Můžu palcovat?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Můžu palcovat?

Palcuj
52
57%
Nepalcuj
14
15%
Je mi to jedno
20
22%
Mám jiný názor, napíšu do vlákna
5
5%

Celkem hlasujících: 72 - Celkem hlasů: 91

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 7686 poděkování
Dostal poděkování: 3287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Můžu palcovat?

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Ahoj fórum,
@Jan.Novak mě už asi čtrnáct dní prudí, že jakožto předsedající CF a předsedkyně KK nemám projevovat v jednáních svůj názor palcováním příspěvků OFFTOPIC(prej protože to nedělá ani @Martin.Kucera, ale ten AFAIK palcuje jednou do roka v nejnutnějších případech, kdyžtak ať mě opraví), jelikož pak některé existence mají sklony napadat mou nestrannost. Já se naproti tomu domnívám, že být nestranná znamená nikomu nenadržovat, ne nemít/neprojevovat názor.
Co si o tom myslíte, členská základno?
Díky za vaše názory!

EDIT:
--- DISCLAIMER ---
Honza je jinak super týpek a rozhodně mu nemějte za zlé, že občas řeší blbosti! Je to potřeba, aspoň si vyjasníme, jak to máme, a bude z toho užitečný precedens :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 6):
Jan.Novak, Lenka.Kozlova, Petr.Springinsfeld, Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Martin.Stanek
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Jan.Novak
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 3206 poděkování
Dostal poděkování: 2359 poděkování

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Jan.Novak »

Jen upřesním, že mi jde o to, aby nebylo možné mít domněnky vůči nestrannosti členů kontrolních orgánů. Mě osobně nepříjde vhodné, aby u vedení jednání o volbě RP předsedající, která je zároveň předsedkyní KK dávala najevo svůj postoj. Dle mého má být předsedající nestranný a neměly vznikat pochybnosti. Zj. v případě takto důležité volby, kterou vede osoba, která má být z povahy své fnce maximálně nestranná. Zde jde tedy speciálně o výše popsané kombo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Antonino

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

(A dle mého je tomuto učiněno zadost tím, že se předsedající ve vlákně nevyjadřuje, aby ani nepalcoval se mi zdá jako overkill.)
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3639 poděkování
Dostal poděkování: 3282 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Podle mě jako předsedající nemáš projevovat svůj názor. Já jako předsedající lajkuji všechny relevantní návrhy či námitky.

Např. kdyby tam měl někdo dotaz na kandidáty lajk dám.. kdyby tam někdo správně doručil nominaci kandidáta, tak lajk dám taky, že o tom vím a že je vše v pořádku.
Kdyby tam někdo někoho doporučoval či naopak, tak lajk nedám.

Z mého pohledu tedy lajkuji vše, co je technicky správně a dávám tím hlavně na vědomí, že o tom vím, když jsou to třeba nějaké méně formální námitky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 9):
Jan.Novak, Jan.Bednarik, Petr.Vileta, Jan.Hora, Marek.Necada, Ivan Sirko, Vit.Jurasek, Martin.Stanek, Antonino
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Agnes.Nemeckova
Předseda místního sdružení
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Mě upřímně překvapuje, že se to řeší kdo všechno by ještě nesměl projevit názor a kdy? Ivan? Lydie? Předsedové PKS? Každému volenému dáme seznam hlasování kdy musí mlčet? Wtf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Agnes.Nemeckova za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Aneta.Heidlova, sery.pavel, Vaclav.Zidek, Jan.Zavadil, Jaroslav.Kamen
Ágnes Němečková
Místopředsedkyně MS Soběslav

Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.

Móhandás Karamčand Gándhí

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Soběslav

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Petr.Tkadlec píše:
10 lis 2019, 19:22
Podle mě jako předsedající nemáš projevovat svůj názor. Já jako předsedající lajkuji všechny relevantní návrhy či námitky.

Např. kdyby tam měl někdo dotaz na kandidáty lajk dám.. kdyby tam někdo správně doručil nominaci kandidáta, tak lajk dám taky, že o tom vím a že je vše v pořádku.
Kdyby tam někdo někoho doporučoval či naopak, tak lajk nedám.

Z mého pohledu tedy lajkuji vše, co je technicky správně a dávám tím hlavně na vědomí, že o tom vím, když jsou to třeba nějaké méně formální námitky.
To dělám taky ;) ale je to koneckonců "poděkování", tak děkuji za vše, co si myslím, že je dobře, že někdo napsal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Jan.Bednarik, sery.pavel

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 30800 poděkování
Dostal poděkování: 23968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hele, palcování na úrovni CF, kde nemá žádný formální efekt by snad nemělo vadit.
Jako prý si někteří blázni dělají analýzy (a nedělí se o jejich výsledky, společně se surovými daty, což mi příjde horší). Divnej svět.
Když se nebude CF líbit jak předsedáš, vymění tě návrhem postupu.
Když nebude kdo by tě nahradil, jednání se zadře a někdo si snad uvědomí, že některé věci jsou důležité a jiné tolik ne.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Jan.Novak
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Jan.Novak »

Ještě dodám článek, který jsme posílal i Míše.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/joh ... 071134_ako

Andrea.Protivinska
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: V domácnosti
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Příspěvek od Andrea.Protivinska »

Jan.Novak píše:
10 lis 2019, 19:06
Jen upřesním, že mi jde o to, aby nebylo možné mít domněnky vůči nestrannosti členů kontrolních orgánů. Mě osobně nepříjde vhodné, aby u vedení jednání o volbě RP předsedající, která je zároveň předsedkyní KK dávala najevo svůj postoj. Dle mého má být předsedající nestranný a neměly vznikat pochybnosti. Zj. v případě takto důležité volby, kterou vede osoba, která má být z povahy své fnce maximálně nestranná. Zde jde tedy speciálně o výše popsané kombo.
https://youtu.be/Im7bMNJFVzU
Počet vykřičníků je přímo úměrný vyšinutosti autora. ☺

Jan.Novak
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Jan.Novak »

Andrea.Protivinska píše:
10 lis 2019, 20:15
Jan.Novak píše:
10 lis 2019, 19:06
https://youtu.be/Im7bMNJFVzU
Tak až se celé CF shodneme, na tom, že souhlasíme se čtyřma dohodama, tak to berme jako relevantní argument. : o)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“