Panoptikum Zlínského kraje - vlákno offtopic příspěvků

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 443 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:58 Já to hlavně napsal pro inspiraci a jak to bylo tady na Vsetíně + jsem uvedl případ z ValMezu, o kterém vím.

Fakt nemám potřebu si shánět více informací, abych napsal výše zmíněné - příklad z VS, z ValMezu... Na nikoho jsem neútočil. Samozřejmě nebudu nikomu radit, jestli to dá na hasiče nebo na pirátské akce a sám ani nemám názor, co je lepší.
Petře, ale to by jsi asi měl. Protože třeba po volbách do EU parlamentu zaplatil Vraťa výlep těchto plakátů v KM a okrese:
Screenshot_20191210_182701_com.android.gallery3d.jpg
Nebo Petr Stoklasa si také udělal foto, spíše pro opozici, pokud by útočili:
IMG_20191022_160322.jpg
Jen s tím nikdo nemá potřebu se před nikým veřejně prsit. Naopak jsou tací, co na ostatní házejí špínu. :weep:
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 719
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 990 poděkování
Dostal poděkování: 975 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

OFFTOPIC - jen pro vysvětlení, že se tyto informace k někomu nedostali. Je to jen z jednoduchého důvodu, nikde jsme to nepsali a nezveřejňovali. Mnoho věcí (v rámci kampaně) nebylo jak účtovat. Tiskl jsem spoustu věcí na své náklady, doklady na to nebyly, není jak zúčtovat. Nikdy jsem také neúčtoval straně ani cestovné, benzín atd., mnoho lidí, tak jako mě by to ani nenapadlo. Je to dar straně a veřejnosti v rámci dobrovolnictví.

Dary, které jsem dal v rámci svého mandátu na radnici, jsem až na jeden nezveřejňoval. Mnoho darů je anonymních a rozhodně mnozí příjemci si nepřejí zveřejňování, chápu je. Nechci sem vypisovat podrobně na co jsem kde komu a na co dal, jsem rád, že jsem mohl přispět. Částka za ten rok se blíží k 20k Kč, jsou to různé charity, občanské spolky, centra, jednotlivci, soutěže, tomboly atd.

Každý ať si to dělá jak chce, já jsem proti zveřejňování, protože je to v mém případě velmi často. Podělit se s jinými je pro mě samozřejmost a učím to i své děti. Dělám to tak spoustu let, ne jen co jsem u Pirátů. A vždy mi stačilo jen pouhé děkuji.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od BenjaminPierce »

Jaroslav.Takac píše: 10 pro 2019, 17:40
Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:22 Jinak co se týče těch akcí místních sdružení, tak na Vsetíně jsme třeba odkládali 10% z veškerých komunálních příjmů na tyto účely - zastupitel, komise, výbory, rady...

Tady v kraji jsem zatím viděl, že to podobně (a ještě mnohem lépe) dělá jen Denis.
Počkej. Teď tě docela nechápu.
Třeba v KM je komise za 0, Výbor za 0, zastupitel za 2000 které třeba Petr Stoklasa věnoval na výchovu mládeže u dobrovolných hasičů na vesnici, a Vraťa jako místostarosta třeba přispěl na invalidní vozík, nebo buduje pokračování legálky v městě...(v představenstvu KTS je jako uvolněný za 0) Snad jsme ještě pořád u Pirátů, a nemáme mezi sebou vyžírky. Nebo tím chceš naznačit, že jo? :geek:
Obecně
1) To, že se někde za členství v komisích a výborech ( cestou zastupitelů volených občany) nedává odměna zatímco zastupitelům ano, není předností ale chybou, které může odrazovat kvalitní kandidáty. Právě náhrady i pro členy komisí, výborů, rady města i zastupitelů, kompenzují, že v té době nejsou s rodinou, přáteli, v práci a pod.
Je na každém jak s oprávněnou odměnou naloží, zda ji oprávněně použije pro svou potřebu, nebo daruje. Pokud to kdokoli vykonává zdarma i když není spokojen, je jeho rozhodnutím, že se funkce nevzdá.

