KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici
- Milan.Zeleny
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 43
- Registrován: 04 lis 2018, 21:51
- Profese: Ergoterapeut
- Bydliště: Kutná Hora
- Dal poděkování: 247 poděkování
- Dostal poděkování: 99 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
O strategickém dni vím, ale bohužel jsem ho se nemohl zúčastnit. Děkuju za info a pokusím se záznam dohledat.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Zeleny za příspěvky (celkem 3):
- Jan.Korbel, Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova
- Jiri.Snizek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2397
- Registrován: 19 lis 2017, 10:01
- Profese: školitel software pro veřejnou správu
- Bydliště: Kolín
- Dal poděkování: 6073 poděkování
- Dostal poděkování: 3006 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Já o tom nepřemýšlím tak, jak tu otázku pokládáš. Já jako případný mluvčí celé kandidátky půjdu do voleb se všemi tématy, které krajské fórum uzná za důležitá.Vaclav.Kubaljak píše: ↑05 zář 2019, 22:27 Dovolím si dotazy já. S kterým tématem do voleb půjdete? Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy? Zdůvodněte, proč je řadíte tak vysoko v rámci svých žebříčků priorit.
Pokud bych si však měl vybrat opravdu jednu oblast, ve které bych rád něco změnil, tak je to situace malých obcí, menších než 1000 obyvatel, kterých je v našem kraji 875 z celkových 1144. V těchto obcích žije 26 % obyvatel našeho kraje. Spolu s obcemi do 2000 obyvatel je to 41 %. Vycházím z dat z 1. 1. 2019. https://www.czso.cz/csu/xs/mesta_a_obce
Od doby před 100 lety, kdy měl jeden můj praděda kovárnu v Kořenicích a druhý hospodu v Mančicích, se situace v malých obcích výrazně změnila. Venkovské obyvatelstvo je výrazně méně spjato s krajinou kolem sebe, protože ho tato krajina a půda přímo neživí. Tomu odpovídá i nová výstavba v těchto obcích.
Ty tři problémy, které vnímám, jsou:
1) územní a krajinné plánování na nízké nebo nulové úrovni. (prosím ještě jednou @vojtech.ertl, aby zvážil svou kandidaturu na volitelném místě)
2) vylidňování a stárnutí některých obcí
3) nedostatečná infrastruktura (vodovod, kanalizace, internet), služby (škola, praktický lékař, pediatr, zubař, obchod/zajištění potravin) a dopravní obslužnost
Já jsem měl štěstí, že jsem vyrůstal v Záboří nad Labem, kde jsem do čtvrté třídy chodil do malotřídky, a před tím do mateřské školy. Většina malých obcí, ale takovou školu ani školku nemá, přestože školní budovy právě z doby před 100 lety v těchto obcích jsou. Vím, že školy a školky zřizují obce. Nicméně to, zda je v obci škola a školka, ovliňuje rodiny, zda v obci zůstanou nebo se přestěhují jinam a má to i další například dopravní důsledky.
A proč je řadím tak vysoko v žebříčku mých priorit? Protože chci, aby se tady generacím po nás a našim dětem hezky žilo.
Já považuju za největší úspěch to, že se nám s Vojtou Ertlem, Martinem Polákem a Jirkou Bučkem podařilo sestavit samostatnou kandidátku a nemuseli jsme se spojovat se Zelenými ani s Volbou pro Kolín, od kterých jsme měli nabídky. Druhý největší je podle mě to, že přestože nejsme v zastupitelstvu, máme my a naši voliči zástupce ve většině komisí Rady města. Za což se i zde sluší poděkovat vedení města. Já se z Kolína spíše stahuju a beru ho jako zdroj politických zkušeností, ale na schůze místního sdružení chodím a podporuju ho.Vaclav.Kubaljak píše: ↑05 zář 2019, 22:27 @Jiri.Snizek Co považuješ za svůj největší úspěch v Kolíně?
