Nominace Petra Kapounka do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Petra Kapounka do republikového výboru

Ano
51
86%
Ne
4
7%
Zdržuji se
4
7%
 
Celkem hlasujících: 59 - Celkem hlasů: 59

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1640
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Čau lidi.

Tak se hlásím do RV. Bývávaly doby, kdy jsme si v xolku hrávali tak nějak víc na svém písečku (čest výjimkám). Dnes je třeba naopak, abychom pomohli stranu směrovat a posouvat do předu. Bejvávaly časy, kdy nás bylo ve straně 100 a všichni mě znali. Dnes už to bez projevu (níže) nejde. Hlásím se tímto do služby.

Kdo jsem:

Pracuji v telekomunikační firmě jako manažer, projektant a programátor. Neúspěšně jsem studoval elektrotechniku na VÚT v Brně a astrofyziku na Masárně, též v Brně. Dal jsem tehdy přednost podnikání a nelituji. Získané zkušenosti jsou k nezaplacení. Třeba se jednou ke studiu ještě vrátím. Druhé volební období jsem zastupitelem v Prostějově a jsem ve dvou komisích IT - v Prostějově a na OL kraji. Pokud někoho zaráží slovo Prostějov, že to už asi někde slyšel, tak jo. Prostějov je bizár. Líheň Faltýnka, Fialy a podobných exotů. Bohatý region plný komančů, polonácků a nácků. Roky se to tam snažíme změnit z opozičních lavic a jde to jen velmi pomalu. Funkci v MS Prostějov nezastávám, na kraji jsem končícím místopředsedou (kvůli převolbě předsednictva) a kandiduji znovu na místopředsedu. Rovněž jsem jedinným kandidátem na lídra kandidátky pro krajské volby v OL kraji. Je toho hodně na jednoho člověka, ale zvládám. Je to dáno tím, že mám flexibilní zaměstnání a můžu si čas na Piráty vyčlenit, kdy je potřeba. V případě uvolněné funkce na kraji bych rezignoval jak na mandát zastupitele v Prostějově, tak na případné členství v RV. Pokud bych nebyl v uvolněné funkci, měl bych to v pohodě stíhat.

Proč bych měl býti členem RV:

-> Jiný pohled. Politika se často hrotí na dva extrémy. Často věci vidím jinak a snažím se nabízet třetí cestu. Vracet extrémy zpět k raciu, které lidi spojuje. Je to obtížné a konflitům se nelze vyhnout. A nevyhýbám se jim.
-> Jsem umírněný liberál. Rád bych svět, kde všechno, co je normální, je také legální. Ale chápu, že myšlenkový vývoj lidí nelze urychlit. Proto je třeba uvolňovat pravidla přednostně tam, kde to lidi nejvíc lidí tlačí a teprve později, když lidi pochopí, že svoboda je lepší než šikana a policejní stát, je možné řešit i ty věci, co trápí méně lidí.
-> Jsem podnikatel, co se finančně zajistil poctivou prací a bez dotací, současně ale pocházím z velmi chudých poměrů. Chápu tedy pravicový pohled - je třeba konečně začít snižovat daně a byrokracii a rozvázat tak ruce malým a středním podnikatelům, i pohled levicový - je třeba zachovat fungující sociální stát a pokudmožno jej učinit férovější.
-> Kus života jsem strávil mezi lidmi, kteří dnes tvoří antidemokratickou scénu. Ne, žádné strana, nebojte, jen prostě takový okruh lidí okolo. Vím jak přemýšlejí. Neliší si zase tolik od nás, ani to, co chtějí, se zase tak moc neliší. Problém je, že už mnoho let je zpracovává propaganda. Vlastně mnoho let předtím, než si někdo nějakých faknews všiml, oni už byli ve vleku. Takže dnes žijí v paralelní realitě. A i když uplatní podobnou logiku jako my, dojdou k opačným výsledkům než my, protože mají jiný základ. Komunikace s těmito lidmy je těžká, vyčerpávající, ale je to jedinný způsob, jak pohnout s tristní situací, v níž se naše země nachází.
-> Jsem zastáncem EU, demokratičtější, pružnější v rozhodování a se společnou zahraniční politikou a evropskou armádou.
-> Mám umírněnější postoj k Rusku a skeptičtější k USA, než je v liberálních kruzích zvykem. Jinými slovy - Rusko je fuj, rozbíjí nám evropu zevnitř, ale z větší části proto, že jsme je donutili k tomu, aby se takto zradikalizovali. Situace je ale patová, po napadení Ukrajiny je třeba neustupovat, vytvrvat v sankcích a pomáhat Ukrajině. Řešení na zlepší vztahů? Žádné nevidím. A USA? Jejich agresivní světová politika posiluje autoritatní režimy vč. Ruska a poskytla základ k tomu, aby si tu dnes vybudovala vliv dezinformační scéna. Ale lidi nejsou zase tak hloupí, jak se někdy může zdát. Bomby jsou pořád bomby. Když někdo o bombách říká, že jsou demokracie, tak se pak nedivme tomu, že lidi nechtěj demokracii. :-(

Vize pro stranu:

Co by Piráti měli dělat, aby porazili ANO?

1. Prolomit psychologickou hranici 20% podpory. Ale jak na to?
2. Zlepšit propagaci námi navrhovaných a prosazovaných opatření, která lidem zlepšují nebo usnadňují život, nebo vrací svobodu. Internet je důležitý, ale mnoho lidí na internetu není. Neděláme skoro nic proto, aby se o nás dozvěděli, co ve sněmovně děláme a necháváme je tak manipulátorům.
3. Konec snahy o názorový monolit. Piráti jsou demokratická platforma. Je tedy logické, že v ní budou lidé s různými názory. Ti zase osloví různé voliče a pro ně důležité, že jejich názor má v dané straně zastupení. Pokud počítáme s tím, že lidé nás budou volit, ať lídruje kdokoliv a myslí si cokoliv, protože voliči věří naší značce, tak máme strop 15%. Což se ukázalo i Praze, kde jsme měli ambice vyhrát. A v evropských volbách, kde jsme měli ambice vyhrát. Takže naši lidé, naše osobnosti, musí jít s kůži na trh. Musíme říkat "já chci", "já si myslím". Samozřejmě v intencích směřování strany, ale to jsou snad věci, na nichž se shodneme tak nějak všichni.
4. Jít mezi lidi. Znovu tak, jako jsme to dělali, když jsme neměli peníze ani mediální prostor.
5. Nabízet vizi. Ne jen v předvolebním videu, ale v celkové komunikaci na venek. Aby lidi věděli, jaké Česko chceme.
6. Zmírnit agresivitu komunikace. Když je někdo kretén, řekněte mu to do očí a nepište to na fórum. Tam napište třeba "víte, já mám proti Vám jisté výhrady". Jakože lidi na jednu stránku nemají rádi neemotivní politiky s příliš korektním vyjadřováním, na druhou stránku pořád tak nějak vnitřně očekávájí, že ten politiku bude schopen důstojně reprezentovat.
7. Být tvrdí a neůstupní ke zlu a ke lžím. Mám takový nepřijemný pocit, že čím více se snažíme chovat tak, abychom nebyli "jako oni", tím více "jim" dáváme prostoru. Je třeba být umírněný, korektní, zdvořilý, dokud se diskuze nese v nějakých mezích. Ale ve chvíli kdy někdo lže, ohrožuje svobodu, oblbuje lidi - je třeba se zdravě nasrat a říct mu NE. Vy jste lhář, vy jste šílenec, vaše cesta vede do pekel a to prostě nedopustíme. Nebo "lhát o mě nebudete, taky nejsme na vašem cenzurovaném facebooku". Nebo tak něco. Prostě v těžké době není řešením tvrdý diktátor ani měkký demokrat, ale tvrdý demokrat, co diktátorovi nedá prostor. Zní to jednoduše, ale co tím chci říct? Prostě buďme slušní, dokud jsou v nějakých mezí oni. Pak už ne.
8. Vysvětlovat věci tak, aby je pochopil i Franta z Horní dolní.
9. znovu bod 4.

Děkuji a jsem k dispozici pro dotazy.
zastupitel města Prostějova, 2. místopředseda KS Olomoucký kraj, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1980
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 4121 poděkování
Dostal poděkování: 5242 poděkování