2) Pokud uvolněný politik na základě zákona vykonává přesně definovaný počet funkcí bez nároku na odměnu, není to na obdiv, ale je to ta zákoná povinnost. Lze na to místo rezignovat a zvolit neuvolněného politika/političku za přiměřenou odměnu.

3) Čest každému kdo z vlastních peněz přispěje, nebo ve volném čase pomůže potřebným. 2x čest těm co to dělají bez fotek, jakkoli u politiků se to odstraňuje hůře a je to bráno jako součást práce.

4) Je na systémovém zamyšlení i pro PKS, pokud někde členové komisí a výborů dělají práci zdarma (je to špatně) a jinde neuvolnění zastupitelé žádají o placené asistenty, pravděpoodbně za extra práci v komisích a výborech, kde nějakou odměnu dostávají. Zdánlivě by to vypadalo, že jedni makají a druzí ne, jedni jsou vyžírkové a jedni zbyteční. Nebo je to na obou stranách jen špatně systémově nastavené, např ti co k odměně za zastupitele, a odměně za komise, nebo odměně za výbor žádají o placeného asistenta toho mají vážně moc a je třeba zvážit zda nepřerozdělit funkce, protože mají právo i na osobní život.

S pirátstvím to nemá nic společného, jde o systémové věci poplatné napříč politickým spektrem.

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Uživatelský avatar
Filip.Matuska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 95
Registrován: 03 úno 2018, 18:32
Profese: fotograf
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 916 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Filip.Matuska »

Jaroslav.Takac píše: 10 pro 2019, 17:40
Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:22 Jinak co se týče těch akcí místních sdružení, tak na Vsetíně jsme třeba odkládali 10% z veškerých komunálních příjmů na tyto účely - zastupitel, komise, výbory, rady...

Tady v kraji jsem zatím viděl, že to podobně (a ještě mnohem lépe) dělá jen Denis.
Počkej. Teď tě docela nechápu.
Třeba v KM je komise za 0, Výbor za 0, zastupitel za 2000 které třeba Petr Stoklasa věnoval na výchovu mládeže u dobrovolných hasičů na vesnici, a Vraťa jako místostarosta třeba přispěl na invalidní vozík, nebo buduje pokračování legálky v městě...(v představenstvu KTS je jako uvolněný za 0) Snad jsme ještě pořád u Pirátů, a nemáme mezi sebou vyžírky. Nebo tím chceš naznačit, že jo? :geek:
no tady by to chtělo uvést, že jen nečlenové zastupitelstva to mají v komisi a výboru za 0 Kč, což mimo jiné proti dohodě MS KM schválili i naši dva zastupitelé; jinak neuvolnění členové zastupitelstva mají 2k měsíčně + pokud jsou členy komise či výboru ještě 1k měsíčně navíc, což je třeba Petrův případ, takže jak to tu píšeš, tak to není úplně pravda; a co se týče @Petr Stoklasa, ještě by se mělo doplnit, že i když je dar samozřejmě chválihodný, tak proběhl spíše kvůli tomu, že Petr chyběl na třech zastupitelstvech po sobě, což se samozřejmě může stát...
Jaroslav.Takac píše: 10 pro 2019, 18:43
Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2019, 17:58 Já to hlavně napsal pro inspiraci a jak to bylo tady na Vsetíně + jsem uvedl případ z ValMezu, o kterém vím.