Na to bych chtěl navázat otázkou pro všechny kandidáty. Jak si představujete svou politickou budoucnost? Chtěl bych navázat na tuto viewtopic.php?f=631&t=47972 diskusi a anketu a zeptat se vás, zda chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie? Ptám se na to proto, že jako čelní kandidáti byste měli počítat i s tím, že budete zastávat uvolněnou funkci, tedy byste se případně měli funkci věnovat na plný úvazek.
Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
Já za sebe odpovídám, že do PSP v roce 21 kandidovat nebudu, a pokud se stanu krajským zastupitelem, tak nebudu kandidovat ani ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22 na volitelné pozici. Nechci v tuto chvíli vylučovat možnost, že budu kandidovat na nevolitelném místě kandidátky, pokud bude nedostatek lidí.
Prosím o odpovědi všechny kandidáty tedy ty dosud přihlášené @patrick.zandl @jan.licka @marek.rebicek @simona.luftova @pavel.kamenik @tomas.zmuda @michael.neuwirth @milan.zeleny @petr.prochazka i ty, kteří se ještě do konce rozpravy přihlásí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 7):
- Jan.Korbel, Vaclav.Kubaljak, Milan.Zeleny, Lenka.Kozlova, Jana.Skopalikova, Marek.Havranek, Vit.Snajdr
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/
Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
- Milan.Zeleny
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 43
- Registrován: 04 lis 2018, 21:51
- Profese: Ergoterapeut
- Bydliště: Kutná Hora
- Dal poděkování: 247 poděkování
- Dostal poděkování: 99 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Jiri.Snizek píše: ↑07 zář 2019, 09:01
Chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie?
V roce 2021 do PSP opravdu kandidovat nechci. Máme tady určitě mnohem víc schopných lidí, kteří by si tam zasloužili být a nemusel bych se za ně stydět.
Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
V roce 2022 nejspíš budu kandidovat do obecního zastupitelstva. Takže to nemůžu vyloučit.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Zeleny za příspěvky (celkem 2):
- Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova
- michael.neuwirth
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 14
- Registrován: 02 zář 2019, 08:58
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 40 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Twitterový účet zatím nemám a přiznávám, že sociální sítě nejsou můj šálek čaje, ale v případě zvolení bych Twitter samozřejmě používat začal. Obecně považuji komunikaci všeho druhu za velmi důležitou a neskromně se domnívám, že mi nečiní potíže.Dalibor.Zahora píše: ↑24 srp 2019, 06:53 Zatím tu moc nejedou otázky, tak začnu s něčím lehčím.
Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Úspěšný je v tomto směru Patrick, vím že tweetuje Tomáš Zmuda, někteří další z vás mají účty, ale aktivita nic moc.
Považuji to poměrně za důležitou věc z hlediska externí komunikace, třeba proto, že je to skutečně významný zdroj informací pro novináře nebo proto, že naše konkurence je v tom úspěšná (Skopeček, Kupka, Rakušan).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi michael.neuwirth za příspěvky (celkem 2):
- Milan.Zeleny, Dalibor.Zahora
- michael.neuwirth
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 14
- Registrován: 02 zář 2019, 08:58
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 40 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Ano, s tím plně souhlasím.Dalibor.Zahora píše: ↑29 srp 2019, 23:20 Otázka pro všechny kandidáty
Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice)
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi michael.neuwirth za příspěvky (celkem 2):
- Dalibor.Zahora, Milan.Zeleny
- michael.neuwirth
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 14
- Registrován: 02 zář 2019, 08:58
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 40 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
1) NELenka.Kozlova píše: ↑30 srp 2019, 12:42 Otázky pro všechny kandidáty i pro ty, kteří se zatím nedostavili.
