][derail z]Nominace Petra Tkadlec do RV - slovíčkaření

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Lidi, haló, vy nás nečtěte? Nás kteří svůj volný čas věnujeme něčemu tak nudnemu jako je slovickareni v předpisech v něčem tak nevdecnem jako je RV?
Jsme to my, kdo s Tkadlecem co pár dní diskutujeme na fóru a jednou za čas trávíme celý víkend. A my vám tu píšeme, že ho v RV fakt potřebujeme, tak nám, prosím vás pomozte a dejte mu palec PRO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Pavel.Tauer
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

][derail z]Nominace Petra Tkadlec do RV - slovíčkaření

Příspěvek od Marek.Necada »

Petra.Smutna píše: 06 lis 2019, 21:07 Lidi, haló, vy nás nečtěte? Nás kteří svůj volný čas věnujeme něčemu tak nudnemu jako je slovickareni v předpisech v něčem tak nevdecnem jako je RV?
Jsme to my, kdo s Tkadlecem co pár dní diskutujeme na fóru a jednou za čas trávíme celý víkend. A my vám tu píšeme, že ho v RV fakt potřebujeme, tak nám, prosím vás pomozte a dejte mu palec PRO
Petr už nominaci má, ne? (Potřebuje 32 hlasů pro, dívám-li se správně. K hlasům proti se nepřihlíží, neb nejde o zahájení jednání. Podle předpisů v tomto případě ani vlastně možnost proti není potřeba v anketě uvádět, i když je to v růžovém návodě výše. Viz § 34 JdŘ.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Vaclav.Zidek, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Petra.Smutna, Andrej.Ramaseuski
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Marek.Necada píše: 06 lis 2019, 21:20
Petra.Smutna píše: 06 lis 2019, 21:07 Lidi, haló, vy nás nečtěte? Nás kteří svůj volný čas věnujeme něčemu tak nudnemu jako je slovickareni v předpisech v něčem tak nevdecnem jako je RV?
Jsme to my, kdo s Tkadlecem co pár dní diskutujeme na fóru a jednou za čas trávíme celý víkend. A my vám tu píšeme, že ho v RV fakt potřebujeme, tak nám, prosím vás pomozte a dejte mu palec PRO
Petr už nominaci má, ne? (Potřebuje 32 hlasů pro, dívám-li se správně. K hlasům proti se nepřihlíží, neb nejde o zahájení jednání. Podle předpisů v tomto případě ani vlastně možnost proti není potřeba v anketě uvádět, i když je to v růžovém návodě výše. Viz § 34 JdŘ.)
Marku, je tam i podmínka mít víc pro něž proti.
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Marek.Necada »

Je to blbě formulované, ale poměrně jasně z toho vyplývá, že to se týče jen návrhů na zahájení jednání.
Nicméně můžem to dát k RK. ;-)
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Klidně si to k RK dejte, ale podle mě to není členský podnět. Je to:
§ 21 Navrhování kandidátů
(1) Přihlášený kandidát musí mít aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci, přičemž

a) Kandidáta do republikového předsednictva, kontrolní komise, rozhodčí komise a nominaci do volby do Evropského parlamentu navrhuje krajské fórum svým usnesením nebo skupina členů.
b) Kandidáta do republikového výboru navrhuje skupina členů.
c) Kandidáta na vedoucího odboru, nominaci do funkce člena vlády České republiky a nominaci do volby prezidenta České republiky navrhuje republikové předsednictvo, republikový výbor nebo skupina členů.
d) Kandidáta na celostátního lídra navrhuje krajské fórum svým usnesením.
(2) V prodloužené rozpravě není pro přihlášení kandidáta řádná nominace třeba.
___________________
Řešilo se to už asi 100x, tak díky, že mi tady syflíte vlákno. :D Každopádně si myslet, že by se tato otázka neřešila pokaždé znovu při nových nominacích, tak je naivní.

Já jsem si akorát pomocí "členského podnětu" získal podporu. Mohl jsem si taky podat příspěvek do jednání CF a získat 32 lajků, to by se taky počítalo. Jiný oficiální institut než "členské podněty", kde můžou anketit jen členové, není.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Při jednání na internetu je návrh skupiny členů členským podnětem a hlasy proti se počítají jen pro zahájení jednání. Pro návrhy skupiny členů na již zahájeném jednání, ať už se jedná o navrhování kandidátů, tak alternativní návrhy usnesení, nemají hlasy proti žádný význam (je to jen anketa popularity). A na již zahájeném jednání stačí jen poloviční podpora skupiny členů, což je v případě volby asi vždy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Vojtech.Pikal

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jan.Bednarik píše: 06 lis 2019, 22:10 Při jednání na internetu je návrh skupiny členů členským podnětem a hlasy proti se počítají jen pro zahájení jednání. Pro návrhy skupiny členů na již zahájeném jednání, ať už se jedná o navrhování kandidátů, tak alternativní návrhy usnesení, nemají hlasy proti žádný význam (je to jen anketa popularity). A na již zahájeném jednání stačí jen poloviční podpora skupiny členů, což je v případě volby asi vždy.
Já si myslím, že nemáš úplně pravdu a jde jen o to si sehnat podporu. Kdyby mě tu 32 lidí napsalo písemně, že mi dávají podporu pro nominaci, tak by se to taky počítalo. Nebo kdybych si neudělal anketu, a jen napsal, ať mi dají podporu poděkováním, tak by se to taky počítalo.

Podle mě by se počítalo i to, kdybych si udělal petiční arch a sehnal si takto podporu u 32 členů.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Nikde není napsáno, že ta skupina členů se musí vyjádřit ve formě ankety na fóru. Všechno co píšeš je možné. A zároveň je to všechno platný členský podnět (dokud nezíská podporu, pak je to nominace).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Petr.Tkadlec

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jan.Bednarik píše: 06 lis 2019, 22:27 Nikde není napsáno, že ta skupina členů se musí vyjádřit ve formě ankety na fóru. Všechno co píšeš je možné. A zároveň je to všechno platný členský podnět (dokud nezíská podporu, pak je to nominace).
Ano, nikde není psáno, že se skupina členů musí vyjádřit anketou, to jsem psal. Druhou věcí je, že toto prostě členský podnět není. Je to pouze sběr podpory:
b) Kandidáta do republikového výboru navrhuje skupina členů.
A jestli zvolíš anonymní sběr této podpory, tak to prostě můžeš udělat pouze tady v členských podnětech, kde můžou hlasovat jen členové. Členský podnět to ale není. :(

EDIT: Technicky by to šlo vyřešit tak, že by se udělalo další vlákno vedle "členské podněty" třeba s názvem "nominace", ale chceme to?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Tkadlec do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Toto je členský podnět.
Například proto, že je to ve fóru "členské podněty" a ještě to žádný předsedající nevyhodil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“