Fakt nemám potřebu si shánět více informací, abych napsal výše zmíněné - příklad z VS, z ValMezu... Na nikoho jsem neútočil. Samozřejmě nebudu nikomu radit, jestli to dá na hasiče nebo na pirátské akce a sám ani nemám názor, co je lepší.
Petře, ale to by jsi asi měl. Protože třeba po volbách do EU parlamentu zaplatil Vraťa výlep těchto plakátů v KM a okrese:
Screenshot_20191210_182701_com.android.gallery3d.jpg

Nebo Petr Stoklasa si také udělal foto, spíše pro opozici, pokud by útočili:

IMG_20191022_160322.jpg

Jen s tím nikdo nemá potřebu se před nikým veřejně prsit. Naopak jsou tací, co na ostatní házejí špínu. :weep:
co se týče špíny, nevím na koho je to mířeno, ale já zatím slyšel ničím nepodloženou špínu třeba od tebe a @Jakub Zach o nějakém nočním přesunu palet, tak nevím :-D
místopředseda MS Kroměříž (zatím :-) ...tak už ne ;-) )
člen Komise sociální a zdravotní, člen Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality (Kroměříž) ...zatím :-)

„Kritika není negace.“ — Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 443 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Petr.Tkadlec píše: 11 pro 2019, 16:23
Vratislav.Krejcir píše: 11 pro 2019, 16:17
Petr.Tkadlec píše: 11 pro 2019, 15:56
S tím rozhodně nesouhlasím a aktivitu MS Kroměříž beru spíše jako škodlivou, ale jak jsem psal nechci ji za to ani penalizovat, ale ani bonusovat.
To jako vážně? aktivita MS Kroměříž je škodlivá? Jako vím, že kdo nic nedělá nic nepokazí, ale tohle? :D
Doteď nemám feedback. Jen ten, že za 14.000,- si akce zúčastnilo "5" lidí. Tu zprávu z akce jsem chtěl už dávno, ale furt nic, tak si zatím stojím za tímto...

Nehospodárně utracené peníze pak beru spíše jako škodlivé.

Kdo sice nic nedělá, tak nic nezkazí je sice možné, ale šetřit tím na komunální volby je rozhodně dobrý směr. Jestli pak některé MS chce dělat akce, tak doporučuji dělat ty s celokrajskou působností a dělat to z krajských peněz. Klimatecon by se rozhodně dal brát jako celokrajská akce.
Petře, promiň, ale mícháš tady jablka s hruškami. Climaticon byla akce z PaRo. A pokud uvádíš 5 návštěvníků, tak jsi mimo, protože za celý den se tam vystřídalo více než 5 lidí. Nicméně účast nebyla taková, jakou jsme předpokládali, to jo, ale pokud si zprůměruješ návštěvnost všech námi pořádaných akcí v MS KM, tak jsme i tak si myslím v kraji na špičce. Akce pro veřejnost v KM mají skvělý ohlas a účast například na hledání Pirátského pokladu, se pohybuje 200+, tak tady nepiš prosím o tom, že MS KM škodí!
Pliveš tady veřejně na práci dobrovolníků, a sám jsi v tomto směru dokázal prd. :!:
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Neplivu tady veřejně na práci dobrovolníků. plivu tady na hýření veřejnými prostředky a díky tomu pak dobrovolníci přestávají fungovat.

Plivu tady na to, že peníze spláchnete do kanálu a pak si ještě drze řeknete o víc dalších. Nejhorší na tom je, že na úkor toho chcete okrást všechny ostatní, což je absolutní drzost.

Jak se vyřeší přerozdělení MS, tak chci ještě řešit rozpočet na mediální spojku, protože ta je taky navýšena a proti dohodám z chaty. Aby si někdo nemyslel, že se zde udělá "ústupek" a já "dám pokoj".

Sám jsem v tomto směru zapojil desítky dobrovolníků zcela zdarma, takže než plácneš takovouto hovadinu, tak si o tom před tím něco zjisti.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 719
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 990 poděkování
Dostal poděkování: 975 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Petr.Tkadlec píše: 12 pro 2019, 10:20 Neplivu tady veřejně na práci dobrovolníků. plivu tady na hýření veřejnými prostředky a díky tomu pak dobrovolníci přestávají fungovat.

Plivu tady na to, že peníze spláchnete do kanálu a pak si ještě drze řeknete o víc dalších. Nejhorší na tom je, že na úkor toho chcete okrást všechny ostatní, což je absolutní drzost.

