Radek Hlava - žádost o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Radek.Hlava
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2019, 13:20
Profese: IT projektový manažer
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Radek Hlava - žádost o členství

Příspěvek od Radek.Hlava »

Ahoj, tímto bych se rád trochu představil.

Jmenuji se Radek Hlava. Je mi 41 let. V Praze bydlím od roku 2000, na Praze 6 od roku 2007.
Mám úžasnou a chytrou manželku a malou roztomilou dceru. Rodina má ve všem přednost.
Letos jsem si doplnil vzdělání, kdy moje alma mater je Policejní akademie v Praze - Bezpečnostní management ve veřejné správě. Takže si mohu před jméno psát Mgr.
V tomto oboru ale nepracuji - jsem IT projektový manažer ve společnosti LKQ (Auto Kelly), kde máme svůj malý vývojový tým.
Již několik let jsem také členem Mensa ČR.
Rád čtu sci-fi a fantasy literaturu, a občas životopisy a naučnou literaturu. Díky studiu jsem přečetl hromadu zákonů a vím, že lumpové v nich hledají především díry, které mohou využít.
O politiku se zajímám již od střední školy, kdy z mladých hloupých názoru pomalu dospívám do starších snad ne tak hloupých názorů.
Každý den se chci naučit novou věc.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a. koho si volil/a v předchozích volbách (2010, 2013, 2017)
Volil jsem sociální demokracii, i když jsem byl cca 1 rok členem Věcí veřejných v Praze 6. Především kvůli tomu, že silnější se mají starat o slabší. To mi u pravicových stran chybí. Ti to nechávají "trhu", což nepovažuji za šťastné.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Nejsem zastánce legalizace. Ale kdo chce, k drogám si cestu najde. Takže pokud legalizovat, pak proč ne, ale pokud pod vlivem provede trestný čin, pak zpřísnit trest.
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Státní dotace zrušit. Jsem spíše pro státní pomoc, pokud je ji opravdu potřeba. Státní dotace je pouze plýtvání.
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Určitě by měl mít autor nějaké práva na svou tvorbu. OSA ale dostala až příliš prostoru a využívá svou pozici na trhu.
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Sám v sobě, že dobrovolně poskytuji informace na Internetu.
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
„Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem.“ Svoboda projevu, ano v co největší šíři. Rasismus a xenofobie ne. Definice jsou v našem světě známé.
7. Co si myslíš o EU - klady a zápory?
Jednoznačně EU vidím kladně. Spolupráce a otevřenost jiným národům. Prolínání a vzájemné poznávání. Zápor vidím v tom, že se neučíme jazyky a i 30 let od revoluce stále působíme vesměs uzavřeně a bojácně vůči Evropě.Bojíme se změn.
8. Názor na referendum?
Zbytečnost. Máme dost nástrojů v demokracii. Zaměřil bych se spíše na konkrétnější výklad a ujasnění pravidel hry.
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Stále komunismus. Pak xenofobie. Mafie a zloději, kteří v tom umí chodit. Špatná justice, která nepomáhá České republice a občanům. Děravé zákony. Ten seznam je dlouhý...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Hlava za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Michal.Dnebosky
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 600
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2231 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: Radek Hlava - žádost o členství

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Ahoj Radku, díky za představení. Těšíme se, že se mezi nás zase přijdeš podívat!

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 6“