KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Moderátoři: Krajsti predsedajici, PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1920
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 760 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Lukas.Barton »

Vážené krajské fórum a příznivci,
zahajuji tímto jednání krajského fóra ve věci přípravy a organizace senátních voleb v obvodě Cheb (Tachovsko) OFFTOPIChttps://cs.wikipedia.org/wiki/Sen%C3%A1 ... 80%93_Cheb. V tomto jednání by měly být především projednány veškeré organizační věci, u kterých je nutné schválení krajským fórem (např. to může být: změna jednání proti volebnímu řádu, podpora nebo koalice jiných stran, společný postup s Karlovarským krajem, delegování schválení na místní sdružení, a další)

Primární volby budou vyhlášeny následně zvlášť ve spolupráci s Karlovarským krajem. Předsednictvo má za úkol vyjednávání a hledání osobností pro volbu a v současnosti jedná o delegování této pravomoci na Aleše Jakla z místního sdružení Tachovsko. Primární volby budou vyhlášeny tedy hned, jak se shodnou na vhodnosti zástupci obou dotčených krajů.

Toto vlákno bude také sloužit k informování členské základny o zásadních věcech ohledně senátních voleb v tomto obvodě.

Předsednictvo v současné době nenavrhuje žádnou věc, kterou musí schválit krajské fórum.

Schůze MS Tachovsko k senátním volbám se bude konat 28.8.2019 od 18:00 v restauraci Stará Sladovna
Pivovarská 107, 348 13 Chodová Planá (Příprava na krajské a senátní volby: představení zájemců o kandidaturu, programové priority)

Zároveň prosím i zástupce Karlovarského kraje o postování informací do tohoto vlákna.
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Dan.Lestina »

kopíruji ještě sem:
Dan.Lestina píše: 28 srp 2019, 16:11 Zdravím Plzeňský kraj,
je zvláštní, že tu dle Aleše "možný budoucí pirátský senátor" není ještě ani představen. Má to prý být pan Sloup, který prý má resortnímu týmu zemědělství vysvětlit, jak jsou všechny pirátské návrhy k lesnictví a ochraně přírody blbě. Tak až se zde bude představovat, prosím, aby nám to vysvětlil rovnou, než proběhnou primárky, a ne až ze senátorské lavice. To by bylo trochu pozdě na hledání způsobu spolupráce a sladění názorů.

(Vítám ale údajnou snahu pana Sloupa se zapojit do práce resortního týmu, jako u kohokoli jiného. Lidi potřebujeme...)

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Ales.Jakl »

Na schůzi MS Tachovsko:

viewtopic.php?f=646&t=44560&start=10

Se členům přestavil zájemce o kandidaturu Roman Sloup:

Text:
Vážení piráti,

jsem zájemcem o členství. Byl jsem osloven, zda bych zároveň neuvažoval o kandidatuře do Senátu. Zatím prosím zasílám jen informace ze životopisu. Ostatní dodám později.

doc. Mgr. Ing. Roman Sloup, Ph.D.

Datum narození: 14.11.1975
Místo narození: Cheb
Národnost: česká
Rodinný stav: ženatý
Bydliště: Chodová Planá

Vzdělání
2015-2019 Vysoká škola CEVRO Institut, soukromoprávní studia, studijní obor obchodněprávní vztahy
2013 Habilitace v oboru Ekonomika a řízení lesního hospodářství a zpracování dřeva, habilitační práce na téma: Komparace efektivnosti nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb
1999-2002: Doktorské studium na ČZU v Praze, obor ekonomika a řízení podniku doktorská práce na téma: Ekonomická efektivnost využití dřeva v národním hospodářství
2000-2001: Studium na Technické univerzitě v Mnichově
1999-2001: Vysoká škola ekonomická v Praze, Institut oceňování majetku, studium znalectví v oboru Ekonomika (odvětví: ceny a odhady)
1994-1999: Česká zemědělská univerzita v Praze, obor lesní inženýrství
1990-1994: Střední lesnická škola ve Žluticích

Zaměstnání
2013-2019: ČZU v Praze, docent (katedra lesnické a dřevařské ekonomiky, výuka, vedení doktorandů, studentů při bakalářských a diplomových pracích s ekonomickými a marketingovými tématy)
2003-2013: ČZU v Praze, odborný asistent
2002-2019: jednatel společnosti ARSUS s.r.o.
1994: LČR, lesní správa Planá u Mar. Lázní, adjunkt


Zvláštní znalosti a dovednosti

Soudní znalec
Předseda Komise lesnické ekonomiky Odboru lesního hospodářství České akademie zemědělských věd

Zájmy
Cestování, tanec, kynologie, lyžování, tenis, běh na lyžích.


Prosím, ostatní podstatné věci doplním později - jsem na dovolené bez internetu.

Přeji všem krásné letní dny

Roman
Zájemkyni o kandidaturu Markétu Monsportovou na schůzi přestavil předseda PKS KVK Karel Nykles.

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Roman.Sloup
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 24 úno 2019, 11:54
Profese: docent
Bydliště: Chodová Planá
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Roman.Sloup »

Dan.Lestina píše: 29 srp 2019, 00:55 kopíruji ještě sem:
Dan.Lestina píše: 28 srp 2019, 16:11 Zdravím Plzeňský kraj,
je zvláštní, že tu dle Aleše "možný budoucí pirátský senátor" není ještě ani představen. Má to prý být pan Sloup, který prý má resortnímu týmu zemědělství vysvětlit, jak jsou všechny pirátské návrhy k lesnictví a ochraně přírody blbě. Tak až se zde bude představovat, prosím, aby nám to vysvětlil rovnou, než proběhnou primárky, a ne až ze senátorské lavice. To by bylo trochu pozdě na hledání způsobu spolupráce a sladění názorů.

(Vítám ale údajnou snahu pana Sloupa se zapojit do práce resortního týmu, jako u kohokoli jiného. Lidi potřebujeme...)
Zdravím Dana Leštinu a ostatní piráty,
ztotožňuji se plně s programem Pirátů. Nemám proto ani ambice či důvod tvrdit, že je vše špatně, jak píšete ve svém příspěvku.
Nevím pane Leštino, kde jste přišel na Váš výše uvedený názor, že bych chtěl někomu vysvětlovat, jak jsou všechny návrhy pirátské strany k lesnictví a ochraně přírody špatně. Nic takového jsem nikdy neřekl, a ani si to nemyslím.
Chtěl bych přispět k rozvoji životního prostředí a lesního hospodářství jako ostatní Piráti. Předpokládám vzhledem k demokratickým principům, na kterých jsou Piráti založeni, že mohou všichni říci svůj názor a následně se dohodnout na společném konsensu.

S pozdravem a přáním krásného dne
Roman Sloup
S pozdravem a přáním příjemného dne


Roman Sloup
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Dan.Lestina »

roman.sloup píše: 21 zář 2019, 10:55 Zdravím Dana Leštinu a ostatní piráty,
ztotožňuji se plně s programem Pirátů. Nemám proto ani ambice či důvod tvrdit, že je vše špatně, jak píšete ve svém příspěvku.
Nevím pane Leštino, kde jste přišel na Váš výše uvedený názor, že bych chtěl někomu vysvětlovat, jak jsou všechny návrhy pirátské strany k lesnictví a ochraně přírody špatně. Nic takového jsem nikdy neřekl, a ani si to nemyslím.
Chtěl bych přispět k rozvoji životního prostředí a lesního hospodářství jako ostatní Piráti. Předpokládám vzhledem k demokratickým principům, na kterých jsou Piráti založeni, že mohou všichni říci svůj názor a následně se dohodnout na společném konsensu.

S pozdravem a přáním krásného dne
Roman Sloup
Pěkný den,
ze soukromé konverzace s Alešem. "Všechny" je mírná nadsázka, ale tak nějak to vyznívá.
Mrzí mě, že jste si ještě neudělal čas na žádnou z avizovaných schůzek resortních týmů, protože, jak jsem psal, opravdu by bylo lepší názory a fungování sladit dříve, než z případné senátorské lavice... A protože ve vašem zapojení do resortního týmu zemědělství vidím příležitost ke konstruktivnímu zlepšení naší práce. V této situaci, bohužel, narozdíl od vaší kandidatury do Senátu. Zvažte to, prosím.
S pozdravem,
DL

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Ales.Jakl »

Teze "všechno je špatně" je Danečkova zlomyslná fabulace.

