Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Petr.Vileta »

No já tedy nevím, vzdělání nemám, nejsem v předsednictvu MS, ani nežiju v hlavním městě, ale domnívám se, že by úplně stačilo použít redmine, nebo i obyčejnou tabulku v Mraku, a do ní by předsednictvo zapisovalo úkoly uložené konkrétnímu KoKs a za tím by bylo 4-5 sloupců pro jednotlivé členy předsednictva, kde by dali 0 - všechno špatně, 1- průměrně splněno, 2 - splněno perfektně. No a poslední sloupec by byl součet a pokud by konkrétní úkol dostal počet bodů menší než malý, úkol by byl nesplněn a tudíž nehonorován. Zdůrazňuji, že evidenci by vedlo předsednictvo, od toho v těch funkcích jsou, aby vedli ... ;) Nic složitějšího snad není potřeba. Nebo jsou KoKs placeni v hodinovce? Já myslím, že v úkolovce. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Jitka.Vondrouskova, Tereza.Hubackova, Lucie.Vadkerti, Michaela.Krupickova, Kveta.Marikova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2017, 21:03
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tomas.Marik »

Michaela.Krausova píše: 05 říj 2019, 22:47 jde o můj překlep

Milá Míšo,

nejde o žádný překlep, přeci jen to jsou čtyři znaky, někomu před jméno dát neoprávněně "Bc." je trestné. Ačkoliv nás tu je tisíc, je to "pět a půl" a těžko nám tady budou procházet lži.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas.Marik píše: 06 říj 2019, 00:37
Michaela.Krausova píše: 05 říj 2019, 22:47 jde o můj překlep
Milá Míšo,

nejde o žádný překlep, přeci jen to jsou čtyři znaky, někomu před jméno dát neoprávněně "Bc." je trestné. Ačkoliv nás tu je tisíc, je to "pět a půl" a těžko nám tady budou procházet lži.
Ovšem tys původně tvrdil, že lhala Alice, nicméně nedoložil jsi to žádným jejím textem, v němž by uváděla, že vystudovala VŠCHT či že má titul Bc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Aneta.Heidlova, Ondrej.Moravcik, Martin.Stanek, Ondrej.Kalis, Jaromir.Beranek, Jan.Suchanek
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Příspěvky: 561
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 655 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jan.Hora píše: 05 říj 2019, 23:16 Přesto bychom se měli snažit nastavit to tak, aby to vůči konkrétnímu personálnímu obsazení bylo odolné (což většinou řeší vhodný kontrolní mechanismus).

Já třeba vycházím dobře skoro s každým (a to včetně lidí, co jsou vzájemně ve sporu). Neříkám že je to vždycky snadný, ale dá se to, když člověk fakt chce - protože málokdy narazíš na někoho, kdo nechce vůbec nebo za to úsilí vůbec nestojí.
No vidisto.
A Alice zase zvladla rozlozit funkcni tym za pomerne kratkou dobu, protoze nejen, ze neni schopna vyjit s nekym kdo s ni nesouhlasi a kdo ji neuznava jako autoritu, ale ani si neni schopna priznat, ze to fakt neni jeji nika a problem resi vyhazovanim lidi namisto reseni problemu (managementu, tymu, svych vlastnich).
Kdyz mame problem s lidma, vymenime ty lidi nejakejma servilakama (ktery ale samostatne nezkoordinujou vubec nic, pokud k tomu nebude manazersky vedenej a smerovanej) nebo se pokusime komplexne resit problem? To prvni podle myho delaj sekty aMLM.
Doufam, ze ani jedno z toho nejsme.
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 06 říj 2019, 08:18, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 3):
Jitka.Vondrouskova, Michaela.Krupickova, Jan.Suchanek
Nepište mi prosím na Zulipu, téměř tam nechodím.
Snažím se žít spíše v reálném než ve virtuálním prostoru.
Maminka říkala: nechoď moc blízko k jedovým chaloupkám. Sežerou Tě. ;oP

