Lukáš Jansa

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět
Lukas.Jansa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 65
Registrován: 07 pro 2017, 22:11
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Lukáš Jansa

Příspěvek od Lukas.Jansa »

Ahoj Pirátky a Piráti,

s Piráty spolupracuji od r. 2010, ať už v rámci aktivit za záchranu Ostravice Textilie, v boji proti výstavbě obchodního centra Nové Karoliny v Ostravě, v rámci Pirátských akcích (proti ACTA atd.), v boji za výstavbu Černé kostky atd. Stejně tak jsem pomáhal Pirátské straně formou právních analýz např. vybírání poplatků z nenahraných nosičů, v boji proti OSA, doporučení v rámci legislativního procesu.
Nyní jsem za Pirátskou stranu neuvolněným radním městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, a to pro oblast architektury a veřejného prostoru, jsem členem kulturní komise Statutárního města Ostravy a členem dozorčí rady Vítkovice Aréna a.s.
V profesním životě jsem advokát a společník advokátní kanceláře Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři, s.r.o., která se stala opakovaně finalistou soutěže Vodafone Firma roku Moravskoslezského kraje a také Odpovědnou firmou roku Moravskoslezského kraje. Pracoval jsem jako asistent poslance Ing. Lukáše Černohorského a Ing. Ondřeje Polanského. Dále jsem byl v letech 2016 - 2019 členem Pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády ČR a jsem členem Sekce IT práva a GDPR České advokátní komory.
Vystudoval právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 2000 a poté získal titul JUDr. na právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Působil jako externí vyučující v roce 2005 na Právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci v oboru obchodního práva, inicioval vznik předmětu Právo informačních technologií na Právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci. Mám za sebou více než 50 přednášek z oblasti práva informačních technologií na konferencích a seminářích. Publikoval jsem více než 200 článků z oblasti práva informačních technologií v odborných časopisech nebo na internetových portálech. Jsem spoluautorem odborné publikace „Softwarové právo“ vydané v roce 2011, v rozšířeném vydání v roce 2014 a 2018 a také spoluautorem a vedoucím autorského kolektivu odborné publikace „Internetové právo“ vydané v roce 2016. Jsem autorem a současně provozovatelem projektu www.chcemepomahat.cz, který umožňuje vyhledávání organizací pomáhající postiženým a takto jim pomáhá se zviditelnit a zprostředkovat finanční pomoc.

Rád bych pokračoval v dosavadní práci pro Pirátskou stranu a jako PIrát pomáhal nejen městu Ostrava být lepším místem pro život.

Lukáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Jansa za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Dedek, Michal.Breskovec
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2662 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Lukáš Jansa

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Díky za představení, přesunuto pod Ostravu. :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ostravsko“