani podporovali.
Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
"Jeffe, co blbneš? Proč jsi ho zastřelil?"
"To víš, Boby, některý věci prostě musíš udělat."
"To se ti nelíbilo, co říkal?"
"To ne, ten kluk měl pravdu, ale jak se u toho usmíval, ... a navíc ta jeho fialová kravata ...."
OFFTOPICOmlouvám se za sarkasmus. Nějak to bez něj nešlo. Hraní si na princeznu koloběžku fakt nemusím.
Dovolím si oponovat tomuto:
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
Jeden z důvodů, proč volím Piráty a jsem členem, je mj. snaha o všeobecnou kultivaci veřejné diskuse. Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky a místo věcné diskuse už předem kope příkopy, vytyčuje tak území a určuje styl diskursu. O tom, zda uvedený příklad z FB je příspěvkem ke kultivaci veřejné diskuse nebo ne, snad diskutovat nemusíme. A stejně tak, vzhledem k jeho včerejšímu vyjádření ve stylu "fšecko je to kampaň a kmotři proti mně vytáhli 11 let starý screenshot" si úplně nedělám iluze, jakým způsobem by komunikoval teď, jako případný reprezentant v Senátu. Stojíme o potenciálně permanentně vytriggerovaného člověka? V tomhle je jeho chování naprostou antitezí snahy o kultivaci a věcnost diskuse.

Což ale všechno nijak tu jeho celoživotní práci neumenšuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 3):
Michal.Lupecka, Jan.Zavadil, vashek
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michael.Polak »

Vaclav.Vcelica píše: 02 bře 2020, 14:49 Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
No ale tak to je: nějaké vyjádření nemusí být nutně antisemitské, rasistické, sexistické, antikapiltalistické, neoliberální, fašistické, nacistické, komunistické, bolšvické a bůhvíjaké ještě. Některé vyjádření prostě může být jen plain-vanilla debilní.

(Samozřejmě, český národ čeká připraven, aby boj proti debilitě ve veřejném prostoru označil za vynucování politické korektnosti, o tom nepochybuju :-)

Dobrá otázka podle mě je: znamená pro všechny potenciální kandidáty Pirátů, že to, že před 10+ lety publikovali na Internetu něco debilního, že jsou automaticky a doživotně ze hry jako naši kandidáti? Protože totiž, něco debilního, troufám si, publikoval na netu někdy snad každý z nás, a kdo by to chtěl popřít, ten si buď věří, že to udělal dostatečně anonymně, nebo to dělá dosud. A jak tu poznamenal Dalibor Záhora, se kterým jsem jinak programově spíš v opozici (myšleno minimálně v astronomickém slova smyslu, tzn. posun úhlu oběžné dráhy o jedno pí alias 180 stupňů), tak procesně s ním souhlasím: pouze síly stojící zcela mimo demokratický diskurz mají zdroje na to, aby "na každého z nás dokázali vytáhnout něco".

Tzn. je blbý, že jsme Tožičku nedovolali za to, za co jsme ho podle mě odvolat mohli, protože teď ho odvoláme za něco, co se podle mě vytahovat nemělo (i když na druhou stranu... nějaké to mladistvé flirtování s neonacismem je taky na dnešní vážené "konzervativní" a "národovecké" kandidáty s oblibou vytahováno...). Pokud autor nějaké blbosti na Internetu udělá přiměřené kroky, aby tu blbost odstranil, tak by to mělo posuzováno benevolentněji, než jaksi trvající online přítomnost dané blbosti (i když i to je pak samozřejmě zneužitelné, ale jednorázové anonymní účty či účty mazající po sobě až pířliš mnoho "dočasného" obsahu se dají rozpooznat snadno)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Jan.Zavadil, Jan.Adam, Jan.Kochert, vashek
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 440
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Michael.Polak píše: 02 bře 2020, 15:21
Dobrá otázka podle mě je: znamená pro všechny potenciální kandidáty Pirátů, že to, že před 10+ lety publikovali na Internetu něco debilního, že jsou automaticky a doživotně ze hry jako naši kandidáti? Protože totiž, něco debilního, troufám si, publikoval na netu někdy snad každý z nás, a kdo by to chtěl popřít, ten si buď věří, že to udělal dostatečně anonymně, nebo to dělá dosud. A jak tu poznamenal Dalibor Záhora, se kterým jsem jinak programově spíš v opozici (myšleno minimálně v astronomickém slova smyslu, tzn. posun úhlu oběžné dráhy o jedno pí alias 180 stupňů), tak procesně s ním souhlasím: pouze síly stojící zcela mimo demokratický diskurz mají zdroje na to, aby "na každého z nás dokázali vytáhnout něco".

Tzn. je blbý, že jsme Tožičku nedovolali za to, za co jsme ho podle mě odvolat mohli, protože teď ho odvoláme za něco, co se podle mě vytahovat nemělo (i když na druhou stranu... nějaké to mladistvé flirtování s neonacismem je taky na dnešní vážené "konzervativní" a "národovecké" kandidáty s oblibou vytahováno...). Pokud autor nějaké blbosti na Internetu udělá přiměřené kroky, aby tu blbost odstranil, tak by to mělo posuzováno benevolentněji, než jaksi trvající online přítomnost dané blbosti (i když i to je pak samozřejmě zneužitelné, ale jednorázové anonymní účty či účty mazající po sobě až pířliš mnoho "dočasného" obsahu se dají rozpooznat snadno)
To bych obecně zjednodušil do "všichni dělají chyby" a nemá smysl předstírat že nedělají, nebo hledat lidi co jich dělá méně. Důležité je ale jak se je pak snaží napravit, maskování chyby nebo vy-ignorování je jistě jedna z možností, ale určitě ne ta nejlepší. Lepší je si tu chybu přiznat.
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“