Nominace Jiřího Novotného (starosty Trojanovic) do čela krajské kandidátky 2020

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.

Podporuji nominaci Jiřího Novotného na čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Pro
21
68%
Proti
5
16%
Zdržuji se
5
16%

Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 31

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování

Nominace Jiřího Novotného (starosty Trojanovic) do čela krajské kandidátky 2020

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 25 lis 2019, 16:15

Ahoj všem, jako lídryně krajské kandidátky jsem se rozhodla nominovat do čela jediného člověka, a to Jiřího Novotného, starostu obce Trojanovice a dlouholetého člena spolku Naše Beskydy. Ten už 13 let bojuje za uzavření a likvidaci dolu Frenštát. Jak mnozí víte, v této otázce se už řadu let angažuje @Lukas.Cernohorsky, já a také @Jan.Nezhyba. S Jirkou se tedy dobře a dlouho známe.
Proč jsem se rozhodla nominovat právě Jirku? Protože má tu nevýhodu, že není členem strany a je tedy většině z vás nepříliš známý. Jelikož si myslím, že by to přesto byla cenná posila týmu, která by skvěle oslovila region Beskydska, ráda bych mu svým doporučením trochu pomohla.

Je to osobnost v Beskydech dobře známá, má zkušenosti s vedením samosprávy i zkušenosti z Kraje. V loňských komunálních volbách Naše Beskydy pod vedením Jirky získaly v Trojanovicích 55% a s přehledem znovu zvítězily. V Trojanovicích mimo jiné zavedl inovativní způsob nakládání s odpady https://www.youtube.com/watch?v=Nnf2i8bbkTs.
Něco o něm si můžete přečíst tady: http://www.hrdinou.cz/105-hrdinu/jiri-novotny-59 a třeba tady https://www.patriotmagazin.cz/vratime-h ... trojanovic.

Za Piráty kandidovat chce a byla bych moc ráda, kdyby dostal šanci se vám představit osobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Dedek, Pavlina.Novackova, Arnost.Zidek, Pavel.Korizek, Lukas.Cernohorsky, Leonard.Varga, Alena.Klocova, Jiri.Demel

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo

Re: Nominace Jiřího Novotného (starosty Trojanovic) do čela krajské kandidátky 2020

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 26 lis 2019, 23:42

Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 1096 poděkování
Dostal poděkování: 879 poděkování

Re: Nominace Jiřího Novotného (starosty Trojanovic) do čela krajské kandidátky 2020

Příspěvek od Jakub.Dedek » 30 lis 2019, 19:28

Ahoj, na kterou část čelní kandidátky jsou tvé ambice? :-)
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Daniel.Galuszka
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Asistent poslance, zastupitel Bohumín
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 02 pro 2019, 12:16

Ahoj, do dodání nominační řeči se zdržuji. Teď do obecné roviny: nemám nic proti nezávislým nominantům a jsem velice pro angažování zkušených komunálních politiků - cejch známosti s LČ a JN dávají zároveň záruku vhodnosti kandidáta. Nicméně potřebuju ujištění v zásadních pirátských commons - tedy používání lobokontaktů, fóra (ideálně i redminu) a to ze dvou důvodů:
1) kontrola dovnitř: zaznamenání o tvorbě rozhodnutí, přehled o činnosti
2) kontrola ven: zachování dobrého jména strany, potírání bulvarizace (rychlý rozpor mediálních sdělení odkazem na fórum).

Jestli je tohle Jiří Novotný schopen garantovat a někdo se za něj zaručí (ideálně teda Zuzka), pak si myslím, že tady máme silného koně klidně i na top5. S tím se ale pojí další dotaz. Jak to bude se souběhem funkcí? Je Jiří pouze adeptem na neuvolněného zastupitele a člena komise anebo má aspirovat na uvolněného člena rady?
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 03 pro 2019, 10:06

Daniel.Galuszka píše:
02 pro 2019, 12:16
Ahoj, do dodání nominační řeči se zdržuji. Teď do obecné roviny: nemám nic proti nezávislým nominantům a jsem velice pro angažování zkušených komunálních politiků - cejch známosti s LČ a JN dávají zároveň záruku vhodnosti kandidáta. Nicméně potřebuju ujištění v zásadních pirátských commons - tedy používání lobokontaktů, fóra (ideálně i redminu) a to ze dvou důvodů:
1) kontrola dovnitř: zaznamenání o tvorbě rozhodnutí, přehled o činnosti
2) kontrola ven: zachování dobrého jména strany, potírání bulvarizace (rychlý rozpor mediálních sdělení odkazem na fórum).

