Oslavy výročí sametové revoluce- Komponovaný pořad Mládí českého disentu 80. let

Podněty a podání pro KS OlK, zejména jeho orgány(KF, KP, odbory) a funkcionáře(předseda, člen RV za kraj), případně podřízená sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni

Pravidla fóra
Sem vkládejte podněty činnosti krajských orgánů, zejména krajského fóra, předsednictva a odborů. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Daniel.Halamicek
Republikový výbor
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Oslavy výročí sametové revoluce- Komponovaný pořad Mládí českého disentu 80. let

Příspěvek od Daniel.Halamicek » 10 lis 2019, 12:56

Žádám o schválení záměru financování výše uvedené akce.
Autor : Daniel Halamíček
Výše záměru: 12.000,- Kč
Z krajského rozpočtu prosím o uvolnění finanční částky ve výši 5000,- Kč. Prostředky do maximální této výše mají být určeny k uhrazení rozdílu za předpokládaný příjem z dobrovolného vstupného a produkčních výdajů. Pod produkčními výdaji se rozumí zejména cestovní a ubytovací náklady účinkujících hostů, technické náklady akce, zajištění občerstvení. Přesná výše nárokování doplatku bude předána po vyúčtování akce.
Datum akce: Pondělí 11.11.2019.
Podává:
Daniel Halamíček
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 3679 poděkování
Dostal poděkování: 1139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy výročí sametové revoluce- Komponovaný pořad Mládí českého disentu 80. let

Příspěvek od Michaela.Skokanova » 10 lis 2019, 16:32

@Daniel.Halamicek, proc se to nekoná v Picolu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 3):
Nela.Chudova, Marek.Valko, Jan.Bednarik
Ve veleni Kontrolni komise. --- 607 876 737 ---
-------------------------------
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27408 poděkování
Dostal poděkování: 20563 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy výročí sametové revoluce- Komponovaný pořad Mládí českého disentu 80. let

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 10 lis 2019, 19:15

Lépe, kde se to koná a kdo budou hosté?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Michaela.Skokanova
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Nela.Chudova
Asistent poslance
Profese: Student a živnostník
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 201 poděkování

Příspěvek od Nela.Chudova » 10 lis 2019, 19:33

I mě by velmi zajímalo proč se akce nekoná v Picolu? Vzhledem k tomu, že mi bylo Picolo, jako místo konání původně nahlášeno. A to že se akce ani nebude konat v Picolu jsem se dozvěděla až z druhé ruky, nikoliv od Daniela. Nevidím důvod k tomu, aby se Danovi za konání akce dávali jakékoliv prostředky. Důvodů je mnoho. Kromě toho, že Picolo tým zajišťuje jak přípravu plakátků, zakládání FB událostí, tak PR celkové. Rovněž fakt, že žádnému z hostů, kteří v Picolu kdy vystupovali nebylo nikdy nic hrazeno. Všechno funguje na čistě dobrovolnické bázi. Jak cestovné, tak případné ubytování si hosté hradili sami. Případně někteří hosté přespávali u nás doma, v rámci ušetření jejich nákladů. Jsem tedy silně proti tomu, aby se Danielovi jakékoliv prostředky vyplácely.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Chudova za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Skokanova, Antonin.Stepan, Marek.Valko, Hynek.Melichar, Lubomir.Vlcek

Antonin.Stepan
Vedoucí krajského odboru
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 228 poděkování
Dostal poděkování: 170 poděkování

Příspěvek od Antonin.Stepan » 10 lis 2019, 19:47

Co se týče technického zabezpečení tak by mě zajímalo jaké? Aparaturu tam půjčuji svoji zdarma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stepan za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Nela.Chudova, Viktor.Tichak
OFFTOPICTel : 733147625