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 1242 poděkování
Dostal poděkování: 458 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Ahoj, jsem jednou ze "signatářek" Margitiny výzvy, ráda bych k tomu řekla dvě věci:

1. Osobně si všech členů PKS vážím, ty, které znám blíž, mám ráda. Problém je ale v tom, že se podle mě velmi míjejí představy PKS a členů o tom, co a jak má PKS dělat a co má pro členy zajistit. Je to vidět i z této debaty: Za jednu z hlavních chyb PKS označuje, že Simonu přijalo, i když neprošla výběrkem. PROBERTE SE, PROSÍM. "My" jsem rádi, že Simona byla KoDo aspoň chvíli, přesně takového člověka totiž na té pozici potřebujeme!!!!!!!!!!!!! Chyba je v tom, že vy to nechápete. To je to, co MS potřebují. Nikoli další a další úkoly a tabulky, vyplňované po nocích nebo v neděli ráno, ale lidskou a vřelou podporu. Chybí mi sebereflexe, nechápu, proč máte problém se "zvážením svého setrvání ve funkcích". Já sama bych pro mnohé z vás hlasovala znovu, i když třeba na jiných pozicích. I současné koordinátory mám ráda, ale Romana je přetížená a Adélka s Michalem jsou osobnostně jiné typy, takže opravdu díru po Simoně zacelit nemohou.

2. Při příští volbě PKS navrhuju (ať už to bude, kdy bude) přímo specifikovat kompetence, které budou jednotliví členové mít. Viděno zvenčí byste si to tam měli trošku proházet. :roll:
Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 2178
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3758 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Petr.Vileta píše: 05 říj 2019, 23:39 No já tedy nevím, vzdělání nemám, nejsem v předsednictvu MS, ani nežiju v hlavním městě, ale domnívám se, že by úplně stačilo použít redmine, nebo i obyčejnou tabulku v Mraku, a do ní by předsednictvo zapisovalo úkoly uložené konkrétnímu KoKs a za tím by bylo 4-5 sloupců pro jednotlivé členy předsednictva, kde by dali 0 - všechno špatně, 1- průměrně splněno, 2 - splněno perfektně. No a poslední sloupec by byl součet a pokud by konkrétní úkol dostal počet bodů menší než malý, úkol by byl nesplněn a tudíž nehonorován. Zdůrazňuji, že evidenci by vedlo předsednictvo, od toho v těch funkcích jsou, aby vedli ... ;) Nic složitějšího snad není potřeba. Nebo jsou KoKs placeni v hodinovce? Já myslím, že v úkolovce. ;)
Na redmine KoKS přechází teď, nicméně tenhle mechanismus máme, akorát zatím v excelu. Byl podkladem pro rozhodnutí a zároveň je cílem kritiky (viz ty posty o tom o trestání za nevyplňování tabulek).
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 07:37 No vidisto.
A Alice zase zvladla rozlozit funkcni tym za pomerne kratkou dobu, protoze nejen, ze neni schopna vyjit s nekym kdo s ni nesouhlasi a kdo ji neuznava jako autoritu, ale ani si neni schopna priznat, ze to fakt neni jeji nika a problem resi vyhazovanim lidi namisto reseni problemu (managementu, tymu, svych vlastnich).
Kdyz mame problem s lidma, vymenime ty lidi nejakejma servilakama (ktery ale samostatne nezkoordinujou vubec nic, pokud k tomu nebude manazersky vedenej a smerovanej) nebo se pokusime komplexne resit problem? To prvni podle myho delaj sekty aMLM.
Doufam, ze ani jedno z toho nejsme.
Problém nespočívá v nikom konkrétním. Problém spočívá v tom, že ten systém který máme teď, vyžaduje od každého alespoň minimální schopnost sebeorganizace a analytického myšlení, kterou ale lidi se silnou sociální orientací málokdy mají. Většinou je to jedno NEBO druhý. Takže co se mě týká, hledáme způsob, jak mít v týmu i analytický organizovaný typy, i chaotiky zaměřený primárně na mezilidský vztahy, aniž by se navzájem negativně ovlivňovali.

