poplatky za odpad nemají stagnovat

Moderátoři: PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Cypra
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 106
Registrován: 10 pro 2018, 20:51
Profese: filosof
Dostal poděkování: 16 poděkování

poplatky za odpad nemají stagnovat

Příspěvek od Cypra »

Ústavní soud jasně vyslovil,proč místní poplatek ze (svozu) komunálního odpadu nemá dopadat na nezletilé,už vůbec ne na kojence,ale politické strany se v Parlamentu i v komunálních sněmech předbíhají,kdo si nakloní početné voliče mezi penzisty. Prý si důchodce v 65 nestačí užít bestarostného života v odpadcích,hlásá ODS. Zvyšují se plošně penze a fiskální opatření způsobuje skoro celý deficit (zatím neschváleného) státního rozpočtu. Nelze nemít zato,že důchodce Babiš,ale i další penzisté mezi politiky si přilepšují samy sobě. A mezi senátory i poslanci je mnoho těch,kteří mají do důchodu nakročeno. Na jednu stranu není shoda na penzijní reformě,protože je obava z rozbourání systému a potenciálním ochuzení - na druhé se paušálně penzistům rozdává,načež "není" na platy učitelů,na sociální služby,na zalesňování,ale i třeba na zvýšení životního minima. Větší střet zájmů v současnosti pozorovat nelze. Je absurdní,pokud město,které je korporací,si vyčíslí,že by poplatek měl být výrazně zvýšen,ale upouští od toho. Zastupitelé mají kliku,že si na ně Bradáčová a spol. už netroufne...


Očekávám,že českobudějovičtí Piráti nebudou nadbíhat penzistům. Poplatky za odpad mohou být proporční,ale osvobození ryzí výjimkou. ÚS nevyslovil,že děti se musí osvobodit,ale že poplatek vůbec na ně nemá dopadat. Velmi chudým (jak 65+,tak 75+) navíc ÚP může přiznat dávku v hmotné nouzi (Mimořádná okamžitá pomoc). Rozpočet města je děravý...sedm miliónů není pakatel...I senioři produkují odpad...možná uvážlivěji,ale nejsou "andělé". Odpady patří k životu...nejsme beodpadoví tvorové. Nízkouhlíková planeta musí být postavena na peněžní motivaci k odpovídajícímu chování,tedy i na poplatcích za odpad. Nezvyšování poplatků za odpad,ale i vodu,jde do karet majitelům nemovitostí,protože si mohou dovolit zvýšit nájem...mají možnost vytáhnout další peníze. Zobecňuji,ale nějaký takový mechanismus tu je...

Pirátí mají mezi sebou Zelené,takže by rozšiřování osvobození neměli přitakat. Dobrozdání vnitra k novele vyhlášky neříká,že zastupitelé nemají myslet jako "dobří hospodáři" a kupovat si voliče. Piráti nemají být populističtí.

Odpovědět

Zpět na „Českobudějovicko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů