[odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na místopředsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Martin.Kucera píše: 14 lis 2019, 10:11
Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 09:49 Posledně když jsem vyhlásil volbu tak, že se nominace počítají i na "nižší" pozice, Vojta Pikal mi do toho hodil vidle. A věřím že má pravdu.
Dáš mi link? Zajímá mě zdůvodnění.
Tady je: viewtopic.php?p=641891#p641891

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

To zase naráží na to, aby lidi nekandidovali na lídra s tím, že vlasně dostanou díky dalšímu následnému grilování a představování více prostoru ke kandidatuře do čela.

Ono by se to dalo řešit "nominací do předsednictva" která by pokrývala jak předsedu tak místopředsedy, že ano.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Michaela.Nepejchalova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vojtech.Pikal píše: 14 lis 2019, 10:15A taky že neúspěšní kandidáti ve volbě jsou nominování do případné dovolby na místě.
A mohou vůbec být do dovolby na místě nominováni ještě jiní? Nebyla by dodržena doba na rozmyšlenou.
Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 10:28Mě zajímá jak bude daný kandidát zastávat obojí pokud ho mám volit na obě pozice. Pokud dodá jen nominační řeč a bude se grilovat jen na předsedu/lídra, tak mi pro deminimum chybí kandidátská řeč na místopředsedu/čelo a grilování na tuhle pozici.
Měl bys nějaké konkrétní příklady, na co by ses ptal kandidátů na místopředsedy, ale ne kandidáta na předsedu?
Krom toho z časového hlediska si nemůžeme dovolit grilovat některé kandidáty dvakrát. Ani ve volbě kandidátky do EP jsme to přece nedělali, nebo jo?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10859 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Co kdyby to bylo jako u komisi? Bude se prostě nominovat obecně do RP a to si pak mezi sebou zvolí předsedu.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vojtech.Pikal píše: 14 lis 2019, 10:31 To zase naráží na to, aby lidi nekandidovali na lídra s tím, že vlasně dostanou díky dalšímu následnému grilování a představování více prostoru ke kandidatuře do čela.
To by se dalo vyřešit pravidlem, že neúspěšní kandidáti na předsedu/lídra budou vyřazeni z volby místopředsedy/čela. By si dobře rozmysleli, jestli budou kandidovat na předsedu/lídra jen kvůli mediálnímu prostoru. (Si dělám srandu kdyby to někdo nepochopil.)

Vojtech.Pikal píše: 14 lis 2019, 10:31 Ono by se to dalo řešit "nominací do předsednictva" která by pokrývala jak předsedu tak místopředsedy, že ano.
Tzn. buď nominace jen "na místopředsedu", nebo "do předsednictva"? Aby to nesvádělo k tomu, že se pak budou všichni nominovat "do předsednictva", a do volby předsedy se dostanou kandidáti, které tam nechceme, ale na místopředsedu jsou přijatelní.

Myslím že obecně těch kandidátů na předsedy/lídry nikdy nebude tolik, aby vadilo pár explicitních nominací na předsedu navíc.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Martin.Kucera píše: 14 lis 2019, 10:33
Vojtech.Pikal píše: 14 lis 2019, 10:15A taky že neúspěšní kandidáti ve volbě jsou nominování do případné dovolby na místě.
A mohou vůbec být do dovolby na místě nominováni ještě jiní? Nebyla by dodržena doba na rozmyšlenou.
Na místě mohou nastat dva příklady:
1) Po rozhodujícím hlasování nebude předsednictvo "naplněno" a je stále potřeba "volbu naléhavě provést" (Jeden předseda a celkem aspoň 3 členové) a pak se lze návrhem postupu rozhodnout na opakování rozhodujícího hlasování.
Tam není rozprava, nejsou možné nové nominace, maximálně by mohl někdo kandidaturu stáhnout.
2) Také je možno na zasedání se rozhodnout, pokud "nebyl naplněn účel zasedání"(nebo jak to tam je) o okamžité doplňující volbě. To je nové jednání, kde jsou potřeba nové nominace běží rozprava a vše. Na místě se lze usnést, že nominace z předchozí volby lze použít v dovolbě, ale kandidáti musí znovu deklarovat svůj zájem o pozici. Je to rozprava na zasedání, takže lhůty pro internetové jednání se na to nevztahují.
Michaela.Skokanova píše: 14 lis 2019, 10:35 Co kdyby to bylo jako u komisi? Bude se prostě nominovat obecně do RP a to si pak mezi sebou zvolí předsedu.
To vyžaduje změnu stanov.

