28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Moderátoři: PKS Vysočina, Mediální tým - KS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Blanka.Charvatova píše: 03 říj 2019, 18:26 @Bohdana.Hola To zní dobře šileně, líbí se mi to. Kdybys chtěla, u nás na Praze 21 máme policejní sídliště, ze kterého pocházelo hodně zasahujících policistů... ale jsme fakt daleko, k nám se vydat, to je skoro na celodenní výpravu :)
Hele, rozhopádně to můžeme zkusit začlenit do příběhu. dík za iniciativu.

Dodávám, že jsem schopná to celé odkoordinovat a po víkendu snad budu mít info o tom, jestli máme člověka, co je k tomu schopný poskytnout ten příběh.
A že se to dá postavit v realitě variabilně, podle toho, kdo všecko se k tomu přihlásí.
A zbytek holt postavit ve virtuální realitě
A zatím se přihlásila Praha 1 (o stanoviště u sídla KSČ(M) a Praha 5 (U tanku 23) a já za sebe jsem schopná s kolegy na MS P3 zabezpečit jedno stanoviště (nejspíš ten Bunkr pod Parukářkou)
;o)
B.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Tady krátký text pozvánky, víc myslím netřeba, leda upravit znění. Doplnit místo konání. A začít zvát lidi.

Vypravěčský festiválek
17.11. 2019
k poctě Karla H. Borovského

A po roce je tu druhý ročník festiválku – obyčejné sousedské posezení a pobytí na pozdní odpoledne nebo podvečer, s krátkými vyprávěními do kola. Setkání různých generací, neboť už odnepaměti si lidé rádi vyprávějí a sdílejí příběhy – zážitky dne všedního i ty nevšední. Uslyšíte tu dost možná vůbec poprvé, co jste ani od svých nejbližších ještě neslyšeli.

Přijďte mezi nás, staří i mladí, s dětmi i bez dětí na kus řeči o veselém i těžkém lidském údělu.

Letošní večer bude neokázale věnován vzpomínce na dny před třiceti lety, kdy jsme oslavovali svobodu. Svobodě, jak ji zažíváme.
A stejně jako v prvním ročníku vzpomeneme spisovatele a buditele, který bohužel během svého života svobodu neprožil.

Zazní i lidové písně z Havlíčkobrodska.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Milus.Kotisova píše: 07 říj 2019, 08:22 Tady krátký text pozvánky, víc myslím netřeba, leda upravit znění. Doplnit místo konání. A začít zvát lidi.

Vypravěčský festiválek
17.11. 2019
k poctě Karla H. Borovského

A po roce je tu druhý ročník festiválku – obyčejné sousedské posezení a pobytí na pozdní odpoledne nebo podvečer, s krátkými vyprávěními do kola. Setkání různých generací, neboť už odnepaměti si lidé rádi vyprávějí a sdílejí příběhy – zážitky dne všedního i ty nevšední. Uslyšíte tu dost možná vůbec poprvé, co jste ani od svých nejbližších ještě neslyšeli.

Přijďte mezi nás, staří i mladí, s dětmi i bez dětí na kus řeči o veselém i těžkém lidském údělu.

Letošní večer bude neokázale věnován vzpomínce na dny před třiceti lety, kdy jsme oslavovali svobodu. Svobodě, jak ji zažíváme.
A stejně jako v prvním ročníku vzpomeneme spisovatele a buditele, který bohužel během svého života svobodu neprožil.

Zazní i lidové písně z Havlíčkobrodska.
Pro HB je to super. Pro jiná místa budeme možná muset ten koncept trochu upravit, krom vzpomínek připojit třeba citace článků z novin, projevů, které v té době zazněly a tak?

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Blanka.Lednicka píše: 07 říj 2019, 12:53
Pro HB je to super. Pro jiná místa budeme možná muset ten koncept trochu upravit, krom vzpomínek připojit třeba citace článků z novin, projevů, které v té době zazněly a tak?
No klidně, jak si to pojmete, tak to bude.
Ale jinak čtení a komponovaný dokumentární pořad je přece jen něco jiného než vyprávění :-). Co třeba prostě fotografie jako základní motiv k volnému vyprávění, ale fakt nic nečíst??? Nebo přečíst pár vět - ale pak na to někdo naváže svým osobním vyprávěním. Protože jde o to osobní sdílení, ne tlumočení toho, co již bylo medializováno. Na místě by mělo vzniknout něco originálního, osobitého, neopakovatelného. Dává to smysl?

