Nominace Jana Rejmana do čela krajské kandidátky 2020

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět

Podporuji nominaci Jana Rejmana na čelo kandidátky do krajských voleb 2020

PRO
6
32%
PROTI
3
16%
ZDRŽUJI SE
10
53%

Celkem hlasujících: 19 - Celkem hlasů: 19

Gabriela.Maceckova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: administrativní pracovník
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Nominace Jana Rejmana do čela krajské kandidátky 2020

Příspěvek od Gabriela.Maceckova » 04 pro 2019, 22:51

Ahoj,

nominuji do čela kandidátní listiny volbám Jana Rejmana. Honza je vedoucí finančního odboru ve Frenštátě pod Radhoštěm, kterému se povedlo aplikovat kompletní elektronizaci oběhu účetních dokladů v souladu se zákonem o finanční kontrole, a to včetně rozpočtu.
V roce 2019 měl 4. nejlepší projekt na aplikaci smart řešení v ČR a 1. v Moravskoslezském kraji. Jednalo se o dotační výzvu ESFČR 080. Má více jak 10letou praxi v komunální politice, výbornou orientace v legislativě, provozu měst, včetně volených orgánů (zákon o obcích a vše s ním související).
Spolupracoval na tvorbě volebních programů pro politické strany kandidující do zastupitelstva města Frenštát p. R. v roce 2018 (místní organizace ANO 2011 Frenštát p. R. a místní sdružení NEFR + Patrioti ve Frenštátě p. R.) s ohledem na realizovatelnost těchto programů v podmínkách města Frenštát.
Má výbornou orientaci v oblasti veřejné správy. Perfektní analytické myšlení a schopnost rychlé orientace v datech s návrhy na efektivní systematizace procesů v souladu s principem 3E. Výborná znalost skladby financí ve veřejné sféře.
Znalost dotační problematiky a informačních technologii.
V letech 2011–2017 pracoval jako OSVČ, kdy jeho hlavní pracovní náplní bylo organizování a kontrola staveb, návrhy na realizační úspory a další inovativní řešení staveb, vyhledávání vad a poruch staveb nemovitostí, návrhy stavebních technologií, vyhledávaní kvalifikovaných dodavatelů. energetické a technologické konzultace.
Dále je také předsedou neziskové organizaci DOBRÁ 3000, z.s
Dlouhodobě spolupráce s univerzitou Tomáš Bati v oblasti implementace eGovermentu do veřejné správy. Spolupráce s inovačními podniky (urbido) pod záštitou Vysoké školy Báňské v oblasti tvorby SW pro aplikaci SC do měst a obcí komplexně.
Honza vystudoval vysokou školu podnikání, management a inovační podnikání, kde získal titul inženýra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 2):
Romana.Korosi, Alena.Klocova

Andrea.Hoffmannova
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: Nominace Jana Rejmana do čela krajské kandidátky 2020

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova » 04 pro 2019, 23:10

Stejná prosba-kandidáta neznám, nikdy jsem ho nepotkala, neznám jeho motivaci kandidovat za naši stranu.
Andrea Hoffmannová

Gabriela.Maceckova

Příspěvek od Gabriela.Maceckova » 05 pro 2019, 06:41

Andrea.Hoffmannova píše:
04 pro 2019, 23:10
Stejná prosba-kandidáta neznám, nikdy jsem ho nepotkala, neznám jeho motivaci kandidovat za naši stranu.

