KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Chcete-li se stát registrovaným příznivcem, postupujte podle tohoto návodu.
Zamčeno
ludek.cerveny
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2020, 14:06
Profese: Analytik

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od ludek.cerveny »

Ahoj, souhlasím s umístěním na kandidátku.
Uživatelský avatar
Miroslav.Masek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 561
Registrován: 08 bře 2018, 09:05
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Miroslav.Masek »

Po osobním setkání a telefonickém rozhovoru nebo po dodání dokumentu s níže uvedenými lidmi přepisuji jejich Prohlášení kandidáta, potažmo povinnou část k splnění podmínek ke kandidatuře do krajských voleb 2020. Všichni tito kandidáti vyjádřili souhlas s kandidaturou, kdy podmínkou pro kandidaturu je podepsání dokumentu "Nároky na zastupitele a pravidla hry" (obsahuje Nároky na zastupitele + čestné prohlášení).

Členové, kteří vyjádřili souhlas:
Roland Martin
Libor Schöpfer
Michal Huml


Povinná část:
1, Prohlašuji, že jsem osoba bezúhonná a mám čistý trestní rejstřík.
2, Jsem seznámena s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů.
3, Uvádím, že nejsem trestně stíhána, není proti mně vedeno exekuční či insolvenční řízení.
4, Uvádím, že v současné době nezastávám funkci, která by mohla být vykládána jako střet zájmů.
5, Uvádím, že jsem nikdy nebyl/a členem jiné politické strany. Dále uvádím, že jsem nikdy nespolupracoval/a s extrémistickými stranami.
6, Uvádím, že nevykonávám žádnou uvolněnou funkci.
7, V případě mého zvolení jako zastupitele Plzeňského kraje se zavazuji k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuji dodržovat standardy Pirátů dle části desáté.
8, Mám vyplněný profil na wiki.pirati.cz anebo lide.pirati.cz
9, Jsem připraven/a plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.

V případě jiných informací bude uvedeno „s výjimkou“

Roland Martin
https://lide.pirati.cz/person/908/
Prohlašuje, že je osoba bezúhonná a má čistý trestní rejstřík. Je seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů. Uvádí, že není trestně stíhán, není proti němu vedeno exekuční či insolvenční řízení. Uvádí, že v současné době nezastává funkci, která by mohla být vykládána jako střet zájmů. Uvádí, že nikdy nebyl členem jiné politické strany. Nikdy nespolupracoval s extrémistickými stranami. Uvádí, že nevykonává žádnou uvolněnou funkci. V případě zvolení jako zastupitel Plzeňského kraje se zavazuje k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuje dodržovat standardy Pirátů dle části desáté. Má vyplněný profil. Je připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.


Libor Schöpfer
https://wiki.pirati.cz/lide/libor_schropfer
Prohlašuje, že je osoba bezúhonná a má čistý trestní rejstřík. Je seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů. Uvádí, že není trestně stíhán, není proti němu vedeno exekuční či insolvenční řízení. Uvádí, že v současné době zastává funkci, která by mohla být vykládána jako střet zájmů. S výjimkou bod č. 4: Člen představenstva Západočeské komunální služby a.s., IČO: 25217348. V případě zvolení hodlám v této funkci zůstat. Uvádí, že nikdy nebyl členem jiné politické strany. S výjimkou bod č. 5: V roce 2010 kandidoval za Strana pro otevřenou společnost jako nestraník v komunálních volbách.Nikdy nespolupracoval s extrémistickými stranami. Uvádí, že vykonává uvolněnou funkci. S Výjimkou bod č. 6: Starosta Holýšova od 31.10.2018. Povodňová komise - SOS, Komise pro strategický rozvoj - sos. V případě zvolení hodlám zůstat. V případě zvolení jako zastupitel Plzeňského kraje se zavazuje k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuje dodržovat standardy Pirátů dle části desáté. Má vyplněný profil. Je připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.


Michal Huml
https://lide.pirati.cz/person/912/
Prohlašuje, že je osoba bezúhonná a má čistý trestní rejstřík. Je seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů. Uvádí, že není trestně stíhán, není proti němu vedeno exekuční či insolvenční řízení. Uvádí, že v současné době nezastává funkci, která by mohla být vykládána jako střet zájmů. Uvádí, že nikdy nebyl členem jiné politické strany. Nikdy nespolupracoval s extrémistickými stranami. Uvádí, že nevykonává žádnou uvolněnou funkci. V případě zvolení jako zastupitel Plzeňského kraje se zavazuje k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuje dodržovat standardy Pirátů dle části desáté. Má vyplněný profil. Je připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lukas.Barton »

Prosím hlasujte ve druhém kole hlasování, které seřadí posledních 8 kandidátů.
viewtopic.php?p=705840#p705840
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lukas.Barton »

Beru zpět, vzhledem k tomu, že nám rezignoval jeden kandidát, tak nám zbývá ještě obsadit poslední 50. místo, takže kdo má o něj zájem?
Radovan.Poor
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2013, 14:11
Profese: OSVČ
Bydliště: Studánka 45, Tachov
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Radovan.Poor »