1/Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
2) NE
3) ANO - tj. pokud kandidát na lídra uspěje v prvním kole, měl by být rovnou zařazen do druhého kola hlasování na čelo (jak je, pokud vím, aktuálně stanoveno)
- Lenka.Kozlova
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 3117
- Registrován: 11 čer 2012, 09:34
- Profese: vychovatelka
- Dal poděkování: 8636 poděkování
- Dostal poděkování: 3262 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Zařazen nepochybně bude, pokud se přihlásí, ale padly neformální výzvy k jeho zvolení na druhé místo, to jsem měla na mysli.michael.neuwirth píše: ↑07 zář 2019, 12:441) NELenka.Kozlova píše: ↑30 srp 2019, 12:42 Otázky pro všechny kandidáty i pro ty, kteří se zatím nedostavili.
1/Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
2) NE
3) ANO - tj. pokud kandidát na lídra uspěje v prvním kole, měl by být rovnou zařazen do druhého kola hlasování na čelo (jak je, pokud vím, aktuálně stanoveno)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 3):
- michael.neuwirth, Milan.Zeleny, Pavel.Kamenik
- michael.neuwirth
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 14
- Registrován: 02 zář 2019, 08:58
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 40 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Že bych kandidoval do Poslanecké sněmovny mne ani ve snu nenapadlo. Ostatně zatím ještě ani nejsem členem Pirátské strany, jen příznivcem.Jiri.Snizek píše: ↑07 zář 2019, 09:01
Na to bych chtěl navázat otázkou pro všechny kandidátky. Jak si představujete svou politickou budoucnost? Chtěl bych navázat na tuto viewtopic.php?f=631&t=47972 diskusi a anketu a zeptat se vás, zda chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie? Ptám se na to proto, že jako čelní kandidáti byste měli počítat i s tím, že budete zastávat uvolněnou funkci, tedy byste se případně měli funkci věnovat na plný úvazek.
Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
Prosím o odpovědi všechny kandidáty tedy ty dosud přihlášené @patrick.zandl @jan.licka @marek.rebicek @simona.luftova @pavel.kamenik @tomas.zmuda @michael.neuwirth @milan.zeleny @petr.prochazka i ty, kteří se ještě do konce rozpravy přihlásí.
A pokud bych zastával uvolněnou funkci v krajském zastupitelstvu, pak bych se jí chtěl věnovat naplno a proto bych určitě nekandidoval v obecních volbách. Jinak bych to zásadně nevylučoval, pokud by Piráti neměli v Jesenici nikoho lepšího
- Tito uživatelé poděkovali autorovi michael.neuwirth za příspěvky (celkem 3):
- Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova, Milan.Zeleny
- michael.neuwirth
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 14
- Registrován: 02 zář 2019, 08:58
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 40 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
3) ANO - tj. pokud kandidát na lídra uspěje v prvním kole, měl by být rovnou zařazen do druhého kola hlasování na čelo (jak je, pokud vím, aktuálně stanoveno)Lenka.Kozlova píše: ↑07 zář 2019, 13:36
3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
[/quote]
Zařazen nepochybně bude, pokud se přihlásí, ale padly neformální výzvy k jeho zvolení na druhé místo, to jsem měla na mysli.
[/quote]
Omlouvám se, špatně jsem porozuměl Vaší otázce. A myslím, že není žádný důvod, proč neúspěšného kandidáta na lídra automaticky řadit na druhé místo kandidátky. Předmětný hlasovací mechanizmus mu nedává silnější mandát, než ostatním uchazečům o čelo.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi michael.neuwirth za příspěvky (celkem 3):
- Lenka.Kozlova, Milan.Zeleny, Vit.Snajdr
- Milan.Zeleny
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 43
- Registrován: 04 lis 2018, 21:51
- Profese: Ergoterapeut
- Bydliště: Kutná Hora
- Dal poděkování: 247 poděkování
- Dostal poděkování: 99 poděkování
Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava
Lenka.Kozlova píše: ↑07 zář 2019, 13:36
1/Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
1) NE
2) ANO
3) ANO - můžu mu dát přednost před ostatními z kandidátů.
Dalibor.Zahora píše: ↑29 srp 2019, 23:20 Otázka pro všechny kandidáty
Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice)
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?
Ano, určitě to je jedna z těch lepších variant.
