Senátní volby pro okrsek č. 6

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené krajské fórum SčK a ÚsK,

Vyhlašuji rozpravu k primárním volbám v senátním obvodu č. 6 - Louny. Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů potrvá do 12.2 23:59. Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování, jež potrvá minimálně 72 hodin. Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 12 členů (formou poděkování u příspěvku). Počet hlasů potřebných pro zařazení do hlasování je vypočítán ze součtu členů KF SčK a KF ÚsK.

Primární volby jsou otevřené. Kandidovat za Českou pirátskou stranu může člen, nebo registrovaný příznivec, který splní podmínky kandidatury. Kandidát, který nesplní podmínky kandidatury nemusí být připuštěn k primárním volbám, nebo může být z kandidátní listiny odvolán. Nezpůsobilému kandidátovi se splněním podmínek kandidatury může pomoci organizátor voleb, kterým je předsednictvo krajského sdružení. Kandidát musí být také starší 40 let.

Kandidát ve své kandidátské řeči uvede, jak chce funkci vykonávat, jaké pro ní má předpoklady a shrnout hlavní věci, kterým by se chtěl na půdě senátu věnovat a o jaký druh podpory má zájem.
Některá zásadní doporučení navržená Volebním výborem České pirátské strany a schválená Republikovým předsednictvem České pirátské strany:
1. Pirátská strategie (schválená Republikovým výborem dne 9. ledna 2019) ve vztahu k senátním
volbám uvádí následující:
● Piráti podporují ve volbách do Senátu osobnosti, které prosazují průhledné hospodaření
státu a liberální politiku a pirátské dvanáctero,
● Piráti spolupracují se senátorským klubem SEN 21,
● pro senátory podporované Piráty budou podstatná a prioritní témata zaměřená na
oblasti transparentnosti a omezování korupčního prostředí stejně tak jako práva
spojená s ochranou jedince a důrazem na rozvoj právního státu. Na základě svých
odborných znalostí a zkušeností budou senátoři podporovaní Piráty pomáhat
prosazování výše uvedených aktivit v průběhu celého volebního období,

3. Základní principy pro výběr kandidáta Pirátů:
● kandidát musí být důvěryhodnou osobností, která bude schopna oslovit většinovou část
místní společnosti v daném volebním obvodu,
● kandidatura osoby, která nemá s největší pravděpodobnosti šanci uspět, je nesmyslná,
a to především z důvodu neefektivního výdaje energie, lidských zdrojů i finančních
prostředků,
● je nutné být otevřený případné spolupráci s jinými stranami, která je možná v různých
variantách,
● je vhodné vnímat senátní volby jako příležitost do budoucna k navázání spolupráce s
významnými osobnostmi z hlediska: a) příštích (nejen senátních) voleb, b) spolupráce
na pirátských tématech (jako příklad může sloužit bývalý senátor Libor Michálek nebo
senátor Lukáš Wagenknecht, který se po úspěšných volbách stal jednou z mediálně
známých tváří ve vztahu k protikorupčním tématům a transparentnosti),
● cestou k nalezení osobností je headhunting - aktivní vyjednávání a
oslovování osobností prostřednictvím vybraných lidi z čela Pirátské strany a
jednotlivých krajských předsednictev,
● je rovněž vhodné zvážit finanční možnosti ze strany kandidáta jako příspěvek na
volební kampaň,
Přihlášení kandidáti s dostatečnou podporou:
Daniel Pitek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
daniel.pitek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2019, 10:11
Profese: lesník a soukromý zemědělec
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od daniel.pitek »

Vážení Piráti,

rád bych se tímto jako kandidát spolupracujícího hnutí SENÁTOR 21 ucházel o vaši podporu v podzimních volbách do Senátu. Ztotožňuji se s výše uvedenými prioritními tématy a nadto souhlasím s tzv. demokratickým minimem České pirátské strany a zavázal jsem se řídit v průběhu kandidatury a případného následného výkonu mandátu senátora Kodexem hnutí SENÁTOR 21 (dostupný zde: https://www.senator21.cz/wp-content/upl ... _final.pdf). S Piráty již také delší dobu spolupracuji na řešení problematiky sucha v ČR, především s poslancem Radkem Holomčíkem.

