KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Kralovehradecky kraj

Odpovědět
Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo
Profese: technicko obch. poradce - strojírenství
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Pavel.Vrbicky » 12 zář 2019, 14:50

Pavel.Volk píše:
12 zář 2019, 12:12

Zevnitř naší "party" je potřeba ještě více komunikace, neboť mně přijde, že některá témata se sice řeší, ale nekomunikují - viz. "oznámení o výběrovém řízení na mediální spojku, to jsme zaznamenal až při příspěvku Adama @Adam.Valenta . Možná je to z mé strany, ale pokud by to byla pravda, máme problém i ve vnitřní komunikaci.
Ahoj, tohle je ode mně asi off topic, ale musím reagovat. Neustále ze všech stran poslouchám, jak někdo něco neví. Ano, kanálů a témat je tolik, že je to na hranici usledovatelnosti. Ale odpověď je jednoduchá, když chceš být in, snaž se a čti. Budeš tomu teda muset věnovat čas, to je na tom to blbý.

Diskuze o mediální spojce, hlasování o ní i výběrové řízení šlo všemi myslitelnými kanály. Co ještě udělat víc, aby si toho člověk všiml?

Pavlu Volkovi se omlouvám. Nemám potřebu tě nijak napadat, jen jsi byl se svým příspěvkem ta poslední kapka.
Fakt je toho hodně.

Mám typ pro všechny, kteří mají problém s usledováním informací. Čtěte newslatery a mrkněte občas na fórum. Nic vám pak neuteče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvek:
Jan.Hoder

Pavel.Volk
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Volk » 12 zář 2019, 14:59

Pavlu Volkovi se omlouvám. Nemám potřebu tě nijak napadat, jen jsi byl se svým příspěvkem ta poslední kapka.
Fakt je toho hodně.
Pavle ( @Pavel.Vrbicky ) to je v pohodě, to není útok, to je spíše poznámka o jednom z posledních témat, které registruji.
Ano, jak píšeš, kdo chce má možnost, to bezesporu. Jen mi to přijde trochu "neučesané" chvíli se ve vlákně na fóru debatuje občas o ničem, chvíli se ve stejném vlákně objeví cosi důležitého (např. to o výběrku) a je z toho guláš.
Ale to není myšleno, jak stížnost, jen spíše poznatek o kterém je možné debatovat, ale úplně stejně se na něj lze vypr....t, jelikož je nepodstatný.

Byla to má odpověď Standovi ( @Stanislav.Stipl ) a pokud by bylo více lidí, kteří to mají podobně, pak by to byl problém vnitřní komunikace, ale úplně stejně tam píšu, že je možné, že problém nastal u mne.

p.s. a toto je příklad toho, jak zaplevelit diskusi o něčem, diskusí o ničem :) ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvky (celkem 2):
Libuse.Verisova, Pavel.Vrbicky

Arnost.Stepanek
Krajské předsednictvo
Profese: Kouč, podporovatel
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arnost.Stepanek » 12 zář 2019, 19:14

K otázkám @Stanislav.Stipl
Měl by kraj zveřejňovat podklady k jednání zastupitelstva?
Ano

Mělo by být v zápise z rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval?
jednoznačně ano

Jaká by měla být povolební strategie Pirátů v Královéhradeckém kraji?
jednoznačné NE spolupráci s komunisty a SPD a dalšími extrémistickými hnutími a uskupeními. Mám velký problém i s ANO. Ale pokud se jako piráti rozhodneme, že spolupráce s ANO je lepší než cesta do opozice, skousnu to.

Je přípustná kumulace uvolněných funkcí u případných koaličních partnerů?
má smysl udělat při vyjednávání vše co můžeme, aby nebyla / byla minimální, ale není v naší kompetenci to nikomu nařizovat. Takže ANO, u koaličních partnerů je pro mne přípustná. Kdyby byla nepřípustná, nedohodneme se s nikdy a s nikým.

Na lídra:
Dokážeš si představit svou osobu jako hejtmana Královéhradeckého kraje?
Dokážu si představit spustu věcí - ale nekandiduji proto abych byl hejtman. Jsem vizionář a důvodem, proč kandiduji je, že chci rozpoutat debatu o vizi českého školství. Ve funkci hejtmna bych nebyl dobrý - pokud bude jakýkoli prostor, aby piráti obsadili pozici hejtmana, budu do ní podporovat @Pavel.Bulicek
Nabízí se logicky otázka proč tedy kandiduji na lídra?
- Protože mne o to několik z vás požádalo
- protože si myslím, že téma vize školství, články, přednášky a besedy o něm, se kterými hodlám objet v rámci kampaně kraj nám dokáže přinést nové příznivce, členy a i hlasy
- protože se nabízí celá řada synergií mezi krajsou a senátní kampaní