Jestli je tohle Jiří Novotný schopen garantovat a někdo se za něj zaručí (ideálně teda Zuzka), pak si myslím, že tady máme silného koně klidně i na top5. S tím se ale pojí další dotaz. Jak to bude se souběhem funkcí? Je Jiří pouze adeptem na neuvolněného zastupitele a člena komise anebo má aspirovat na uvolněného člena rady?
lobo kontakty beru - jako duležite Forum ale spolu s redminem mi nepřijde jako stěžejní záležitost neinjektoval bych piratske struktury lidem s ochotou nás podpořit. Obvzláště u fora mi to přijde jako geniální možnost jak mnohe nadšence s účastí na kandidatce hravě stratíme za pul dne pročítání....
Jina ale pravdu díž.
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Daniel.Galuszka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 03 pro 2019, 10:38

Jan.Nezhyba píše:
03 pro 2019, 10:06
lobo kontakty beru - jako duležite Forum ale spolu s redminem mi nepřijde jako stěžejní záležitost neinjektoval bych piratske struktury lidem s ochotou nás podpořit. Obvzláště u fora mi to přijde jako geniální možnost jak mnohe nadšence s účastí na kandidatce hravě stratíme za pul dne pročítání....
Jina ale pravdu díž.
S RM souhlasím, to je opravdu nadstavba pro projektové řízení a tam stačí, když to nepoužívá jeden člověk a už se to sype. Nicméně fórum bych opravdu nepřeskakoval. Ostatně vlákna se dají zamknout pro veřejnost a přístup dát jenom členům. Tam by mělo probíhat rozhodování zastupitelského krajského klubu k agendám kraje - i kdyby tam měl být pokaždé nahozený "jenom" program zastupitelstva, aby měli členové KS jednak informace a jednak možnost přihodit názor na projednávání. Vyžadovat od těchto nestranických nominantů, aby fórum nadužívali k dalším věcem nepokládám za důležité. Ostatně by stačil jeden workshop krátce po zvolení, kde bychom těmto lidem fórum nastavili tak, aby je nespamovaly věci mimo gesci, aby se naučili jej používat a vkládat tam relevantní informace.

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 04 pro 2019, 21:53

Mám vyřídit, že se Jirkovi po asi týdnu snažení podařilo zaregistrovat a proklikat. Nominaci by rád přijmul, momentálně čeká na schválení moderátorem. Každopádně pro nečlena to je bez pomoci podle mě nereálné přijít na to, jak se sem dostat a začít psát😄 líp už to asi schovat nešlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvek:
Daniel.Galuszka

Andrea.Hoffmannova
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova » 04 pro 2019, 23:11

Pokud možno, bylo by se fajn potkat osobně.
Andrea Hoffmannová

Daniel.Galuszka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Galuszka » 05 pro 2019, 10:37

Zuzana.Klusova píše:
04 pro 2019, 21:53
Mám vyřídit, že se Jirkovi po asi týdnu snažení podařilo zaregistrovat a proklikat. Nominaci by rád přijmul, momentálně čeká na schválení moderátorem. Každopádně pro nečlena to je bez pomoci podle mě nereálné přijít na to, jak se sem dostat a začít psát😄 líp už to asi schovat nešlo.
Chápu. Fórum je výzva :D Přesto si neumím představit, že za nás někdo kandiduje z čela kandidátky a nepoužívá to. Snad se to brzo spraví ;)

Jiri.Novotny
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: Starosta obce Trojanovice
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Jiri.Novotny » 10 pro 2019, 17:08

