KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, PKS Liberecky kraj

Uživatelský avatar
Jan.Tempel
Krajský zastupitel
Příspěvky: 482
Registrován: 15 říj 2016, 08:53
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 549 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Jan.Tempel »

Pokusím se odpovědět na otázky, ale už na to sotva vidím, tak snad jsem něco nepřehlídnul :)

Osobní:
1) Jaké jsou Vaše 3 nejdůležitější životní hodnoty/zásady.

Rodina
Láska
Čest

2) Co se Vám v životě dle vlastního soudu skutečně podařilo a naopak, čím jste zklamali sami sebe.
Já sebe sám hrozně nerad hodnotím, ale… Na co jsem hrdý je to, jakým způsobem jsme rozjeli Piráty v Brodě a jak skvělý tým se nám povedlo vybudovat, což rozhodně není jen moje zásluha.
Čím jsem zklamal sám sebe? Už dlouhou dobu se chci doučit pár cizích jazyků (rozjet Španělštinu a více potrénovat Angličtinu) a posunout se dál v designu, který mne baví, naplňuje a v budoucnu bych se mu chtěl zřejmě i profesně věnovat.

3) Máte kostlivce ve skříni, o kterých je dobré se dozvědět teď a tady, spíše než v přímém přenosu volební debaty?
Pro někoho by “kostlivec ve skříni” v rámci krajských voleb mohl být můj zaměstnavatel. Ale chtěl bych deklarovat, že své politické působení od svého profesního života přísně odděluji už nyní, z důvodu úcty k oběma “subjektům”. Nadto nemám v práci žádné rozhodovací pravomoci, nejsem člověk, který připravuje výběrka, působím spíše na udržovací bázi a když už se mi výběrová řízení do ruky dostanou, zajímám se a je po mne požadováno vyjádření jen a pouze k části technologické (tedy odbavovací systémy v autobusech apod.)

4) Jste ochotni podat majetkové přiznání a to před volbami či až v případě zvolení?
Před v tom nevidím moc smysl, ale pokud se na tom shodneme, nevidím v tom problém. Po zvolení to beru za samozřejmost.

5) Co pro Vás představuje Liberecký kraj?
Krásné a rozmanité místo s neuvěřitelnou historií a snad i budoucností.

Politické:
6) Proč chcete zastupovat Piráty v krajských volbách a co a proč považujete za priority, které budete prosazovat při tvorbě volebního programu?

Protože Liberecký kraj potřebuje Piráty :D Protože bych chtěl, aby kraj byl otevřenějším místem a chtěl bych k tomu využít i své zkušenosti ze zastupitelstva. Protože bych chtěl reflektovat záležitosti Železnobrodska na kraji. A protože. A hlavně. Vidim krajskou politiku odtrženou od lidí, mnohem víc než je komunální úroveň (což je pochopitelné), ale zároveň i mnohem víc, než je úroveň parlamentní. Kraj přitom rozhoduje o velké spoustě věcí, které se týkají každodenního života, ať už jde o zdravotnictví, školství, infrastrukturu, veřejnou dopravu a další. To si tedy beru za prioritu, otevřít kraj lidem, ukázat jim jeho kompetence a fungování a přiblížit tak zároveň i lidi kraji.

7) Jak jste hlasovali v jednání o koalici se SZ a KDU-ČSL?
Hlasování je tajné, přesto se i z mých reakcí dalo vyčíst, že jsem hlasoval proti. Myslím si totiž, že máme dost svých vlastních zkušených a ochotných lidí, kteří akorát potřebují více zkušeností v politice, proto bych jim nechtěl zabírat místa profláklými lidmi z jiných subjektů, navíc se pak zodpovídat i za záležitosti právě těch dalších stran.

