Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Ondrej: jenze je otazkou, zda stat je skutecne tim spravnym a jedinym arbitrem a garantem, v minulosti se nekolikrat ukazalo, ze ne
naopak statni aparat byl opakovane vyuzit i zneuzit, v teto mire nakonec dokazal napachat zlociny v takove mire jako by zadna komunita nikdy nedokazala
problem nevidim primarne v komunite, jde o to na jakych hodnotach ta komunita funguje
naopak statni aparat byl opakovane vyuzit i zneuzit, v teto mire nakonec dokazal napachat zlociny v takove mire jako by zadna komunita nikdy nedokazala
problem nevidim primarne v komunite, jde o to na jakych hodnotach ta komunita funguje
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Svoboda pohybu? Ulice není dům.Ingrid Romancova píše:Ano, přijde mi to normální, protože se to za prvé stalo v Bratislavě a tam české zákony neplatí, za druhé neporušují slovenské zákony a nevím, jak by ses tvářil, kdyby do tvýho domu lezli cizí lidi, kteří by tam neměli co hledat.
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
To se nestane. Už teď není na sociální dávky a bez nich se jejich expanze rychle zastaví . . .Roj píše:... až nás populačně převálcujou, k čemuž nevyhnutelně dojde a nebude to za moc dlouho, budeš jako bílej první křičet, že jako menšina máš práva, i když to bude JEJICH stát a JEJICH ZÁKONY, které si jako většina hravě odhlasujou.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Je. O tom nemůže být debata. Je tak zřízen (komunita nefunguje od jistého počtu, tak jsme museli udělat abstrakci státu, občas mírně suplovanou církví).Emil Havran píše:Ondrej: jenze je otazkou, zda stat je skutecne tim spravnym a jedinym arbitrem a garantem, v minulosti se nekolikrat ukazalo, ze ne
naopak statni aparat byl opakovane vyuzit i zneuzit, v teto mire nakonec dokazal napachat zlociny v takove mire jako by zadna komunita nikdy nedokazala
problem nevidim primarne v komunite, jde o to na jakych hodnotach ta komunita funguje
Ano, vše je zneužitelné. Nicméně obvykle ve státech ovládaných drobnými komunitami (bolševickými, papalášskými, nacistickými, teokratickými, fanatickými, vojenskými...). A proto komunity nesmí dosáhnout možnosti ten stát suplovat. Komunity musíš držet v kulturních mezích, jinak to nemůže nikdy fungovat.
Na státu je důležité, že je pro všechny (moderní občanství) a že je dost velký na to, aby se v něm netvořila zcela trvalá vládnoucí třída. Čili pokud má komunita problém, tak si ho musí řešit prostředky k tomu náležejícími. Což někteří pochopili jiní ne. (mimochodem platí to překvapivě i u nás)
Nicméně stát může tvořit umělé komunity, které musí splňovat jistou šablonu - typicky obecní. Ty lze pak přiohnout v jistých mezích. A řekl bych, že je to zcela dostačující (jen musí být ochota používat dané prostředky).
Samozřejmě to co jsem napsal výše se nevylučuje s minimalistickým pojetím státu etc.
Emile, neříkám, že komunity nemohou fungovat. Naopak jsem je vždy podporoval, ale musejí splňovat jistou šablonu. Například nebýt militantní, protože pak s nimi nejde pracovat a stát si musí vydobýt dominanci v této oblasti. A ghéta k té militantnosti inklinují (odmítnou stát a musí ho něčím suplovat).
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
samozrejme, ze stat ma i sve prednosti, pes je zakopan jako vzdy a vsude v mire, osobne to vnimam, ze je prestatovano, a ze se musi posilovat komunity ne stat, ghetta samozrejme nejsou nic pozitivniho, ale na druhou stranu je ukazka jak to nekde funguje bez statu a ne vzdy to musi fungovat jen spatne
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Sebrali jsme jim jejich maringotky, jejich tradiční způsob obživy, nastěhovali je do ghet, která JSOU jejich dům.Karel Fuzik píše:Svoboda pohybu? Ulice není dům.
