Tak jasně, nejdřív tady lítáte a pořváváte, jak jsou Piráti špatní, že Tožičku nominovali, teď tu lítáte a pořváváte, jak jsou Piráti špatní, že TT kandidaturu stáhnul. Opravdu k smíchu.SayMyName píše: ↑02 bře 2020, 14:48 Tak TT se konecne dozvedel, ze uz to nechce delat. Piratska uderka uz lita po diskuzich viz treba pan Caha na idnesu a zehli. Vase predsednictvo vsem clenum, kteri zili v domneni, ze CF je nejvyssi organ strany, ukazalo, ze hlasujte si o cem chcete, my se pak rozhodneme co se nam hodi do PR kramu. Ze ja vul vas nekdy volil.
anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 5):
- Miloslava.Karfilatova, Jiri.Belsan, Jakub.Dedek, Jan.Zavadil, Pavel.Moravec
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Good night, white pride!
Modří už vědí.
Modří už vědí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Ivo.Vasicek, Vaclav_Mraz
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Ladislav.Stalmach
- Člen KS Vysočina
- Příspěvky: 42
- Registrován: 19 srp 2014, 11:41
- Profese: starosta
- Dal poděkování: 138 poděkování
- Dostal poděkování: 117 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Připojuji se k žádosti o vysvětlení postoje RP. Osoba Tomáše Tožičky je mi totiž myšlenkově natolik blízká, že se začínám ptát sám sebe, zda mám právo setrvávat v Pirátské straně.Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 14:49 Teď čtu velmi stručnou tiskovou zprávu, že TT na žádost RP odstupuje. Prosím někoho o dovysvětlení, jak to jednání probíhalo. Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Stalmach za příspěvky (celkem 3):
- Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Vaclav_Mraz
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Věčný provokatér a "svazákobijec" tady jiné lidi označí za zoufalce, navíc je absolutně mimo mísu, protože nové hlasování nikdo nezakládal, jede pořád to původní - a mně budete vyčítat škodolibost? Whatever.Ladislav.Stalmach píše: ↑02 bře 2020, 14:43Pro mne jsou mnohem méně přijatelná takováto vyjádření, z nichž čiší prostá škodolibost ve chvíli, kdy by stačilo mlčet.Kapesníček?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
- Pavel.Moravec
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Vím, že to z ní blbě, a třeba ve svých 20ti-30ti bych určitě nečekal, že jednou začnu uvažovat takhle... ale možná proto jsou tu ty politické strany. Dle našich stanov jsou zatím pravidla pro nominace nestraníků či podporu koaličních kandidátů (tam vlastně možná ne, koalice podle stanov snad musí schvalovat někdo další?) stejné, jako pro podporu kandidátů zevnitř strany. Je pravda, že voliči vidí v "nezávislosti" nestranických kandidátů často výhodu proti členům nějaké strany, ale to je popravdě právě dost iluze. Fakt je, že bych nezávislým kandidátům, kteří neváhají Pirátskou stranu využít ke kandidatuře, ale nechtějí se "ušpinit" členstvím, přeci jenom to získávání nominací od našich krajských sdružení trochu znesnadnil. Jak přesně, to bych ponechal na RV, který má v tomhle směru iniciativu upravovat stanovy.Dalibor.Zahora píše: ↑01 bře 2020, 19:56 Problém je, že prověřování kandidátů nemůže být nikdy 100%. Nikdo nemá kompletní přehled (možná jedině ty Izraelci (vtip)).
Jinak ještě k tématu... omg, ten chlap si teda umí zařídit, aby byl vidět
"Židovský hlas solidarity":
https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;i ... u=51737273
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
- Michal.Lupecka, Jan.Zavadil
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Jakub.Dedek
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 1292
- Registrován: 05 led 2017, 10:46
- Profese: Student matematiky
- Dal poděkování: 2133 poděkování
- Dostal poděkování: 1799 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 14:49 Teď čtu velmi stručnou tiskovou zprávu, že TT na žádost RP odstupuje. Prosím někoho o dovysvětlení, jak to jednání probíhalo. Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Kdejaké pověšené prádlo si myslí, že bojuje s větrem.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Neštvi měLadislav.Stalmach píše: ↑02 bře 2020, 14:58 Osoba Tomáše Tožičky je mi totiž myšlenkově natolik blízká, že se začínám ptát sám sebe, zda mám právo setrvávat v Pirátské straně.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- Ladislav.Stalmach
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Dovolím si oponovat tomuto:Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 14:49 Teď čtu velmi stručnou tiskovou zprávu, že TT na žádost RP odstupuje. Prosím někoho o dovysvětlení, jak to jednání probíhalo. Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
![]()
Jeden z důvodů, proč volím Piráty a jsem členem, je mj. snaha o všeobecnou kultivaci veřejné diskuse. Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky a místo věcné diskuse už předem kope příkopy, vytyčuje tak území a určuje styl diskursu. O tom, zda uvedený příklad z FB je příspěvkem ke kultivaci veřejné diskuse nebo ne, snad diskutovat nemusíme. A stejně tak, vzhledem k jeho včerejšímu vyjádření ve stylu "fšecko je to kampaň a kmotři proti mně vytáhli 11 let starý screenshot" si úplně nedělám iluze, jakým způsobem by komunikoval teď, jako případný reprezentant v Senátu. Stojíme o potenciálně permanentně vytriggerovaného člověka? V tomhle je jeho chování naprostou antitezí snahy o kultivaci a věcnost diskuse.Prosím tedy někoho z RP, aby dovysvětlil, co na tom vyjádření z FB je nepřijatelného, zač jste požádali TT o stažení kandidatury. Jestli jde opravdu jen o formu a nejde nám o obsah, tak jsme se posunuli jako strana k přehnané politické korektnosti "hlavně nikoho nenaštvat", což třeba v době předvolebního vězeňského autobusu nebylo. Korunu té tiskové zprávě dělá to následné vychvalování celoživotní práce.
