Martin Boxan

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Boxan
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 22 srp 2019, 13:35
Profese: ředitel vzdělávacího a grantového centra
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Boxan

Příspěvek od Martin.Boxan »

Milé pirátky a piráti, už nějakou dobu sleduji a volím Piráty, je mi sympatická politika, kterou realizujete (a také způsob, jakým to děláte). Témata, která prosazujete jsou mi blízké. Pročetl jsem stanovy i program. A dělá mi opravdu velkou radost, že u nás (konečně) existuje strana, která tím, co deklaruje, ale pak i reálně dělá, souzní s tím, jak žiju, jaké mám hodnoty a cíle.

Zároveň nechci být jen pasivním člověkem, který jednou za čas jde k volbám a hodí někomu svůj hlas. Myslím si, že pokud chci žít ve světě, který mám rád, který je udržitelný, svobodný a inspirativní, musím se o něj aktivně zasazovat. To je důvod, proč se k vám chci přidat, nabídnout to, co znám, umím, být součástí politiky, která dává smysl, je férová, konstruktivní a otevřená.

Určitě bude možnost poznat se více osobně i virtuálně, ale pár informací o mě:

Je mi 38 let, narodil jsem se v Olomouci, ale už víc než deset let žiju v Brně (Komárově). Vystudoval jsem psychologii a sociální práci na FSS MUNI a nějakou dobu jsem pracoval s lidmi bez domova a uživateli drog. Od roku 2008 vedu Institut expertních služeb ve Společnosti Podané ruce o.p.s., kde se zabýváme hlavně vzděláváním lidí v pomáhajících profesích, přípravou a realizací projektů a tuzemskou i mezinárodní spoluprací. Zaměřením práce se pohybuji na pomezí neziskového i business sektoru, což mi hodně sedí. Navíc mi to umožňuje věnovat v naší organizaci projektům, které jsou přesahové a inovativní. Aktuálně třeba téma participace klientů a lidí s žitou zkušenost ve službách nebo využití nových technologií (možná jste někdo slyšeli o aplikaci „Čára“ pro uživatele drog a lidi bez domova v Brně, kterou vyvíjíme).

I když už dlouho nedělám přímo s klienty v soc. službách, práce s lidmi mě hodně baví. Proto i mimo Podanky spolupracuji s jednotlivci i týmy v rámci konzultační činnosti a vzdělávání (např. akcelerační programy v Impact HUB, supervize v soc. službách,…).

Ale nežiju jen prací, v osobním životě jsem dost aktivní – mám pěti letou dceru, která mi dělá velkou radost a hodně taky inspiruje. Rád čtu, poslouchám muziku, dívám se na filmy a seriály, zajímám se o svět a lidi kolem. Kdysi v pravěku jsem hrával v kapele, pořádal fesťáky a další akce.

No a osobnostně jsem myslím člověk hodně optimistický, koukám hlavně dopředu a hledám konstruktivní cesty. Mám rád respekt, toleranci a širší souvislosti. Tím, jak žiju, snažím se těch hodnot držet – dělat svět kolem sebe místem, kde může být fajn, které se rozvíjí s respektem k ostatním i prostředí, kde společně žijeme.

Už dřív jsem přemýšlel o aktivnějším zapojení do politiky a byl i člen TOPky. V době, kdy jsem tam vstupoval mi to dávalo smysl a myslel jsem, že převáží liberální směřování a bude mi to sedět hodnotově i lidsky. To se ale moc nestalo, a i způsob realizace jejich politiky (na všech úrovních) mě dost odradil.

Když to shrnu – rád bych se přidal do týmu pirátů a nabídl svůj čas, energii, zkušenosti, dovednosti i kontakty tomu, čemu věřím a cítím, že pluje pod správnou vlajkou a správným směrem :-)

Když vás cokoliv napadne, ptejte se. Moc rád se setkám osobně.

Mějte všichni krásné léto

Martin (martin.boxan@gmail.com, +420 777 916 277)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Boxan za příspěvky (celkem 6):
Petr.Springinsfeld, Barbora.Turek.Lahova, Lukas.Dubec, Tomas.Gottwald, Jana.Leitnerova, Jiri.Ulip
Martin Boxan (KS Jihomoravský kraj, MS Brno)
KET JMK sociálně-zdravotní, tým Návykové chování, tým Duševní zdraví, člen sociálně zdravotní komise RJmK
+420 777 916 277, martin.boxan@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 323
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 800 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Boxan

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Martine! Přijď se určitě představit co nejdříve na schůzi, byl bys skvělou posilou! :) Já se musím jenom zeptat na tu TOPku, to by mě u tebe snad ani nenapadlo :) Jak je to dlouho, cos byl členem? Díky za info.

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Martin.Boxan
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 22 srp 2019, 13:35
Profese: ředitel vzdělávacího a grantového centra
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Boxan

Příspěvek od Martin.Boxan »

Ahoj Jano, díky. :-) Mám radost, že to takhle vidíš a moc rád se takovou posilou stanu. A stejně rád začnu tím, že za vámi přijdu na schůzi, stačí dát vědět kdy/kam.

No a s tou TOPkou je to tak, že jsem byl členem někdy od roku 2012. Tehdy mě napadlo, že by bylo fajn být aktivnější v životě a věcech, které se kolem dějí. A z politické mapy mi tehdy dávala TOP 09 (musím říct, že ještě se Zelenými) největší smysl. Ono to vypadalo, že by se mohla profilovat do slušně liberální strany + fungovala v Komárově, kde bydlím. Tak jsem si řekl: OK, jdu do toho a uvidíme. Tak jsem se přihlásil a vstoupil. Jenže doba uběhla, nic moc se nedělo. Není potřeba zabíhat do detailů, ale až na pár věcí, nápadů a lidí mě různé levely politiky TOPky nějak nenaplnily nadšením a pocitem, že to je „ono“. Trošku jsem si pořád říkal, že alespoň na té superlokální úrovni by to k něčemu mohlo být. Ale moc ne, spíš naopak. Tak došlo vlastně ke kuriózní situaci, kdy jsem postupně začal jako (sice neaktivní, ale pořád ještě) člen volit jinak. Oficiálně jsem nečlen od jara, když jsem se po zkušenosti z podzimních komunálek konečně rozhodl (a to ne z výsledku, ale už samotného průběhu a věcí kolem), že další příspěvky TOP fakt platit nebudu. Mentální odpojení sice nastalo mnohem dřív, členství tak nějak zůstávalo. Ale potřebu být aktivní jsem nikdy neztratil. Přemýšlel jsem už dýl o tom, že bych se angažoval mimo „official party“, ale čím víc jsem sledoval Piráty, tím víc mi dávalo smysl se připojit. A fakt se těším na to, že bych mohl být s lidma, kteří vidí věci podobně jako já, může to fungovat a může to být reálná politika (dost jiná zkušenost, než jsem viz výše zažil ;-))

Omluva za trošku delší příspěvek, ale tak nějak jsem chtěl tu genezi popsat. Je mi jasný, že TOP-history může (a asi i má) vyvolávat otázky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Boxan za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Jana.Leitnerova
Martin Boxan (KS Jihomoravský kraj, MS Brno)
KET JMK sociálně-zdravotní, tým Návykové chování, tým Duševní zdraví, člen sociálně zdravotní komise RJmK
+420 777 916 277, martin.boxan@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Boxan

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Martin požádal o členství v MS Brno a jeho přijetí je tak záležitostí brněnského předsednictva. Toto vlákno zamykám a přikládám link na představení v brněnském fóru: viewtopic.php?f=901&t=48367
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Jana.Leitnerova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“