Nemůžeme všichni rozumět všemu, ale když vím, že něčemu nerozumím, nechám řešení na těch, kteří tomu rozumějí.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Je pravda, že nikdo nerozumí všemu. Já jen, že ulice je pro mě ulice a projít po ní považuji za své právo, které je zakotveno v ústavě. Až tak daleko mé pochopení pro jiné kultury prostě nesahá.
Stát samozřejmě může někdy selhat a taky nějaké již selhaly (např. Somálsko), ale getta selhávají mnohem častěji.
PS: Celý ten problém je velmi složitý a zdá se mi nevhodné prezentovat tady nějaké polovičaté řešení přiklánějící se k jedné straně. Ti, co mě znají, ví, že nejsem žádný rasista, ale obhajování gett mi zní stejně jako podobná "zaručená" skiňacká řešení. Obě jsou pro mě nepřijatelné!
PPS:
Stát samozřejmě může někdy selhat a taky nějaké již selhaly (např. Somálsko), ale getta selhávají mnohem častěji.
PS: Celý ten problém je velmi složitý a zdá se mi nevhodné prezentovat tady nějaké polovičaté řešení přiklánějící se k jedné straně. Ti, co mě znají, ví, že nejsem žádný rasista, ale obhajování gett mi zní stejně jako podobná "zaručená" skiňacká řešení. Obě jsou pro mě nepřijatelné!
PPS:
Jo, tak se podle toho zařiď, prosím tě.Roj píše: Nemůžeme všichni rozumět všemu, ale když vím, že něčemu nerozumím, nechám řešení na těch, kteří tomu rozumějí.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
Asi jsem se nevyjádřil dost přesně. Ghéto je způsob komunity, byť nucené. Nesmíš termín komunita vnímat jako ryze pozitivní. Koneckonců může být komunita kriminálníků, či politikůEmil Havran píše:samozrejme, ze stat ma i sve prednosti, pes je zakopan jako vzdy a vsude v mire, osobne to vnimam, ze je prestatovano, a ze se musi posilovat komunity ne stat, ghetta samozrejme nejsou nic pozitivniho, ale na druhou stranu je ukazka jak to nekde funguje bez statu a ne vzdy to musi fungovat jen spatne

Pokud jsou komunity jako množiny, tak je zajištěna sociální interakce, sociální pohyb etc. Pokud ne, tak je to buď anebo! A to je špatné. Člověk z ghéta nemůže říct: "Já nepřijdu na veřejný lynč narušitelů, protože mám sraz zahrádkářů." Ale stejně tak spolek etnické menšiny může být kulturní a nebo "boj o přežití". My musíme tlačit na ten první způsob - kulturní.
To jsou prostě smrtelně nudné kalkuly, které nám jiné východisko nedávají. Předpokládám, že všichni jsme rádi, že máme nějakou Ústavu a vesměs s ní souhlasíme (až na drobné výhrady) a neradi bychom skončili pod vládou nějaké uzavřené skupiny. A to i takové ke které máme neutrální vztah a nebo nedej bože jsme v ni angažovaní (to bychom skončili jako málo extremističtí, revoluce požírá své děti). Předpokládám, že toto je předpoklad angažování se v politické straně...
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)
nejsem si jist jetsli tvoje oznaceni "komunity vs. tridy" jsou vhodne pro popsani nucenosti ci neprostupnosti nekterych komunit
neni spis trida pojem ciste z marxisticke teorie?
jinak samozrejme neadoruji nucene komunity, naopak s tebou souhlasim, ze idealem je prostupnost
polemizuji hlavne s tim, ze to je a ma byt stat kdo to nejak zastresuje, stat naopak celkem casto funguje jako do jiste miry prirozeny (ci z podstaty) nicitel a omezovac komunit
neni spis trida pojem ciste z marxisticke teorie?
jinak samozrejme neadoruji nucene komunity, naopak s tebou souhlasim, ze idealem je prostupnost
polemizuji hlavne s tim, ze to je a ma byt stat kdo to nejak zastresuje, stat naopak celkem casto funguje jako do jiste miry prirozeny (ci z podstaty) nicitel a omezovac komunit
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování