Lidská populace venkovských oblastí

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Petr.Porizka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2019, 12:46
Profese: Řidič ve stavebnictví
Bydliště: Buková 9
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Lidská populace venkovských oblastí

Příspěvek od Petr.Porizka »

Moje babička vzpomínala když jako děti v rámci mateřské školy sázely v tomto místě, dnes již vzrostlé borovice. Jak ubohý musí býti člověk pro kterého nebyla jeho původní rodná ves natolik dobrá aby ji dobrovolně opustil a v jiném místě si po pár letech nárokoval moc a vytlačoval původní obyvatele, kteří jsou se svým domovem spjati jak historicky tak duševně. (Domov neznamená dům a spíše než-li hmotné je důležité vlastnictví duševní). Odsoudit svůj rodný domov a odejít jinam, jen pro vidinu lepších podmínek na život. Vychovat tam syna a nedokázat ho přesvědčit o tom že místo ve kterém jej vychoval není dost dobré pro život, je významná otázka kladená v momentě, kdy se ptáme jestli je tento člověk vhodný vykonávat funkci starosty obce. Jak potom chce přesvědčit ostatní? Lze tímto způsobem rozvíjet obec?

viewtopic.php?f=1198&t=50493&p=667578#p667578
Naposledy upravil(a) Petr.Porizka dne 31 pro 2019, 19:02, celkem upraveno 2 x.
Jan.Rakovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 58
Registrován: 13 čer 2018, 14:57
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Lidská populace venkovských oblastí

Příspěvek od Jan.Rakovsky »

Myslím, že opouštění svých rodných obcí tu vždy bylo, je a taky bude. Důvody mají lidé různé - nejen ekonomické, ale třeba kvůli mezilidským vztahům, válce nebo nehostinnému prostředí.
Jen blázen nereaguje na podněty. Změna je hybnou sílou života. Kdo a jakým mechanizmem rozhoduje která změna je ta správná a která ta špatná? Soudí co je dobře a co špatně? Zpravidla cizinec přinese čerstvý vzduch na svěží mysl nebo probudí spáče. Je jen na lidech v obci nakolik se nechají ovlivnit - co si upečou, to si také sní...
Domovem nemusí být jen konkrétní chalupa v konkrétní obci, takže není nutné považovat svou rodnou obec za cosi bohurovného.
Proto Vaši úvahu nad tím, že starostou obce nemůže být "přivandrovalec" považuju za hodně úchylnou :-) Nepaušalizujte na základě jedné špatné zkušennosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Rakovsky za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Petr.Porizka, David.Novak, Jan.Prokop
Petr.Porizka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2019, 12:46
Profese: Řidič ve stavebnictví
Bydliště: Buková 9
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Lidská populace venkovských oblastí

Příspěvek od Petr.Porizka »

Alena Schillerová mi vždy připomene jistou paní.

Mají mnoho společného. Příjemné vystupování, přátelské chování, vždy dobrou a pozitivní náladu. Nikdy se nestane, že by nedokázaly pohotově, důvěryhodně a upřímně odpovědět na jakoukoli otázku týkající se řízení finančního sektoru. Ale nejen to. Dokážou i přesvědčivě odpovědět na cokoliv a vždy mají dokonalé řešení všech problémů.

Dokonalosti není nikdy dost a dokonalá je i hlava, která umí lhát natolik přesvědčivě, že i když dostane vyhazov z důvodu vlastní neschopnosti a naprostého profesního selhání. Dokáže z takové nepříjemnosti vždy vybruslit jako vítěz a udělá i vše proto, aby se preventivně pomstila a zničila život nejen těm, kdo se snaží říci pravdu, ale i těm, kdo projeví jakoukoliv vazbu s tímto (trestancem, feťákem, hasičským rozvracečem, podomním kálečem, bláznem vodohledačem, Bořkem stavitelem, černomořským kopáčem, notorickým alkoholikem, nesvéprávným bláznem, exekučně zadluženým bezdomovcem, vrahem, mrtvým).

Nejlepší na tom je výsměch za mými zády a následovné kráčení v mnou vyšlapaných stopách. Mám radost, jak se slepě plácají v jejich vlastních, na mě nastražených exkrementech, které já jsem pohotově přeskočil.

Co takhle novela volebního zákona o zodpovědnosti za výkon veřejné funkce… ve zkráceném znění asi takto. V případě realizace projektu, který se následně v průběhu (5,...) let neprokáže jako účinný, okolí prospěšný, či funkční. Bude zahájeno řízení o navrácení finančních prostředků vynaložených na realizaci daného projektu. Částka bude vymahatelná od osob zastávající veřejnou funkci, v případě vznesení jejich souhlasného stanoviska při hlasování o záměru zahájení stavebního řízení, či započetí realizace daného projektu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alena Schillerová@alenaschillerov
13. 5.
Obyčejná lež. V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin jezdím naprosto pravidelně. Osobně jsem se přímo na místě zúčastnila 20 z 24 zasedání. Má vystoupení jsou vždy v AJ (dohledatelné na veřejně přístupných záznamech).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Územní rozvoj a plánování“