Diskuze – zveřejňování odměn Pirátů a platů lidí pracujících pro ně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20630 poděkování

Re: Diskuze – zveřejňování odměn Pirátů a platů lidí pracujících pro ně

Příspěvek od Martin.Kucera » 31 říj 2019, 14:39

Jaroslav.Nemec píše:
31 říj 2019, 14:34
Za zastupitelský klub Pirátů v Praze 2 vyplňuji naší tabulku a jednotlivým zastupitelům dávám ke korektuře. Funguje nám to skvěle.
Tohle je rozhodně dobrý začátek, ale bylo by super dostat se až do stádia
Lukas.Lev.Cervinka píše:
31 říj 2019, 10:44
Jde o to, aby člověk, který chce třeba zjistit, jaké odměny pobírají piráti v obci OK a porovnat to s piráty KO, tak aby šel na jednu stránku/jedno místo, kde si bude moci vyfiltrovat osoby podle různých kritérií - obce a kraje, typu funkce nebo typu odměny atp. a ideálně si pak ona data i stáhnout.
na což ovšem žádný vhodný nástroj aktuálně nemáme a asi není jiná cesta než mít na to vlastní aplikaci nebo modul do aplikace již existující (lide, piroplaceni,...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Lev.Cervinka, Jaroslav.Nemec, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2724 poděkování
Dostal poděkování: 1922 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 31 říj 2019, 14:53

Martin.Kucera píše:
31 říj 2019, 14:39
Jaroslav.Nemec píše:
31 říj 2019, 14:34
Za zastupitelský klub Pirátů v Praze 2 vyplňuji naší tabulku a jednotlivým zastupitelům dávám ke korektuře. Funguje nám to skvěle.
Tohle je rozhodně dobrý začátek, ale bylo by super dostat se až do stádia
Lukas.Lev.Cervinka píše:
Jde o to, aby člověk, který chce třeba zjistit, jaké odměny pobírají piráti v obci OK a porovnat to s piráty KO, tak aby šel na jednu stránku/jedno místo, kde si bude moci vyfiltrovat osoby podle různých kritérií - obce a kraje, typu funkce nebo typu odměny atp. a ideálně si pak ona data i stáhnout.
na což ovšem žádný vhodný nástroj aktuálně nemáme a asi není jiná cesta než mít na to vlastní aplikaci nebo modul do aplikace již existující (lide, piroplaceni,...)
Souhlasím. Ale tak snad jedna databáze v MySQL všech odměn pirátských veřejných činitelů není žádný extra problém a pak to vyřeší již jen vytáhnutí dat z databáze dle potřeby. Na osobních profilech jen pro jednotlivce, na stránkách MS podle zast. klubu, na ... atd. Vkládaní přes nějaký již existující admin... Každý máme své č. zde na fóru, takže jedinečné ID pro třídění a zobrazování je jasné. To bych zvládl i já a to nejsem žádný programátor ;-) Věřím, že TO to zvládne mnohem lépe. Jde o to, jak to aspoň chápu, připravit zadání a to si nechat následně schválit...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Lev.Cervinka, Petr.Vileta
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil » 09 lis 2019, 20:28

Martin.Kucera píše:
31 říj 2019, 14:39
...
Lukas.Lev.Cervinka píše:
Spíš jde o to, kam to bude dotyčným pohodlnější psát. Asi nejlogičtější mi vychází aplikace lide, kde to píšeš v rámci svého profilu.

Každopádně jak lide tak piroplacení mají api (pro laiky: zásuvku), kam se dá kdykoliv později v případě potřeby připojit nějaká mini supersexy aplikace co ty odměny zobrazí na mapě, v 3d prostoru etc.