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petr je Pirát každým coulem. Je za ním velká stopa ve vnitrostranickém působení od vzniku Pirátské strany, ať už v PMS Prostějov, tak jako bývalý předseda a současný místopředseda KS OlK. Orientuje se v předpisech, dbá na jejich dodržování, a perfektně rozumí rozpočtům. A má velký přesah do působení v komunální a krajské politice. Hrdě nese pirátskou vlajku v Prostějovském zastupitelstvu, což je snad největší Palermo, nebo lépe řečeno žumpa, české politiky. Ne náhodou ho ve vedení ANO znají jménem, přestože není poslanec. Pro mě správný člověk do RV, který dokáže nejen dohlédnout na stranický rozpočet, ale i udržet a uchovat principy, na kterých Piráti vznikli a fungují, a působením v RV posouvat Piráty kupředu k lépe fungující organizaci. Rozhodně má moji podporu a hlas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Martin.Svadlenka, Tomas.Svoboda, Lucie.Spacilova
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 22443
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30764 poděkování
Dostal poděkování: 23915 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Kápo do RV!
Myslím že hlas zkoušeného opozičního politika z většího města a (pravděpodobného) krajského lídra je něco co v RV v následujícím volebním roce oceníme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Martin.Svadlenka, Tomas.Svoboda, Jakub.Nepejchal
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4802
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1453 poděkování
Dostal poděkování: 2357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Jiri.Rezek »

ale jo, myslím, že bys tam prospěl. Jinak to vypadá na slušnou ofenzívou xolku ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kapounek, Jaromir.Horky, Viktor.Tichak
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1640
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Vojtech.Pikal píše:
10 lis 2019, 19:27
Kápo do RV!
Myslím že hlas zkoušeného opozičního politika z většího města a (pravděpodobného) krajského lídra je něco co v RV v následujícím volebním roce oceníme.
Díky ;)
zastupitel města Prostějova, 2. místopředseda KS Olomoucký kraj, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1980
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 4121 poděkování
Dostal poděkování: 5242 poděkování

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petře, můžeš prosím odpovědět na dotazy pro kandidáty? Už jich bylo povícero, všechny ale najdeš v rozpravě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Petr.Kapounek, Vojtech.Pikal
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 3900
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2720 poděkování
Dostal poděkování: 4921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

kandidaturu Kápa a celkově "ofenzivu Xolku" pochopitelně podporuji.
Když se Kápo po odstranění Bajgara vrátil mezi aktivní Xolkaře, byl rozhodně jedním z nejlepších a stal se brzo přirozeným tahounem. Navic je to kandidat na hejtmana, tak diky ucasti v RV bude v centru dění, což může jenom prospět !
muj hlas rozhodne ma.

PS: taky bychom mohli jezdit na ervecka jednim plnym autem a usetrit tak naklady ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kapounek, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Lucie.Spacilova
Zastupitel v Majetíně (od října 2014) a Olomouckém kraji (od 2020) Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, předsednictvo strany či XOLKu,
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1640
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Odpovídám tímto na dotazy Petra Tkadlece:
Jak často chodíte/budete chodit na fórum?

Na fórum chodím relativně málo, ale jsem si vědom, že jednání RV probíhají převážně online a vyžadují aktivní pozornost. Aktuálně na fórum chodním několikrát týdně, v případě potřeby častěji. Aktuálně sleduji jen XOLK a KETy. Po případném zvolení do RV se samozřejmě budu věnovat i RV. Ale číst celé fórum do poslední zátoky a stoky fakt nehodlám. Rád bych si zachoval psychické zdraví.

Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?

Denně se to alokuje blbě. Jsou dny, kdy čas nemám, a dny, kdy ho mám relativně hodně. Týdně jsem schopen se RV věnovat dle potřeby. Osobní účast na jednáních RV je samozřejmost.

K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.

viewtopic.php?f=248&t=43576

Hlasování dopadlo dobře. Zachránili jsme si pověst.

Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení.

Aktuální verze PDF na uvedeném odkaze mi přijde až na drobné výhrady rozumná. Výhrady mám k tomuto:
Bod 4 bych navrhoval vyškrtnul zcela - příliž zužuje výběr jen na poslance a asistenty.
Bod 9 bych navrhoval vyškrtnout nebo přeformulovat pro jeho nesrozumitelnost.

Nicméně mám za to, že první návrh byl přísnější (z doslechu), ale s tím nejsem seznámen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Tomas.Svoboda
zastupitel města Prostějova, 2. místopředseda KS Olomoucký kraj, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1640
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Martin.Smida píše:
12 lis 2019, 13:11
PS: taky bychom mohli jezdit na ervecka jednim plnym autem a usetrit tak naklady ;)
Přesně. A to se vyplatí. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvek:
Petr.Vileta
zastupitel města Prostějova, 2. místopředseda KS Olomoucký kraj, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1980
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 4121 poděkování
Dostal poděkování: 5242 poděkování

Re: Nominace Petra Kapounka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů