Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Emil.Havran
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1828
Registrován: 09 čer 2010, 23:51
Profese: publicista
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 626 poděkování
Dostal poděkování: 496 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Emil.Havran »

Ondrej: jenze je otazkou, zda stat je skutecne tim spravnym a jedinym arbitrem a garantem, v minulosti se nekolikrat ukazalo, ze ne
naopak statni aparat byl opakovane vyuzit i zneuzit, v teto mire nakonec dokazal napachat zlociny v takove mire jako by zadna komunita nikdy nedokazala
problem nevidim primarne v komunite, jde o to na jakych hodnotach ta komunita funguje
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Ingrid Romancova píše:Ano, přijde mi to normální, protože se to za prvé stalo v Bratislavě a tam české zákony neplatí, za druhé neporušují slovenské zákony a nevím, jak by ses tvářil, kdyby do tvýho domu lezli cizí lidi, kteří by tam neměli co hledat.
Svoboda pohybu? Ulice není dům.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Roj píše:... až nás populačně převálcujou, k čemuž nevyhnutelně dojde a nebude to za moc dlouho, budeš jako bílej první křičet, že jako menšina máš práva, i když to bude JEJICH stát a JEJICH ZÁKONY, které si jako většina hravě odhlasujou.
To se nestane. Už teď není na sociální dávky a bez nich se jejich expanze rychle zastaví . . .
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Emil Havran píše:Ondrej: jenze je otazkou, zda stat je skutecne tim spravnym a jedinym arbitrem a garantem, v minulosti se nekolikrat ukazalo, ze ne
naopak statni aparat byl opakovane vyuzit i zneuzit, v teto mire nakonec dokazal napachat zlociny v takove mire jako by zadna komunita nikdy nedokazala
problem nevidim primarne v komunite, jde o to na jakych hodnotach ta komunita funguje
Je. O tom nemůže být debata. Je tak zřízen (komunita nefunguje od jistého počtu, tak jsme museli udělat abstrakci státu, občas mírně suplovanou církví).

Ano, vše je zneužitelné. Nicméně obvykle ve státech ovládaných drobnými komunitami (bolševickými, papalášskými, nacistickými, teokratickými, fanatickými, vojenskými...). A proto komunity nesmí dosáhnout možnosti ten stát suplovat. Komunity musíš držet v kulturních mezích, jinak to nemůže nikdy fungovat.

Na státu je důležité, že je pro všechny (moderní občanství) a že je dost velký na to, aby se v něm netvořila zcela trvalá vládnoucí třída. Čili pokud má komunita problém, tak si ho musí řešit prostředky k tomu náležejícími. Což někteří pochopili jiní ne. (mimochodem platí to překvapivě i u nás)

Nicméně stát může tvořit umělé komunity, které musí splňovat jistou šablonu - typicky obecní. Ty lze pak přiohnout v jistých mezích. A řekl bych, že je to zcela dostačující (jen musí být ochota používat dané prostředky).

Samozřejmě to co jsem napsal výše se nevylučuje s minimalistickým pojetím státu etc.

Emile, neříkám, že komunity nemohou fungovat. Naopak jsem je vždy podporoval, ale musejí splňovat jistou šablonu. Například nebýt militantní, protože pak s nimi nejde pracovat a stát si musí vydobýt dominanci v této oblasti. A ghéta k té militantnosti inklinují (odmítnou stát a musí ho něčím suplovat).

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Emil.Havran
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1828
Registrován: 09 čer 2010, 23:51
Profese: publicista
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 626 poděkování
Dostal poděkování: 496 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Emil.Havran »

samozrejme, ze stat ma i sve prednosti, pes je zakopan jako vzdy a vsude v mire, osobne to vnimam, ze je prestatovano, a ze se musi posilovat komunity ne stat, ghetta samozrejme nejsou nic pozitivniho, ale na druhou stranu je ukazka jak to nekde funguje bez statu a ne vzdy to musi fungovat jen spatne
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Karel Fuzik píše:Svoboda pohybu? Ulice není dům.
Sebrali jsme jim jejich maringotky, jejich tradiční způsob obživy, nastěhovali je do ghet, která JSOU jejich dům.