EDIT: co se týče nominace "do předsednictva" je pak na kandidátovi, jestli ji příjme už jako nominaci na předsedu, nebo až na místopředsedu.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: [odděleno] Akceptace nominací z vyšších pozic na nižší

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Martin.Kucera píše: 14 lis 2019, 10:33
Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 10:28Mě zajímá jak bude daný kandidát zastávat obojí pokud ho mám volit na obě pozice. Pokud dodá jen nominační řeč a bude se grilovat jen na předsedu/lídra, tak mi pro deminimum chybí kandidátská řeč na místopředsedu/čelo a grilování na tuhle pozici.
Měl bys nějaké konkrétní příklady, na co by ses ptal kandidátů na místopředsedy, ale ne kandidáta na předsedu?
Krom toho z časového hlediska si nemůžeme dovolit grilovat některé kandidáty dvakrát. Ani ve volbě kandidátky do EP jsme to přece nedělali, nebo jo?
U místopředsedů strany mě třeba zajímá, kterým odborným oblastem rozumí, se kterými odbory mohou přirozeně spolupracovat a vymýšlet a koordinovat projekty napříč odbory. Ať si třeba nezvolím samé kandidáty, kteří rozumí AO a FO, ale nikdo tam nebude rozumět PO, MO a TO. A u předsedy je mi to jedno, od toho očekávám že bude primárně řešit jiné úkoly.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na místopředsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 10:29
Martin.Kucera píše: 14 lis 2019, 10:11
Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 09:49 Posledně když jsem vyhlásil volbu tak, že se nominace počítají i na "nižší" pozice, Vojta Pikal mi do toho hodil vidle. A věřím že má pravdu.
Dáš mi link? Zajímá mě zdůvodnění.
Tady je: viewtopic.php?p=641891#p641891
Jasně, ale tam běžely od začátku dvě nominační ankety a v každé jiná skupina osob. Tam Vojtově námitce rozumím, protože ten, kdo nezíská nominaci na lídra, už má celkem málo času na zisk nominace do čela.
Ale tady to odstartovala situace, kdy Ivan už nominaci na předsedu.
Vojtech.Pikal píše: 14 lis 2019, 10:48 1) Po rozhodujícím hlasování nebude předsednictvo "naplněno" a je stále potřeba "volbu naléhavě provést" (Jeden předseda a celkem aspoň 3 členové) a pak se lze návrhem postupu rozhodnout na opakování rozhodujícího hlasování.
Přesněji řečeno naopak, další rozhodující hlasování je automatické, leda by se návrhem postupu schválilo něco jiného.
Vojtech.Pikal píše: 14 lis 2019, 10:48 2) Také je možno na zasedání se rozhodnout, pokud "nebyl naplněn účel zasedání"(nebo jak to tam je) o okamžité doplňující volbě. To je nové jednání, kde jsou potřeba nové nominace běží rozprava a vše. Na místě se lze usnést, že nominace z předchozí volby lze použít v dovolbě, ale kandidáti musí znovu deklarovat svůj zájem o pozici. Je to rozprava na zasedání, takže lhůty pro internetové jednání se na to nevztahují.
Hm, to je ale trochu jinak:
"Pokud rozhodující hlasování o volbě nesplnilo účel bodu zasedání, lze bezprostředně pokračovat dalším rozhodujícím hlasováním. Postupuje se tak jen tehdy, je-li schválen odpovídající návrh postupu nebo stanoví-li tak jednací řád (§ 22 odst. 2)." (22 odst. 2 se týká právě toho případu 1)
Čili návrhem postupu můžeme přejít k dalšímu rozhodujícímu hlasování, s týmiž kandidáty, bez nominací a rozpravy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na místopředsedu České Pirátské strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Martin.Kucera píše: 14 lis 2019, 10:59
Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 10:29
Martin.Kucera píše: 14 lis 2019, 10:11
Dáš mi link? Zajímá mě zdůvodnění.
Tady je: viewtopic.php?p=641891#p641891
Jasně, ale tam běžely od začátku dvě nominační ankety a v každé jiná skupina osob. Tam Vojtově námitce rozumím, protože ten, kdo nezíská nominaci na lídra, už má celkem málo času na zisk nominace do čela.
Ale tady to odstartovala situace, kdy Ivan už nominaci na předsedu.
Ale na pořadí nominací by nemělo záležet. Když má dvě nominační vlákna Vojta Pikal, protože první měl na místopředsedu a až druhé na předsedu, tak ať má dvě i Ivan Bartoš a mají férově stejný prostor pro kampaň ať už na fóru, tak na CF.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“