Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
HoleCzech
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2019, 09:32
Profese: Nákupní manažer
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

Příspěvek od HoleCzech »

Ahoj piráti,

jmenuji se Ondřej Holeček, je mi 31 let, žiji v Ústí nad Labem a rád bych se stal členem Vaší strany.

Momentálně pracuji jako Nákupní Manažer v Teplicích. Ve svém profesním životě jsem dělal celou řadu zaměstnání, od učitele na ZŠ, přes práci v sociálních službách, až k podnikání s několika zaměstnanci. Od 18-ti do 25-ti let jsem byl členem ODS, kdy moje členství v místním sdružení v mém rodném městě přerušila studia na UJEPu.

Ucházím se o členství ve Vaší straně hned z několika důvodů: mladé a sympatické vedení strany, transparentnost a otevřená komunikace, žádné břímě z historických skandálů, důraz na zachování osobních svobod, velká shoda mezi Vaším programem a mými osobními názory.
ODS mi je také programově blízko, nicméně jsem u Vás našel větší shodu. Dále má konkrétně v Ústí nad Labem MS ODS pověst při nejmenší nedobrou.

Mám několik mně blízkých témat, které mi jsou motivací pro vstup do politického života:
A) Pomalý přesun z konvenčního zemědělství k udržitelnému, ekologickému zemědělství.
B) Nedostatečná diskuze témat ochrany životního prostředí ve spojení s globálním oteplováním. Ku příkladu téma uhlíkové daně.
B) Legalizace marihuany a a léčebného konopí s ní spojené zavedení spotřební daně v rozumné výši. Stát přichází každý rok o nemalé peníze, které aktuálně končí v kapsách lidí, kteří se podílejí na výrobě a distribuci na černém trhu.

Rovnou zodpovím pár otázek, které se opakují u ostatních žádostí. :-)
1) Ano, četl jsem stanovy.
2) Ano, mám v úmyslu zapojit se do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování.
3) Dotace - dle mého názoru to není špatný nástroj, ale samozřejmě záleží na nastavených parametrech a cílových skupinách příjemců dotací. Pokud je ostatní státy EU používají, tak nám nezbývá, než je používat také. Jinak bychom znevýhodňovali naše podnikatele a zemědělce na společném trhu.
4) Imigrace - pro ekonomiku zdravá věc, obzvláště nyní, při tak extrémně nízké nezaměstnanosti. Realita ukázala, že ekonomičtí migranti pro nás žádnou hrozbou nejsou, protože k nám nechtějí.
5) VZP - myšlenku podporuji, kde na to vzít peníze je věc druhá. Aktuálně na to dle mého odhadu peníze nejsou, nicméně s přibývající robotizací průmyslu očekávám větší a větší příjmy z daní a jednoho dne nebude jiná možnost, než VZP lidem poskytnout.
6) Co nejvíce pálí ČR - myslím si, že obecně vzato se nám tu žije velice nadstandardně ve srovnání se světem. ČR nejvíc pálí lidé u moci, kteří upřednostňují svůj vlastní osobní zisk na úkor lidí běžných občanů.
7) KET - měl bych zájem o ekologii/zemědělství a finance
8) Sňatky a adopce gayů a lesbiček - jsem jednoznačně pro obojí.

Pokud máte nějaké doplňující dotazy tak sem s nimi.

S přátelským pozdravem,
Ondra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi HoleCzech za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Schwarzova, Jakub.Pribyl, Petr.Rysler
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1703 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Zdravím Ondro, podle proscesů ohledně přijímání členů tě chci požádat na odpovědi na níže uvedené otázky. Předem děkuji :-)

1. Četl(a) jsi stanovy?
2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
4. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
5. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
6. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
HoleCzech

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

HoleCzech
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2019, 09:32
Profese: Nákupní manažer
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

Příspěvek od HoleCzech »

Ahoj Václave,

tady jsou odpovědi na požadované otázky.
1. Ano, četl.
2. Uvažoval jsem o ODS, ale ve Vašem programu jsem našel větší shodu s mými osobními názory. Zároveň má MS Ústí nad Labem ODS nedobrou pověst.
Vás jsem si mimo jiné vybral také proto, že za těch 8 let co jste na scéně Vás nesužuje žádný skandál a máte dle mého názoru nejvychytanější komunikační kanál, tedy toto fórum.
3. Ano mám.
4. Zmínil bych ku příkladu svobodu internetu (net neutrality), legalizaci marihuany pro lékařské, či rekreační účely, nebo ochranu půdy a podporu drobných farem.
5. Tady bych uvedl malý důraz na omezení produkce skleníkových plynů, ať už formou větší podpory elektromobilů, omezením uhelných elektráren, nebo uhlíkovou daní. Uhlíková daň je ale téma spíše celoveropské, než ryze české.
6. Dle mého názoru to není špatný nástroj, ale samozřejmě záleží na nastavených parametrech a cílových skupinách příjemců dotací. Pokud je ostatní státy EU používají, tak nám nezbývá, než je používat také. Jinak bychom znevýhodňovali naše podnikatele a zemědělce na společném trhu.
7. Tak o OSA má špatné mínění. Přesná čísla nemám, ale domnívám se, že hospodaří netransparentně a neefektivně. Zaznamenal jsem několik konkrétních příkladů, kdy bylo nutné OSE zaplatit nemalé peníze za produkci koncertu a autor z toho poplatku neviděl buď ani korunu, nebo pouze směšnou almužnu. Autorský zákon nemám nastudovaný.
8. myslím si, že obecně vzato se nám tu žije velice nadstandardně ve srovnání se zbytkem světa. ČR nejvíc pálí lidé u moci, kteří upřednostňují svůj vlastní osobní zisk na úkor běžných občanů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi HoleCzech za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1703 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Děkuji za dopovědi. Uvidíme se 3. 11. v Ústí?
https://www.facebook.com/events/587642818672607/

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

HoleCzech
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2019, 09:32
Profese: Nákupní manažer
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

Příspěvek od HoleCzech »

Moje účast byla hotová věc, ale bohužel se v pátek ukázalo, že musím jít dnes od 12ti výjimečně do práce.
Proto se z dnešní schůze omlouvám. Zúčastním se té následující, i když bude mimo Ústí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi HoleCzech za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1703 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Ondřej Holeček - zájemce o členství v MS Ústí nad Labem

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Děkujeme za zprávu. Budeme se těšit na příště :-)

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“