8) Které lidi byste rádi viděli na 2. až 5. pozici na pirátské kandidátce? (prosím o jasnou, nikoliv diplomatickou, odpověď i s důvody .)
Tuhle otázku si, s dovolením, trošku ohnu. Začnu totiž už prvním místem a skončím tam, kde mi dojdou lidi, na které si v tuto chvíli dokážu vzpomenout. Zároveň nebudu klást důraz na pořadí. Chci ale říct, že osoby v následujícím seznamu mi přijdou pro přední místa vhodné nejen kvůli jejich gesci, kterou zmíním za pomlčkou, ale také kvůli jejich osobnosti, kterou oceňuji a myslím, že by z nás mohl být dobrý tým.
Zbyněk Miklík - veřejné zakázky
Václav Židek - doprava
Jarča Valešová - ekonomika
Někdo z dvojice Jakub Chuchlík / Ondra Novosad - územní plánování
David Schindler - ekologie
Ondřej Víteček - kultura
Pavel Váňa - sociální oblast
Jaroslav Šída - právo a legislativa
beztak jsem na někoho zapomněl, přitom bych ho v čele rád viděl :)

9) Jak se stavíte ke způsobu Vašeho fungování v rámci politické práce a při politických jednáních? Jde mi zejm. o spolupráci se členskou základnou a výměnu informací dovnitř i ven, tj. I) informování KS LBK o plánovaných a probíhajících jednáních, II) respektování požadavků KS LBK vzešlých z oficiálních jednání KF, III) pravidelnou a častou komunikaci s médii a veřejností (PR).
I) Snažím se už nyní informovat členy brodského týmu o mé práci na zastupitelstvu, čemu se věnuji, o čem se bude hlasovat a jsem rád za jejich vlastní podněty a pohled na věc.
II) Na kraji bych nereprezentoval pouze sám sebe, ale celou naši skvadru. Sice bych se, dle slibu, řídil vědomím a svědomím, přesto bych přihlížel i k pohledu právě toho našeho týmu, tedy i požadavků KS LBK
III) Komunikaci s médii beru jako možnost zprostředkování komunikace s veřejností, která je pro mne ale mnohem prioritnější. Takže ano, chtěl bych se obojímu věnovat, ale spíš než zaujmout média, snažit se mluvit s lidmi a přiblížit se k nim.

10) Co považujete za úspěch v nadcházejících krajských volbách a co pro to musí Piráti udělat?
Nebudu zklamán, pokud se nám podaří obsadit několik postů v zastupitelstvu, klidně i v opozici. Vnímám ji pro začátek dokonce jako vhodnější. Tento výsledek ale považuji za reálný a očekávatelný, cokoli navíc pro mne bude velmi příjemným překvapením. A co pro to musíme udělat? Hlavně se všichni zaktivnit. I ti, co nechtějí sami kandidovat, nám dokážou pomoci při tvorbě programu, propagaci apod. A to nejdůležitější, co musíme udělat je, si to hlavně nepos….

11) Jak vnímáte silná a slabá místa Libereckého kraje?
Silná místa jsou například naše přírodní bohatství (tím myslím krajinu). Ta ale mnohde pro turismus není využívána vůbec a jinde nadužívána. Dále jeho historie, místní architektura, celkem pozoruhodná a vnitřně silná nátura lidí, kteří zde žijí.
Slabými místy bych se troufal označit klientelismus na úrovni nejen kraje, ale i mnoha obcí. Dále nemalý počet brownfieldů a podobně opuštěných míst (ne všechny opuštěné fabriky mohou být považovány za brownfield), v mnoha místech nedostatek pracovních příležitosti a odliv populace do Prahy a sociální obtíže v několika lokalitách.Dále otázka Vaška Židka.
Tebou navrhovaný rozpočet mi dává smysl, ale ještě je potřeba ho nějakým stylem naroubovat na právě projednávaný rozpočet do nového roku. Já ale každopádně nejsem rozpočtář, i na naši komunální úrovni rozpočty přenechávám dvěma jiným lidem, kteří se v číslech vyznají spíš. Poznám na pohled co je špatně a dokážu odhadnout, zda to má smysl, nebo si data dohledám, ale na sestavování rozpočtu bych opravdu nikdy nebyl. K tvému návrhu bych ale v zásadě moc problémy neměl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Tempel za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Železný Brod - zastupitel a předseda Kontrolního výboru
Liberecký kraj - zastupitel

Uživatelský avatar
Pavel.Felgr
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 141
Registrován: 11 říj 2017, 22:55
Profese: IT technik
Dal poděkování: 146 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Pavel.Felgr »

Osobní:
1) Jaké jsou 3 Vaše nejdůležitější životní hodnoty/zásady?

a) Rodina - ta bude vždycky na prvním místě
b) Upřímnost a otevřenost vždy a všude - říkat věci tak jak je vidím a tak jak jsou i když to není třeba názor většinový
c) "MYSLI POZITIVNO" - kamarádka ze Slovenska mi to řadu let vtlouká do hlavy a já se o to snažím (někdy více, někdy méně úspěšně).

2) Co se Vám v životě dle vlastního soudu skutečně podařilo a naopak, čím jste zklamal sám sebe?

Pokud jde o osobní rovinu, tak si nejvíc cením fungujícího vztahu, který překonal pár zásadních momentů a stále funguje. Daří se mi vytvářet si dobrý vzah s autistickým synem partnerky a i když to není lehké (co ale v životě je), tak zlepšení u něj je vidět a to je nejlepší odměna.

Nepodařilo se … tak asi hlavně splnit některá předsevzetí, která jsem si během let dal (některá se splnit podařilo). Na splnění některých už je pozdě, některá se ještě splnit dají.

3) Máte kostlivce ve skříni, o kterých je dobré se dozvědět teď a tady, spíše než v přímém přenosu volební debaty?

Nevím o žádném takovém stvoření, které by u nás ve skříni přebývalo.

4) Jste ochotni podat majetkové přiznání a to před volbami či až v případě zvolení?

Před volbou bych tento krok považoval za zbytečný, v případě zvolení s tím nemám problém.

5) Co pro Vás představuje Liberecký kraj?

Domov už 17 let (pocházím z Pardubického kraje). Líbí se mi blízkost přírody (pocházím z malého městečka, kde blízkost lesa byla pro mě důležitá pro "vnitřní hygienu), spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu a kam se rád vracím.

V politické rovině - kraj, který trápil (a pořád trápí) klientelismus - zejména v Liberci je to vidět. Politiku tu řadu let určovala ODS a velké rány, které tu po ní zůstaly, se zatím nepodařilo zahojit.

Politické:
6) Proč chcete zastupovat Piráty v krajských volbách a co a proč považujete za priority, které budete prosazovat při tvorbě volebního programu?

Vzhledem k profesi IT bych viděl jako prioritu digitalizaci státní správy a samosprávy. Transparentnost a dostupnost informací veřejnosti, která by měla mít možnost jednoduše získat všechny potřebné informace týkající se krajské politiky (ale i té komunální). Jako důležité vidím také řešení dopravní obslužnosti v kraji.

A proč zastupovat Piráty? Třeba proto, že jsem rok pirát a jsem za to rád :-)

7) Jak jste hlasovali v jednání o koalici se SZ a KDU-ČSL?

Volba je z podstaty tajná, ale hlasoval jsem proti společné kandidátce se SZ a KDU. Uměl bych si (za určitých okolností) představit společnou kandidátku se SZ, ale je potřeba rozvíjet v kraji vlastní základnu.

8) Které lidi byste rádi viděli na 2. až 5. pozici na pirátské kandidátce (prosím o jasnou, nikoliv diplomatickou, odpověď i s důvody)?

Nebudu říkat konkrétní jména, ale na prvních pěti místech by měli být zástupci všech okresů - tzn. lídr Turnov, dál Česká Lípa, Jablonec, Liberec, Semily (Brod) - v jakém pořadí, to rozhodne hlasování. Pochopitelně - protože se o tyto pozice také ucházím, rád bych tam byl :-)

9) Jak se stavíte ke způsobu Vašeho fungování v rámci politické práce a při politických jednáních?
Snažím se nevynechávat pravidelné "pirátské čtvrtky v Liberci", s Janou Schlegelovou pracujeme v kontrolním výboru na městě (řešili jsme například kontrolu Vánočních trhů - zpráva bude zajímavá, Dashbardu - tam stačilo zahájit kontrolu a město se probudilo, aktuálně pracujeme na podivné směně pozemku mezi městem a Kalendářem Liberecka a s Pavlem Váňou na jedné kauze, o které budu informovat po konzultacích s odborníky, které jsem oslovil s prosbou o kontrolu závěrů, které jsme udělali.