Takže ahojte, pokusím se nejprve odpovědět na otázky Zuzky, které bych chtěl poděkovat za hezká slova. Nejsem si jist, zda si je zasloužím. Děkuji
1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
To opravdu nevím. Možná pro to, že už přeci jenom s komunální politikou mám za těch 13 let určité zkušenosti a 7 let působím ve výboru pro životní prostředí. No neříkám, že výbory mají nějakou politickou moc. Je to jen poradní orgán, ale alespoň jsem získal přehled o tom co se děje v životním prostředí a co vlastně může či nemůže kraj ovlivňovat.
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
Tak v kraji žiju a je pravda, že by mě i zajímalo vše co kraj řeší. Určitou představu ze zkušenosti mám, a mám za sebou velké množství jednání, ale spíše politických s hejtmanem i náměstky kraje. Nejsem z těch to jenom plivou, za mě současné vedení kraje je o 100% lepší než minulé ať už v kultuře jednání tak ve vstřícnosti k samosprávám. To je dobře, protože je na co navazovat. Práce a rezerv je pořád zatraceně hodně. No a vlastně to tak bude pořád. Dobu nezastavíš.
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
Ne nejsem členem strany a abych pravdu řekl tak se řídím více intuitivně než programově. Zajímají mě lidi kteří jsou ve straně více než program. Tím nechci program dehonestovat či posouvat na druhou kolej. Program je dobrý, já bych si ale přál větší nadhled od detailů a větší spojení opozice. Současná vláda s hradem je pro mě po totalitní době to nejhorší životní období. Osobně jsem rád, že jsem zažil dobu Václava Havla na hradě a že jsem zažil tohoto prezidenta. Něco úžasného.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
No tak já osobně cítím v politice úspěchy v boji proti Dolu Frenštát, v úspěšném odpadovém hospodaření obce, v úspěšném ekonomickém vedení obce. Zajímá mě ekonomika, rozbory a krizový management. Čemu rozumím? Ani nevím. Jelikož jsem ještě navíc podnikatel, tak mám dva pohledy, pohled podnikatele i zástupce místní samosprávy. V těchto ohledech mám určité spíše životní zkušenosti. Prošel jsem jednáními s 6 premiéry, 8 ministry průmyslu a obchodu atd. Je toho dost, ale jsou to malé věci. Život jde dál a nikdy nevíme jaká výzva nás čeká.
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
No tak jednoznačně s KDU-ČSL, je to strana kterou jsem dlouhodobě podporoval hlavně od doby kdy vypadli z parlamentu. Bylo mi to líto a chtěl jsem ať se tam vrátí. Pořád mají mé určité sympatie. ODS, strana kterou jsem v minulosti volil. Klause jsem na začátku devadesátých let obdivoval. Obdiv je pryč a jen díky Zemanovi musím říct, že nebyl tak hrozný prezident. Když byl v úřadu, tak jsem ho nesnášel. STAN je mi sympatický a nemám s nimi problém. TOP 09 je strana, která je proevropská a to je pro mě důležité, protože EU je nejlepší projekt od 2 světové války. Nejlepší mírový projekt světa, ikdyž má své chyby a rezervy. ODS má za mě problém s minulostí, Klausem, jsou nepoučitelní, třeba jak si vzali zpátky Klause ml., pak se ho těžce zbavovali. Pořád navíc mají manýry, že se kolem nic točí svět. Pohled VIP. Ale pořád je to pravicová strana a tak mi pohled velí k nim. Takže tímto směrem. Naopak s kým si nedokážu představit spolupráci je KSČm.
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?
Ano, jsem rád že nám Lukáš Černohorský pomáhá a toho si vážím. Proto pokud budete chtít ať pomohu já, tak pomohu na jakémkoli místě.
7) Na kterou část kandidátky jsou Tvé ambice
Jde o to jaké jsou ambice Pirátů a jak se hodím do portfolia. Strana to je ekosystém a pokud usoudíte že se do něj hodím, tak klidně budu reprezentovat na čelních místech, pokud usoudíte, že přeci jenom nemusím být zajímavý a posilou, tak pomůžu ze zadní strany. Dozajista mi bude ctí, a budu potěšen, když budu moci být na čele kandidátky. I toto pro mě bude velkým ohodnocením.
8) Souběh funkcí.
Tak tady si nedokážu představit souběh funkcí. Nejsem schopen pracovat jako starosta a být členem rady MS Kraje. Osobně budu preferovat starostování v obci. Přeci jen mám ještě firmu a starám se tam. Taky mám osobní život a nehoním se po hlavě někam co pak nestíhám. Je to dotaz hodně daleko, ale chápu že se na to ptáš.
9) Zachování dobrého jména strany
Za mě cokoliv co se řeší se musí řešit nejdříve interně, jinak je jméno strany rychle pryč. Můžeme se pohádat, můžeme spolu nesouhlasit, ale musím mít stejný směr pohledu. Proto je tohle dobrý dotaz, a mrzí mě že má v minulosti také oblíbená strana zelených ztroskotala právě na neschopnosti komunikace navenek. To co předvádí nyní třeba místopředseda Michálek je prostě špatně a poškozuje to pohled na Piráty. Toto se nejdříve řeší interně, ale je jasné, že někdy osobnosti mají touhu vyčuhovat, to je pochopitelné, ale ne vždy to vede k dobrému.
10) Setkání osobně
Nemám s tím problém.
Jinak děkuji že se možnost komunikovat rozjela. Fórum je tedy archaické i na mě, který začínal na počítači IQ 151 a obdivně hleděl na prvního Sinclera kterého jsem viděl a obdivoval Didaktika gama, můj první vlastní počítač s pamětí 80 Kb. Nic ve zlém, děkuji všem, kteří mají zájem se ptát, rád odpovím. Pokud se opozdím, tak se omlouvám, je toho moc.

Přeji vše dobré

Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Novotny za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Klusova, Veronika.Murzynova

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“