Já chápu že MSka potřebujou ze všeho nejvíc sociálního tvora co se jim bude intenzivně věnovat, takže jeho organizační a analytický schopnosti jsou podružný. Ale takovej člověk většinou má problém fungovat úkolově, což vnáší chaos do týmový práce. Tohle je ten hlavolam, k němuž hledáme řešení.

A na závěr - přečti si ten dopis od Marcelky. Uvidíš tam trochu jinej pohled na Alici, než prezentovala Simona. Stejně tak si dovolím podotknout, že jsem si nevšiml že by některý z KoKS byl servilní. To že se veřejně nechlubí tím, když nás s nějakým úkolem pošlou do háje neznamená, že to občas neudělají. Akorát to kromě nás nikomu nevypráví.
Tereza.Hubackova píše: 06 říj 2019, 08:15 Ahoj, jsem jednou ze "signatářek" Margitiny výzvy, ráda bych k tomu řekla dvě věci:

1. Osobně si všech členů PKS vážím, ty, které znám blíž, mám ráda. Problém je ale v tom, že se podle mě velmi míjejí představy PKS a členů o tom, co a jak má PKS dělat a co má pro členy zajistit. Je to vidět i z této debaty: Za jednu z hlavních chyb PKS označuje, že Simonu přijalo, i když neprošla výběrkem. PROBERTE SE, PROSÍM. "My" jsem rádi, že Simona byla KoDo aspoň chvíli, přesně takového člověka totiž na té pozici potřebujeme!!!!!!!!!!!!! Chyba je v tom, že vy to nechápete. To je to, co MS potřebují. Nikoli další a další úkoly a tabulky, vyplňované po nocích nebo v neděli ráno, ale lidskou a vřelou podporu. Chybí mi sebereflexe, nechápu, proč máte problém se "zvážením svého setrvání ve funkcích". Já sama bych pro mnohé z vás hlasovala znovu, i když třeba na jiných pozicích. I současné koordinátory mám ráda, ale Romana je přetížená a Adélka s Michalem jsou osobnostně jiné typy, takže opravdu díru po Simoně zacelit nemohou.

2. Při příští volbě PKS navrhuju (ať už to bude, kdy bude) přímo specifikovat kompetence, které budou jednotliví členové mít. Viděno zvenčí byste si to tam měli trošku proházet. :roll:
Ad 1) Viz moje odpověď pro BoBo - tak jak je tým nastaven to prostě fungovat nemohlo a nemůže a měli jsme si to uvědomit a nedělat výjimku. Je nám jasný co od KoKS potřebujete, ale pokud to chcete, musíme přenastavit ten systém fungování, protože takový člověk nemůže fungovat v týmu, který má tolik rozmanitých (a často nudných) povinností. Dokonce ve mě hlodá myšlenka, že kdyby tehdy Simona zůstala dobrovolníkem, tak bychom k nalezení nového systému pro KoKS dospěli přirozeně, protože její přínos pro vás by se projevil bez těch konfliktů a failů které jsme opakovaně řešili a nevyřešili. Tohle není o neschopnosti sebereflexe, ale o tom že nezazněl návrh, jak to dělat jinak, pouze dupání po nás, že to děláme špatně. A my to sami nevymyslíme, my potřebujeme aby to fungovalo procesně a to je přesně to, co je pro vás sekundární, takže řešení co vymyslíme sami vám těžko bude vyhovovat.

Rezignace vůbec nic neřeší, pokud rezignujeme, tým zůstane jak je a nové PKS akorát bude ve větším skluzu, protože to stejně bude muset řešit (jinak je znova natřete) a k tomu bude mít hromadu dalších povinností (namátkou, MO, celokrajské schůzky, fundraisingový projekt, provozní řízení KoKS, rozpočet, vyřizování žádostí o členství).

