Navýšení rozpočtu MS darem

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Petr.Prochazka
Místní předsednictvo
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Dal poděkování: 262 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování

Navýšení rozpočtu MS darem

Příspěvek od Petr.Prochazka » 04 pro 2019, 15:30

Vážené Krajské fórum a předsednictvo kraje. Rád bych zde rozvířil diskuzi na téma rozpočet MS a jeho možné navýšení finančním darem.
Pokud je mi známo, nemáme jako MS svůj vlastní účet. Osobně jsem z MS Nymburk jediným členem, který se dostal do komise města Nymburk a rád bych částku, která mi za toto členství bude poukázána obratem věnoval MS Nymburk pro vylepšení rozpočtu. Členem komise jsem jen díky Pirátům a proto si myslím, že je více než vhodné zisk z takovéto činnosti pirátům poukázat zpět a vylepšit tak rozpočet našeho MS pro případné investice v roce 2020. Chtěl bych se tedy dotázat, zda s tím mají jiná MS zkušenost? Zda budou takové finance kontrolovatelné a kdo bude hlídat stav našeho konta?
Je zde ještě někdo takový, kdo se vzdá odměny ve prospěch pirátů?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina, Martin.Polak

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1892 poděkování
Dostal poděkování: 1597 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navýšení rozpočtu MS darem

Příspěvek od Jan.Korbel » 04 pro 2019, 15:57

Petr.Prochazka píše:
04 pro 2019, 15:30
je více než vhodné zisk z takovéto činnosti pirátům poukázat zpět
Nápad je to zajímavý, ale dovolím si zpochybnit ten zisk z takové činnosti. Pokud vím, odměny jsou celkem symbolické a obvykle nenahrazují to, co do toho dotyčný musí investovat, pokud to dělá zodpovědně. Pokud chceš dát dar (třeba i pravidelně), tak ok, ale je nutné to spojovat?

Co se týče rozpočtu vašeho MS. V Piroplácení máte jen nákup projektoru za 12k a jinak nic. Podle toho to úplně nevypadá, že by vás brzdil rozpočet.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 04 pro 2019, 16:45

Petr.Prochazka píše:
Vážené Krajské fórum a předsednictvo kraje. Rád bych zde rozvířil diskuzi na téma rozpočet MS a jeho možné navýšení finančním darem.
Pokud je mi známo, nemáme jako MS svůj vlastní účet. Osobně jsem z MS Nymburk jediným členem, který se dostal do komise města Nymburk a rád bych částku, která mi za toto členství bude poukázána obratem věnoval MS Nymburk pro vylepšení rozpočtu. Členem komise jsem jen díky Pirátům a proto si myslím, že je více než vhodné zisk z takovéto činnosti pirátům poukázat zpět a vylepšit tak rozpočet našeho MS pro případné investice v roce 2020. Chtěl bych se tedy dotázat, zda s tím mají jiná MS zkušenost? Zda budou takové finance kontrolovatelné a kdo bude hlídat stav našeho konta?
Je zde ještě někdo takový, kdo se vzdá odměny ve prospěch pirátů?
Ahoj, souhlasím s Honzou, že ta odměna bývá symbolická, ale je to samozřejmě na tobě. Podle mě by neměl být problém poslat to na transparentní účet strany a požádat kancelář, aby to bylo zasláno do rozpočtu vašeho MS, pravděpodobně bychom museli sepsat darovací smlouvu.
Ale raději se zeptám odborníka, co na to @Ales.Krupa ? :)
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Petr.Prochazka
Místní předsednictvo
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Dal poděkování: 262 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování

Příspěvek od Petr.Prochazka » 05 pro 2019, 10:28

Jan.Korbel píše:
04 pro 2019, 15:57
Petr.Prochazka píše:
je více než vhodné zisk z takovéto činnosti pirátům poukázat zpět
Nápad je to zajímavý, ale dovolím si zpochybnit ten zisk z takové činnosti. Pokud vím, odměny jsou celkem symbolické a obvykle nenahrazují to, co do toho dotyčný musí investovat, pokud to dělá zodpovědně. Pokud chceš dát dar (třeba i pravidelně), tak ok, ale je nutné to spojovat?

Co se týče rozpočtu vašeho MS. V Piroplácení máte jen nákup projektoru za 12k a jinak nic. Podle toho to úplně nevypadá, že by vás brzdil rozpočet.
Bude to třeba 2500 korun. Čas, který jsem tomu věnoval, byl adekvátní odměně. Pro naše MS to může být finanční polštář například na nákup merche.

Zatím jsme utratili pravda jen 12000, ale v plánu je akci mnohem více a předpokládám, že se budeme podílet i na krajských volbách, takže bude potřeba každá koruna.

Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Klara.Kocmanova » 06 pro 2019, 11:29

Odpověď od Aleše Krupy, který sem nemůže psát:
...když někdo dá dar na stranický účet pro dary (2100048174/2010) a do specifického symbolu uvede číslo MS (https://wiki.pirati.cz/fo/ss) nebo KS nebo třeba pirátského centra, tak na konci každého měsíce dary zpracujeme a hned je nasypeme příslušnému MS do rozpočtu (do příjmů jako dary pro MS, do výdajů se o ně navýší položka). Mrkněte třeba na rozpočet Prahy do příjmů, tam uvidíte spoustu položek Dary pro MS XY.
Takže takto lze snadno a rychle přispět ttřeba vlastnímu MS.
Darovací smlouva je pro všechny finanční i nefinanční dary nad 1000 Kč (jednotlivě), tzn. může dávat klidně pravidelně menší částku nebo na konci roku mlžeme udělat souhrnnou smlouvu na celou částku, kterou daruje. Taky pracujeme na novém dárcovském portálu, přes který to bude vše výrazně jednodušší a komfortnější, ale to bude až tak na jaře, počítám. Existuje i stávající portál dary.pirati.cz, přes ten lze taky posílat, ale musí se uvést účel daru do poznámky.
Takto to lze provést, tak mi dej případně vědět, jak jsi se rozhodl a vyřešíme to :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvek:
Petr.Prochazka
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“