Protože se vracím po měsíci OFFTOPICstráveném flákáním u moře, potřebuju si utřídit svůj dobrovolnický čas a priority, a ještě jsem nestihl se zorientovat v hromadě příspěvků a všem zavolat, zeptám se raději polopatě: je už nějaká shoda kam to chcete "v ideálním světě" psát? Řeší to už někdo v TO? Jak moc je to horké/visí na tom něco podstatného? Dík :)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23548 poděkování
Dostal poděkování: 19841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 lis 2019, 21:16

Jarmil píše:
09 lis 2019, 20:28
Spíš jde o to, kam to bude dotyčným pohodlnější psát. Asi nejlogičtější mi vychází aplikace lide, kde to píšeš v rámci svého profilu.
Neumí to <table> a já bych to rád psal po měsících a na konci měl součet za rok. :weep:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lukas.Lev.Cervinka
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil » 09 lis 2019, 21:40

Petr.Vileta píše:
09 lis 2019, 21:16
Jarmil píše:
09 lis 2019, 20:28
Neumí to <table> a já bych to rád psal po měsících a na konci měl součet za rok. :weep:
Uff, ať zase nevymýšlíme příliš overkill: nestačilo by prostě jednoduché textové pole "odměny", kam si to ctrl+Cizí, ctrl+Vlastní přebereš ze svého oblíbeného tabulkového procesoru?
Nebo to je třeba z nějakého důvodu míť komplexnější, aby z toho následně šly dělat součty skrze kraje, funkce etc..?

EDIT: po důkladnějším pročtení vidím že ty součty potřeba budou. Teď jde o to jako granularitu chcete u jednotlivých lidí: po týdnech/měsících/letech? Za všechny placené fce dohromady nebo za každou zvlášť? Ale prosím hlavně ne každý nějak jinak ;)
Face your fears, live your dreams.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 lis 2019, 23:01

Tak já bych si klidně ty odměny psal do spreadsheetu a pak vyexportoval do PDF, ale jednak bych to každý měsíc musel v profilu měnit a za druhé ono to umí jen jeden přiložený soubor a to tvoji fotku. Nevím jak kdo, ale třeba já dostávám dvě výplatní pásky. Jednu od města a jednu od městského obvodu. Takže by se to asi mělo zapisovat odděleně a asi po měsících. Někdo jiný může dostávat odměny za komise a tam je to myslím jen za zasedání, takže někdy ano, jindy nic. Podobně je to myslím i v dozorčích a správních radách, atd. Já to vidím jako zjednodušený náš rozpočet.
Kraj
.... -> město
.......... -> člověk
................ -> funkce
........................ -> měsíce (+ součet)
................ -> další funkce
.......... -> jiný člověk
................ -> funkce
.... -> jiné město

Tohle by asi dokázal kde kdo splácat za víkend, ovšem zádrhel je v zabezpečení. Proto můžeš podpořit můj nápad viewtopic.php?f=637&t=49394 ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil » 09 lis 2019, 23:47

Tož dal jsem ti tam aspoň palec, jako nečlen hlasovat v anketě nemůžu. Dobrý nápad.

Vím že současná lide.pirati.cz neumí více příloh, měl jsem na mysli ujasnit si specifikaci toho modulu, co výše zmiňoval Martin a co by tam jistý číňan "Se" musel doprogramovat :) Asi jsem to nenapsal moc jasně, pardon.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil za příspěvek:
Petr.Vileta

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 lis 2019, 23:55

Jarmil píše:
09 lis 2019, 23:47
jako nečlen hlasovat v anketě nemůžu.
A tohle je další šlendrián, udělej s tím něco. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jarmil

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil » 10 lis 2019, 14:57

Petr.Vileta píše:
09 lis 2019, 23:55
Jarmil píše:
09 lis 2019, 23:47
jako nečlen hlasovat v anketě nemůžu.
A tohle je další šlendrián, udělej s tím něco. ;)
Fórum má na starosti Standa Štipl, kterého tady nemůžu označit (další šlendrián :) ), ale myslím že oba tyhle šlendriány nejsou bugy, ale záměrná administrativní opatření, aby kdejaký hejhula co se zaregistruje na fóru, jako třeba já, nemohl spamovat či ovlivňovat ankety.

Jestli se to takhle někde vymýšlelo či schvalovalo, by mohl vědět někdo délesloužící :)

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20630 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 lis 2019, 14:59

Petr asi myslí abys přestal být neclenem. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“