19/2019 PKS Vys MO Vysočina v roce 2020

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva
Odpovědět
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování
Kontaktovat uživatele:

19/2019 PKS Vys MO Vysočina v roce 2020

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 09 zář 2019, 14:12

Vážené předsednictvo KS Vysočina,

na základě podání Hanky Hajnové v redminu zahajuji jednání o dalším postupu v rámci fungování MO Vysočina v příštím (či dalších) roce.

Hančino podání naleznete zde:
https://redmine.pirati.cz/issues/22684
Ahoj,

s blížícím se jednáním o rozpočtu bych se PKS Vysočina ráda zeptala, jak vidí rozsah a fungování mediálního odboru na Vysočině v příštím roce. Resp. zda by PKS souhlasilo s navýšením mého "úvazku" a tím i rozpočtové kapitoly.
Důvody jsou 2 hlavní - jednak předpokládám, že objem práce MO se bude s blížícím se termínem krajských voleb úměrně zvyšovat a jednak mi v lednu končí "mateřská" a už teď se mi tu začínají scházet pracovní nabídky, které jsou většinou takového charakteru, že bych na MO moc času neměla. A taky bych ráda rozjela nové akce (typu zastupitelských podcastů, apod.), na které teď čas není a věnovala se osobnímu vzdělávání (doplnila si nějaký marketingový kurz, naučila se pracovat v graf. programu a tak).
Moje představa je věnovat tomu alespoň dvakrát tolik víc hodin jak teď, což by znamenalo cca 50 hodin měsíčně, finančně kolem 15 tis za měsíc.
Mikuláš F. se na posledním CFku také dušoval, že se bude snažit najít nějaké zdroje v centrálním MO rozpočtu na financování mediálních spojek v roce 2020, ale nevím, nakolik je to stále platné, ale můžu to zkusit prověřit :)
Díky
Hanka
Je potřeba se k tomu postavit a najít optimální řešení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Jan.Posvar
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 4127 poděkování
Dostal poděkování: 5319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 19/2019 PKS Vys MO Vysočina v roce 2020

Příspěvek od Michaela.Vodova » 11 zář 2019, 19:14

Návrh:

7k od Vysočiny měsíčně (+3k od MO centrálně) = 10k navýšení měsíční odměny vedoucího MO od ledna 2020 o 4000,-

návrh je připraven vzhledem k volebnímu roku (více pozic, rozložení práce MO do volebního štábu apod.)
nutná změna koncepce MO kraje?

odůvodnění: při 50 hodinách = 200 Kč za hodinu, při 40 hodinách práce = 250 Kč za hodinu

odměna vedoucího MO je stále, jako původně, myšlena jako podpora za odpovědnost za určité úkoly - vedoucí MO je volená fce

OFFTOPICjsem už trochu unavena, možná píšu zkratkovitě prosím ostatní o nějaké návrhy či připomínky, myšlenky, díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Jan.Posvar, Ondrej.Tuma
Michaela Vodová,
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz, můj profil

KS Vysočina: wiki kraje, web kraje , web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat, dále sleduji email a Zulip

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 16 zář 2019, 17:23

Ahoj, mám ty palce chápat jako shodu?

Pak je na řadě poptání reakce Hanky nebo formulace usnesení, jak to vidíte? Navrhnete někdo co dál?
Michaela Vodová,

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1034 poděkování
Dostal poděkování: 501 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 17 zář 2019, 10:03

Tak pozveme Hanku na jednání PKS dnes večer? Kde bysme naformulovali i usnesení.

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 18 zář 2019, 13:48

Hanka posílá rozpis, který si vyžádal @Milan.Dadourek (myslim) https://redmine.pirati.cz/attachments/3 ... %20MO.xlsx
https://redmine.pirati.cz/issues/22684#change-86796

mrkněte na to.. a zkuste něco vymyslet, případně sem napsat jak to vidíte. Díky.
Michaela Vodová,

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1643 poděkování
Dostal poděkování: 1426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 16 říj 2019, 07:52

Ahoj,
navrhuji usnesení. Včera na online jednání PKS jsem pro něj nezískal podporu, takže očekávám diskusi či alternativní návrh. :)

PKS doporučuje následujícímu PKS navýšit odměnu vedoucí/mu MO tak, aby spolu s příspěvkem z rozpočtu republikového MO, případně z dalších interních zdrojů, odpovídala v úhrnu včetně motivační složky měsíčně částce 10.000 Kč.
Zároveň doporučuje s ohledem na tuto změnu upravit Koncepci mediálního odboru kraje Vysočina (https://drive.google.com/file/d/15tudjO ... RseVk/view), a také zvážit formu smluvního vztahu s vedoucím MO.

