Dovolba předsedy MS Pardubicko

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Dominik.Becka »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

vzhledem ke své rezignaci na pozici předsedy MS Pardubicko vypisuji rozpravu k dovolbě nového předsedy místního sdružení na zbytek současného volebního období, tedy do 16. 11. 2020.

Budeme respektovat zvyklost zavedenou Chrudimskem, volíme tedy předsedu a místopředsedové zůstávají na svých místech. Zároveň do hlasování postoupí všichni, kteří budou kandidovat, nebo přijmou nominaci. Není tedy potřeba podpora skupinou členů. Tyto technické záležitosti lze změnit návrhem postupu v této rozpravě.

Prosím o nominace a kandidatury a zájemcům o tuto pozici přeji hodně štěstí. Otevírám lhůtu na nominace do 31. srpna 23:59 prodlouženo do 6. září 23:59, následné hlasování navrhujeme za PMS živě na schůzi MS 8. září (pozvánku na ni vypíšeme dnes), v případě zájmu lze volit samozřejmě i na Heliosu.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Lenka.Martinkova.Spanihelova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 98
Registrován: 14 bře 2018, 21:32
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 347 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Lenka.Martinkova.Spanihelova »

Dominiku velký dík za všechnu Tvoji práci a těším se na další spolupráci.
Současně bych na pozici předsedy chtěla nominovat Ondřeje Karase.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1397
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Koukám, že se zde nikdo do nominace nežene. Nejsem členem vašeho MS, přesto si troufám tvrdit, že ho dobře znám. Diskutoval jsem o tom v sobotu na fotbálku s Mikulášem a shodli jsem se, že nejlepším kandidátem by se nám zdála @Ivana.Bohmova - mě navíc @Filip.Mezera. Ještě bych si uměl v této funkci představit i @Ondrej.Karas, ale samozřejmě je otázkou, zda si na to troufá, vzhledem k tomu co všechno už na svých bedrech má. Nicméně jeho schopnosti a orientace jsou velmi přesvědčivé. Prosím rozpohybujte to trošku a nebojte se odpovědnosti ;) Vlak je v pohybu a je potřeba udávat směr a držet se na kolejích ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Ivana.Bohmova

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj. Své důvody, proč jsem nechtěl kandidovat na pozici člena PMS jsem již osobně psal. Bohužel v práci je moje spojení kvůli firemní politice velmi omezené a často nemůžu adekvátně a rychle reagovat na situaci. Navíc ještě příští rok stále trénuji dvě mužstva dětí ve fotbale, což mě dále omezuje na okamžité operativě. O co méně mohu reagovat rychle, o to víc mám čas studovat, zpracovávat analýzy či se jinak podílet na práci MS především v rámci MET. Jak Iva Böhmová, tak Ondra Karas jsou podle mě oba dobří kandidáti a tímto je oba nominuji.

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Diky Lence, Pavlovi a Filipovi za projevení důvěry. S Lenkou a některými dalšimi členy MS jsem o tom už mluvil, tak jen (snad) krátké shrnutí.
Původně jsem chtěl nominaci hned odmítnout, ale nechal jsem si čas na rozmyšlenou a asi ještě nechám. Důvody proč se kloním spíš nekandidovat:

1) Před cca pár týdny proběhla dovolba PMS na pozici druhého místopředsedy. Z výsledku volby se nezdá, že bych měl takovou podporu. Pro mě primární důvod - bez vědomí podpory většiny členů MS to pro mě nemá smysl zkoušet znovu, jen proto, že je možnost.
2) Pavel zmínil, že vlak je v pohybu. Mě to ale příjde, že jsme kvůli ne úplně dobrému stavu lokomotivy na minimální rychlosti a k tomu navíc měníme strojvůdce. Jeho prostou výměnou se zas tolik zlepšit nemusí. Je to otázka jestli členové MS hledají někoho, kdo udrží vlak na kolejích a nebo někoho, kdo se ponoří do hlouby stroje a vykřeše z něj novou a lepší mašinu. V tom druhém případě to bude vyžadovat mnohem víc času. PMS (a předseda obzvlášť) bude muset zatnout zuby a dost toho odpracovat. A hlavně komunikovat více dovnitř členské základny. V tom vidím rozdíl mezi předchozí volbou a touto.

Z výše uvedených důvodů jsem těm, se kterými jsem o tom už mluvil, říkal, že pokud se má MSko někam posouvat, bylo by dobré, aby předseda měl na tuto funkci co nejvíce času, nebyl rozptylován jinými povinnosti, například zastupitelskými. To, že bych se vzdal mandátu, ale moc lidí nenadchlo. To, že se dá zvládnout obojí nezpochybňuju, ale nebude to mít podle mě takovej drajv...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 4):
Filip.Mezera, Pavel.Stepanek, Ivana.Bohmova, Filip.Varecha
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

vypada to na dost komplikovanou situaci - kandidaturu odmitl uz skoro kazdy kdo by mohl tuto funkci zastavat. otazkou je, zda MS ktere nesplnuje podminku aspon triclenneho predsednictva ma narok na existenci. v tom nejsem jisty.

takze, jak jsem predpokladal @Ondrej.Karas se dostal do relativni neprijemne situace - v pripade ze kandidaturu odmitne, tak mame jeste 4 potencialni kandidaty - @Ivana.Bohmova, @Vojtech.Jirsa, @Katerina.Jirsova, @Matej.Karas ktere jeste nebyli nomonovani a nominaci neodmitli. ale, moc si mi neveri ze by tu funkci prijali.

ale, treba @Ivana.Bohmova by to ihned nevzdala. nominujte je nekdo, prosim :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Dominik.Becka »

Je-li dle tebe lokomotiva v minimální rychlosti, je na to jediný lék.

Rozdíl mezi předsedou a místopředsedy může být jediný: všichni „zvenku“ napíšou první předsedovi. Pokusil jsem se na rozloučenou interně vydefinovat agendy a rozhodit je mezi místopředsedy.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Dominiku, nevím totiž jak jinak nazvat stav, kdy téměř od začátku máme střídavě budďto fakticky nebo formálně nekompletní PMS, stagnuje nám členská základna a vlastně se nic moc nového neděje. Nemám to nikomu za zlé, personálně je to dost napjaté a věřím, že každý z nás dělá, co mu čas dovolí.

Ivču rád podpořím, pokud do toho má chuť. Jen bych poprosil, aby si to pořádně rozmyslela. Vzhledem k tomu, že bychom mohli mít za 3 roky Pirátorku, tak bych nerad, aby vyhořela zrovna na postu předsedkyně... (jak se to tak stává...)
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ondrej.Karas píše: 15 srp 2019, 14:23 Ivču rád podpořím, pokud do toho má chuť. Jen bych poprosil, aby si to pořádně rozmyslela. Vzhledem k tomu, že bychom mohli mít za 3 roky Pirátorku, tak bych nerad, aby vyhořela zrovna na postu předsedkyně... (jak se to tak stává...)
funkcni obdobi predsednictava je dva roky :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1397
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS Pardubicko

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Vzhledem k tomu, že jde o dovolbu, bude funkční období pouze do 17.11.2020
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Pardubicko“