Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji kandidaturu Míši Davidové na čelo krajské kandidátky

Pro
12
43%
Proti
4
14%
Zdržuji se
12
43%
 
Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Zdravím krajské fórum,

rád bych tímto nominoval do krajských voleb na čelo kandidátky Míšu Davidovou. Míša je aktivní Pirátka z Frýdku-Místku. Pracuje v kultuře a zajímá se o škoství. Míša se o fous nedostala do zastupitelského klubu FM a já si myslím že to je velká škoda. Míša má velký potenciál, je přátelská, týmová hráčka a správně pirátsky naladěná. Myslím si, že je vhodným kandidátem pro čelo kandidátky na krajské volby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Leonard.Varga, Alena.Klocova

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Čau Míšo. Na které oblasti v rámci školství a kultury by ses chtěla v krajském zastupitelstvu orientovat? OFFTOPICPakliže bys v této agendě chtěla v ZK pokračovat.
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Ahoj, na kterou část čelní kandidátky jsou tvé ambice? :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Děkuji Jakubovi za nominaci a tímto ji přijímám.

S Piráty se občansky a politicky angažuji od komunálních voleb 2018. Od léta 2018 jsem také členkou Pirátů. Prošla jsem s frýdeckomísteckými Piráty všemi fázemi loňské kampaně a díky dobrému programu, zajímavým kandidátům a spoustě práce se našemu týmu podařilo získat 4 městské zastupitele a i z opozice dosáhnout na 16 míst v komisích a výborech rady města Frýdku-Místku. Post zastupitele mi bohužel těsně unikl.

Ve F-M děláme aktivní opoziční politiku, mou kandidaturou chci na náš lokální úspěch navázat, abychom řešení problémů Frýdku-Místku mohli ovlivňovat přímo i z krajské úrovně.

Mým civilním oborem je komunikace a PR. Vzdělání mám v politické a kulturní geografii a mediálních studiích. Tři roky jsem pracovala ve frýdeckomístecké Kultuře F≈M a spoluutvářela značku této městské kulturní organizace s ambicí přesáhnout její regionální význam. Od září 2019 pracuji v ostravské Komorní scéně Aréna. Tam je mým úkolem posunout mediální a veřejný obraz tohoto oceňovaného divadla do 21. století.

Dlouhodobě se vzdělávám v efektivní komunikaci a strategii řešení konfliktů, což považuji za zcela zásadní hlavně od té doby, co mám děti. Díky jinému pohledu na lidské vztahy jsem měla nevyhnutelnou potřebu vymezit se vůči klasickému školství a hledat pro své děti alternativu. V roce 2016 jsme začali s dalšími rodiči komunikovat se sítí Scio škol a bylo obrovským zadostiučiněním, když ve Frýdku-Místku Scio škola vznikla. Letos v září byla zapsána do rejstříku škol.

Kandiduji, protože jsem přesvědčená, že politiku podstatně ovlivňuje to, kdo konkrétně ji dělá. V rozhodovacích pozicích potřebujeme více rodičů, žen, mladých nebo lidí z různých společenských vrstev a se specifickým vhledem, kteří jsou schopni ho kreativně využít k tvorbě nových politik a ne jen přijímat status quo.

Mým cílem je v politice vytvářet podmínky pro svobodnější společnost, ve které se budou moci lidé více rozvíjet a sami zapojit. Vnímám, že je na krajské úrovni mnoho příležitostí dělat pozitivní politiku a strategie podporující komunitní a alternativní vzdělávání i kulturu. Myslím, že bych byla i silnou podporou v týmu, který bude pracovat na vztazích krajské administrativy vůči veřejnosti.
Naposledy upravil(a) Michaela.Davidova dne 11 pro 2019, 21:10, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Davidova za příspěvky (celkem 2):
Romana.Korosi, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Daniel.Galuszka píše: 26 lis 2019, 17:47 Čau Míšo. Na které oblasti v rámci školství a kultury by ses chtěla v krajském zastupitelstvu orientovat? OFFTOPICPakliže bys v této agendě chtěla v ZK pokračovat.
Podle mě je síla Pirátů hlavně v tom, že se dokáží na obvyklé pojmy a struktury dívat z jiného úhlu. Myslím si, že i školství je oblastí, která by se měla vnímat v nových perspektivách.

Jsem přesvědčena, že má pro společnost zásadní význam celoživotní vzdělávání a určitý způsob myšlení o nekončícím procesu učení by měl prostupovat všechny úrovně školství. Zaměřila bych se proto na komplexní podporu směřující k motivaci a možnosti se učit. Lidé by měli mít podmínky k tomu zlepšovat se ve svých oborech, v průběhu života je pružně měnit a držet krok s dobou i v pokročilém věku.
Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Jakub.Dedek píše: 30 lis 2019, 19:28 Ahoj, na kterou část čelní kandidátky jsou tvé ambice? :-)
2-5
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Michaela.Davidova píše: 11 pro 2019, 20:43
Daniel.Galuszka píše: 26 lis 2019, 17:47 Čau Míšo. Na které oblasti v rámci školství a kultury by ses chtěla v krajském zastupitelstvu orientovat? OFFTOPICPakliže bys v této agendě chtěla v ZK pokračovat.
Podle mě je síla Pirátů hlavně v tom, že se dokáží na obvyklé pojmy a struktury dívat z jiného úhlu. Myslím si, že i školství je oblastí, která by se měla vnímat v nových perspektivách.