50.misto je hezké číslo, tak já bych zájem měl.
Povinná část:
1, Prohlašuji, že jsem osoba bezúhonná a mám čistý trestní rejstřík.
2, Jsem seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů.
3, Uvádím, že nejsem trestně stíhána, není proti mně vedeno exekuční či insolvenční řízení.
4, Uvádím, že v současné době nezastávám funkci, která by mohla být vykládána jako střet zájmů.
5, Uvádím, že jsem nikdy nebyl členem jiné politické strany. Dále uvádím, že jsem nikdy nespolupracoval s extrémistickými stranami.
6, Uvádím, že nevykonávám žádnou uvolněnou funkci.
7, V případě mého zvolení jako zastupitele Plzeňského kraje se zavazuji k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuji dodržovat standardy Pirátů dle části desáté.
8, Mám vyplněný profil na lide.pirati.cz
9, Jsem připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lukas.Barton »

Super, jelikož nás tlačí čas, tak dávám v tomto kole (50. místo) termín do středy 8. 7. do 12:00 na přihlášení dalších možných kandidátů, poté bude hlasováno.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lukas.Barton »

vyhlášeno hlasování o 50. místo:
viewtopic.php?f=415&t=53044
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lukas.Barton »

Byla zvolena následující místa:

42. místo - Michal Huml
43. místo - Jakub Frühauf
44. místo - Libor Schöpfer
45. místo - Jiří Čapek
46. místo - Roland Martin
47. místo - Miroslav Červený
48. místo - Daniel Horák
49. místo - Luděk Červený
50. místo - Radovan Poór

Tím primární volby končí.
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ahoj,
společně s @Petr.Kapounek jsme dostali ten nevděčný úkol provést za RV volební dohled u vás v kraji.
Rád bych tedy vyzval všechny, kteří by měli nějaké pochybnosti o kandidátech, procesu primárek nebo sestavování programu apod., aby mně nebo Petrovi dali vědět.

Mj. bychom měli dát štempl tomu, že bylo vše formálně ok, primárky proběhly dle volebního řádu a kandidáti jsou vhodní reprezentanti naší strany.
Moc nám nepomáhá, když přímo zde v jednání, ideálně přímo v prvním příspěvku, nejsou nalinkované profily kandidátů. Popravdě, dle VŘ by předsedající neměl lidi vůbec přijmout jako přípustné kandidáty do primárek, dokud zde neuvedou, kdo jsou, a jaké jsou jejich dosavadní životní cesty.

Největší věcný problém je podle mě profil lídra: https://lide.pirati.cz/personProfile/510/
Myslím, že jste neměli nechat kandidovat na čelní pozice někoho pouze na základě takto základních informací. Zároveň jsou teď tyto profily i zdrojem infa pro lidi makající na kampani apod. I z ryze praktického hlediska je to třeba napravit.
Fakt je, že toto asi splňuje definici dle volebního řádu znějící "prezentace s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami", takže v případě, že by to někdo napadl u KK, myslím, že byste to asi obhájili.
(Že když bude někdo hledat životopis vašeho lídra, najde jen toto, je spíše váš a jeho problém.)
(Podobně je to s profilem kandidátů č. 4, 12, 15 a pár dalších dále na kandidátce, kde je to ale samozřejmě poměrně méně důležité. Dokud se tedy díky kroužkování nedostanou do zastupitelstva, jak se pravidelně stává.)

Pak zde ale je řada dalších případů, které ani takto základním způsobem tu definici nesplňují.
@Miroslav.Masek sjednal částečnou nápravu u několika z nich, díky moc za spolupráci.
Eviduji závažný osobní důvod, proč u jednoho kandidáta nemůže být rychle náprava sjednána alespoň teď zpětně.
Zbývá jich ale ještě 10 dalších, u kterých bychom si opravdu těžko obhájili, že jsme splnili volební dohled. Jsou to pozice 21, 22, 23, 30, 36, 37, 41, 42, 46 a 50. Co s nimi?
Pokud nevíte, o koho jde, kandidovat by neměli, ne?

Častá otázka jsou termíny. Splnit podmínky měli před vstupem do primárek. Doporučený termín pro podání RV byl 7.5., abychom měli čas poladit tyto věci, příp. v nejzazším případě udělat doplňovací primárky. Říkali jsme si teď v RV, že ani k termínu 28.7., kdy to máte podat na úřad, nebudeme kandidáty kvůli prohřeškům tohoto typu škrtat, to udělat můžeme prý až do 30.9. 14:00. Ale to už potom bude víc bolet, ti lidi budou na volebních lístcích, v propagačních materiálech apod.
Tak to prosím nějak napravme co nejdřív, příp. pořádně promyslete, koho na tu oficiálně podanou listinu opravdu napíšete.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michal.Ertl
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 721
Registrován: 17 říj 2017, 22:11
Profese: IT s SŠ učitel
Bydliště: Sadová 625, Holýšov, Plzeňský kraj
Dal poděkování: 1309 poděkování
Dostal poděkování: 893 poděkování

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Michal.Ertl »

Možná poslání dozorce je i v poznání špatně nastavených pravidel.
Jen Malý pohled ze strany dozorovaných.
1. Pol. soutěž byla pouze 1- 8 asi volitelné pozice
2. Další pozice byly postupně obsazovány členy bez ambicí volitelnosti
3. Postupně nám lidé docházeli a nakonec jsme přesvědčovali a prosili až jsme kandidátku naplnili. 4.Kdybychom lidem na začátku řekli ,jaké obstrukce s tím budou mít, tak se nám na to vy....

5. Provádím ověřování těchto zájemců na celkem nefunkčním portálu lidé ( jsou tam trvale nesmysly a nikdo si s tím neví rady)
ime
608 473 460
WhatsApp
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský kraj“