10) Co považujete za úspěch v nadcházejících krajských volbách a co pro to musí Piráti udělat?

Dobrý výsledek = 10 - 12%, úspěch je všechno nad :-) a více zastupitelů (pokud budu vycházet
Udělat musí maximum, ale zase nezničit se … budou další volby, další práce a nemá smysl v těch nejbližších odevzdat zdraví.

11) Jak vnímáte silná a slabá místa Libereckého kraje?

Silným místem je bezpochyby oblast (krajina), kde se nachází - tu je ale potřeba chránit. Současně z pohledu turistů jsou zde cca 3 - 4 místa, která pod náporem turistů trpí a ostatní nejsou tolik známá a navštěvovaná.

Slabým místem - z pohledu průmyslu a zaměstnansti závislost na automotive (pokud by se tento obor dostal do krize, bude to mít neblahé důsledky pro velkou část obyvatel kraje). Slabným místem je také MHD - konkrétně BusLine a jeho nadvláda nad krajem.
Slabá místa jsou silná pozice Starostů. Sice máme kvalitní členy, ale musíme zapracovat na koordinaci práce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Felgr za příspěvek:
Daniela.Weissova
Pavel Felgr
Email: pavel.felgr@pirati.cz; Facebook: https://www.facebook.com/pavel.felgr

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“ — Lucius Annaeus Seneca
„Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami.“ — Gaius Julius Caesar

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1505
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 2029 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Daniela.Weissova píše:
03 pro 2019, 20:40
A ještě k otázce @Vaclav.Zidek ohledně kampaně. Upřímně nevím. Nevím, jestli to stačí, nebo je to moc. Pořád vidím těžiště naší kampaně v kontaktu s lidmi, ale rozhodně se neobejdeme bez jasného a velkého zviditelnění - tedy plakáty, bilbordy, noviny, merch - určitě. Ale pardon, na počty nejsem silná :)
To samozřejmě také vidím, protože merche se sám nerozdá, noviny nenaskáčou do schránek, cena akcí je počítána jen na "materiál" a dopravu, atd ... opravdu jde o minimum z mého pohledu a finanční zkušenosti z dvou kampaní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Daniela.Weissova
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Jarmila.Valesova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 93
Registrován: 20 bře 2018, 09:40
Profese: ekonom
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Jarmila.Valesova »

Osobní:
1) Jaké jsou Vaše 3 nejdůležitější životní hodnoty/zásady.
Meda, Maruška, Josífek

2) Co se Vám v životě dle vlastního soudu skutečně podařilo a naopak, čím jste zklamali sami sebe.
Mám krásnou rodinu. Jestli se mi mateřství opravdu daří mi děti vysvětlí v pubertě.
Zatím se mi nepodařilo naplnit dětský sen o tom být zpěvačkou. Tak jsem aspoň zpěvačka dětských písní.

3) Máte kostlivce ve skříni, o kterých je dobré se dozvědět teď a tady, spíše než v přímém přenosu volební debaty?
Ve skříni mám oblečení a teď i dárky pod stromeček.
Ráda bych zde ale uvedla, že jsem se jsem nepodpořila hlasování o odvolání Milana Kroupy z pozice primátora Jablonce. To nevnímám jako kostlivce ve skříni ale jako své politické rozhodnutí.

4) Jste ochotni podat majetkové přiznání a to před volbami či až v případě zvolení?
Přiznání jsem podávala už při zvolení do funkce radní. Popravdě jsem hodně skeptická k jeho účelnosti. Pokud jde někdo do politiky s tím se natajňačku obohatit tak mu v tom žádné majetkové přiznání nezabrání. Majetek lze snadno převádět na blízké osoby či do firem, které s politikem na první pohled nemají nic společného. Spíš to normální lidi odrazuje od zapojení do politického života.