Jsem přesvědčena, že má pro společnost zásadní význam celoživotní vzdělávání a určitý způsob myšlení o nekončícím procesu učení by měl prostupovat všechny úrovně školství. Zaměřila bych se proto na komplexní podporu směřující k motivaci a možnosti se učit. Lidé by měli mít podmínky k tomu zlepšovat se ve svých oborech, v průběhu života je pružně měnit a držet krok s dobou i v pokročilém věku.
Ahoj Míšo,
Vzhledem, že nám moc nevychází popovídat si na KET, chtěla bych tě poprosit o specifikaci tvých vizí. Celoživotní školství je super,ale v gesci kraje jsou trochu jiné věci k řešení. Na co by ses soustředila, co bys chtěla v rámci možností posunout a jak bys například podpořila spolupráci s univerzitami a propustnost s mesty jako zrizovateli dalsích stupnu vzdelaní? Diky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvek:
Daniel.Galuszka
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Zuzana.Klusova píše: 26 lis 2019, 23:35 Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

Děkuji za odpovědi.

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?

Mám otevřenou mysl a zvládám nové výzvy, kreativu i realizaci. Jsem člověk, který drží tým pohromadě. Kampaň do komunálních voleb ve Frýdku-Místku pro mě byla hodně nabíjející. Za pár měsíců jsme tady zvládli udělat kupu dobré práce a všichni se ohromně posunout. Cítím velkou podporu z místní buňky.

2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?

Je to příležitost prosazovat Pirátský program na další úrovni. Taky zlepšit veřejný obraz úřadu. A co vnímám jako poměrně zásadní, je možnost propojovat místní a krajská témata.

3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.

Jsem členkou od léta 2018. Motivoval mě předně liberální program a po několika setkáních hlavně velmi dobrý pocit z komunity Pirátů z MSK. Jako velkou přednost vnímám větší koncentraci žen, lidí různého věku nebo se zdravotním znevýhodněním ...než by člověk v politické straně čekal. Pokud jde o nesoulad, je to názor na referenda. Mám větší důvěru v zastupitelský systém.

4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?

Zajímá mě školství, ale také kultura a turismus nebo komunikace samotného úřadu vůči veřejnosti.

5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?

Pokud bychom se dokázali dohodnout na společném programu, s jakoukoli demokratickou stranou, které nejde programově o demontáž současného liberálně-demokratického politického systému.

6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Počítám se zapojením do kampaně. Určitě chci, čím to půjde, podpořit Pirátskou lídryni Zuzanu Klusovou.
Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Michaely Davidové na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Andrea.Hoffmannova píše: 11 pro 2019, 22:48
Michaela.Davidova píše: 11 pro 2019, 20:43
Daniel.Galuszka píše: 26 lis 2019, 17:47 Čau Míšo. Na které oblasti v rámci školství a kultury by ses chtěla v krajském zastupitelstvu orientovat? OFFTOPICPakliže bys v této agendě chtěla v ZK pokračovat.
Podle mě je síla Pirátů hlavně v tom, že se dokáží na obvyklé pojmy a struktury dívat z jiného úhlu. Myslím si, že i školství je oblastí, která by se měla vnímat v nových perspektivách.

Jsem přesvědčena, že má pro společnost zásadní význam celoživotní vzdělávání a určitý způsob myšlení o nekončícím procesu učení by měl prostupovat všechny úrovně školství. Zaměřila bych se proto na komplexní podporu směřující k motivaci a možnosti se učit. Lidé by měli mít podmínky k tomu zlepšovat se ve svých oborech, v průběhu života je pružně měnit a držet krok s dobou i v pokročilém věku.
Ahoj Míšo,
Vzhledem, že nám moc nevychází popovídat si na KET, chtěla bych tě poprosit o specifikaci tvých vizí. Celoživotní školství je super,ale v gesci kraje jsou trochu jiné věci k řešení. Na co by ses soustředila, co bys chtěla v rámci možností posunout a jak bys například podpořila spolupráci s univerzitami a propustnost s mesty jako zrizovateli dalsích stupnu vzdelaní? Diky
Za mě je nutné pracovat na otevřenosti škol vůči vnějšímu světu. Žáci a studenti by měli mít v rámci školní docházky příležitost připravovat se nejen ve škole. Cílem by proto mělo být vytvoření široké a promyšlené nabídky praxí a projektů, do kterých by se mohli zapojit.
Z opačné strany vidím otevřenost právě v nabídce celoživotního vzdělávání. Vytvoření situace, kdy je snadné a přirozené zvyšovat, rozšiřovat nebo měnit svou odbornost na středních školách nebo učilištích i ve vyšším věku.
S tím souvisí i spolupráce střeních škol s univerzitami nebo městy. Mezi středními školami a univerzitami si v praxi dokážu představit mentoringovou spolupráci, otevřené přednášky nebo výzkumné projekty, do kterých se můžou nějakou formou zapojit studenti gymnázií. Ve spolupráci s městy vidím potenciál v už existující praxi exkurzí vyšších ročníků základních škol do praktických předmětů na učilištích. Věřím, že by také studenti a studentky středních škol ocenili propracovanou nabídku praktických stáží na úřadech a v příspěvkových organizacích města, které by byly organicky zapojeny do jejich kurikula. Přínos by to byl určitě i pro zmíněné úřady a organizace.
Myslím, že tvořit něco opravdového je esenciální potřeba, kterou mají už školní děti. Promyšlené propojení s přirozeným prostředím, vlastní příspěvek do skutečných projektů, ať malým díle, posune všechny zúčastněné. Krom toho se mohou studenti už na střední škole lépe zorientovat v tom, čemu se chtějí věnovat a jaké jsou jejich silné stránky. Což by mohly školy hlavně u nadaných a zapojených studentů a studentek koncepčně zohledňovat třeba individuálními studijními plány.
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“