Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Marcela.Sroubkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 19
Registrován: 08 bře 2018, 09:31
Profese: žena v domácnosti
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Marcela.Sroubkova »

Ahoj, nebudu se vyjadřovat k Simče, tam jsem podklady za sebe poskytla PKS před svým odchodem, a zbytek témat nechám erudovanějším a těm, kterých se dotýkají. Ale ráda bych uvedla svůj příběh..odchodu od Pirátů. Nepotřebuju si ulevit, ale mám potřebu to napsat, kdyby náhodou měl někdo pocit, že za můj odchod může špatná personální politika nebo snad pochybení PKS.Kdo tedy má chuť, může si počíst. Díky, Marcela
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Republikový výbor
Příspěvky: 483
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 772 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jan.Hora píše: 05 říj 2019, 21:41
Tereza.Vovesova píše: 05 říj 2019, 21:23 A jste schopni v současném složení PKS personální řízení efektivně vyřešit a předložit KFku takovou formou, aby to opravdu fungovalo? Tj. konečně nastartovat něco, co bude pro 75% KF akceptovatelné, časově ani administrativně to nikoho nezatíží a přitom to vyřeší alespoň jeden z těch bodů, které jsou zmíněny v Margitině výzvě?
Z toho důvodu je organizována už druhá schůzka k personálnímu řízení 21.10. To co popisuješ je v našich podmínkách nedosažitelný sen, ale to neznamená že se to nedá vylepšit. Potřebujeme ale najít takové nastavení, aby všechna MS měla dobrý vztah ke svému KoKSovi a přitom tým KoKS v přijatelné kvalitě zvládal i ty věci co směrem k MS nejsou vidět. Jak vyřešit přetěžování KoKS, na to podle mne těžko najdeme recept (snad všichni piráti mají tendenci si nakládat víc než by měli a snaží se nikoho neodmítnout, těžko k KoKS nutit aby pracovali jinak). Budu rád za každý námět, jak to nastavit lépe. Ani jeden člen PKS není personalista, nemáme ani dlouhodobou praxi s řízením velkého týmu lidí, natož s takovým akčním pytlem dobrovolnických blech jako je naše KS (myslím to samozřejmě v dobrém).

Něco už mi začíná chodit mimo tuto diskusi, první slibný nápad už zazněl (a překvapivě není tak daleko od jednoho z našich návrhů v prvním postu).

A kromě toho pořád platí těch 8 změn v komunikaci, bez toho by to nebylo kompletní řešení.
Už asi nemám dalších otázek. :D Tak vyřešte, prosím vás, nějak přijatelně alespoň tu Simonu. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci. :D
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Příspěvky: 561
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 655 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Tereza.Vovesova píše: 05 říj 2019, 21:49

Už asi nemám dalších otázek. :D Tak vyřešte, prosím vás, nějak přijatelně alespoň tu Simonu. ;)
Myslím, že to už se vrátit nedá....
Já bych se tam teda bejt jí taky nechtěla vrátit.
Po tomhle.....

Za sebe mám mentální problém se účastnit vzdělávacího programu pro hledání nových kormidelníků.
Protože bych tam mohla potkat někoho, kdo chce po jinejch něco jinýho, než sám po sobě.
Protože nemám ráda vnitřně nekonzistentní, manipulativní a principielně zlý lidi....
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 05 říj 2019, 23:00, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova
Nepište mi prosím na Zulipu, téměř tam nechodím.
Snažím se žít spíše v reálném než ve virtuálním prostoru.
Maminka říkala: nechoď moc blízko k jedovým chaloupkám. Sežerou Tě. ;oP

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Příspěvky: 561
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 655 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Napíšu sem něco komplexnějšího, ale ještě to krystalizuju.
Zatim aspoň dva odkazy pro inspiraci:
http://www.businessanimals.cz/ba/clanky ... eadership/
https://www.purposefly.com/blog/frank-j ... mestnancu/

