Vítězslav Lamač

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Vitezslav.Lamac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2019, 15:00
Profese: ředitel společnosti
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Vítězslav Lamač

Příspěvek od Vitezslav.Lamac »

Ahoj Piráti,
nejdřív něco o mně. Pocházím z Třeboně, ale malinko jsem již cestoval. Nejdříve jsem po střední škole, byl 5 let v Brně (kde jsem studoval a vystudoval VŠ zemědělskou). Poté jsem se na cca 5 let odjel naučit angličtinu do Londýna s několika přestávkami v Jižní Americe. Pak jsem se vrátil do Čech, kde jsem začal pracovat v Praze, ale mám to tak, že pendluji sem a tam Třeboň-Praha, Praha-Třeboň. Co se týče mého zaměstnání: začal jsem ve stavebnictví, řízení staveb, managementu, řízení lidí a před několika lety jsem si založil personální agenturu a hledám ty správné lidi, což je v dnešní době neuvěřitelný oříšek (najít někoho kdo chce pracovat). K Pirátům se chci přidat proto, že si myslím, že jako jedna z mála stran opravdu makají a snaží se někam posunout. Je spousta věcí, které mne zajímají, a které Piráti řeší. Před žádostí o členství jsem byl na několika KETech, kde jsem měl možnost potkat některé členy u kterých jsem viděl opravdový zájem o to, aby se věci řešily. Vzhledem k tomu, že mám dlouholeté zkušenosti z mnoha oblastí, myslím si, že bych mohl pomoci se svou troškou do mlýna i já :-) Nechci vstupovat pod nějaké MSko kam nepatřím, jsem Třeboňák a proto vstupem kamkoliv jinam, bych vstupoval někam, kam vlastně nepatřím. Zajímají mne věci, které se dotýkají České republiky, Jč kraje a Třeboně.
Těším se na setkání s Vámi
VíLa :-) (Vítězslav Lamač)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Lamac za příspěvky (celkem 2):
Klara.Bidarova, Tomas.Posekany
Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 881 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Ahoj, Moc díky za tvoje představení. Přišlo v nejlepší možný čas. V Třeboni se bude 15. 12 od 11: 00 konat zasedání Krajského fóra v Třeboni pravděpodobně v Besedě. Moc rádi tě tam uvidíme.
Je v našem kraji zvykem, že se zájemce o členství osobně představí a třeba odpoví na několik otázek členstva. Sleduj naše fb stránky, bude tam k tomu událost. POkud bys m+l nějaké dotazy obrať se na naše koordinátorky Janu Čurdovou nebo Kláru Bidařovou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Klara.Bidarova
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 350
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Víťo díky moc.
Zuzka už veškeré info poskytla.
Kdyby cokoliv obrať se na mě, kontakt najdeš níže v podpisu nebo na Janču Čurdovou, což pro Tebe bude určitě jednodušší :) ..ale pro případ:
Jana Čurdová
Koordinátorka JčK
tel. 770 114 940
e-mail: jana.curdova@pirati.cz
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Jana.Curdova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 32
Registrován: 05 dub 2019, 15:18
Profese: účetní
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Jana.Curdova »

Ahoj Víťa,

děkujeme za Tvoje úvodní představení a budeme se těšit na KF v Třeboni. Také děkuji holkám za bližší informace. :)
Vitezslav.Lamac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2019, 15:00
Profese: ředitel společnosti
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Vitezslav.Lamac »

Ahoj, děkuji za odpovědi a budu se těšit na setkání :-)
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Vítězslave,

rád bych tě pozval na KF, které se uskuteční 31. ledna od 18:00 hod., online. A při té příležitosti bych na Tebe měl pár otázek z roviny osobní i programové :)

A – osobní:
1. Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?
3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?
4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?
8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
10. Chtěl/a bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:
1. Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
9. Co si myslíš o migraci?
10. Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?
11. Jaký máš názor na integraci Romů?
12. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
13. Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
14. Jaký je tvůj názor na referendum?


Na žádnou otázku není správná odpověď a je jen na Tobě, ke kterým se vyjádříš. Budeme se těšit.
Bohouš
Andrea.Protivinska
Příspěvky: 72
Registrován: 20 led 2018, 17:26
Profese: V domácnosti
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 344 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Andrea.Protivinska »

@Bohuslav.Svehla to za ten rok a 2 měsíce nebyl Vítězslav nijak osloven?
Počet vykřičníků je přímo úměrný vyšinutosti autora. ☺
Vitezslav.Lamac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2019, 15:00
Profese: ředitel společnosti
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Vítězslav Lamač

Příspěvek od Vitezslav.Lamac »

Bohuslav.Svehla píše: 19 led 2021, 15:23
Ahoj Bohouši, na setkání se těším, nepředpokládám, že budu odpovídat až při té příležitosti, protože na to nebude čas, ale odpovím na tvé otázky dopředu.
Viz mé odpovědi v tvém textu pro přehlednost.
Víťa


Ahoj Vítězslave,

rád bych tě pozval na KF, které se uskuteční 31. ledna od 18:00 hod., online. A při té příležitosti bych na Tebe měl pár otázek z roviny osobní i programové :)

A – osobní:
1. Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?

