Nominace Evy Horákové do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Evy Horákové do RV

Ano
22
25%
Ne
54
62%
Zdržuji se
11
13%

Celkem hlasujících: 87 - Celkem hlasů: 87

Eva.Horakova
Místní předsednictvo
Profese: Předsedkyně a zastupitelka MHMP
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Eva.Horakova » 10 lis 2019, 23:58

Tomas.Guth.Jarkovsky píše:
10 lis 2019, 23:47
Jsem nějak zmaten z odpovědí, tak je ta jedna loď zastupitelský klub MHMP, nebo celá strana je loď?
Nebo celá strana je velká loď a zastupitelský klub je menší loď plující na palubě větší lodi? OFFTOPICNejsem si jistej jestli takhle úplně lodě fungujou.
Loď na které jsem já je jedna a to zastupitelský klub MHMP. Strana vlastní loď nemá. V moři, kde plujeme je již více lodí. Každé město, kde jsou v opozici či koalici piráti má svoji loď. Funkce RV je dohlížet na lodě, ukazovat jim lepší směr a kurz, v případě problémů jim nastavit nová pravidla apod....
Eva ❤️

Eva.Horakova
Místní předsednictvo
Profese: Předsedkyně a zastupitelka MHMP
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Příspěvek od Eva.Horakova » 11 lis 2019, 00:00

Adam.Jaros píše:
10 lis 2019, 23:34
Že tady je to jasný proti asi nikomu vysvětlovat nemusím.
Mě to zajímá.
Eva ❤️

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 1012 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 11 lis 2019, 06:21

Eva.Horakova píše:
10 lis 2019, 22:51
Proč kandiduji do RV? Jsem na jedné lodi. Ta se jmenuje zastupitelský klub MHMP. Je to nejdůležitější loď v moři. Je největší, nejsilnější, nejmodernější a má svého kapitána, což jiné lodě nemají. Je na ni kladen velký důraz a veškerá pozornost. Tato loď by měla ostatním ukazovat směr, dodávat nápady a návody a také pomáhat. Každý námořník je důležitý a všichni táhnou za jeden provaz. Tuto klidnou plavbu začaly narušovat spodní proudy.
Nevím jak tohle pochopit. Takže všichni plavme za Prahou nebo plaveme špatnou cestou?
Eva.Horakova píše:
10 lis 2019, 22:51
Dokáži prosadit svůj názor, myšlenku, aniž bych narušovala práva ostatních. Pokud považuji komunikaci za nejdůležitější, tak asertivitu považuji za nejdůležitější komunikační dovednost.
Tahle oblíbená definice asertivity nedělá z asertivyty komunikační nástroj, ale zbraň. Něco jako, "ať si každý myslí co chce, já si prosadím svou a jedeme dál". V kombinaci s první citovanou částí, mne to asi zarazilo více než jindy. V případě, že narazíš na stejně "asertivního" člověka s přesně opačným názorem, jak to vyřešíš?

Když kritizuji, tak asi dlužím definitici asertivity, jak se mi vyplatilo ji vnímat z dlouhodobého hlediska víc. Pro mne je asertvita, jít za vytýčeným cílem, ale zároveň jej umět přizpůsobit, tak aby se ostatní mohli s ním stotožnit, aniž by museli zcela opustit své vlastní názory. Protože, pokud v tom druhý neuvidí své původní postoje a cíle, alespoň z části, tak jim časem dojde, že jsou manipulováni a výsledkem bude jen narušení vztahů a to přeci v RV ani ve straně nechceme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Ivan Sirko
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 11 lis 2019, 07:06

Eva.Horakova píše:
10 lis 2019, 23:58
Loď na které jsem já je jedna a to zastupitelský klub MHMP. Strana vlastní loď nemá. V moři, kde plujeme je již více lodí. Každé město, kde jsou v opozici či koalici piráti má svoji loď. Funkce RV je dohlížet na lodě, ukazovat jim lepší směr a kurz, v případě problémů jim nastavit nová pravidla apod....
Metafora zajímavá, ale imho zcela mimo. Nesnižuju nějak důležitost pražského zastupitelstva, ale naprosto jednoznačně to není "nejdůležitější loď v moři". Právě naopak si myslím, že pragocentrismus je v současné době u Pirátů největší výzvou a potenciálem budoucích problémů, nemůže se stát nic horšího, než že se z toho udělá souboj Prahy se zbytkem republiky.

Takže za mě PROTI.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 6):
Sarka.Vaclavikova, Jan.Bednarik, Adam.Jaros, Lenka.Kozlova, Ladislav.Dvorak, Ivan Sirko
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1815 poděkování
Dostal poděkování: 1525 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 11 lis 2019, 07:39

Já sem pro, aby Eva byla v RV. Právě v něm by pak mohla pochopit to, že všichni jsme na jedné lodi, a i kdyby těch lodí bylo více, tak ta "pražská" není nejdůležitější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vladimira.Sykorova

Adam.Jaros
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 1094 poděkování
Dostal poděkování: 1156 poděkování

Příspěvek od Adam.Jaros » 11 lis 2019, 19:12

Eva.Horakova píše:
11 lis 2019, 00:00
Adam.Jaros píše:
10 lis 2019, 23:34
Že tady je to jasný proti asi nikomu vysvětlovat nemusím.
Mě to zajímá.
Random důvod:
Na poslední krajské schůzi jsi mimo jiné pražskému KS řekla, že nemáte čas (třeba na reportování krajskému sdružení), takže když chce někdo něco vědět, má napsat/zavolat/přijít (jasně, všichni půjdem na magoš na kafe, dává smysl).
A ten čas na RV se vezme kde?

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1464 poděkování
Dostal poděkování: 1959 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 12 lis 2019, 11:55

Jan.Novak píše:
11 lis 2019, 07:39
Já sem pro, aby Eva byla v RV. Právě v něm by pak mohla pochopit to, že všichni jsme na jedné lodi, a i kdyby těch lodí bylo více, tak ta "pražská" není nejdůležitější.
S tím nesouhlasím. RV není Pirátská školka. Klidně ať se tam jezdí vzdělávat, ale jako host, ne jako člen s hlasovacím právem. Do RV potřebujeme lidi, co nejen že chápou, že jsme všichni na jedné lodi, ale taky budou schopni držet směr a rozhodovat o dalším směřování.

Kdo žádá o nominaci CF, musí v RV zastupovat CF, všech víc jak tisíc členů. Jestli chce Eva v RV zastupovat MHMP, ať se klidně pokusí do RV kandidovat jako krajský zástupce za Prahu, ale ne jako zástupce CF.
.
kandidát do RVnominand do RP

člen CF (nejvyššího orgánu strany) • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • emeritní místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“