5) Co pro Vás představuje Liberecký kraj?
Jizerky, Lužické hory, Český ráj, Ralsko. Místa která mám velmi ráda.

Politické:
6) Proč chcete zastupovat Piráty v krajských volbách a co a proč považujete za priority, které budete prosazovat při tvorbě volebního programu?
K Pirátům jsem se přidala už v komunálních volbách tak mě ani nenapadlo zastupovat jinou stranu ve volbách krajských. Asi nejvíce si na nich cením snahy o zapojení aktivních lidí do politického života.
Priority vidím stejně jako u voleb komunálních, tedy otevřené a efektivní hospodaření. Akorát s větším objemem prostředků.

7) Jak jste hlasovali v jednání o koalici se SZ a KDU-ČSL?
Zdržela jsem se hlasování.

8) Které lidi byste rádi viděli na 2. až 5. pozici na pirátské kandidátce? (prosím o jasnou, nikoliv diplomatickou, odpověď i s důvody .)
Velmi mě v politické práci i v koaličních jednáních chyběly další ženské hlasy.
Helena Vondráková, Daniela Weissová, Ida Chuchlíková, Jana Schlegelová

9) Jak se stavíte ke způsobu Vašeho fungování v rámci politické práce a při politických jednáních? Jde mi zejm. o spolupráci se členskou základnou a výměnu informací dovnitř i ven, tj. I) informování KS LBK o plánovaných a probíhajících jednáních, II) respektování požadavků KS LBK vzešlých z oficiálních jednání KF, III) pravidelnou a častou komunikaci s médii a veřejností (PR).
V politické práci mi jde hlavně o druhé ze slov tohoto slovního spojení. Jsem názoru, že pokud člověk dostal mandát zastupovat občany města či kraje, měl by jej opracovat a práce by měla mít hmatatelné výsledky. Což není možné pokud se nedohodne s ostatními. Nehraji podle dresů. Nemám problém spolupracovat napříč politickými stranami pokud panuje shoda na cíli práce.
Ad I) po komunálních volbách jsem vedla evidenci schůzek a stručné zápisy dávala fórum MS Jablonec.
Ad II) těším se na diskusi.
Ad III) V oblasti médií propadám. Články nepíšu, FB nemám. Sebepropagace je mi cizí. Media nevyhledávám a oni nevyhledávají mě. Snad to aspoň trochu vyvažuje pravidelný stream před zastupitelstvem.
S veřejností komunikuji při osobních rozhovorech.

10) Co považujete za úspěch v nadcházejících krajských volbách a co pro to musí Piráti udělat?
Zatím nejsou Piráti etablovaní zastupitelstvu v Libereckého kraje ani v Liberci samotném. Při jednáních s oběma subjekty např. v dopravních otázkách to byla naše nevýhoda. Doufám že toto letošní krajské volby změní. Hlavně Piráti musí vysvětlit voličům proč mají přijít k volbám. Myslím že obyvatelé vnímají roli kraje jen okrajově. Musíme vysvětlovat co všechno do kompetencí kraje spadá a jak velký vliv na život v jednotlivých obcích kraje mají.

11) Jak vnímáte silná a slabá místa Libereckého kraje?
Liberecký kraj má skvělou polohu 😊 Kombinace horských oblastí a dobré dostupnosti do Prahy jej dělá navštěvovanou turistickou oblastí. Má to i svá negativa a proto bychom měli pracovat na propagaci dalších oblastí mimo frekventovaná místa jako je např. Bedřichov.
Liberecký kraj má nejvyšší podíl lesních pozemků na celé rozloze kraje a jedno z nejnižších znečištění ovzduší. Toto musíme chránit.
Liberecký kraj má určitě možnost rozvoje péče o seniory. Počet lůžek v domovech pro seniory je druhý nejnižší v republice. Přitom poptávka neustále roste.