Ad 2) Tohle naráží na prostý fakt, že máme omezené kapacity a mraky povinností. Nezbývá než si to rozhodit tak, abychom toho zvládli co nejvíc. Míra si tudíž vzal na starost primárně finance, já jsem si vzal projekt fundraisingu a strategický věci, Majda nováčky a kontakt s MS, Michal má MO a kontakt s MS a Alice má na starosti KoKS. A samozřejmě všichni řešíme provoz a všichni řešíme konflikty a průsery (ve smyslu že kdo má zrovna čas, ten řeší). Časově nejnáročnější z těch dlouhodobých úkolů jsou právě KoKS, je potřeba se jim hodně věnovat, protože jsou permanentně přetížený prací a mají velkou volnost ve výběru úkolů - takže to s nima někdo musí pravidelně procházet a pak to kontrolova. Jedinej kdo byl ochotnej to dělat a zároveň tomu dokázal vyhradit dostatek času je Alice. Ano, v případě Simony to nezafungovalo, řešení hledejme tak jak píšu výše. Ale zkoušet navolit lidi na konkrétní gesce - to fungovat nebude. Protože ti dobří si netroufnou jít po konkrétní gesci, když neví do detailu co obnáší všechny, navíc pro tohle nemáme oporu v předpisech, bylo by to velice organizačně komplikované a pro členskou základnu velmi nepřehledné.

Jediné co dává smysl je volit místopředsedy po jednom (tak jako to nejspíš bude na CF), aby KF mělo lepší možnost naladit si mix silných a slabých stránek v PKS dle svých potřeb. Ale až budou navoleni, ať si povinnosti rozhodí mezi sebe jak potřebují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova

Jan Hora
PKS Praha
MS Praha 4
zastupitel H. M. Prahy, zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2017, 21:03
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tomas.Marik »

Ahoj,
Martin.Kucera píše: 06 říj 2019, 00:42 Ovšem tys původně tvrdil, že lhala Alice, nicméně nedoložil jsi to žádným jejím textem, v němž by uváděla, že vystudovala VŠCHT či že má titul Bc.
pokud někdo uvede
"Bc. Alice Hamalová
Vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou."
a je to v rozporu s pravdou, tak nejde o žádný překlep. Přeci jen to jsou čtyři znaky s jasným akademickým titulem a celá věta!
Jsem přesvědčen, že Míša vycházela z podkladů, které jí dala Alice. A pokud jsem svéprávný, přece není možnost, aby spolustraník o mne šířil takové nepravdy a nepustím to, opravím to před tím, než to někam půjde dál.
V Alicině medailonku u strany donedávna bylo napsáno, že STUDUJE VŠCHT, ačkoliv to nebyla pravda ani v roce 2018, když ten medailonek psala.
A mimochodem, současný údaj "Studovala na Fakultě technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha" je rovněž zavádějící. Alici neumí vzorečky ani na úrovni H2O a o chemii neví nic. Když si zadáš do vyhledávače Alice Hamalová a VŠCHT, tak ti to vyhodí několik úvodních testů z prvního ročníku, které nezvládla. Je to asi tak, jako já bych tvrdil, že jsem studoval dějiny umění ve Vídni, ano byl jsem tam tři roky veden, ale nikdy jsem nebyl ani na jedné předášce a nemůžu nikde tvrdit, že jsem kunsthistorik.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Marik za příspěvek:
Filip.Smoljak
Uživatelský avatar
Jiri.Koudelka
Člen KS Praha
Příspěvky: 138
Registrován: 19 dub 2017, 21:41
Profese: programátor
Dal poděkování: 997 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Jiri.Koudelka »

Ahoj, několikrát tu padlo, že pro MS je zásadní, aby KoKS byl usměvavej člověk, kterej umí jednat s lidma. Organizovanost není potřeba. Já tenhle pocit teda nemám, u prakticky všech KoDo se kterýma jsme přišli do styku jsme měli problém právě s jejich organizovaností. Aby věci na kterých se dohodneme prostě skončily hotový, aby na to bylo spolehnutí. Problém byl spíš ten, že když jsme s tím člověkem měli dobrej vztah, měli jsme přirozeně potřebu mu to odpouštět a nepsat to do hodnocení.
Takže pokud PKS zkoušelo se Simonou najít cestu a nevyšlo to, tak chápu že jí holt museli propustit aby tím neohrozili fungování celýho týmu. Mě jejich vysvětlení tahle stačí. Koneckonců na to aby to dělali jsme si je zvolili. Vnucovat jim svou vizi není na místě, pokud to považujete za zásadní problém, dejte členskej návrh na jejich odvolání a kandidujte na jejich místo. To je tak nějak princip zastupitelský demokracie.

Mnohem radši bych začal řešit ty body v úvodní výzvě, který se týkají fungování týmů (dobrovolníků) nikoliv zaměstnanců strany. Mohla by Margita, nebo ti kdo se s tím ztotožňují k jednotlivým odrážkám toho textu přidat konkrétní případy toho jak se projevuje to, že "neumíme", abysme se mohli bavit nad konkrétními věcmi? Mě se třeba líbil postup Ondry Kališe, protože fungování KETů (tedy aspoň toho v kterém jsem) vnímám jako problém.
Díky

P.S.:
@Tomas.Marik Byl by jsi tak hodnej a šel se svojí soukromou vendetou proti Alici a lidem s kterými ses na P8 rozhádal, řešit někam kde slunce nesvítí? Po tom příspěvku co jsi předvedl v nominačním vlákně Honzy Dvořáka tě stejně bude těžko někdo brát vážně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Koudelka za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, Adela.Hradilova, Adam.Jaros, Martin.Stanek, Ondrej.Kalis, Karel.Nejedlik, Michal.Macek
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Martin.Kucera »

Omlouvám se za pokračování v tom, co je na hranici OT (na druhé straně padají zde určitá obvinění vůči člence PKS a vlákno se týká potenciální rezignace PKS, takže tak úplně OT to není.
Tomas.Marik píše: 06 říj 2019, 10:42Jsem přesvědčen, že Míša vycházela z podkladů, které jí dala Alice. A pokud jsem svéprávný, přece není možnost, aby spolustraník o mne šířil takové nepravdy a nepustím to, opravím to před tím, než to někam půjde dál.
Ehm, jakým způsobem dokážeš nepustit a opravit nepravdivé tvrzení, které o tobě bude šířit spolustraník? Když to vezmu na tvém příkladě, jakým způsobem bys dokázal zabránit, aby někdo na fórum napsal, že jsi kunsthistorik?
Oprava byla, jak vidím, provedena v viewtopic.php?p=598029#p598029.
Tomas.Marik píše: 06 říj 2019, 10:42 A mimochodem, současný údaj "Studovala na Fakultě technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha" je rovněž zavádějící. Alici neumí vzorečky ani na úrovni H2O a o chemii neví nic.
To mi přijde jako dost silné tvrzení, vzhledem k tomu, že 1) se prokazatelně podílela na minimálně jedné práci pro VŠCHT, 2) pokud byla na VŠCHT přijata ke studiu (neřeším teď jak dlouho tam reálně studovala), musí mít maturitu a tudíž absolvovala výuku chemie na středoškolské úrovni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Ondrej.Kalis
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Republikový výbor
Příspěvky: 483
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 772 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jeden takový offtopic, který možná prozradí mnohé.
Jiri.Koudelka píše: 06 říj 2019, 11:18 To je tak nějak princip zastupitelský demokracie.
My už máme v Pirátské straně "zastupitelskou demokracii"??
Já měla za to, že sám předseda Bartoš říká, že předsedu máme proto, že to vyžaduje zákon a i on má při rozhodování jenom jeden hlas. Takže pokud se něco změnilo, prosím informujte nás.
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 06 říj 2019, 11:45, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Marik, Lucie.Vadkerti, Petr.Vileta, Pavel.Franc, Hana.Chalusova
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci. :D
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“