Což ale všechno nijak tu jeho celoživotní práci neumenšuje.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 3):
- Michal.Lupecka, Jan.Zavadil, vashek
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
No ale tak to je: nějaké vyjádření nemusí být nutně antisemitské, rasistické, sexistické, antikapiltalistické, neoliberální, fašistické, nacistické, komunistické, bolšvické a bůhvíjaké ještě. Některé vyjádření prostě může být jen plain-vanilla debilní.Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 14:49 Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
(Samozřejmě, český národ čeká připraven, aby boj proti debilitě ve veřejném prostoru označil za vynucování politické korektnosti, o tom nepochybuju
Dobrá otázka podle mě je: znamená pro všechny potenciální kandidáty Pirátů, že to, že před 10+ lety publikovali na Internetu něco debilního, že jsou automaticky a doživotně ze hry jako naši kandidáti? Protože totiž, něco debilního, troufám si, publikoval na netu někdy snad každý z nás, a kdo by to chtěl popřít, ten si buď věří, že to udělal dostatečně anonymně, nebo to dělá dosud. A jak tu poznamenal Dalibor Záhora, se kterým jsem jinak programově spíš v opozici (myšleno minimálně v astronomickém slova smyslu, tzn. posun úhlu oběžné dráhy o jedno pí alias 180 stupňů), tak procesně s ním souhlasím: pouze síly stojící zcela mimo demokratický diskurz mají zdroje na to, aby "na každého z nás dokázali vytáhnout něco".
Tzn. je blbý, že jsme Tožičku nedovolali za to, za co jsme ho podle mě odvolat mohli, protože teď ho odvoláme za něco, co se podle mě vytahovat nemělo (i když na druhou stranu... nějaké to mladistvé flirtování s neonacismem je taky na dnešní vážené "konzervativní" a "národovecké" kandidáty s oblibou vytahováno...). Pokud autor nějaké blbosti na Internetu udělá přiměřené kroky, aby tu blbost odstranil, tak by to mělo posuzováno benevolentněji, než jaksi trvající online přítomnost dané blbosti (i když i to je pak samozřejmě zneužitelné, ale jednorázové anonymní účty či účty mazající po sobě až pířliš mnoho "dočasného" obsahu se dají rozpooznat snadno)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
- Jan.Zavadil, Jan.Adam, Jan.Kochert, vashek
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
-
Michal.Lupecka
- Člen KS Olomoucký kraj
- Příspěvky: 440
- Registrován: 27 dub 2009, 18:10
- Profese: webař
- Bydliště: City 17
- Dal poděkování: 735 poděkování
- Dostal poděkování: 571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
To bych obecně zjednodušil do "všichni dělají chyby" a nemá smysl předstírat že nedělají, nebo hledat lidi co jich dělá méně. Důležité je ale jak se je pak snaží napravit, maskování chyby nebo vy-ignorování je jistě jedna z možností, ale určitě ne ta nejlepší. Lepší je si tu chybu přiznat.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 15:21 …
Dobrá otázka podle mě je: znamená pro všechny potenciální kandidáty Pirátů, že to, že před 10+ lety publikovali na Internetu něco debilního, že jsou automaticky a doživotně ze hry jako naši kandidáti? Protože totiž, něco debilního, troufám si, publikoval na netu někdy snad každý z nás, a kdo by to chtěl popřít, ten si buď věří, že to udělal dostatečně anonymně, nebo to dělá dosud. A jak tu poznamenal Dalibor Záhora, se kterým jsem jinak programově spíš v opozici (myšleno minimálně v astronomickém slova smyslu, tzn. posun úhlu oběžné dráhy o jedno pí alias 180 stupňů), tak procesně s ním souhlasím: pouze síly stojící zcela mimo demokratický diskurz mají zdroje na to, aby "na každého z nás dokázali vytáhnout něco".
Tzn. je blbý, že jsme Tožičku nedovolali za to, za co jsme ho podle mě odvolat mohli, protože teď ho odvoláme za něco, co se podle mě vytahovat nemělo (i když na druhou stranu... nějaké to mladistvé flirtování s neonacismem je taky na dnešní vážené "konzervativní" a "národovecké" kandidáty s oblibou vytahováno...). Pokud autor nějaké blbosti na Internetu udělá přiměřené kroky, aby tu blbost odstranil, tak by to mělo posuzováno benevolentněji, než jaksi trvající online přítomnost dané blbosti (i když i to je pak samozřejmě zneužitelné, ale jednorázové anonymní účty či účty mazající po sobě až pířliš mnoho "dočasného" obsahu se dají rozpooznat snadno)
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF
Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF
Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