Na čelo:
V případě účasti Pirátů v koalici, ucházel by ses o členství v radě kraje? Pokud ano, v jaké gesci? Jakou máš pro tuto gesci odbornost?
Ano, školství, kultura s sport, pokud tam nebude prostor, budu se těmto tématům věnovat z pozice běžného zastupitele a místo v radě rád přenechám někomu jinému.

odbornost
Školství - jsem vzděláním učitel matematiky, aktivně přednáším na středních a vysokých školách, vedu semináře, školím, vytvářím on-line kurzy a programy, koučuji. Krom toho mám MBA na Sheffield Hallam university, což mi dalo velký přesah v oblasti řešení globálních problémů a zaměření na budoucnost - a právě to hodlám do školství přinést. Moje žena přednáší na Univerzitě Hradec Králové a zaměřuje se na rozvoj tvořivoti a maximální využití potenciálu. Vede grantový projekt na digitalizaci výukových materiálů a díky jejímu know how mám v této oblasti i velmi solidní "vědecké" zázemí.

Kultura - asi 15 let jezdím pravidelně do opery (abonent ND, každý rok La Scala) a divadla. Ale odbornost nula. Dokážu otevřít mnoho dveří, budu-li potřebovat. Můj strýc (Jiří Just) je scénárista a jeho bratr (Vladimír Just) je divadelní kritik.

Sport - jsem ve sportovní komisi, aktivně se věnuji spoustě sportů, všechny moje děti aktivně sportují a moje nejstarší (16 letá) dcera je vrcholová plavkyně, dnes nejlepší česká prsařka na všech tratích (více než desetinásobná mistryně ČR v dorostu, trojnásobná mistryně ČR mezi dospělými, 2x 6. místo na MEjuniorů, 10. místo na MSjuniorů) a díky ní jsem si prošel i zákoutími sportu, která bych žádnému rodiči nepřál

Takže takhle já to mám.
Vím celkem jasně kdo jsem, vím kam chci dojít a vím, že cesta se ukáže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Arnošt Štěpánek
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky

Adam.Valenta
Krajské předsednictvo
Profese: analytik, webdesigner
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Valenta » 13 zář 2019, 17:04

Ahoj Pirátky a Piráti,
rozhodl jsem se rozvinout svoje dosavadní aktivity na širším poli. Tím polem je kraj, kde se ucházím o 1. až 9. místo na kandidátce.

Jaká témata přináším?

Nejblíže mám díky své profesi ke konceptu Smart City resp. Smart Regionu, kterému se věnuji poslední rok nejen v rámci Trutnova, ale prostřednictvím svazku obcí i celého prostoru východních Krkonoš (SOVK). Podílel jsem se například na přípravě žádosti o dotaci zastřešující sběr a využití dat v regionu pro potřeby cestovního ruchu, dopravy i pro zkvalitnění služeb pro místní obyvatele. Z účastí na různých pracovních skupinách (SOVK, Trutnov), komisích (Vrchlabí), konferencích (Kolín a kolínská klíčenka) a diskuzí s lidmi z malých i velkých měst (Brněnský magistrát, podnikatelské centrum JIC) mi jasně vyplývá, že chytré řízení a rozhodování obecně nemůže být soustředěno jen na úroveň obce a je potřeba tento způsob uvažování rozšířit i na úrovních vyšších.
Protože chytré řízení na základě dostatku dat lze aplikovat v podstatě ve všech oborech od dopravy, přes regionální rozvoj a cestovní ruch až po životní prostředí a zdravotnictví, kterého se to také částečně dotýká. Díky tomu koncept Smart Regionu nabízí zefektivnění práce napříč obory, které je na kraji třeba řešit, řídit a rozvíjet. Nejvíce bych se samozřejmě chtěl zaměřit na otevřenost v přístupu i komunikaci a se Smart Regionem úzce související dopravou a cestovním ruchem. Témata tedy přináším vlastně všechna :)

Jsem připraven tomu obětovat potřebný čas i nad rámec své současné funkce. Chci pro nás získat minimálně 6, ale lépe 8 mandátů. Chci, aby vytvořený zastupitelský tým měl stejné kvality a fungoval minimálně tak dobře, jak je tomu teď v krajském předsednictvu i mimo něj.

Rád bych vás tedy s pokorou požádal o podporu mé kandidatury.

Adam Valenta

Ještě reakce na dotazy od Standy:

Ano, v co nejkompletnější podobě a s maximálním možným předstihem.