Informace o mé osobě:

Daniel Pitek. 411 32 MILEŠOV 78, narozen: 15.11.1966
Vzdělání: střední odborné, gymnázium Bílina, Střední lesnická škola Šluknov
Povolání: OSVČ, lesník a zemědělec

Soukromě hospodaříme v systému ekologického zemědělství jako rodinná farma v Českém středohoří v nejbližším okolí Milešovky. Hospodaříme na 600 ha. Z toho je 120 ha ovocných sadů, 15 ha orné půdy s vojtěškou, 290 ha druhově bohatých pastvin, 175 ha luk v různých režimech sečení. Chováme koně, skot a ovce. Zemědělské hospodaření provádíme způsobem přírodě blízkým a přátelským, podporujícím mimoprodukční funkce krajiny. Produkce naší farmy je v biokvalitě. Vlastníme cca 30ha lesa, provádíme lesnické práce a obchod se dřevem.

Mám celou řadu veřejných aktivit týkajících se životního prostředí, krajiny, půdy, lesů, vody a klimatické změny.
Jsem předseda Milešovského spolku přátel přírody, hodnotitelské komise projektu Pestrá krajina, pracovní skupiny Voda/sucho zaštítěných Asociací soukromého zemědělství České republiky.
Jsem členem Republikové rady Asociace soukromého zemědělství České republiky.
Členem České společnosti ornitologické.
Členem Rady Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky.
Členem Rady Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Suchdole.
Členem Pro bio svazu.
Členem Svazu chovatelů ovcí a koz.
Členem Agrolesnického spolku.
Dlouhé roky jsem byl tak členem Asociace strážců ochrany přírody České republiky a Asociace chovatelů jelenovitých České republiky.
Jsem lesní stráž pro několik lesních revírů v Českém středohoří.
Jsem laureátem ceny Josefa Vavrouška za mimořádný ekologický počin.
Získal jsem cenu děkana Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Suchdole.
Pravidelně pořádám pro veřejnost vzdělávací akce na našem statku a v okolní krajině.
Věšení hnízdních budek pro ptáky a netopýry, kroužkování ptáků, jarní úklidy přírody, exkurze pro školy, skauty a různé spolky.
Přednáším na konferencích, seminářích, školách. Přednášel jsem také dvakrát na konferenci pořádané Piráty v Brně – Prolomit sucho. Účastním se různých kulatých stolů s tématem životního prostředí a různých diskuzí včetně televizních a rozhlasových.
Podílel jsem se na natočení mnoha dokumentů na téma životního prostředí, klimatické změny a možností adaptace české krajiny.
Často mluvím na veřejných akcích k tématu životního prostředí a demokratických svobod.

Jsem liberál.
Byl jsem pět let členem Strany zelených, kde jsem byl členem Republikové rady a členem předsednictva.
V posledních krajských volbách v Ústeckém kraji jsem vedl společnou kandidátku Zelených a Pirátů.
Byl jsem za Asociaci soukromého zemědělství ČR u zahájení spolupráce s demokratickými stranami při přípravě novel zákonů týkajících životního prostředí v pracovní skupině voda/sucho, kterou vedu.
Spolupráce se takto navázala s Piráty, TOP 09, STAN a KDU- ČSL.


Těším se na vaše dotazy a případnou budoucí spolupráci.

Daniel Pitek
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Dávám sem k nastudování odpovědi Dana Pitka na můj dotazník kolem našich prioritních věcí, co musí odsouhlasit Senát.

@daniel.pitek naneštěstí asi úplně nepochopil, o co nám jde v případě vymezení senátních obvodů (měli jsme se rovnou ptát konkrétněji). Jde o to, že chceme, aby se dále senátní obvody měnily tak, aby měly přibližně stejný počet obyvatel/voličů. Jen by se frekvence přepočtu měla snížit. Budeme nejspíše navrhovat přepočet jednou za 12 let, kdy se sníží odchylky velikosti obvodů od průměru tak, aby v projekcích na dalších 12 let nepřesáhly 30 %, což je hranice, kterou judikoval Ústavní soud, aby byl splněn ústavní požadavek na rovnost hlasovacího práva. Jde tedy o to, jestli by Dan v Senátu podporoval navrhované zabetonování na furt (což nechceme), nebo místo toho radši nepodpořil nějakou kompromisní variantu, jak jsem zde nastiňoval.
Přílohy
Odpovědi - Pitek.pdf
(62.71 KiB) Staženo 86 x