S Romanem Juríkem a Honzou Rejmanem zakládáme ve Frenštátě pirátskou buňku. Včera jsme byli za Zuzkou Klusovou a Jakubem Dedkem, aby se seznámili. Určitě se dojdou představit i na nejbližší krajskou schůzi.
Roman jinak bude s největší pravděpodobností zajišťovat streamování CF 2020. Honza teď pomáhá nám na Jihu a v Karviné s rozborem rozpočtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 2):
Romana.Korosi, Alena.Klocova

Daniel.Galuszka
Profese: Asistent poslance, zastupitel Bohumín
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 05 pro 2019, 10:33

Gabriela.Maceckova píše:
04 pro 2019, 22:51
(...) měl 4. nejlepší projekt (...) má výbornou orientace v legislativě, provozu měst, včetně volených orgánů (...) Má výbornou orientaci v oblasti veřejné správy. Perfektní analytické myšlení a schopnost rychlé orientace v datech s návrhy na efektivní systematizace procesů v souladu s principem 3E. Výborná znalost skladby financí ve veřejné sféře.(...)
Jakoby... nepochybuju o tom, že tento kandidát může být kvalitní, ale... trochu to zní, jako by ti přeposlal své CVčko a ty jsi jej za něj plácla na fórum. Upřednostnil bych, aby to kandidát udělal sám prostřednictvím kandidátní řeči. I přes množství superlativů je pro mě nepřekročitelná hranice, aby náš kandidát neuměl/nechtěl používat fórum. No offense
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

Gabriela.Maceckova

Příspěvek od Gabriela.Maceckova » 05 pro 2019, 16:12

Honza čeká na schválení jako registrovaný příznivec, proto tady nemůže psát, jakmile bude mít schválený přístup, určitě tady sám napíše. A ano, čerpala jsem z jeho životopisu, protože netuším, kdy se tady bude moci představit sám.

Jinak Honzu jsem poznala asi v roce 2016/2015, když jsem dělala praxi na městském úřadě ve Frenštátu pod Radhoštěm a potkali jsme se znovu nedávno. Je schopný a spolehlivý. Jeho znalost dotací a rozpočtu by určitě na kraji byla neocenitelná. Jak už jsem psala výše, spolupracujeme na založení pirátské buňky ve Frenštátě, Má zájem se podílet na tvorbě programu a i po volbách na případném supportu, a to i v případě, že by nebyl zvolen na kandidátku.

Daniel.Galuszka
Profese: Asistent poslance, zastupitel Bohumín
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 06 pro 2019, 14:45

Super, zní to fajn. Tak snad sem něco napíše a přijde se třeba ukázat na KS : )
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

hanysCZ
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: Vedoucí odboru financí
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od hanysCZ » 07 pro 2019, 13:22

Ahoj všichni,
konečně se mi podařilo aktivovat abych mohl nezprostředkovaně odpovídat na dotazy a seznámit vás s mou osobou.

Už přes 10 let pracuji ve veřejné správě a prosazuji zavedení moderních řešení a technologických novinek za účelem dosažení efektivní práce, úspor a jednoduše dohledatelné auditní stopy. Ti z vás, kteří na městě pracují asi pochopí, že jsem si vybral ten možná nejtěžší úkol, ale můj obrovský kredit je v tom, že se nikdy nevzdávám naděje v lepší zítřky.

Mám dvě malé děti, a i když jsou moje volnočasové a pracovní aktivity někdy až brutální, jak časově, tak i psychicky, tak vše dělám s vědomím lepších zítřků ve kterých budou vyrůstat mé děti (je to neuvěřitelný zdroj energie).

Určitě se mnoho z Vás ptá, co mě vedlo k pirátům a tato odpověď je naprosto jednoduchá.

Bezmoc a samota v prosazování moderních řešení ve veřejné správě. Jediné, co se mi povedlo a v čem držíme nejvyšší laťku v ČR je elektronizace oběhu účetních dokladů a s tím souvisejících schvalovacích postupů, dle zákona o finanční kontrole. Jednoduše řečeno na úřadě ve Frenštátě už nenaleznete na odboru financí papíry na stole (-: vše běží elektronicky a každý má jasně danou svěřenou odpovědnost, kterou stvrzuje elektronickým podpisem. Je to i dokonolá audtní stopa dohledatelná i v rámci sekund (-:
Dále se mi průběžně daří udělat hospodaření města transparentnější vůči občanům. Vytvářím různé jednoduché sobory, pomocí kterých seznamuji veřejnost s tím, jakým způsobem město hospodaří.