Nebyl jsem nikdy členem nějaké politické strany nebo hnutí. Kdyby nebyli Piráti, volil bych STAN, protože jsou mi programově po Pirátech nejbližší a líbí se mi i vystupování Víta Rakušana.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?

Nikdy jsem nikde za nic a nikoho nekandidoval.

3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?

Těch témat je mnoho a tady bych mohl napsat stranu textu, ale je to zejména doprava (na všech úrovních), finance, sport, zdravotnictví a životní prostředí.

4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

Vzhledem k mým předchozím a současným působením jim nejvíce pomohu tím, že dokáži vnést ještě jiný pohled na věc.

5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano

6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

Vím kde je najdu a struktura strany je mi také jasná, ale různé platformy (zulip, forum.pirati atd.) na kterých se jedná a postupy pro jejich používání jsou zatím komplikované.

7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?

Finance, doprava, sport, zdravotnictví, ale vzhledem k množství jmenovaného to je nereálné stíhat.

8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

Upřímně? Piráty jsem vždycky preferoval na vyšších úrovních (celostátní a krajské), z toho důvodu jsem si myslel, že to bude stejné i na lokální úrovni.
Do Pirátů jsem chtěl vstoupit již před více než rokem, ale v mém okrese Jindřichův Hradec jsem narazil na to že MS Jindřichův Hradec bylo zrovna zrušeno (vždycky když někde padne zmínka "Jindřichův Hradec", tak všem jihočeským Pirátům naskočí osypky:-) a já jako Třeboňák jsem narazil na to, že existuje pouze jeden Pirát v mém okolí (Čert). Takže já de facto nemám jak realizovat své cíle, což je to, aby vzkvétala Třeboň. Protože zde je jediný Pirát, který je spojený se stranou Zelených a jak jsem napsal výše, mezi mnou preferovanými stranami, Strana Zelených není.

9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

Ne

10. Chtěl/a bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

Ne, protože MS Třeboň (nebo Jindřichohradecko neexistuje) což je škoda, protože celý tento okres nezastupuje nyní nikdo, kdo by o něm něco věděl nebo za něj bojoval. Vím třeba o Juditě Védlové, ale pokud vím tak nikam nekandidovala. (Na KF v Blatné jsem potkal Honzu Slavíka a ten se mi líbil, ale nyní nikde také není i když jsem zahlédl, že bojuje .-).

B – programové:
1. Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Četl a proto podporuji Piráty :-)
Ale konkrétně: líbí se mi prosazování zrychlování statní správy pomocí technologií.
Nelíbí se mi boj Pirátů proti sledování. Domnívám se, že správně nastavené chytré technologie dokáží velice pomoci...Pamatuji si velké množství případů, kde bez nasazení kamer by se nedohledali například vrazi....

2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
Nádherná otázka, doufám, že bude alespoň jeden člen číst mé odpovědi :-)
Pokud se bavíme o globálních problémech, tak to bude stále imigrace (ta se však netýká České Republiky, protože tu žádné imigranty nemáme-tím myslím to, že do Německa přišlo v roce 2017 asi 1 milion uprchlíků a k nám 17 osob).
EU- Super organizace se svými problémy jako by měla každá organizace. Je pouze škoda, že cca 70% veškerých výdajů jde do zemědělství, které živí asi 4 procenta osob.
NATO- viz výše, avšak bez USA by to byla celkem bezzubá organizace. Viz Válka v Jugoslávii, která do dnešních dob jitří emoce.
Anexe Krymu- zde bych mohl napsat dvě stránky, ale opět velmi zkráceně můj názor: pokud je Ukrajina suverénní stát s kompetentním vedením, tak toto nemohla dopustit.
Pokud by byli chytří tak by oznámili, že vzhledem k tomu že Rusko popírá účast svých vojáků tak nasazují do útoku například 200 tis vojáků...
Nyní válka probíhá tak že 7 vojáků je na jedné straně a 9 na druhé...Takto se bojuje o vlastní zem? Mimochodem, minulý rok prodala Ukrajina několik desítek tanků do Egypta...to dělá stát, který opravdu válčí?
Bělorusko-držím palce opozici
KLDR-dokud Kim bude dělat ze západu a Jižní Koreje cvičené opičky s pomocí Číny, tak se nic nezmění.

