Nominace Adama Vyplela do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Ve věci nominace Adama Vyplela do RV jsem

PRO
59
75%
PROTI
10
13%
Zdržuji se
10
13%

Celkem hlasujících: 79 - Celkem hlasů: 79

Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 909 poděkování
Dostal poděkování: 839 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Adama Vyplela do RV

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 04 lis 2019, 17:07

Vážené CF,

rád bych do republikového výboru nominoval @Adam.Vyplel. Adam je jedním z nejaktivnějších členů v našem kraji a také iniciátorem vzniku KET Životní prostředí a zemědělství.

Věřím, že jeho tah na branku a schopnost objektivně zhodnotit dopady rozhodnutí budou pro RV a pro stranu přínosem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Viktor.Derka, Adam.Jaros, Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Zbynek.Janoska
Petr Springinsfeld
předseda rozhodčí komise a 3. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 767 poděkování

Re: Nominace Adama Vyplela do RV

Příspěvek od Jakub.Dedek » 04 lis 2019, 23:21

Představí se aspoň Adam? :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 669 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 04 lis 2019, 23:36

Jakub.Dedek píše:
04 lis 2019, 23:21
Představí se aspoň Adam? :-)
Evidentně nebude muset :-)

EDIT: za chvíli
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Adam.Vyplel
Profese: student FAST VUT, projektant VH staveb
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Příspěvek od Adam.Vyplel » 05 lis 2019, 00:05

Vážené Celostátní fórum,
děkuji Petrovi za nominaci, kterou s "menším" zpožděním přijímám.

Jsem Adam Vyplel a prakticky od dětství se pohybuji v Brně. K Pirátům jsem se přidal v srpnu 2018. Ještě předtím jsem spolupracoval na kampani jako registrovaný příznivec. Na dobrovolnické bázi pracuji doteď, hlavně vidím potenciál práce i pro ostatní členy v KETech napříč republikou. Z toho jsem taky uznal, že bych se hlavně chtěl podílet na podobě programu. Doba se mění a s ní trendy, jak bojovat o voliče. Chtěl bych, aby náš program byl stále jedinečný a zároveň aby se opíral o myšlenky, na kterých Piráti vznikli. Svobodná, vzdělaná společnost, která umí s moderními digitálními technologiemi. V poslední době mi přijde, že se tak někdy na naše pravidla uvnitř zapomíná, myslí se jak se co nejvíce vymezovat vůči politickýcm oponentům, ale tak trochu pozapomínáme na to, že musíme být průhlední především pro naše členy a potom teprve voliče. Jedině tak si zachováme autentičnost, která je a byla pro vznik strany klíčová. Chci aby s rostoucí prestiží strana odolávala tlakům a politickému haštěření a aby využila svůj potenciál při prosazování svých cílů, se kterými vznikla.
Jak už Petr nastínil, nejbližší programový bod je pro mě životní prostředí a zemědělství, na jaře ukončuji obor vodní hospodářství a vodní stavby na FAST VUT v Brně, pro JmK bude podle mě sucho/voda v krajině jedno z top témat ve volbách, ale problematika krajiny se nejlépe řeší na centrální úrovni. Snažím se spojit související legislativu s projekční a stavební praxí. Často narážím na problémy a někdy nesoulad práva a praxe, které mě baví řešit a myslím, že výklad legislativy vůči praxi jsou věci, které se hodí nejen v porfesi inženýra, ale i pro práci v RV.

Usiluji o Vaši podporu ve volbě do RV výboru, protože chci být aktivním členem. Nabízím časovou flexibilitu, pracovitost a nadhled neprávníka (někdy výhoda, nekdy nevýhoda, uznávám). Rád se učím novým věcem. Věřím v týmovou spolupráci a těším se z práce, která vyjde navenek. Říkám si, že bojujeme proti byrokracii, ale rád bych se přesvědčil, zda i my netvoříme zbytečnou byrokacii.
Zaměřil bych se na finanční oblasti, jako např. otevřít diskuzi revize rozpočtového určení příjmů a dalších předpisů. Zároveň bych si přál větší propojenost mezi orgány strany. Určitě má potenciál užší spolupráce s rezortními týmy a RV.