Např. https://mufrenstat.cz/prehled%2Dhospoda ... 5/p1=52985

Ale meritum toho, co píši výše je to, že jsem chtěl pojmout cílení na občana koncepčně pomoci strategických dokumentů, aplikací, webovek apod. prostřednictvím konceptu smart city, který byl komplexním projektem propojující účetní data, technická data, informační data, a vše ostatní přímo s občanem. Danou vizi bych někdy rád přednesl na KS, protože jsem s tím strávil téměř dva roky abych docílil levného a v praxi aplikovatelného řešení. Nicméně vedení města tento projekt shodilo ze stolu i když byl 100 % dotačně financován (2mil. Kč). To samé se mi stalo, když jsem pro město vyřešil 100% financování na pořízení elektromobilu.
Bohužel někdy člověk hlavou zeď neprorazí.

To byl ten okamžik kdy ve mně bouchly saze a hledal jsem cestu k vám, kde věřím, že najdu oporu v zavádění chytrých řešení do podmínek krajského úřadu, kde vidím v tomto obrovský potenciál i všeobecnou podporu. Skrz kraj bych chtěl docílit i implementace funkčních řešení do místních samospráv, tak aby se konečně občane stali součástí informačních a rozhodovacích procesů.

Tím že pracuji na odboru financí, tak mám ucelený přehled o všech činnostech a postupech ve veřejné správě a jejich provázanosti a jsem schopen rychle poskytnout ucelený obraz hospodaření měst (-: a nalézt auditní stopu vynaložených výdajů.
Mám i výbornou orientaci v zákonech, kterými se řídí obce i kraj, protože jsem těchto jednání pravidelně účasten a za ty roky praxe se v této věci orientuji, jako ryba ve vodě.

Snažil jsem se ve městě i prosadit péči o děti od 1 roku, ale zcela marně, tak nakonec jsem se stal předsedou neziskovky a založil vlastní dvě dětské skupiny, protože nesmíme zapomínat ani na péči o ty nejmenší. Když jsem město žádal o dotaci na la lehátka, tak než aby zadotovali lehátka do školky za 40 tis. tak raději dali pohorské jednotě 80tis. na raut hudbu a ostatní k 135 výročí.
„VAZBY“ to je největší problém dnešní politické společnosti. A tak jsem byl nucen se naučit dotační problematiku a dnes již jedem z dotací EU (-:

Pro rekapitulaci bych chtěl pirátům nabídnout mé zkušenosti a podílet se na rozvoji:

Aplikace chytrých řešení do provozu Kraje, Měst a obcí, tak aby byl i měl i občan rozhodovací pravomoc (participativní rozpočet) Již delší dobu spolupracuji na této věci s firmou URBIDO z Ostravy, která je dle mého názoru v této věci nejdál.

Využití chytrých technologií v podmínkách veřejné správy za účelem snížení finančních nákladů na provoz. Pomocí datových sad a práci s nimi se dá ušetřit mnoho zaměstnanců a s tím spojených dalších nákladů. (v tomto mám osobní praxi, kdy jsem snad jako jediný vedoucí odboru financí snižoval stavy zaměstnanců, když logaritmicky rostla práce)

Aplikace chytrých technologií do správy veřejných dat a poskytování transparentního pohledu do hospodaření a stavu majetku (portál občana) Je potřeba sdílet data tak, aby byla pro občana a zárověn i správu kraje/měst produktivní. Správa města a občané musí být jeden tým – je to o změně myšlení občanů a zainteresování jejich schopností/zkušeností do chodu města.

Centralizace služeb pro občany pod městskou správu (telekomunikační služby, finanční či právní poradenství apod.). Kraj by měl být občanovi blízký a nápomocný. Například by stačilo pro začátek umístit na web řešení životních situací a vzorů smluv, výpovědí a ostatních právních otázek ve kterých běžní obyvatelé tápou. Zvýšila by se tak jejich právní gramotnost. Obdobně by mohlo být postupováno i s ohledem na práci s financemi a průběžně dělat mezi lidmi osvětu. Město by mělo být mentorem veřejných služeb, které zvyšují gramotnost obyvatelstva.

