Vánoční trhy Olomouc

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Stepan.Tracik
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 03 pro 2017, 15:07
Profese: KÚ MSK, OŽP
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vánoční trhy Olomouc

Příspěvek od Stepan.Tracik »

Zakládám téma Vánoční trhy v Olomouci, protože si myslím, že by mělo být hlouběji prodiskutováno.

Co mne na trzích mrzí ... malá rsp. prakticky žádná spjatost sortimentu s regionem Haná. Valašské frgály, Beskydské sýry, Maďarské koření, Slovácké uzeniny ... Když tak mne opravte. Vše určitě prima, lidé jsou na to zvyklí a za tím do Olomouce možná i jezdí. Ale na trzích žalostně chybí místní výrobky. Tržní zákony platí, rozumím, ale také propagace našeho regionu a lokálních výrobců by mělo být účelem, nejen bohapustý globální konzum. Myslíte si, že na trzích seženete např. nakládané tvarůžky? :-( Kolik je tam trhovců přímo z Olomouce a okolí? Ví někdo?

O nutnosti (nikoliv dobrovolnosti) vratných zálohovatelných nápojových obalů na punče jsme již hovořili na schůzi. Hromady větrem putujících plastových kelímků je ostudou (nikoliv jen z hlediska nedostatečného úklidu ale zejména ekologie). Chtělo by to ale originálnější hrníčky než ty co byly k dispozici loni, tj. zároveň i suvenýr. Viz inspirace Vídní apod.

Kluziště určitě zachovat ale posunout i do ledna. S tím plně souhlasím. Kluziště funguje a je bohatě navštěvováno.

Souhlasím se soutěží na provozovatele trhů. Nemyslím si však automaticky, že by měl mít současný dodavatel bianco šek k dalšímu provozu, protože to zatím funguje. Vždy to může fungovat i lépe rsp. jinak což nemusí být na škodu. Toho bych se vážně nebál. I loni došlo ke změnám viz stánky na tržnici a příšerné Olomoucké kolo :-) ale přežili jsme. Tím provozovatelem městem jsem myslel příklad města Havířova, kdy stánky jsou ve vlastnictví města, které je uskladňuje, udržuje a pronajímá. Tím způsobem je dle mého názoru svobodnější než v Olomouckém případě, kdy je v podstatě plně závislé (rukojmím) stávajícího provozovatele. Ale nevím jak moc je to ekonomické.

Ad program, kapely ... nesledoval jsem. Na Dolním náměstí ale buskeři, zejména domluvení Olopunčem odváděli perfektní práci, stejně jako potulní buskeři hrající koledy nebo sólisté na kytaru. Program a jeho kvalita je ale důležitý a město by do něj mělo mluvit (když už ho ne rovnou financovat).

Nutno do budoucna řešit docházející kapacitní možnosti, možná skutečně uvažovat o dalších menších trzích v jiných částech města. Nevím, jestli je to ale tímto řešitelné. Některé dny to již bylo kapacitně za hranou a další nárůst je více než pravděpodobný. Město Olomouc z toho nic krom starostí nemá, pouze provozovatel na tom trhne. Pořádek co jsem si všímal zajišťuje nikoliv najatá pořadatelská služba, ale městská policie, což nevím jestli je dobře viz výše tj. vyšší nároky a výnos žádný.

Problém také vidím v konfliktu provozu aut na obou náměstích v době trhů. Z hlediska bezpečnosti se musí provoz aut výrazně omezit. Nelze trhy roztahat od Horního až po tržnici a nechat provoz dál, pouze nastrčil směšné truhlíky, které každý objede.

Proč se do trhů včetně pořádaných akcí nezapojuje více Šantovka?

Za mne zatím takto.
"Já věřím ve vše, ale zároveň o všem pochybuji. Když něčemu nerozumím tak věřím."
<<"Tak já vám teda věřím.">>
"A ono je to úplně opačně. "

(P. Dostál + P. Čtvrtníček - Česká soda)
Odpovědět

Zpět na „Olomouc“