Děkuji za podporu!

P.S. Přátelé mě oslovují Ejdy.

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 510 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 07 lis 2019, 17:24

Ahoj Adame, díky za kandidaturu! Čtu si představení od všech, v tom tvém mi schází bližší popis co do tvých dosavadních zkušeností v rolích kde je nutné prokázat (i formálně) odpovědnost za tým nebo nutné koordinovat širší skupinu s mnohstrannými zájmy (myslím např. PMS nebo KoKS, ale je to jen na příklad...). Prvotně by mě to zajímalo v rámci Pirátů, nicméně na to není nutné se omezovat. Můžu tě poprosit o doplnění s takovým zaměřením? Také mohu-li poprosit můžeš přidat např. odkaz na nějaké vlákno (nebo víc), kterým by ses chtěl prezentovat co do schopnosti (odborné a/nebo komunikační) diskutovat a nacházet konsenzus? Díky za případnou odpověď :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvek:
Adam.Vyplel

Adam.Vyplel

Příspěvek od Adam.Vyplel » 08 lis 2019, 21:49

Ahoj,
tak třeba zrovna organizační vlákno o našem KETu (viewtopic.php?f=1169&t=48329), kde jsem nastartoval debatu k organizaci. Komunikační skill bych mohl prokázat snad každým příspěvkem zde na fóru, kde se snažím být maximálně stručný a výstižný. Co se týče akcí, tak jsem se třeba podílel jsem se na organizaci a obsluze techniky na festivalu Prolomit sucho pod záštitou Radka Holomčíka. Co se odbornosti, týče, tak např. moje vlákno k zájmu o členství, kde je shrnuto moje portfolio a názory obecněji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Petr.Springinsfeld, Martin.Stanek

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 596 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:35

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Adam.Vyplel

Adam.Vyplel

Příspěvek od Adam.Vyplel » 10 lis 2019, 15:44

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:35
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Ahoj, možná budu mnohem více kritický, než normálně jsem, ale myslím, že to nebude na škodu:
1. Pravidelné sledování fóra, takže orientace v tom, co se zrovna projednává nebo co kdo zrovna navrhuje, orientace v legislativních dokumentech, názorová konzistence, ale ne na úkor hledání shody (nejprve hledám na čem se shodneme, potom je možné posunout se dál)...

2. Zastávám názor, že je lepší stávající předpisy novelizovat, např. moje snaha v otázce Organizačního řádu a vyjasnění, kdo (ne)potřebuje NDA. Další předpisy netřeba přijímat.

3. V tomto jsem se zdržel (nemám názor), protože je jedna věc, jak jejich roli subjektivně chápu já a druhá, jak ji chápou sami vedoucí. Vítám Mikulášovu snahu debaty. Osobně bych to viděl na nějaký systém neuvolněného vedoucího, pod který by spadal aparát odboru. V otázce přímé volby mi přijde logické, aby byl volen CF, jako nejvyšším orgánem strany.

4. Ve stávající situaci, kdy se svět stále globalizuje, tak jakákoliv válka cel ukazuje, že sama ČR neuspěje vůbec nijak, natož něco složitě vyjednávat. K hlubší integraci jsem ale skeptický. Německo bude na tom vždy jinak (politicky, ekonomicky), než třeba Bulharsko, což vyplývá také z potřeb daných států. Nevěřím, že tomu bude jinak.
Naše platidlo je umělecky krásné, eura jsou hnusná, ale obávám se, že ohledně přijetí eura včera už bylo pozdě. To ale neznamená že miluju politiku ECB...

5. Zůstat členem s taktikou Důvěřuj, ale prověřuj. Na USA se imho nyní nedá spolehnout, nutit nás za každou cenu dávat peníze na armádu (když to nejsme schopni smysluplně utratit) mi přijde jako zbytečný tlak. NATO vnímám především jako organizaci k výměně informací a společnému cvičení a koordinaci armád. Společná armáda EU by byla krásná, ale obávám se, že by to vedlo k posílení silnějších států na úkor těch slabších v EU, z tohoto důvodu nejsem příznivcem, jen pokud budeme uvažovat o náhradě za NATO.