Efektivní distribuce dat o záměrech kraje i měst mezi všechny občany a aktivní komunikace. Je třeba najít cestu, aby občan chtěl slyšet co se v kraji děje a co může ovlivnit.

Restrukturalizace zkostnatělých administrativních procesů ve veřejné správě.

Vytváření společensky požadovaného rozvoje strategických dokumentů s vazbou na občana a hospodárné využití financí. Vedení města nesmí hledět na vlastní zájmy ale na zájmy veřejnosti.

Vše z výše popsaného jsem již dohledal jako aktivitu pirátu, ale to, co by mohlo být z mé strany přínosem je, že vše výše uvedené umím dostat rychle a účelně do praxe.

Těším se na Vaše dotazy či připomínky k mé osobě.

Jsme workoholik, mám široké spektrum znalostí a rád studuji nové věci.

Svého času jsem pořádal marketingové akce pro Vodafone, stavěl maxiskůtry na zakázku, opravoval auta, provozoval B2B eshopy, dělal technický dozor na stavbách, postavil si svépomoci dům (-: apod.

Ale, to, co mě zaujalo nejvíce je politika, protože ta tvoří budoucnost společnosti (socioekonomicky i samotné smýšlení obyvatelstva) více než aktivity jedince. A co si budeme povídat politické prostředí v ČR potřebuje obměnu, kterou můžeme zajistit lepší zítřky pro naše děti.

Účast na KS je z mé strany jistá (;
Tito uživatelé poděkovali autorovi hanysCZ za příspěvky (celkem 3):
Alena.Klocova, Gabriela.Maceckova, Marian.Babic

hanysCZ
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: Vedoucí odboru financí
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od hanysCZ » 07 pro 2019, 13:24

A ať neopomenu dotaz Zuzky (-:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
Dlouholetá praxe v oblasti správy veřejných financí, znalost zákonů, kterou se řídí veřejná sféra – protože jsem dlouhodobě sám voják v poli, tak umím pevně čelit různým útokům a věcně na tyto útoky reagovat. Umím vytvořit pevnou bariéru, kterou mohu pomoci jiným, kteří nejsou ještě ostřílení praxí ve veřejné správě.
Znalost SW, technologií a postupů, které mohou vytvořit perfektní auditní stopu hospodaření kraje.

2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
Tak jak jsem psal výše „ryba smrdí od hlavy“ a aktuální politická situace není to co bych chtěl ponechat na bedrech našich dětí. Chci změnu a sám iniciuji vlastní aktivní přistup, tak abych mohl být účasten a nápomocen změně. Zejména se mi jedná o sdílení dat, transparentní přístup a efektivní řízení správy kraje.

3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
Členem se právě stávám a popravdě jsem po tom už dlouho cílil, protože piráti mají potenciál, vůli a snahu o změnu společnosti se kterou se plně ztotožňuji. Ale finálním hybným elementem byla Gabriela Macečková, která mi během pár minut komunikace nechala nahlédnout do kuchyně pirátu, a to byla ta hlavní jiskra.

4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
Finance, správa majetku, chytrý region, podnikání, dotace EU

5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
Není to z mého pohledu o straně, ale o lidech, nicméně SPD a KSČM jsou pro mne pravděpodobně nepřekročitelné.

6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?
Ano, protože důležité je někde začít, a hlavně být součásti něčeho co má smysl a velký potenciál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi hanysCZ za příspěvek:
Alena.Klocova

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 1096 poděkování
Dostal poděkování: 879 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek » 09 pro 2019, 23:29

S Honzou jsem se potkal sice na hodinu a půl cca, ale udělal na mě dobrý dojem. Je to sice málo, ale za mě si nominaci rozhodně zaslouží. Zbytek bychom asi uviděli na grilování. :-)
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“