Souhlasím s rozpočtem pro krajské volby. Jsem ráda že je myšleno na odměny pro volebního manažera.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmila.Valesova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Weissova, Jan.Tempel

Pavel.Vana
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 23
Registrován: 05 úno 2019, 11:07
Profese: Pracovník v sociálních službách
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Pavel.Vana »

Nominaci sbírám zde: viewtopic.php?f=410&t=49859&start=10#p660828

Osobní
1. Jaké jsou Vaše 3 nejdůležitější životní hodnoty/zásady.
- Spolehlivost a pracovitost. Pokud se do něčeho zapojím, chci to vždy dotáhnout do konce, ať už to jsou témata z pracovní nebo rodinná.
- Klid a rozvážnost Snažím se své kroky promýšlet a hledat tu nejlepší cestu.
- Upřímnost Rád se obklopuji lidmi, kterým věřím. Jsem otevřený kritice, i když může být tvrdá, protože ta dovede člověka opravdu posouvat. Stejně kritický jsem k sobě i svému okolí. Pokud s něčím nesouhlasím vždy se ozvu.

2. Co se Vám v životě dle vlastního soudu skutečně podařilo a naopak, čím jste zklamali sami sebe.
- Podařilo se mi vybudovat si stabilní pozici ve svém zaměstnání, kde nadále pracuji na svém profesním i osobním růstu.
- Podařilo se mi spolupracovat a obklopit se skvělými lidmi, kteří mi jsou oporou.
- Nepovedlo se mi dostudovat VŠ obor Sociální práce. Toto beru jako výzvu pro další léta, chci si vysokoškolské vzdělání doplnit.

3. Máte kostlivce ve skříni, o kterých je dobré se dozvědět teď a tady, spíše než v přímém přenosu volební debaty?
- Pokud nepočítám asi jednu pokutu za rychlou jízdu (před několika lety) a pár za špatné parkování si nejsem vědom žádných kostlivců ve svých skříních.

4. Jste ochotni podat majetkové přiznání a to před volbami či až v případě zvolení?
- Ano, klidně před volbami.

5. Co pro Vás představuje Liberecký kraj?
- Region, kde žiji a chci žít. Krásná příroda a veškerá vybavenost k životu.
- Liberecký kraj pro mne znamená i spoustu sociálně vyloučených lokalit. Místa kde se obchoduje s chudobou. Kraj, jehož druhé jméno je korupce a klientelismus.

Polické
6. Proč chcete zastupovat Piráty v krajských volbách a co a proč považujete za priority, které budete prosazovat při tvorbě volebního programu?
- Piráty volím pravidelně. Pirátská strana je mi svým programem velmi blízká.
- Mé priority, které budu prosazovat do volebního programu je zamezení obchodu s chudobou, dostupné bydlení pro mladé i pro lidi, kterým hrozí ztráta bydlení, nebo o něj už přišli.
- Dalším tématem je absence určitých zdravotních a sociálních zařízení, která jsou pro náš kraj důležité.

7. Jak jste hlasovali v jednání o koalici se SZ a KDU-ČSL?
- V době, kdy bylo možné hlasovat o koalici s těmito stranami jsem nebyl členem Pirátů. Piráti by měli kandidovat sami za sebe.

8. Které lidi byste rádi viděli na 2. až 5. pozici na pirátské kandidátce? (prosím o jasnou, nikoliv diplomatickou, odpověď i s důvody .)
Čelo kandidátky by mělo být krom osobností různorodé i odborností členů.
- Jan Tempel – perspektivní politik se zkušeností z IT a zastupitelstva v ŽB
- Jan Hruška – rozvážný člověk, který ví kam rýpnout a následně to prodat.
- Daniela Weissová – člověk se sociálním cítěním a svým názorem.
- Helena Vondráková – svým nasazením, povahou, zkušeností by na čele kandidátky neměla chybět.

9. Jak se stavíte ke způsobu Vašeho fungování v rámci politické práce a při politických jednáních? Jde mi zejm. o spolupráci se členskou základnou a výměnu informací dovnitř i ven, tj. I) informování KS LBK o plánovaných a probíhajících jednáních, II) respektování požadavků KS LBK vzešlých z oficiálních jednání KF, III) pravidelnou a častou komunikaci s médii a veřejností (PR).
I) Do politiky skáču po hlavě, takže velice rád budu komunikovat s členy nejen KS LBK, kdy informovat o všem, co se děje. Chci se od svých kolegů učit, sbírat informace a podněty a ty v rámci diskuse aplikovat.
II) Respektování požadavků KS by mělo být samozřejmostí. (Také mám co říct) 😊
III) Zkušenost s tvůrčím psaním drobnou mám, starám se o sociální sítě v naší soc. služby. Nemám problém vystoupit a prezentovat své názory jak písemně, tak osobně.

10. Co považujete za úspěch v nadcházejících krajských volbách a co pro to musí Piráti udělat?
- Úspěchem v krajských volbách je se dostat do krajského zastupitelstva v takovém počtu zastupitelů, abychom mohli prosazovat svůj program.
- Co pro to udělat? Vyrazit do ulic, být vidět, nebát se otvírat palčivá témata a býti „pirátští“ – otevření, transparentní, držící se svého programu.

11. Jak vnímáte silná a slabá místa Libereckého kraje?
- Silná a slabá místa jsou v oblasti sportu, máme tu kluby, které náš kraj zviditelňují napříč Evropou, zároveň mnohé finance by mohli plynout na podporu těch důležitějších, menších klubů a kroužků, které podporují mládež
- Silná stránka kraje je příroda a členitost.
- Slabá místa jsou sociálně vyloučené lokality, neobývané domy a v neposlední řadě „díry“ vzniklé bouráním a ležící ladem v našem okolí.

S rozpočtem na kampaň souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vana za příspěvek:
Vaclav.Zidek

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 216
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 212 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od B_Pat »

Ahoj,
vím, že se blíží konec rozpravy (hlasování mělo začít dnes ve 12:00??), ale otázky budou určitě aktuální i pro druhé kolo hlasování.

Zajmalo by mě, jestli se někdy účastníte zasedání krajského zastupitelstva, případně jestli sledujete zasedání kraje online (nebo ze záznamu). Případně jestli (a jak) pracujete s informacemi ze zápisů ze zastupitelstva, rady, výborů a komisí.
Touto otázkou nesměřuji nikam jinam, než na to, jak je kdo orientovaný v aktuálním dění v kraji - dá se předpokládat, že na čelo kandidátky budou v průběhu kampaně kladeny dotazy a pravděpodobně budete vystaveni množství rozhovorů, debat a setkání.

Děkuji za případné odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Daniela.Weissova

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1505
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 2029 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Dekuji vsem co odpovedeli na otazky, vice reakci asi uz nebude. Krasny den a rozvaznou volbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Jana.Schlegelova
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Jan.Tempel
Krajský zastupitel
Příspěvky: 482
Registrován: 15 říj 2016, 08:53
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 549 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Jan.Tempel »

B_Pat píše:
04 pro 2019, 20:01
Ahoj,
vím, že se blíží konec rozpravy (hlasování mělo začít dnes ve 12:00??), ale otázky budou určitě aktuální i pro druhé kolo hlasování.

Zajmalo by mě, jestli se někdy účastníte zasedání krajského zastupitelstva, případně jestli sledujete zasedání kraje online (nebo ze záznamu). Případně jestli (a jak) pracujete s informacemi ze zápisů ze zastupitelstva, rady, výborů a komisí.
Touto otázkou nesměřuji nikam jinam, než na to, jak je kdo orientovaný v aktuálním dění v kraji - dá se předpokládat, že na čelo kandidátky budou v průběhu kampaně kladeny dotazy a pravděpodobně budete vystaveni množství rozhovorů, debat a setkání.

Děkuji za případné odpovědi.
Ahoj Bróňo, naprosto otevřeně se ti přiznám, že kraj teprve postupně sledovat začínám. Například jsem si nastavil úřední desku Libereckého kraje do sledovače, který mi zasílá výpisy nově vyvěšených dokumentů, což už dlouhodobě přijímám u Železného Brodu. Samozřejmě jsem v minulosti už po kraji brousil, ale většinou to bylo právě kvůli věcem, týkajících se našeho města. Případně tedy občas i něco v rámci práce (technické parametry výběrek na odbavováky apod.)

EDIT: ještě dodám, že to je pro mne právě jedna z věcí, které se musí změnit. I člověk, který se opravdu zajímá, to má těžké. Co pak ti ostatní? :-/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Tempel za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Jana.Schlegelova, Daniela.Weissova
Železný Brod - zastupitel a předseda Kontrolního výboru
Liberecký kraj - zastupitel

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1505
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 2029 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

B_Pat píše:
04 pro 2019, 20:01
Ahoj,
vím, že se blíží konec rozpravy (hlasování mělo začít dnes ve 12:00??), ale otázky budou určitě aktuální i pro druhé kolo hlasování.

Zajmalo by mě, jestli se někdy účastníte zasedání krajského zastupitelstva, případně jestli sledujete zasedání kraje online (nebo ze záznamu). Případně jestli (a jak) pracujete s informacemi ze zápisů ze zastupitelstva, rady, výborů a komisí.
Touto otázkou nesměřuji nikam jinam, než na to, jak je kdo orientovaný v aktuálním dění v kraji - dá se předpokládat, že na čelo kandidátky budou v průběhu kampaně kladeny dotazy a pravděpodobně budete vystaveni množství rozhovorů, debat a setkání.

Děkuji za případné odpovědi.
Odpovídám, hned jak jsem se dostal k PC a jelikož zatím není spuštěno hlasování.

Krajské zastupitelstva jsem sledoval jen ze záznamu a musím říct, že je to dost nepřehledné pro diváka. Jelikož nejsou u videa odkazy na projednávané dokumenty. Co teprve při osobní návštěvě, kdy podají jen označení hlasování a dokumentů a následně se hlasuje.

Krajskou problematiku jsem začal především sledovat z dokumentace a jednotlivých rozvojových dokumentů. Zatím hlavně v oblasti dopravy. Pokud budu na čele kandidátky, rozšířím okruh po dohodě s ostatními kandidáty. Máme ještě 10 měsíců na přípravy (před volbou) a 8 měsíců před horkou částí kampaně. Věřím, že se všichni dostaneme i do aktuální problematiky, případně budeme navštěvovat zastupitelstva formou "štafety". Jeden z důvodů proč jsem tak naléhal na volbu lídra a čela co nejdříve, protože tohle je opravdu potřeba, to ti dávám naprosto za pravdu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Jana.Schlegelova, Daniela.Weissova
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Jarmila.Valesova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 93
Registrován: 20 bře 2018, 09:40
Profese: ekonom
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Re: KF LBK 23/2019 Krajby 2020 Primárky - Čelo - OTÁZKY NA KANDIDÁTY

Příspěvek od Jarmila.Valesova »

B_Pat píše:
04 pro 2019, 20:01
Ahoj,
vím, že se blíží konec rozpravy (hlasování mělo začít dnes ve 12:00??), ale otázky budou určitě aktuální i pro druhé kolo hlasování.

Zajmalo by mě, jestli se někdy účastníte zasedání krajského zastupitelstva, případně jestli sledujete zasedání kraje online (nebo ze záznamu). Případně jestli (a jak) pracujete s informacemi ze zápisů ze zastupitelstva, rady, výborů a komisí.
Touto otázkou nesměřuji nikam jinam, než na to, jak je kdo orientovaný v aktuálním dění v kraji - dá se předpokládat, že na čelo kandidátky budou v průběhu kampaně kladeny dotazy a pravděpodobně budete vystaveni množství rozhovorů, debat a setkání.

Děkuji za případné odpovědi.
Zatím jsem sledovala rozhodnutí krajského zastupitelstva která se týkala Jablonce. Bohužel máme nyní v Jablonci velký problém s havárií budouvy Střední školy řemesel a služeb a kvituji že na posledním zasedání rozhodli krajší zastupitelé o její záchraně. Předpokládkládám, že po sestavení kandidátky utvoříme pracovní skupiny, které se zaměří na jednotlivá témata a pokryjeme tak hlavní oblasti celého kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmila.Valesova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Daniela.Weissova

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ondrej.Kolek a 3 hosti