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 10 lis 2019, 20:10

Čekal jsem, kdy a jakou formou to přijde, tušil jsem, že to zadarmo nebude. Tak pro začátek, na 5 tis. ti stačí hospodář, což sem, ale zásadně s tímto nákladem nesouhlasím. Zaprvé jdeš s křížkem po funuse, když už je akce vyhlášená. Takhle to nefunguje. A zadruhé mám za to, že plýtváš prostředky. Mohl jsi využít práci dobrovolníků, kteří jsou na to proškolení, místo toho jsi nechal vytvořit plakát jinde (tvůj plakát mimochodem není kompatibilní s graf. manuálem), přestože ho Mára už měl hotovej. A jako poslední bod, nepředpokládám, že tam přijde víc, než 50 lidí. Tím je náklad na člověka minimálně 100 korun, což mi nepřijde adekvátní. Za menší náklady (Koupil jsem 50 m prodlužku) jsem za posledních pár let několikrát naplnil náměstí i se streamem, fotografem, aparaturou, elektrikou od města a desítkami vystupujících. Nakonec dodám, že pokud tento náklad některý hospodář schválí, velmi mě bude zajímat každý doklad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 7):
Nela.Chudova, Michaela.Skokanova, Antonin.Stepan, Jaromir.Horky, Marek.Valko, Hynek.Melichar, Tomas.Svoboda
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Antonin.Stepan
Vedoucí krajského odboru
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 228 poděkování
Dostal poděkování: 170 poděkování

Příspěvek od Antonin.Stepan » 10 lis 2019, 20:21

Také bych rád řekl, že propagace na fb je placená z rozpočtu MO.
OFFTOPICTel : 733147625

Marek.Valko
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Manažer v administrativě
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Příspěvek od Marek.Valko » 10 lis 2019, 20:22

Ahoj,

Také jsem silně proti tomu, aby se na tuto akci přispívalo z rozpočtu, nota bene taková částka.

1. Picolo team v době, kdy předpokládal, že se bude akce konat v Picolu, udělal pro propagaci vše, co mohl. Vytvořila se událost, plakát podle manuálu, je to v programu na Listopad, v Newsletteru.

2. Pokud si někdo vytvoří svoji verzi plakátu, je to zbytečné duplikování práce. Zároveň pokud se plakáty tiskly z iniciativy pořadatele na A2 a A3 na prakticky nejdražší papír, pak by náklady neměla nést strana.

3. Nevidím důvod, proč by mělo být dobrovolné vstupné. V Picolu se nevybírá a nevím proč by nějaké vstupné vůbec mělo být.

4. Technika zapůjčena zdarma, přesun akce do Caesara na přání Dana...

Jestliže víme o něčem, co v Picolo teamu nefunguje, pak to řešme, třeba na schůzi. Ale takto to ve mě vyvolává spíše pocit, že Danovi není PT a Picolo obecně "dost dobré," což mi přijde dosti nespravedlivé, vzhledem k tomu, co se snažíme ve volném čase tvořit.

Díky, MV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Valko za příspěvky (celkem 3):
Nela.Chudova, Hynek.Melichar, Viktor.Tichak
"Remember Red, hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies." - Andy Dufresne, The Shawshank Redemption (1994).

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1465 poděkování
Dostal poděkování: 1960 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 10 lis 2019, 22:20

Tohle je info o akci z FB:
Jako součást oslav 30. výročí Sametové revoluce v rámci volného cyklu Pirátské promluvy Dana Halamíčka proběhne v úterý 11. 11. 2019 od 17.30 hod. diskuzní komponovaný večer s názvem: Mládí českého disentu 80. let. Hosty budou Jana Marco Petrová, ve Šternberku narozená a v roce 1989 vězněná představitelka Nezávislého mírového sdružení a dále signatářky Charty 77 Simona Hradílková, pocházející z Lipníku nad Bečvou, a Hana Holcnerová, původem z Brna, nyní žijící v Jeseníku.
Vzhledem k diskusi zde vedené z toho celého mám dojem, že to je to akce Daniela Halamíčka. A s Pirátskou stranou má společné zhruba to, že Daniel je člen Pirátské strany. Ačkoliv se mi líbí téma akce, a za jiných okolností bych nebyl proti tomu proplatit hostům cestovní náklady a ubytování v rozumné výši, nevím jestli bych to obhájil v tomto případě. Proto hlasuji proti schválení záměru.
.
kandidát do RVnominand do RP

člen CF (nejvyššího orgánu strany) • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • emeritní místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Nela.Chudova
Asistent poslance
Profese: Student a živnostník
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 201 poděkování

Příspěvek od Nela.Chudova » 10 lis 2019, 22:37

Promiň, Dane, ale já se stále nemohu vzpamatovat z požadované částky. Vážně to myslíš vážně? 12 000 Kč? Uvědomuješ si, že kdybychom chtěli 12 000 Kč na každou akci kterou v Picolu pořádáme (a že by to bylo fér), tak to XOLK stojí přes půl milionu ročně? To je docela úlet.

Odpovědět

Zpět na „Podatelna Olomoucký kraj“