Odůvodnění: Návrh na navýšení vychází z požadavku vedoucí MO v souvislosti s očekávaným výrazným navýšením časové náročnosti činnosti MO v roce 2020 (viz toto vlákno a odkazované podání v redmine). PKS věc s vedoucí MO prodiskutovalo, vycházelo mj. z toho, že nejde o mzdu, nýbrž příspěvek na činnost, a došlo ke shodě ohledně navýšení. PKS se však nachází v rezignaci. Uvedené navýšení bude mít dopady na rozpočet a zejména způsob vedení kampaně do krajských voleb, což je oblast, kterou chce současné PKS ponechat k rozhodování nově zvolenému předsednictvu. Zároveň už PKS nemá v rámci svého mandátu časový prostor odpovědně projednat související změnu Koncepce MO. Proto je usnesení formulováno pouze jako doporučení pro následující PKS.
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 16 říj 2019, 11:58

Ahoj,
tak po konzultaci s Hankou Hajnovou svůj návrh usnesení stahuji a očekávám lepší návrh ;)
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 17 říj 2019, 11:53

Vážení,

předkládám vám návrh nové koncepce mediálního odboru.
Koncepce_MO_zlute-navrzena_zmena.pdf
(123.37 KiB) Staženo 4 x
Návrh od Hany Hajnové a mě. Vše jsme ponechaly stejné, Hanka si prošla kompletně celý dokument a naznala, že činnosti jsou vyjmenované souhrně, nic nechybí a ani nepřebývá :) a soustředily jsme se na "pravidla odměňování. Vzhledem k tomu, že agenda MO na kraji narůstá, je mediální minimum opravdu minimum a z celkového času práce MO je to třetina, proto jsme za toto minimum stanovily částku 2000,- a pro odměnu za vše nad rámec minima jsme stanovily 5000,-. Mimořádnou odměnu jsme zrušily. Navíc bude vedoucí MO dostávat stále 3000,- příspěvek z centrálního MO jako mediální spojka. Tj., že vedoucí mo, nyní Hanka bude dostávat max. 10.000,- měsičně. Smlouvu upravíme v části "odměny" a části "úkoly" dodatkem, vše ostatní zůstává stejné. Mimořádná odměna, např. za volby a nasazení MO během volební kampaně, bude řešena předsednictvem KS Vysočina, personálním odborem Pirátů dle potřeby a dohody s vedoucím MO, např. úpravou smluvního typu smlouvy či dodatkem.

Odůvodnění návrhu změny koncepce od vedoucí MO: S blížícími se volbami do krajských zastupitelstev v roce 2020 bude agenda krajského MO narůstat. Největší nárůst časových dotací bude v agendě psaní článků/ komentářů a tiskových zpráv, budou se připravovat 2 vydání Pirátských listů, pořádat různé předvolební akce, bude více osobních schůzek a jednání. Navíc je potřeba zajistit velkou část agendy v časech a dnech, kdy pracují novináři (což na Vysočině znamená všední dny cca od 8 do 17 hod).
Návrh usnesení:
Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina
schvaluje změnu koncepce mediálního odboru Krajského sdružení Vysočina v uvedeném znění přílohou v pdf
Koncepce_MO_zmena_17.10.2019.pdf
(52.62 KiB) Staženo 4 x
a
předkládá změnu koncepce Krajskému fóru Vysočina k projednání a schválení.

Pro potřeby komentů zde dokument:
https://docs.google.com/document/d/1IGl ... sp=sharing
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Tuma, Roman.Pasek
Michaela Vodová,

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 797 poděkování
Dostal poděkování: 670 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 22 říj 2019, 09:04

Změna je ok. Přihodil jsem do dokumentu dva komentáře. Když už koncepci otevíráme, mohli bychom ji odladit. :-)
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 22 říj 2019, 12:16

Jan.Posvar píše:
22 říj 2019, 09:04
Změna je ok. Přihodil jsem do dokumentu dva komentáře. Když už koncepci otevíráme, mohli bychom ji odladit. :-)
No, toho jsem se bál.... ;)

A) Není možné připomínky napsat sem?
Prosil bych tedy projednávat obdobně třeba kodexu OFFTOPIC(je-li tohle hibridní jednání "kousek tu a kousek tam" nezbytné) - odkaz na dokument ke komentářům, pak vyvěšení konsolidované verze návrhu a pak přiměřený čas. OFFTOPICA prosím, nemám reply lhůtu 48 hodin - na to nejsem dost placený :lol: Trochu moc jsme si zvykli, že jsme většinou online, ale to nelze brát jako "must be".

B) Jednání bylo imho vyvoláno jako minimalistické, abychom mohli věc uzavřít co nejrychleji kvůli Hance. Nechceš si to raději přenést do nového PKS? OFFTOPICZa devět dní nemáme mandát. Práce kvapná málo platná :).

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“