V těch jiných městech by šlo o první ročník a je dobré zvážit, jestli to může být k poctě nějakému místnímu literátovi...
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Milus.Kotisova píše: 07 říj 2019, 16:33
Blanka.Lednicka píše: 07 říj 2019, 12:53
Pro HB je to super. Pro jiná místa budeme možná muset ten koncept trochu upravit, krom vzpomínek připojit třeba citace článků z novin, projevů, které v té době zazněly a tak?
No klidně, jak si to pojmete, tak to bude.
Ale jinak čtení a komponovaný dokumentární pořad je přece jen něco jiného než vyprávění :-). Co třeba prostě fotografie jako základní motiv k volnému vyprávění, ale fakt nic nečíst??? Nebo přečíst pár vět - ale pak na to někdo naváže svým osobním vyprávěním. Protože jde o to osobní sdílení, ne tlumočení toho, co již bylo medializováno. Na místě by mělo vzniknout něco originálního, osobitého, neopakovatelného. Dává to smysl?

V těch jiných městech by šlo o první ročník a je dobré zvážit, jestli to může být k poctě nějakému místnímu literátovi...
Dává to smysl. :)

Právě že ty vzpomínky by byly navázané na ty články/projevy. A naopak.

Ono se nám taky může stát, že se sejdou hlavně lidi, co si listopad nepamatují, uvědom si věkové rozmezí velké části členů na Vysočině. :D

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1777 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj,

já hlásím, že v Telči nic organizovat nebudeme. Bude se tu konat řada jiných akcí, které organizují aktivní občané (apolitičtí) a studenti, což vnímáme jako supr věc a chceme tento koncept podpořit primárně účastí. I mezi lidmi je velmi pozitivně kvitováno, že se jedná akce, kde si žádný politický subjekt nebude honit triko a já jsem opravdu šťastná, že se v Telči konečně podařilo namotivovat lidi, že po nás s pořádáním tohoto typu akcí přebrali štafetu sami občané :)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Hana.Hajnova píše: 08 říj 2019, 10:05 Ahoj,

já hlásím, že v Telči nic organizovat nebudeme. Bude se tu konat řada jiných akcí, které organizují aktivní občané (apolitičtí) a studenti, což vnímáme jako supr věc a chceme tento koncept podpořit primárně účastí. I mezi lidmi je velmi pozitivně kvitováno, že se jedná akce, kde si žádný politický subjekt nebude honit triko a já jsem opravdu šťastná, že se v Telči konečně podařilo namotivovat lidi, že po nás s pořádáním tohoto typu akcí přebrali štafetu sami občané :)
To je paráda, klobouk dolů! :)

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1777 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Hana.Hajnova »

přátelé, trošku nám to tady usnulo :) potřebovala bych vědět, kdo a kde tedy bude něco organizovat k 17. 11., abych to nahlásila na centrále a pomohli nám s propagací.

Zatím tu je návrh pozvánky do HB, ale nevím, kdo bude organizátorem a kde to bude? @Milus.Kotisova po upřesnění detailů jsem schopná vykopnout pozvánku na web, událost na fb a rozeslat.

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Očividně je poslední dobou příliš mnoho jiných záležitostí, které je nezbytné řešit. A poslední dny nám to moc neulehčují.

Pokud bychom chtěli něco dělat v Jihlavě, nějakou vzpomínkovou akci, bude potřeba aspoň někdo, kdo si listopad pamatuje a aktivně ho prožíval (a bude ochotný do Jihlavy v tu neděli přijet). Mně bylo čerstvě devět, pamatuju si akorát trikolory ve frontě na oběd, nic víc. :D

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1777 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Hana.Hajnova »

spíš by mě zajímala Třebíč ( @Roman.Pasek ;) ) v Jihlavě toho bude 17. docela dost - sametový průvod, setkání u klíčů, zeď svobody (co myslíš @Tomas.Bouda ?) ...nebo třeba Jaroměřice (kde máme radního @Jaroslav.Vysoky ), Chotěboř @Tomas.Dostalek , Vír @Ladislav.Stalmach , Čechtín @Jaroslav.Zejda , Staré Bříště @Vaclav.Honzl , Lhotice @Lubos.Fuks ...snad jsem na někoho nezapomněla ;)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“