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
daniel.pitek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2019, 10:11
Profese: lesník a soukromý zemědělec
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od daniel.pitek »

Tento návrh mi zní jako rozumný kompromis, stálé "zabetonování" by bylo přehnané a příliš odtržené od reality stěhování obyvatelstva. Ohledně konkrétní podoby kompromisu bych se před případným rozhodováním ještě radil a potřeboval si k tomu zjistit co nejvíce možných informací, ale v zásadě s ním souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi daniel.pitek za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13439
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34803 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zdravím.
moje první otázka zní: Chápu to správně tak, že již máte dojednanou nějakou formu podpory od zmíněných stran?
daniel.pitek píše: 03 úno 2020, 10:37 Spolupráce se takto navázala s Piráty, TOP 09, STAN a KDU- ČSL.
Prosím upřesnit o jakou formu podpory jde či v jaké fázi jsou jednání s uvedenými stranami.
Z toho co je mi známo, předpokládám, že budete nominován pouze SEN21 a u ostatních stran půjde o vyjádření podpory i s tím, že nebudou stavět vlastní kandidáty.

Druhá otázka se týká referenda. Kopíruji vaši odpověď k pirátskému návrhu zákona o referendu:
Odpověď:
Technicky je návrh zákona nastaven dobře a jsou minimalizovány možnosti jeho zneužití.
Zvláště kvituju stanovení záležitostí, které jsou z možnosti referenda vyloženě vyloučeny.
Problematické zůstává to, že česká společnost neumí s právem referenda zacházet. Snadno
podléhá manipulaci a organizovaný snahám ovlivnit jejich rozhodování. Osobně bych se
přikláněl k tomu, aby se česká společnost nejdříve referendům pár let učila v rámci komunální
politiky, či prezidentských voleb. A pak teprve bylo celostátní referendum učiněno součástí
zákonných či ústavních pořádků. Protože nepochybně referendum do moderní demokratické
společnosti patří. Jen k té máme ještě trochu daleko.
Z vaší dpovědí mi není zcela jasné, jak byste v případě schvalování zákona hlasoval. Tedy prosím odpověď, zda byste pro takový hlasoval či ne.

Třetí otázka: Připojil byste se k požadavkům Pirátské strany ve věci Juliana Assange?

Piráti odmítají vydání whistleblowera Juliana Assange do Spojených států amerických z důvodu hrozící politicky motivované perzekuce.
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/od ... oweru.html

Poslanci a europoslanci za Piráty žádají, aby byla whistleblowerovi Julianu Assangovi poskytnuta zdravotní péče.
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ba ... ancem.html

Čtvrtá otázka: Hlasoval byste pro zákon, zavádějící rovnoprávné manželství pro stejnopohlavní páry?

Poslední pátá: Hlasoval byste pro zákon legalizující měkké drogy (konopí)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od Dan.Lestina »

Jéje, toto mi uniklo. Jestli to někoho zajímá, tak tuto nominaci podporuju, Dana jsem poznal jako schopného vedoucího té mezistranické skupiny zabývající naší krajinou, kde byl přísně nadstranický. Před pár týdny jsem ho slyšel vyprávět, jak to vzniklo: Oslovila ho TOPka, jestli by to pro ně nechtěl zorganizovat, on jim řekl, že pro TOPku ne, ale že pro širší skupinu demokratických stran rád. A drží to tak i přes různé tlaky z různých stran si výstupy z toho přivlastnit. Snad to neříkal jen proto, že jsem stál opodál :-D
Zároveň jsem poznal, že přestože je to výrazná osobnost, umí odborná témata konzultovat s odborníky namísto toho, aby střílel od boku, jak to jemu přijde. To je hrozně důležitá vlastnost, která v politice moc chybí.