Jak se vyřeší přerozdělení MS, tak chci ještě řešit rozpočet na mediální spojku, protože ta je taky navýšena a proti dohodám z chaty. Aby si někdo nemyslel, že se zde udělá "ústupek" a já "dám pokoj".

Sám jsem v tomto směru zapojil desítky dobrovolníků zcela zdarma ty PIČUSU ZKURVENÝ, takže než plácneš takovouto hovadinu, tak si o top před tím něco zjisti.
Petře chci tě požádat a upozornit na takovéto veřejné sprosté urážení a obviňování z okrádání, prosím jednej se vší slušností. Takhle rozhodně ne.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Martin.Latal
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 01 úno 2018, 19:26
Profese: Autoelektrikář
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Martin.Latal »

Petr tkadlec v životě jsem tě neviděl a nemluvil s tebou ale nechápu jak může nekdo takový kdo vulgarně uráží své kolegy být v republikovém výboru a nebo vůbec u pirátů.. Nazval bych tě slušně ostuda pirátů Zlínského kraje a jen si potvrdil to co o tobě spousta lidí říká .. Příště prosím slušně
Člen komise bytové.. Člen komise pro likvidaci nepotřebného majetku města
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

K těm fail akcím zopakuji, co jsem řekl ve vlákně o climateconu Kr viewtopic.php?f=82&t=49410
Sám s Pepou a Paitim jsem pořádal první Vyosení ve ValMezu, kde nám prakticky nikdo nepřišel. Důvody: souběžná velká městská akce, místo na periferii, 0 FB propagace... Taky jsme se snažili, ale nepovedlo se - posrali jsme to. Tím, že si ale řekneme, že to nebylo all right, tak se posuneme. V jiném případě bychom pokračovali špatným směrem, což doufám, nikdo nechce.

(A sami jsme si moc nevěřili, proto jsme to dělali ve Valu, aby tak damage control pro Vsetín byla co nejmenší, nakonec se ukázalo, že jsme dali vzpruhu ValMezu a dělá jedno z nejlepších Vyosení v celé ČR. Nějaká pozitiva z toho nakonec prostě byla.)
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4763
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4391 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 17/2019 Krajský rozpočet 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Latal píše: 12 pro 2019, 12:09 Petr tkadlec v životě jsem tě neviděl a nemluvil s tebou ale nechápu jak může nekdo takový kdo vulgarně uráží své kolegy být v republikovém výboru a nebo vůbec u pirátů.. Nazval bych tě slušně ostuda pirátů Zlínského kraje a jen si potvrdil to co o tobě spousta lidí říká .. Příště prosím slušně
Otcem přání myšlenky jest.

Vulgární jsou pro mě veškeré pomluvy ze strany Šerého, kvůli kterému mě napadl jeden občan, protože ho Šerý neustále otravoval a v hospodě se choval jak to největší hovado. Někteří lidé by prostě do hospod chodit neměli a když se neumí sebeprosadit, tak by k tomu určitě neměli používat Piráty. Po ročním vyšetřování se nakonec ukázalo, že jsem nevinen a zůstalo to pouze u toho, že mě napadl (ne)kamarád Šerého. Od té doby mě pan Šerý tak pomluvil, že to nejde zvrátit. Chyba je ale samozřejmě zejména u něj, což mi potvrdili i justiční orgány. (Navíc v tomto komplotu jela i policie, která řekla svědkům, co mají vypovídat, abych z toho dopadl, co nejhůř. Což byl další problém, protože jedna místní členka dělá na policii administrativu a všechny tyto nařknutí pak vynesla ven jako pravdy.)

Kdyby byl Šerý členem, tak samozřejmě tento případ dám ke kontrolní komisi a budu trvat na jeho vyloučení ze strany. Členem ale bohužel ku jeho prospěch není, asi ví proč.
(A to neřeším jeho hlášky, kdy mi přál smrt apod.)

Martine, než vyřkneš soudy, tak dodrž demokratické minimum Pirátů a zjisti si o tom skutečnosti. ;-)
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“