Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Jaký komunikační prostředek preferujete pro pondělní online schůze? (prosím vyberte více možností)

Je mi to jedno, přijdu kamkoliv.
8
20%
Preferuji Mumble.
8
20%
Preferuji Jitsi.
1
3%
Je mi to jedno, nebudu chodit ani na jedno.
0
Žádná hlasování
Desktopová aplikace Mumble mi funguje dobře.
10
25%
Mobilní aplikace Plumble mi funguje dobře.
7
18%
Webová aplikace Jitsi mi funguje dobře.
3
8%
Mobilní aplikace Jitsi Meet mi funguje dobře.
3
8%

Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 40

Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Petra.Smutna »

Mno, vzpomínám si, že jitsi celé nedělní dopoledne padalo, proto jsem napsala, co jsem napsala :)
Se Zdeňkem jsme nakonec mluvili tak, že zavolal někomu na mobil, ten se dal na hlasitý odposlech a k tomu jsme drželi mikrofon - vivat technika.
Nasladeujici body pak vypadavalo spojení s Markem Necadou a chvíli s Vojtou Pikalem, občas se stalo, že se slyšeli jen všichni připojení mimo "uživatele" Rožnov, takže to bylo skutečně veselé.
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 4190 poděkování
Dostal poděkování: 3070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel »

V minulém týdnu byla na KMO debata o mikrofonu na schůze. @Jana.Skopalikova má z OlK dobré reference na Blue Snowball, @Jan.Prokop navrhl Jabra Speak 510, který má navíc baterie, bluetooth vstup a reproduktor a @Michal.Hazlinsky přišel s Logitech ConferenceCam BCC950, který nemá bluetooth a baterie, ale zase má kameru.

Za sebe vidím potřebu (a taky poptávku) zapojit do dění hlavně členy, kteří nemohou v danou chvíli cestovat. Pokud se bude chtít přidat někdo z veřejnosti, neměl by to pak být problém. Vzhledem k cenám těch zařízení, zkušenostmi s mumble atd. navrhuji v téhle fázi řešit jen audio. Problém se tím výrazně zjednodušší - mumble máme v malíku a vzhledem k nízkým nárokům na data se dá použít i s osobním mobilem některého účastníka.

Pokud budeme zrovna schůzovat v prostředí, kde bude k dispozici "zaručený" místní internet (např. PiCe), dá se i mumble doplnit o paralelní audio-video stream na nějaké streamovací službě. Ale to nevidím jako prioritu.

Navrhuji koupit Jabru za necelé 3kKč, abychom mohli testovací provoz zahájit už 3.11. v Mělníce.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 31635 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jabru máme v Plzni a dali jsme na doporučení Brna. Zabírá fakt dobře i z větší dálky a vzhledem k možnosti připojení přes bluetooth a bateriím to můžeš v případě potřeby i poponášet po místnosti. Navíc je to zároveň i reproduktor.

Momentálně dáváme dohromady v našem PiCe takové malé studio (IP kamera, Jabra, OBS Studio) napojené na Jitsi. Až to budeme mít hotové a vyzkoušené, tak popíšeme, předvedeme.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Petr.Vileta píše: 23 říj 2019, 15:32 Jabru máme v Plzni a dali jsme na doporučení Brna. Zabírá fakt dobře i z větší dálky a vzhledem k možnosti připojení přes bluetooth a bateriím to můžeš v případě potřeby i poponášet po místnosti. Navíc je to zároveň i reproduktor.
...
Petře díky za cenné informace. Měli bychom požádat TO, aby to přidali do návodu. Zvažte, jestli něco krátkého nesepíšete, když máte náskok :-)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jan.Korbel píše: 23 říj 2019, 16:31
Petr.Vileta píše: 23 říj 2019, 15:32 Jabru máme v Plzni a dali jsme na doporučení Brna. Zabírá fakt dobře i z větší dálky a vzhledem k možnosti připojení přes bluetooth a bateriím to můžeš v případě potřeby i poponášet po místnosti. Navíc je to zároveň i reproduktor.
...
Petře díky za cenné informace. Měli bychom požádat TO, aby to přidali do návodu. Zvažte, jestli něco krátkého nesepíšete, když máte náskok :-)
Napřed otestujeme na lidech :D pak jistě sepíšeme a uvažoval jsem i o natočení videonávodu.

Věř, ale komu věříš měř.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: revizní technik elektro, energetik
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Mno, skouknul jsem si video k Jitsi, ale upozornění, jak si pustit zvuk, jsem nenašel. Mám malinko obavu, že v Linuxu - který je pro Piráty naprosto jasnou politickou prioritou (teda abych byl genderově vyrovnaný - Svobodný software je pro Piráty jasnou politickou prioritou - což IMHO OS Widlows, jako nativní společenské obecné ohrožení (viz benešovská nemocnice) nemůže být ani náhodou!), má v defaultu zvuk v Jitsi vypnutý).
Takže doplňuji pro všechny nás, majoritní pirátské uživatele Linuxu, že zvuk v Jitsi je třeba zapnout takto primitivně:
Kliknout levým myšítkem do obrazu, a "Zapnout zvuk".
Naprosto zanedbatelné procento uživatelů MS Widlows u Pirátů se toto oznámení netýká; mají to hozené nějak divně - jinak.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Pro doplnění, sepsal jsem návody pro:
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Update: Kdo používá mumble na mobilním zařízení, doporučuju přečíst aktuální informace, které jsem teď doplnil. Věnujte pozornost hlavně textu o funkci MUTE.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Návody pěkné, jen se ptám, jestli tam dole ve štítku nejsou zapomenuté dvě řádky?
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2020-04-23 22-01-00.png
Snímek obrazovky pořízený 2020-04-23 22-01-00.png (11.17 KiB) Zobrazeno 1305 x

Věř, ale komu věříš měř.

Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Petr.Vileta píše: 23 dub 2020, 22:03 Návody pěkné, jen se ptám, jestli tam dole ve štítku nejsou zapomenuté dvě řádky?
Ve zdrojácích nic takového nemam, to je IMHO patička všech návodů se štítkem. Je pravda, že ten include autora patičky (Vojty) svádí k informaci, že je i autorem všech návodů, ale řešení je v tvé kompetenci a případně se domluv s @Vojtech.Pikal ;-)
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“