Mělo by být v zápise z rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval?
Určitě ano. Jsou situace, kdy může být nepříjemné svůj názor prezentovat, ale myslím, že člověk s takovou odpovědností by neměl mít problém se za svůj názor postavit.

Ideálně koalice, ale bez extrémů typu SPD, KSČM. Často zmiňované ANO jedině v případě, že bude zastoupeno “rozumnými lidmi” a vlastně stejně tak každá jiná strana. Politika je podle mě o schopnosti se rozumně domluvit na lidské úrovni.

Přípustná bohužel je. Nelze tento náš přístup striktně vyžadovat od ostatních. Sami by měli přijít na to, kde jsou hranice. To ale neznamená, že tento přístup nebudeme propagovat.

Na lídra:

Ano. Myslím si, že tento post je jednak o kompetentních, týmem podepřených rozhodnutích a hlavně o spojování lidí a vytváření kompromisů. Všechny tyto schopnosti, věřím, mám.

Na čelo:
V případě účasti Pirátů v koalici, ucházel by ses o členství v radě kraje? Pokud ano, v jaké gesci? Jakou máš pro tuto gesci odbornost?

Rád bych, aby v kraji vznikla pozice radního pro Smart Region, jako je tomu jinde, v kombinaci s cestovním ruchem. K tomuto mám letitou odbornost plynoucí ze zaměstnání a aktuálně i ze spolupráce se svazkem obcí.

Na kandidáty, kteří již jsou obecními zastupiteli:
a) Vzdáš se v případě zvolení krajským zastupitelem mandátu obecního zastupitele?
b) Vzdáš se mandátu obecního zastupitele v případě, že by ses stal členem rady kraje?

Nejsem zastupitelem, ale v případě členství v radě bych se určitě mandátu vzdal, abych mohl veškerý čas věnovat právě kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 4):
Petr.Polacek, Pavel.Vrbicky, Stanislav.Stipl, Dusan.Plch

Libuse.Verisova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Technik
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování

Příspěvek od Libuse.Verisova » 14 zář 2019, 08:56

Pro všeobecnou shodu s Petrovým návrhem úpravy termínů pro nominace, kandidatury a volbu upravuji úvodní příspěvek v tomto duchu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libuse.Verisova za příspěvek:
Petr.Polacek
Líba Věříšová
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean

Jan.Hoder
Místní předsednictvo
Profese: právník
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hoder » 14 zář 2019, 13:34

Hola,
doplňuji odpovědi na Standovy zvídavé otázky:

určitě, s omezením ochrany osobních údajů

Mělo by být v zápise v rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval?
ano, radní by měli být ochotni a schopni vysvětlovat a vysvětlit svá rozhodnutí

Držet kurz a podle výsledku voleb se zodpovědně rozhodnout, co zvládneme a co by se mohlo ukázat nad naše síly.

Tolik těch kombinací nebude, nejčastěji poslanec/senátor + uvolněný starosta/místostarosta + neuvolněný krajský zastupitel? Tam bych problém viděl spíš na komunální úrovni, než na kraji.

Na čelo:
Nikoliv aktivně, ač mám zájmy v některých oblastech, které se překrývají s kompetencí radních, moje odbornost je převážně jinde.

Na kandidáty, kteří již jsou obecními zastupiteli:
a) Vzdáš se v případě zvolení krajským zastupitelem mandátu obecního zastupitele?
neuvolněný + neuvolněný madát je podle mě kombinace akceptovatelná snad až vhodná a pro obec i kraj prospěšná

b) Vzdáš se mandátu obecního zastupitele v případě, že by ses stal členem rady kraje?
obdobně jako u podotázky a)

v případě dalších otázek jsem samozřejmě k dispozici.
díky
h
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hoder za příspěvek:
Stanislav.Stipl

Kamil.Kubica
Republikový výbor
Profese: Student práv
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Příspěvek od Kamil.Kubica » 14 zář 2019, 15:16

Vážené KF,

rád bych se ucházel o 2.-9. místo na kandidátce. Nejprve se představím představím pro ty z vás, kdo mě neznáte.

Jmenuji se Kamil Kubica a jsem z Hradce Králové. Je mi 21 let, jsem studentem práv a v rámci Pirátů členem republikového a volebního výboru. K Pirátům jsem se přidal před minulými krajskými volbami, kde jsem se zároveň zapojil jako dobrovolník. Minulé funkční období PKS jsem byl krajským místopředsedou a jak jsem již uvedl, v současné době jsem členem republikového výboru, kde se mi povedlo například upřesnit zakládání místních sdružení. Republikový výbor mě zároveň nominoval před eurovolbami do volebního výboru, kde stále působím. Zkušenosti takto nasbírané (spolu s kandidováním v primárních volbách na kandidátku do EP) bych velmi rád využil v krajském volebním výboru, pokud byste mi dali důvěru a dostal bych se tam díky místu v čele kandidátky.