Jako problematické z lesnického hlediska jsem označil návrhy na prodlužování doby zalesnění a zajištění z 2/7 na 5/10 (ohrožuje kontinuitu lesa) a propagaci převodů vysokokmenného dlouhověkého listnatého lesa na pařeziny (neekonomické, nerespektuje některé funkce spojené s dlouhověkostí lesních dřevin a delším obmýtím). Vyloženě toxický je podle mě návrh na zrušení zákazu pastvy v lesích. Není samozřejmě náhoda, že některé ty dobré návrhy prošly, zatímco ty problematické ne.

Člověka, odborně zdatného v otázkách lesního hospodářství a ekonomiky v Parlamentu nutně potřebujeme. Jsou u nás bohužel dosud i lidé, kterým personální i odborná nedostatečnost PP-CZ asi vyhovuje......

Doporučuji Romanovi Sloupovi se obrátit se svými podněty rovnou na garanta Zemědělství a lesnictví Jiřího Lehejčka, mimochodem našeho bývalého kolegy z FLD ČZU.

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Ales.Jakl »

Dane, je opravdu nutné spamovat jednací vlákna Plzeňského kraje?
Naposledy upravil(a) Ales.Jakl dne 22 zář 2019, 16:37, celkem upraveno 1 x.

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ales.Jakl píše: 22 zář 2019, 16:35 Dane, je opravdu nutné spamovat jednací vlákna Plzeňského kraje?
Jak vyplývá z předchozího, ano, protože to není spam, ale je to velmi k věci primárních voleb do senátu, mají-li proběhnout před zapojením pana Sloupa do týmu zemědělství.
Ales.Jakl píše: 22 zář 2019, 16:35 Teze "všechno je špatně" je Danečkova zlomyslná fabulace.
Prosím, odpusť si tenhle styl jednání.
Jsou u nás bohužel dosud i lidé, kterým personální i odborná nedostatečnost PP-CZ asi vyhovuje......
Jak už jsem Aleše mnohokrát upozorňoval, do úmoru bojuji za otevírání našich resortních týmů členské základně a veřejnosti. Dělám si kvůli tomu nepřátele. Na jednání resortního týmu pro životní prostředí se mi kvůli tomu přes dva roky snahy ani nepodařilo dostat! V resortním týmu zemědělství se mi to daří více a sám Aleš ode mě a od dalších dostává k vyjádření materiály, které by jinak nedostal. Nejinak to budu dělat s panem Sloupem, moc rád budu konstruktivně spolupracovat na libovolném tématu, bude-li mít zájem, jak jsem uvedl výše. Tenhle opakovaný náznak od Aleše, že bych snad měl dělat opak, mě vážně mrzí a nechápu, kde se v něm bere potřeba něco takového psát.


A nefabuluj o tom, co všechno jsi říkal, že nám pan Sloup má "trpělivě vysvětlit", a o teoretických katastrofických dopadech našich návrhů. Níže něco uvádím na pravou míru pro zájemce:
OFFTOPIC"Jako problematické z lesnického hlediska jsem označil návrhy na prodlužování doby zalesnění a zajištění z 2/7 na 5/10 (ohrožuje kontinuitu lesa)"
Tohle je samozřejmě nesmysl, v našich klimatických podmínkách je strach o kontinuitu lesa mimo mísu. Na drtivé většině plochy nějaké stromy dříve nebo později vyrostou. Nicméně samozřejmě lesníci potřebují stromy určitého druhu vysazené určitým způsobem pro produkční funkce. A teď co by návrh měnil: Pouze by nařízení, že vlastník musí zalesnit plochu do dvou let, změnil na pět let. Nijak by nezakazoval zasázet les dříve, má-li vlastník čím a chce-li co nejrychlejší ekonomický zisk. Pouze by umožnil těm, kdo chtějí zalesnit lepšími druhy, které nejsou na trhu sazenic k dispozici, aby si je do dalších let objednali ve školkách a nesázel se zase smrk. A těm, kdo chtějí využít přirozené obnovy, aby měli šanci ji pár let nechat běžet.
Znovu: návrh by nikomu nijak nezakazoval si na svém pozemku vysázet produkční smrkový les hned druhý den po tom, co ten starý vykácí.