6. Asi stejně jako hranice mezi politikou a aktivismem (nechci říkat udělejte to, když to můžu udělat sám). Diesel technologie je imho na sklonku svého působení, měli bychom se zaměřit na hybridní/elektro pohon. Doprava ve městech by neměla být regulována. Pokud budou mít města svoje okruhy, imho žádné zákazy nebudou třeba a ekologii to pomůže. Parkování je problém, který bych řešil systémově tzn. parkování na trvalý pobyt za poplatek a P&R na okrajích měst pro přespolní.

7. (https://www.politicalcompass.org/analys ... &soc=-2.92)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvek:
Matej.Sandor

Adam.Vyplel

Příspěvek od Adam.Vyplel » 10 lis 2019, 16:08

Jan.Bednarik píše:
08 lis 2019, 23:43
Mám dotazník na všechny kandidáty. Myslím, že se pro přehled hodí spíše sem než do nominačních vláken kandidátů. Tak prosím pěkně všechny kandidáty o odpovědi. A rovnou uvádím své.

post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ne
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ne
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? ne
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? člen TO
post v Pirátech na úrovni kraje? ne (jsem předseda KS, ale v pondělí mi končí mandát)
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? pod čelem
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? možná
do krajského předsednictva? ne
do předsednictva MS? ne
do RP, KK, RK? možná
do vedení odboru? ne
Moje odpovědi:

post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ne
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ne
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? občasná spolupráce s RT zemědělství
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? ne
post v Pirátech na úrovni kraje? ne
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? čelo
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? kandidátku bych podpořil ze spodních míst
do krajského předsednictva? možná
do předsednictva MS? možná
do RP, KK, RK? ne
do vedení odboru? ne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora

Adam.Vyplel

Příspěvek od Adam.Vyplel » 11 lis 2019, 00:23

Petr.Tkadlec píše:
09 lis 2019, 18:25
POZOR, TEST PRO KANDIDÁTY DO RV!

Mám dotaz na všechny kandidáty do RV. A prosím, aby odpověděli ve svém nominačním vlákně. Je to zároveň i takový test a ti kteří odpoví, tak projdou a získají moji podporu ve volbě samotné.

Každý je nějaký a respektuji všechny i ty, kteří mají rozlišný názor na věc Takže NEbudu volit podle vaší ideologie. Jako jednatele republikového výboru mě nejvíc zajímá:

Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?

A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.

Schválně tu nikoho neoznačuji. Mít přehled o dění na celostátním fóru je podle mě taky jedním z předpokladů. Na otázky se ptám jinak proto, že v minulosti někteří členové říkali, že na to nemají čas denně chodit na fórum. V republikovém výboru běží nepřetržitě minimálně jedno jednání (většinou víc) po celou dobu. Nevzpomínám si, že bychom měli nějakou pauzu.
Doporučuji všem kandidátům se podívat, jak naše jednání na fóru vypadají. viewforum.php?f=248

Všem, kdo mi odpoví, tak předem děkuji. :-)

EDIT: Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení. @Jan.Bednarik už odpověděl, tak ať mi taky prosím hodí odpověď dole do EDIT:...
- max jednou denně s reakcemi, jinak pročítám jen tak vícekrát za den

- denně nevím, ale tak 10 hodin týdně

- (viewtopic.php?p=577331#p577331)

- k bonusovému dotazu bych jen zmínil, že imho je to trošku divný zmiňovat osobní prezentaci kandidáta na ministra - hlavně bod 9, který zmiňuje "relevantní počet odběratelů" Snad to nezavání nějakým placeným dosahem. Dále je vágní formulace co se týče jazyků. Když někdo má B2, tak to neznamená, že tento level opravdu má. A kdo to bude posuzovat, Člověk s B2, C1, C2? Pokud se tohle překlopí do praxe, tak si myslím, že to hned zkolabuje. Co když se příhlasí jen samí nestraníci, nebo naopak nestraník bude objektivně lepší než straník? Nehledejme supermany. Jsem spíše proti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“