Nominace Jaroslava Němce do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Jaroslava Němce do republikového výboru

Pro
38
63%
Proti
19
32%
Zdržuji se
3
5%
 
Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Příspěvky: 1709
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2782 poděkování
Dostal poděkování: 1977 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jaroslava Němce do Republikového výboru

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 13 led 2020, 12:11

Navazuji na svou kandidaturu do RV z listopadu 2019, kdy jsem získal nominaci CF a tímto žádám o podporu CF i v nové Dovolbě republikového výboru (CF 3/2020).

Předtím, než popíšu svou motivaci stát se členem RV, dovolte malou exkurzi do historie. Když jsem si 19. 4. 2009 přečetl na ABClinuxu výzvu k založení České pirátské strany, napsal jsem Jiřímu Kadeřávkovi mail, kde jsem popsal kdo jsem, co dělám, že chci pomoci, dostal jsem v poledne 24. 4. 2009 odpověď: “Jsi lídr KPV Ostrava”. Začal jsem tedy koordinovat místní příznivce a pomohl založit KS MSK. Můj přesun z Ostravy do Prahy je shodou náhod datován do pirátské kampaně pro volby do evropského parlamentu v roce 2014, kde jsem ve volebním týmu pracoval jako grafik. Což je mé civilní povolání, kromě toho dlouholetě působím jako kurátor architektonických výstav a populizátor architektury. OFFTOPICV poslední době jsem v rámci činnosti spolku Kabinet architektury, kde jsem místopředsedou, pomáhali s organizací mezinárodní architektonické soutěže na přístavbu koncertního sálu Domu kultury v Ostravě. Od roku 2017 jsem asistentem poslanců, v roce 2018 jsem pomáhal zformovat MS Piráti Praha 2 a v komunálních volbách jsem v této městské části kandidoval v čele a získali jsme s 19,42 % pro Piráty 7 mandátů.

U Pirátů jsem tedy od počátku, ne vždy jako straník, nicméně vždy jako Pirát. A to je, myslím si podstatou mého politického myšlení. Pirát, který má v sobě vzdornou krev, rázovitost rodného kraje. Pirát, jak to vnímám, nezapomíná na rebelskou podstatu naší strany, zároveň se však neuzavírá do ulity svých sociálních bublin a má koaliční potenciál. Chci, aby se vnitrostranické problémy řešily a “nezametaly pod koberec”. Chci, aby se tolerovaly rozdílné názory, protože pluralita názorů je základ demokracie. Chci, aby každý člen byl posuzován podle svých kvalit a osobního pracovního nasazení a nikoli podle jakýkoliv jiných kritérií. Teorii hejna považuji za jeden z naších vnitrostranických ideových základů.

Programově se zabývám oblastí kultury a památkové péče, v minulosti jsem se podílel na kulturním programu jak na celostátní úrovni, tak na komunální. Působil jsem v několika komisích a v jednom výboru jako odborník na kulturu, design, veřejný prostor a památkovou péči. V poslední době jsem se například aktivně účastnil jednání o dočasné zápůjčce Slovanské epopeje do Moravského Krumlova (viz např. zápis s. 3–4), dokud se nenajdou vhodné reprezentativní prostory v Praze. K tomu jsem spoluinicializoval nedávno proběhlý odborný seminář a dále se ve věci angažuji.

Proč jsem se rozhodl kandidovat do RV? Chci, abychom nezapomínali na naše původní pirátské principy, vize a ideály, náš společný pirátský program. A tomu bych se chtěl v rámci svého případného působení v RV věnovat. Například bych si velmi přál doplnění programového bodu kultury, který by potřeboval rozvinout a doplnit, pokud opravdu chceme být vládní stranou. Kromě toho bych se chtěl věnovat dříve “načlým” a nyní stále nedotaženým stranickým transparentním prvkům, např. diskutované zveřejňování odměn.

Proto se chci přidat do týmu vnitrostranické zákonodárné moci.

Na závěr si dovolím citát, který vystihuje to s čím se jako strana poslední dobou snažíme vyrovnat:
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell
----------------
O mých názorech si můžete udělat “obrázek” z loňských rozhovodů:

http://www.ibestof.cz/verejna-sprava/ja ... litik.html

https://www.flowee.cz/floweecity/praha/ ... e-pocitace

https://praha2.pirati.cz/aktuality/na-prahu-zmeny.html

------------------
pirátský profil: https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/
politická stránka: http://jarnemec.cz
osobní profesní stránky: http://www.jarnemec.com/
osobní profil na facebooku: http://www.facebook.com/jarnemec
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 3):
Andrea.Hoffmannova, Tomas.Trcka, Dalibor.Zahora
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host