Nemůžeme všichni rozumět všemu, ale když vím, že něčemu nerozumím, nechám řešení na těch, kteří tomu rozumějí.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Je pravda, že nikdo nerozumí všemu. Já jen, že ulice je pro mě ulice a projít po ní považuji za své právo, které je zakotveno v ústavě. Až tak daleko mé pochopení pro jiné kultury prostě nesahá.

Stát samozřejmě může někdy selhat a taky nějaké již selhaly (např. Somálsko), ale getta selhávají mnohem častěji.

PS: Celý ten problém je velmi složitý a zdá se mi nevhodné prezentovat tady nějaké polovičaté řešení přiklánějící se k jedné straně. Ti, co mě znají, ví, že nejsem žádný rasista, ale obhajování gett mi zní stejně jako podobná "zaručená" skiňacká řešení. Obě jsou pro mě nepřijatelné!

PPS:
Roj píše: Nemůžeme všichni rozumět všemu, ale když vím, že něčemu nerozumím, nechám řešení na těch, kteří tomu rozumějí.
Jo, tak se podle toho zařiď, prosím tě.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Emil Havran píše:samozrejme, ze stat ma i sve prednosti, pes je zakopan jako vzdy a vsude v mire, osobne to vnimam, ze je prestatovano, a ze se musi posilovat komunity ne stat, ghetta samozrejme nejsou nic pozitivniho, ale na druhou stranu je ukazka jak to nekde funguje bez statu a ne vzdy to musi fungovat jen spatne
Asi jsem se nevyjádřil dost přesně. Ghéto je způsob komunity, byť nucené. Nesmíš termín komunita vnímat jako ryze pozitivní. Koneckonců může být komunita kriminálníků, či politiků ;) . Stát musí dávat prostor tomu, aby komunity byly množiny a nikoliv třídy. OFFTOPICRozdíl mezi množinou a třídou je takový, že element může být ve více množinách (jedinec: prodavačka,sportovkyně), zatímco třída je jednoznačná a nedovoluje být v jiné třídě (jedinec: žena, muž, bilý, černý, puntíkatý...).
Pokud jsou komunity jako množiny, tak je zajištěna sociální interakce, sociální pohyb etc. Pokud ne, tak je to buď anebo! A to je špatné. Člověk z ghéta nemůže říct: "Já nepřijdu na veřejný lynč narušitelů, protože mám sraz zahrádkářů." Ale stejně tak spolek etnické menšiny může být kulturní a nebo "boj o přežití". My musíme tlačit na ten první způsob - kulturní.

To jsou prostě smrtelně nudné kalkuly, které nám jiné východisko nedávají. Předpokládám, že všichni jsme rádi, že máme nějakou Ústavu a vesměs s ní souhlasíme (až na drobné výhrady) a neradi bychom skončili pod vládou nějaké uzavřené skupiny. A to i takové ke které máme neutrální vztah a nebo nedej bože jsme v ni angažovaní (to bychom skončili jako málo extremističtí, revoluce požírá své děti). Předpokládám, že toto je předpoklad angažování se v politické straně...

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Emil.Havran
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1828
Registrován: 09 čer 2010, 23:51
Profese: publicista
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 626 poděkování
Dostal poděkování: 496 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Emil.Havran »

nejsem si jist jetsli tvoje oznaceni "komunity vs. tridy" jsou vhodne pro popsani nucenosti ci neprostupnosti nekterych komunit
neni spis trida pojem ciste z marxisticke teorie?

jinak samozrejme neadoruji nucene komunity, naopak s tebou souhlasim, ze idealem je prostupnost
polemizuji hlavne s tim, ze to je a ma byt stat kdo to nejak zastresuje, stat naopak celkem casto funguje jako do jiste miry prirozeny (ci z podstaty) nicitel a omezovac komunit
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Pojem "třída" pochází z magie :D
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“