Lidi prostě nejsou nedokonalý stroje s nějakejma emocema, který fungujou na tlačítko. Lidi, stejně jako tým, jsou velmi složitej organismus. A když neumíme pracovat s lidskými zdroji a s týmem, tak s nimi nutně plýtváme.
A fakt si nemyslim, že bychom je měli na rozdávání.
Já sice chápu, že o gestorování KOKS/KODO nebyla mezi vámi pěti zrovna rvačka.
Ale myslím, že by stálo za to svěřit tu gesci někomu, kdo má aspoň potenciál se to řízení lidských zdrojů zkusit naučit. A ne to svěřit někomu, kdo pro to fakt nemá ani stín talentu (a kdo by byl daleko lépe využitelnej jinde). Sorry jako.
Napadá mě šmahem @Magdalena.Valdmanova nebo přirozený předseda @Jan Hora (v této kauze po celou dobu funguje v této roli, ať se na mě Míra nezlobí)
Mrzí mě to, že to takhle musim psát.
Možná, že kdyby se na přechodu z ostrý kampaně do EP na rutinní provoz udělala nějaká dotočná PKS, KOKS/KODO, PO, kdy by bylo vše povoleno, lidi by si roztrhali občanky, vyřikali malý svinstva, který se v ostrym nutně nashromážděj a vyčistili vzduch (vždycky jsme to tak po každym 14-dennim festivalu dělávali), tak by to takhle nebylo dopadlo...
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 05 říj 2019, 22:46, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Jitka.Vondrouskova, Michaela.Krupickova
Nepište mi prosím na Zulipu, téměř tam nechodím.
Snažím se žít spíše v reálném než ve virtuálním prostoru.
Maminka říkala: nechoď moc blízko k jedovým chaloupkám. Sežerou Tě. ;oP

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Republikový výbor
Příspěvky: 483
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 772 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Bohdana.Hola píše: 05 říj 2019, 22:25
Tereza.Vovesova píše: 05 říj 2019, 21:49

Už asi nemám dalších otázek. :D Tak vyřešte, prosím vás, nějak přijatelně alespoň tu Simonu. ;)
Myslím, že to už se vrátit nedá....
Já bych se tam teda bejt jí taky nechtěla vrátit.
Po tomhle.....
Bohdan a myslíš, že bychom tohle mohli vzít ze strany KFka, co se Simči týče jako konečné, i když smutné vyřešení situace, protože se obávám, že máš naprostou pravdu a druhá strana už nejspíš nic lepšího nevymyslí. :(
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 05 říj 2019, 22:50, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci. :D
Uživatelský avatar
Michaela.Krausova
Člen KS Praha
Příspěvky: 286
Registrován: 20 říj 2010, 22:02
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Bydliště: Žižkoff
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Michaela.Krausova »

Tomas.Marik píše: 05 říj 2019, 21:22 Ahoj,
díky za odpověď, ale stále nejsem přesvědčen, že tady nebyl někdo propuštěn při udání zástupných důvodů a pravý důvod je někde jinde. Stále tady vidím toho pověstného mravence, co by pracoval, ale pohořel na dotazníku. Domnívám se, že na členy PKS mají platit obdobná kritéria jako na celý tým. Chtěl bych se tě zeptat, jak vidíš problém Alice Hamalové, která v organizačních záležitostech je mnohem horší než Simona a ve své pozici tvrdila, že vystudovala VŠCHT, aby dostala pozici v dozorčí radě nejmenované společnosti:
viewtopic.php?t=44802&fbclid=IwAR036ARI ... Ti1uYr-XXs
ale ve skutečnosti žádné tituly nemá a lhala (viz níže v příslušném vlákně a její medailon, při vstupu do strany, kde lže úplně stejně).
Připomínám, že. to co dělá Alice, je trestné.
Jak se ty a PKS k tomuto stavíte?
Ahoj, Tomáši,

jde o můj překlep a v následujícím příspěvku je již Alice opravená bez titulu, na což mě sama začátkem roku upozornila.

Také na webu s medailonky je profil v pořádku bez titulu: https://praha.pirati.cz/lide/alice-hamalova/

Stejně tak v životopise, který Alice poslala do výběrového řízení do dozorčí rady městské firmy bylo pravdivě uvedeno, že vysokoškolské studium bylo nedokončené.

Prosím, aby sis informace příště lépe ověřil a neobviňoval lidi veřejně na fóru dříve, než se jich zeptáš přímo, zbytečně to pak přidělává starosti.

Hezkou sobotní noc
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Příspěvky: 561
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 655 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Tereza.Vovesova píše: 05 říj 2019, 22:45
Bohdana.Hola píše: 05 říj 2019, 22:25
Tereza.Vovesova píše: 05 říj 2019, 21:49

Už asi nemám dalších otázek. :D Tak vyřešte, prosím vás, nějak přijatelně alespoň tu Simonu. ;)
Myslím, že to už se vrátit nedá....
Já bych se tam teda bejt jí taky nechtěla vrátit.
Po tomhle.....
Bohdan a myslíš, že bychom tohle mohli vzít ze strany KFka, co se Simči týče jako konečné, i když smutné vyřešení situace, protože se obávám, že máš naprostou pravdu a druhá strana už nejspíš nic kloudného nevymyslí. :(
Simonu nevyřešíme.
Snažíme se řešit systém.
Aby nenastaly žádné dálší Simony ani žádné další Marcelky (a žádní Michalové)
A všichni jsme společně směřovali jako to velké (ale dobře fungující) hejno směrem k lepším zítřkům pro celou Českou republiku.
Proto jsme snad všichni společně tady, nae?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Vovesova, Jitka.Vondrouskova, Jan.Suchanek
Nepište mi prosím na Zulipu, téměř tam nechodím.
Snažím se žít spíše v reálném než ve virtuálním prostoru.
Maminka říkala: nechoď moc blízko k jedovým chaloupkám. Sežerou Tě. ;oP

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 2178
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3758 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Bohdana.Hola píše: 05 říj 2019, 22:38 Napíšu sem něco komplexnějšího, ale ještě to krystalizuju.
Zatim aspoň dva odkazy pro inspiraci:
http://www.businessanimals.cz/ba/clanky ... eadership/
https://www.purposefly.com/blog/frank-j ... mestnancu/

Lidi prostě nejsou nedokonalý stroje s nějakejma emocema, který fungujou na tlačítko. Lidi, stejně jako tým, jsou velmi složitej organismus. A když neumíme pracovat s lidskými zdroji a s týmem, tak s nimi nutně plýtváme.
A fakt si nemyslim, že bychom je měli na rozdávání.
Já sice chápu, že o gestorování KOKS/KODO nebyla mezi vámi pěti zrovna rvačka.
Ale myslím, že by stálo za to svěřit tu gesci někomu, kdo má aspoň potenciál se to řízení lidských zdrojů zkusit naučit. A ne to svěřit někomu, kdo pro to fakt nemá ani stín talentu (a kdo by byl daleko lépe využitelnej jinde). Sorry jako.
Napadá mě šmahem @Magdalena.Valdmanova nebo přirozený předseda @Jan Hora (v této kauze po celou dobu funguje v této roli, ať se na mě Míra nezlobí)
Mrzí mě to, že to takhle musim psát.
Možná, že kdyby se na přechodu z ostrý kampaně do EP na rutinní provoz udělala nějaká dotočná PKS, KOKS/KODO, PO, kdy by bylo vše povoleno, lidi by si roztrhali občanky, vyřikali malý svinstva, který se v ostrym nutně nashromážděj a vyčistili vzduch (vždycky jsme to tak po každym 14-dennim festivalu dělávali), tak by to takhle nebylo dopadlo...
Díky, nad konkrétním návrhem je vždycky snazší diskuse. Ale držel bych to bez konkrétních personálií - musí to fungovat dlouhodobě, bez ohledu na to kdo je aktuálně KoKS a kdo je aktuálně v PKS. Předpokládám, že je ti to jasné i bez toho, ale radši se ujišťuju.

V té kritice na adresu Alice se prostě neshodneme, ale podstatou diskuse je hledání lepšího nastavení celého systému, dokud půjdeme tímhle směrem, má ta debata smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova

Jan Hora
PKS Praha
MS Praha 4
zastupitel H. M. Prahy, zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Příspěvky: 561
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 655 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jan.Hora píše: 05 říj 2019, 23:00

Díky, nad konkrétním návrhem je vždycky snazší diskuse. Ale držel bych to bez konkrétních personálií - musí to fungovat dlouhodobě, bez ohledu na to kdo je aktuálně KoKS a kdo je aktuálně v PKS. Předpokládám, že je ti to jasné i bez toho, ale radši se ujišťuju.

V té kritice na adresu Alice se prostě neshodneme, ale podstatou diskuse je hledání lepšího nastavení celého systému, dokud půjdeme tímhle směrem, má ta debata smysl.
To by bylo moc príma, kdyby se podařilo nastavit principy tak, aby se to neměnilo s každym PKSkem.
Ale tady to prostě a jednoduše bohužel o persoláliích je.
Bez konkrétních personálií a konstelací by to nikdy takhle nevyeskalovalo.
Pro ilustraci anonymizovaný poznatek z Prahy 8: "Když nejsi zadobře s Alicí a Ondřejem, nemáš šanci se dostat ani na kandidátku"......
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova
Nepište mi prosím na Zulipu, téměř tam nechodím.
Snažím se žít spíše v reálném než ve virtuálním prostoru.
Maminka říkala: nechoď moc blízko k jedovým chaloupkám. Sežerou Tě. ;oP

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 2178
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3758 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Přesto bychom se měli snažit nastavit to tak, aby to vůči konkrétnímu personálnímu obsazení bylo odolné (což většinou řeší vhodný kontrolní mechanismus).

Já třeba vycházím dobře skoro s každým (a to včetně lidí, co jsou vzájemně ve sporu). Neříkám že je to vždycky snadný, ale dá se to, když člověk fakt chce - protože málokdy narazíš na někoho, kdo nechce vůbec nebo za to úsilí vůbec nestojí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jitka.Vondrouskova

Jan Hora
PKS Praha
MS Praha 4
zastupitel H. M. Prahy, zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“