3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Na tomhle tématu je nejhorší, že kvůli němu se po Pirátech ,,vozí,, nejvíce haterů. Úplně jednoduše, co pomáhá a je to prokázané, ať se klidně používá. Úplně se přechází, že se v lécích úplně běžně používá například kokain (lidokain, mesocain atd.) U ostatních, co se týče stávající legislativy a její vynucování policií, tak jsem spokojený (uživatel může držet menší množství a není to trestné-takový status quo).
Ale samozřejmě jsem si všiml tvého chytáčku Bohouši a rozlišuji- takže heroin ne :-)

4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
Protože jsem se GDPR v minulosti zabýval tak vím, že největší ohrožení nepřichází od státu (např. městský úřad v Třeboni), ale od různých organizací ať je to cílená reklama od google, či spam. Jinak stále zastávám heslo: kdo nic neudělal, ten se nemá čeho bát

5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Internet je opak offline platformy tedy potkávání lidí a jejich interakce. Kromě síťové neutrality ty termíny chápu využívám a používám.

6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Zase je to minoritní téma, na kterém se vozí hateři. Osobně v tom nevidím žádný problém a podporuji to, protože jsem v několika dětských domovech byl a vím, že dítě (ale i dospělý chce být někým milován). To, že pak přijde někam do školy a ostatní spolužáci jej budou za to šikanovat je věc druhá, ale to nic nemění pro to, že za mne palec nahoru.

7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
S těmito organizacemi jsem se ve své práci několikrát potkal, ale znalosti o jejich hospodaření mám velice povrchní. Pokud se ale nepletu, tak na hospodaření tak organizace spolkla tolik peněz, že na podporu samotných umělců téměř nezbylo...To za co vybírají poplatky je věc druhá...

8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Na to by nám odpověděl asi Jusuf a nebo Pepa Soumar, ale obecně za mně bych to nepodporoval. Protože nastavit jeho výši tak vysokou, aby skutečně pomohla a přitom nebyla zbytečně vysoká a přitom ani nezatížila stát, snad ani nejde.

9. Co si myslíš o migraci?
Zase téma, které se ČR netýká a vozí se kvůli tomu na Pirátech hateři. Ale můj pohled: jako imigrant jsem byl, když jsem pracoval v BMW v Mnichově, jako imigrant jsem byl když jsem sbíral jablka v Itálii, když jsem žil asi pět let v Anglii, nebo dva roky v Brazílii. Správně zvládnutá imigrace je pro zemi velkým přínosem, ale když jsem byl v Británii a volební lístky byli vytištěny v 10 jazycích, protože občané země neuměli anglicky, ale mohli volit...tak tenkrát jsem si řekl..Británie, Německo a Francie si mohou za své problémy sami...Pamatuji si na Polsko, ze kterého naopak odešlo několik milionů Poláků pracovat do Anglie a Polsko byla ta zem, která měla problém.
P.S. Mé zaměstnání je, že dovážím slovenské sestřičky a lékaře do Čech, takže vlastně přivážím imigranty, ale ještě jsem žádnou demonstraci proti nim nezažil :-)

10. Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?
Za opačné pohlaví jsem rád, ale nerad bych, aby to dopadlo jako v Americe, kde dochází k pozitivní diskriminaci (nejsi černý, nevezmeme tě na školu), nebo ve Francii...máte zde na radnici mnoho žen, dostanete pokutu...

11. Jaký máš názor na integraci Romů?
Bohouši, ty se ptáš Třeboňáka, který potkal dva v životě? :-) Ne teď vážně. Po druhé světové válce zde zůstalo asi 500 Romů, zbytek cca 300 tis, sem byl nahnán ze Slovenska do několika měst. Integrace je v tomto okamžiku dlouhodobý a vzhledem k nastavení populace téměř nemožný proces. Vždyť za 30 let se nepovedlo téměř nic. Tím neříkám, že si to nepřeju, ale takový je prostě stav, integrace dle mého názoru bude probíhat ještě dalších cca 200 až 400 let.

12. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

Spíše bych vyzdvihl Edwarda Snowdena....

13. Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
Nečetl
14. Jaký je tvůj názor na referendum?
Upřímně? Jak u čeho. Buď budeme preferovat cestu, že si lidé zvolí ze své skupiny nejlepšího. Ten utvoří skupinu nejlepších, která opět ze svého středu vybere opět nejlepšího až bude skupina nejlepších nejchytřejších, kteří rozhodnou. A nebo se půjde cestou, kdo má ruce a nohy rozhodne o znění kosmického práva, dle nejnovějších poznatků...A dopadne to tak, že nám bude vládnout prezident, který svolá novináře ze CNN, BBC a jiných a pak před nimi spálí svoje trenýrky a odejde... :-)

Na žádnou otázku není správná odpověď a je jen na Tobě, ke kterým se vyjádříš. Budeme se těšit.
Bohouš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Lamac za příspěvky (celkem 4):
Bohuslav.Svehla, Jana.Kolarikova, Klara.Bidarova, Jan.Pribramsky
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“