S jeho názory se asi neshodnu vždycky, ale v drtivé většině případů ano. Do senátu podle mě vhodná volba k podpoře.

@Dalibor.Zahora k té pracovní skupině se asi vztahuje i ta věta o spolupráci s dalšími stranami:
daniel.pitek píše: 03 úno 2020, 10:37 Byl jsem za Asociaci soukromého zemědělství ČR u zahájení spolupráce s demokratickými stranami při přípravě novel zákonů týkajících životního prostředí v pracovní skupině voda/sucho, kterou vedu.
Spolupráce se takto navázala s Piráty, TOP 09, STAN a KDU- ČSL.
To nebude o podpoře kandidatury do senátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, daniel.pitek, Frantisek.Navrkal, Martin.Elias

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
daniel.pitek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2019, 10:11
Profese: lesník a soukromý zemědělec
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od daniel.pitek »

Dalibor.Zahora píše: 09 úno 2020, 09:27 Zdravím.
moje první otázka zní: Chápu to správně tak, že již máte dojednanou nějakou formu podpory od zmíněných stran?
daniel.pitek píše: 03 úno 2020, 10:37 Spolupráce se takto navázala s Piráty, TOP 09, STAN a KDU- ČSL.
Prosím upřesnit o jakou formu podpory jde či v jaké fázi jsou jednání s uvedenými stranami.
Z toho co je mi známo, předpokládám, že budete nominován pouze SEN21 a u ostatních stran půjde o vyjádření podpory i s tím, že nebudou stavět vlastní kandidáty.

Druhá otázka se týká referenda. Kopíruji vaši odpověď k pirátskému návrhu zákona o referendu:
Odpověď:
Technicky je návrh zákona nastaven dobře a jsou minimalizovány možnosti jeho zneužití.
Zvláště kvituju stanovení záležitostí, které jsou z možnosti referenda vyloženě vyloučeny.
Problematické zůstává to, že česká společnost neumí s právem referenda zacházet. Snadno
podléhá manipulaci a organizovaný snahám ovlivnit jejich rozhodování. Osobně bych se
přikláněl k tomu, aby se česká společnost nejdříve referendům pár let učila v rámci komunální
politiky, či prezidentských voleb. A pak teprve bylo celostátní referendum učiněno součástí
zákonných či ústavních pořádků. Protože nepochybně referendum do moderní demokratické
společnosti patří. Jen k té máme ještě trochu daleko.
Z vaší dpovědí mi není zcela jasné, jak byste v případě schvalování zákona hlasoval. Tedy prosím odpověď, zda byste pro takový hlasoval či ne.

Třetí otázka: Připojil byste se k požadavkům Pirátské strany ve věci Juliana Assange?

Piráti odmítají vydání whistleblowera Juliana Assange do Spojených států amerických z důvodu hrozící politicky motivované perzekuce.
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/od ... oweru.html

Poslanci a europoslanci za Piráty žádají, aby byla whistleblowerovi Julianu Assangovi poskytnuta zdravotní péče.
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ba ... ancem.html

Čtvrtá otázka: Hlasoval byste pro zákon, zavádějící rovnoprávné manželství pro stejnopohlavní páry?

Poslední pátá: Hlasoval byste pro zákon legalizující měkké drogy (konopí)?
Děkuji za vznesené dotazy.


Abych to vzal popořadě:

První otázka: Přesně jak píše @dan.lestina (kterému tímto moc děkuji za podporu), jedná se o navázání spolupráce s těmito stranami v rámci pracovní skupiny voda/sucho. Pokud má být naděje cokoliv vyřešit, široká spolupráce je nezbytná. Jak jsem však psal hned v úvodu svého představení, Piráti jsou v tomto ohledu nesmírně důležití partneři a za veškerou dosavadní spolupráci vám proto děkuji.

Druhá otázka: Žádat po mě odpověď ano/ne k tak zásadnímu zákonu a vzdát se případně nároku na navrhování dílčích změn k zákonu není správné. Odpověděl jsem jak nejotevřeněji jsem uměl.