A na co bych se rád zaměřil v krajském zastupitelstvu?

Zaměřil bych se primárně na pirátská témata. Je totiž důležité, abychom byli autentičtí nejenom na celostátní úrovni, ale také na úrovni krajů a obcí. Proto bych se velmi rád věnoval transparentnosti, participaci občanů, vzdělávání společnosti. Kromě těchto témat bych se chtěl věnovat také kultuře, ekologii a školství. Tato všechna témata jsou mi velmi blízká a na krajské úrovni i řešitelná.

Nyní odpovím na otázky od @Stanislav.Stipl.

Určitě ano! To ale nestačí, podlady by měly být přístupný veřejnosti s dostatečným předstihem, aby mohla adekvátně reagovat. Je tedy důležité, aby podlady byly zveřejněny s dostatečným předstihem.

Mělo. Také by se mi líbilo, když by zasedání rady bylo veřejné - bohužel to v tuto chvíli neumožňuje zákon.

V naší povolební strategii by mělo být napsáno s kým a za jakých (programových i personálních) podmínek jsme ochotni uzavřít koalici a s kým ne. Osobně jsem proti koalici s ANO, SPD, KSČM, Trikoloře a s dalšími extrmistickými skupinami. Zároveň stanovit například deset největších programových priorit.

Pro mě osobně ne. Dle mého bychom se měli snažit nejenom jít příkladem v našich řadách, ale zároveň se snažit zlepšit politickou kulturu k lepšímu a tohle je jedno z možných řešení.

V tuto chvíli to neplánuji.

Ještě odpovím na otázky ohledně kumulace funkcí, i když v tuto chvíli nejsem zastupitel. Pokud bych byl zvolen do krajského zastupitelstva a z nějakého důvodu se uvolnilo místo zastupitele Hradce Králové, tak ho jakožto první náhradník přenechám dalšímu v pořadí. Piráti bojují proti kumulaci funkcí a přijde mi zbytečně dvě, byť neuvolněné, funkce kumulovat.

Děkuji za připadnou podporu a za to, že jste dočetli tenhle dlouhý text do konce ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvek:
Stanislav.Stipl

alexs
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: knihovník
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alexs » 14 zář 2019, 18:25

Ahoj,
Nakonec jsem se přecejenom rozhodl usilovat o Vaši podporu pro mé zařazení na 1. - 9.místo krajské kandidátní listiny Pirátské strany.
Chci navázat na úspěch v posledních krajských volbách (společná kandidátka Pirátů a Zelených), kdy jsem skončil na 4. místě (jako druhý náhradník)
Mám vizi pro koncepční změny v práci se sociálně slabšími a vyloušenými osobami, to souvisí samozřejmě s výchovou a proto podpořím změny, o které usilují v rámci své odbornosti a zkušeností pirátští spolukandidáti. Chci se víc zaměřit na rozšířené možnosti v oblasti vzdělání, sportu a zájmových aktivit pro děti ze socialně slabších rodin....Určitě je možné i v rámci kraje (popř. v mezikrajové spolupráci) vytvořit příznivější podmínky pro jejich život (a tudíž i uplatnění)
Dále mám záměr zvýšit podíl kraje v oblasti odpadového hospodářství, podporovat nové vhodné technologie a hlavně jejich propojenost s celkovou koncepcí rozvoje regionu i jednotlivých lokalit (recyklace, potřeby obcí, využití motivace soukr.firem, doprava...)
Na zastupitelstvu se chci v prní řadě opírat ne o podporu politickou, ale lidskou...nemám problém s tím, kdo dobrou věc podpoří, ale jak.
Dál bych rád pomohl síti knihoven (podporou jejich aktivit - zejména s mládeží a zlepšení stavu jejich skladových prostor)
Osobně si moc vážím všech, kteří reprezentují náš kraj na sportovním poli a chci navrhnout jejich výraznější ocenění a to zejména v mládežnických kategoriích a v případě pořádání sportovních akcí přesahujících svým významem náš region.
Děkuji všem, kteří měli tu trpělivost a dočetli neúplný přehled mých priorit.
(a děkuji též za případnou podporu)
Tito uživatelé poděkovali autorovi alexs za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Alexsander Salák

Kun menee sutta pakoon, tulee karhu vastaan finské přísloví

alexs
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: knihovník
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alexs » 14 zář 2019, 19:01

a nyní ještě noje odpovědi:

Ano, určitě!
Ano určitě!
Chovat se suverenně a otevřeně, nepolitikařit....nemyslím si, že je nutné vytvářet nějaké smluvní koalice, lepší je vyzvat k veřejné podpoře tam, kde se jedná o společný zájem, v žádném případě neuhýbat od požadavku na transparentnost a informovanopst, důsledně trvat na včasném dodávání podkladů k projednávaným bodům! Vymezení vůči extremismu nebo fundamentalismu je samozřejmé, nejen tomu stranickému , ale i individuálnímu a v tom případě je jedno, za koho oficiálně "kope". Vytvořením společné strategie postupu pro strany, které rpojeví zájem může Pirátům zjednat (kromě volewbního výsledku) ještě větší respekt.

Je přípustná kumulac e uvolněných funkcí u případných koaličních partnerů?
Není !....To nejsou vhodní koaliční partneři. (To bych toleroval jen v případě, že si to Piráti odhlasují, jinak ne)

Na lídra:
Ano,
Na čelo:
Je to obast sociální - moje odbornost: bezdomovectví

Nejsem sice obecním zastupitelem, nicméně kdybych byl:
a) při souběhu více (nejen uvolněných funkcí) určitě ano
b) ano
Tito uživatelé poděkovali autorovi alexs za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Alexsander Salák

Kun menee sutta pakoon, tulee karhu vastaan finské přísloví

Stanislav.Stipl
Zástupce vedoucího odboru
Profese: programátor
Dal poděkování: 1291 poděkování
Dostal poděkování: 2560 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 14 zář 2019, 23:55

Vážení Piráti,

hlasím se na 2. až 50. místo kandidátky. Členem Pirátů jsem od roku 2012, kdy jsem kandidoval jako lídr právě v krajských volbách. Následně jsem se stal předsedou krajského sdružení, které jsem vedl s krátkou přestávkou 4 roky a dovedl ho k úspěchu v krajských volbách 2016, kdy jsme v koalici spolu se Stranou zelených s podporou Změny získali celkem 2 mandáty.

V kraji bych se chtěl zaměřit na klasická pirátská témata, jako je transparentnost. Je dobře, že jsou na webu kraje videozáznamy z jednání zastupitelstva, ale k čemu to je, když tam nejsou podklady k těmto jednáním, a to ani zpětně? Ale to je jen jeden příklad. Občané často nevědí, co kraj dělá, a ve volbách se rozhodují podle celostátních témat. To bychom se měli snažit změnit. Jsem rád, že máme kandidáty s různým zaměřením, ale neměli bychom zapomínat, z čeho Piráti vycházejí.

Nevím, jestli je vhodné odpovídat na vlastní otázky, ale nikdo jiný zatím otázky nepoložil, takže tak činím:

ANO

ANO

Politická strana existuje proto, aby plnila svůj program. Případná účast v koalici by měla být prostředkem ke splnění co největší části našeho programu, nikoliv cílem sama o sobě. I roli pracovité opozice však považuji důstojný a legitimní způsob, jak využít první období v krajském zastupitelstvu (a pro všechny potenciální zastupitele se jedná o první období).
Je pro mne nepřijatelná koalice s extremistickými stranami (KSČM, SPD a podobně). Koalici s dalšími stranami považuji za možnou za předpokladu, že se díky tomu podaří prosadit klíčové body programu. Tyto klíčové body bychom si měli stanovit ještě před volbami.

Kumulaci uvolněných funkcí považuji za velmi nežádoucí jev, který by se neměl vyskytovat nejen u nás, ale ani u našich případných koaličních partnerů. Není pravda, že do toho nemůžeme zasahovat - rozhodnutí, zda se budeme koalice účastnit, je vždy na nás, resp. na krajském fóru. Je to otázka vyjednávání a priorit. Budu v této věci respektovat rozhodnutí krajského fóra.

Nepředpokládám, že bych se v tomto období ucházel o členství v radě.

Ještě se krátce vyjádřím ke kumulaci neuvolněných funkcí (nebo uvolněné a neuvolněné). Nejde jen o to, jestli má zastupitel na jejich výkon čas. Cílem nekumulace je, aby se do politiky od nejnižších úrovní zapojilo co nejvíce lidí, kteří tak získají cenné zkušenosti pro případné další působení. A to potřebujeme ze všeho nejvíc. Na druhou stranu chápu, pokud někdo nechce odcházet od rozdělané práce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Dusan.Plch

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“