"a propagaci převodů vysokokmenného dlouhověkého listnatého lesa na pařeziny (neekonomické, nerespektuje některé funkce spojené s dlouhověkostí lesních dřevin a delším obmýtím)."
Jestli je něco neekonomické, nebo k čemu les vlastně má, návrh nechává na vlastníkovi, pokud chce hospodařit třeba takto, nenutil bych ho obíhat úřady: https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazo ... skych-lesu
(Částečně tento návrh prošel, za což jsem rád.)

"Vyloženě toxický je podle mě návrh na zrušení zákazu pastvy v lesích."
Opět, je to věc, kterou návrh přesouvá z kategorie "zakázáno plošně a za všech okolností" do kategorie "zakázáno, pokud vlastník výslovně nerozhodne jinak".

"Není samozřejmě náhoda, že některé ty dobré návrhy prošly, zatímco ty problematické ne."
Vážně se odvoláváš na moudrost současného obsazení poslanecké sněmovny...?

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Miroslav.Masek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 561
Registrován: 08 bře 2018, 09:05
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Miroslav.Masek »

Bylo založeno nové jednací fórum, které bude společné pro všechny členy Plzeňského a Karlovarského kraje. Bude sloužit pouze pro senátní volby - obvod Cheb.
Prosím veškeré další iniciativy a aktivity tohoto senátního obvodu přesuňte do tohoto fóra.

Odkaz: viewforum.php?f=1391
Uživatelský avatar
Roman.Sloup
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 24 úno 2019, 11:54
Profese: docent
Bydliště: Chodová Planá
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: KS PLK - Jednání senátní volby - obvod Cheb

Příspěvek od Roman.Sloup »

Dan.Lestina píše: 21 zář 2019, 11:28
roman.sloup píše: 21 zář 2019, 10:55 Zdravím Dana Leštinu a ostatní piráty,
ztotožňuji se plně s programem Pirátů. Nemám proto ani ambice či důvod tvrdit, že je vše špatně, jak píšete ve svém příspěvku.
Nevím pane Leštino, kde jste přišel na Váš výše uvedený názor, že bych chtěl někomu vysvětlovat, jak jsou všechny návrhy pirátské strany k lesnictví a ochraně přírody špatně. Nic takového jsem nikdy neřekl, a ani si to nemyslím.
Chtěl bych přispět k rozvoji životního prostředí a lesního hospodářství jako ostatní Piráti. Předpokládám vzhledem k demokratickým principům, na kterých jsou Piráti založeni, že mohou všichni říci svůj názor a následně se dohodnout na společném konsensu.

S pozdravem a přáním krásného dne
Roman Sloup
Pěkný den,
ze soukromé konverzace s Alešem. "Všechny" je mírná nadsázka, ale tak nějak to vyznívá.
Mrzí mě, že jste si ještě neudělal čas na žádnou z avizovaných schůzek resortních týmů, protože, jak jsem psal, opravdu by bylo lepší názory a fungování sladit dříve, než z případné senátorské lavice... A protože ve vašem zapojení do resortního týmu zemědělství vidím příležitost ke konstruktivnímu zlepšení naší práce. V této situaci, bohužel, narozdíl od vaší kandidatury do Senátu. Zvažte to, prosím.
S pozdravem,
DL
Přeji hezký den,

do 7.10. večer jsem na služební cestě. Není co zvažovat. Jakmile bude termín jednání, ve kterém budu v ČR, tak rád přijdu.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Roman Sloup
S pozdravem a přáním příjemného dne


Roman Sloup
Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“