Třetí otázka: K požadavkům Pirátů ve věci Juliana Assange bych se připojil. Poskytnutí náležité zdravotní péče je absolutní minimum, které musíme zajistit všem. Vzhledem k politické citlivosti a odlišnosti právní kultury USA a Evropy bych také byl pro vedení řízení zde v Evropě, která je dle mého soudu schopna zajistit objektivnější posouzení.

Čtvrtá otázka: Ano.

Pátá otázka: Ano, hlasoval bych pro legalizaci marihuany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi daniel.pitek za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Frantisek.Hagara, Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina, Martin.Elias
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Včerejší půlnocí skončila doba pro navrhování. Hlasování vyhlásím tedy po uplynutí 48 hodin potřebných jako doba k rozmyšlení. Konstatuji, že Daniel Pitek se přihlásil jako jediný a získal potřebnou podporu pro zařazení do hlasování.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13439
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34803 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za odpovědi. Doufal jsem, že se k dotazům připojí i někdo, ale když ne, tak budu s dovolením ještě pokračovat.

A tedy ještě prosím k druhé otázce.
daniel.pitek píše: 11 úno 2020, 16:53 Druhá otázka: Žádat po mě odpověď ano/ne k tak zásadnímu zákonu a vzdát se případně nároku na navrhování dílčích změn k zákonu není správné. Odpověděl jsem jak nejotevřeněji jsem uměl.
Mohl byste tedy více rozvést vaší bližší představu, jako varianta referenda je pro vás přijatelná?

Šestá otázka
Zřejmě také nejde někdy k ostrým slovům daleko viz vaše vyjádření z roku 2017
Člen Strany zelených Daniel Pitek z Černčic na Teplicku poslal svým spolustraníkům ostrý vzkaz. Sedláka hospodařícího na svazích Milešovky a bývalého člena předsednictva partaje znepokojuje příklon některých zelených k radikální levici, což na svém Facebooku tvrdě odsoudil.
https://www.idnes.cz/usti/zpravy/sedlak ... pravy_vac2
Takže můžeme od vás v budoucnu čekat nějaká podobná vyjádření?

V článku mě ještě zaujala tahle část:
Opřel se například do akce Mladých zelených, kteří v rámci kampaně Pošťák není pojišťovák uspořádali happening v pobočce ČSOB, jež má s Českou poštou smlouvu na prodej finančních produktů.

„Tato protiprávní akce diskredituje požadavky řadových pošťáků a politiku Strany zelených. Pokud chce někdo vyčítat poště špatné pozice řadových pošťáků, budiž. Ale to není věc ČSOB, nýbrž managementu pošty,“ říká.

„Navíc nechci, aby bylo moje jméno spojované s takovými nátlakovými akcemi, jež lze podle legislativy hodnotit jako výtržnictví,“ vysvětlil Pitek.
Trváte stále na tom uvedenou akci Mladých Zelených lze kvalifikovat jako výtržnictví?
Má někdy občan právo použít metody občanské neposlušnosti? Kdy?

Předem díky za odpovědi.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
daniel.pitek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2019, 10:11
Profese: lesník a soukromý zemědělec
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Senátní volby pro okrsek č. 6

Příspěvek od daniel.pitek »

Odpověď na opakovaný dotaz: Svoji představu jsem obsáhleji rozvedl v odpovědi Františku Navrkalovi v dokumentu. Rozhodně nejsem proti referendu, na místní úrovni se jedná o velice prospěšný nástroj, ale na celostátní úrovni si budu muset vyslechnout ještě celou řadu názorů a problematiku detailněji v případě zvolení prostudovat, než zaujmu přesné stanovisko.

Odpověď na šestou otázku: Pokud se nějaká mládežnická organizace politické strany, jejímž budu členem, dopustí obdobného jednání jako Mladí zelení v daném případě, můžete ode mě i v budoucnu čekat podobné vyjádření.

Odpověď na sedmou otázku: Ano, radil jsem se o tom i se známými právníky, tekže to není jen můj subjektivní názor.

Odpověď na osmou otázku: Ano, samozřejmě.

Odpověď na devátou otázku: Kdykoli k tomu shledá dostatečně závažný důvod a je případně i připraven nést za své jednání právní následky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi daniel.pitek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Martin.Elias
Odpovědět

Zpět na „Senátní volby 2020 obvod 6“